Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Українська система селекції   11/18/2019

Обговорюємо ідею створення української системи селекції за посиланням: http://tochok.info/topic/14420-українська-система-селекції   
ромео

Осінь2018\ Зима2019

1,831 posts in this topic

2 хвилини тому, ромео сказав:

ваш дійсний стаж відповідає заявленому в профілі?

Відповідає. Повних 6 зим, повністю самостійних і без сторонньої допомоги. Розумію, що це мало, але зате без втрат

Только что, larson сказал:

:umora:

:umora::umora::umora:

8 хвилин тому, larson сказав:

:umora:

8 хвилин тому, ромео сказав:

:umora::umora::umora:

Даремно тішимся, 6 зимівок - це повністю сам, а взагалі пасіка у нас стоїть з 1958 року, тож який реально стаж рахуйте самі...

Сьогодні вночі в нас випав сніг, але зимівля добігає кінця. В четвер ложив канді італійкам (на чужій пасіці), то дуже добре перезимували. Втрат нема, навіть слабачки перезимували. Причому на падійовому меду з виноградного соку (чудовий столовий виноград росте на арці біля пасіки)! :umora: Причому підкармлював осінню сахарним сиропом, а бджоли ГУДІЛИ на винограді. На початку жовтня збирав в зиму, то вулики сильних сімей італійок "ломилися" від такого меду з виноградного соку. От Вам і падь! :dntknw: Теперь чекаємо на теплі дні, аби скоріше провести ревізію пасіки.

Edited by shumila_1982

26 минут назад, davolodya сказал:

Розумію, що це мало, але зате без втрат

У мене останні 12 років також жодна сім'я не пропала. Стільки вже зірочок собі на погонах намалював і орденів виписав...:):blink: Аж допоки не прийшла зима 18-19... :wave:

Edited by ромео

7 минут назад, shumila_1982 сказал:

з виноградного соку. От Вам і падь! 

мабуть таки чисто падь і виноградний сік це різні речі, але це тільки моя думка, а чиста  падь в цьому році була в наших краях( та і в вас також) бо в мене осінню машина під абрикосиною стояла, так неможливо було просто взяти її і поїхати не протерши скло, вся в крапочку падєвого соку

Про бджіл і виноград.Бджоли і виноград в полі мого зору давно, з післястуденського віку, жодного разу не спостерігав щоб бджоли массово відвідували(споживали в свіжому вигляді, непошкоджені, зрілі ягоди) виноград, мова ,звісно, йде про дозрілі ягоди. Коли був молодим і гарячкуватим неодмінно б подумав-"несинітниця".Тепер питаю у @shumila_1982  а ви  на власні очі бачили що там бджоли робили,на тому чудовому столовому винограді на арці? Автори підручників(хоча б той Рут і своїй "Єнциклопедії") пише ,що найбільше на що здатні бджоли це висмоктувати сік ягід винограду.А от оси ,на них в мене є підозра що можуть розгризати шкірку ягід деяких столових сортів і висмоктувати досуха.Швидче всього помилка ваша думка. що в вуликах (доречі яка кількість?) було повно меду з переробленого виноградного соку.Що з цього приводу думають інші читачі форуму?

28 минут назад, Винодел сказал:

а ви  на власні очі бачили що там бджоли робили,на тому чудовому столовому винограді на арці? Автори підручників(хоча б той Рут і своїй "Єнциклопедії") пише ,що найбільше на що здатні бджоли це висмоктувати сік ягід винограду.А от оси ,на них в мене є підозра що можуть розгризати шкірку ягід деяких столових сортів і висмоктувати досуха.Швидче всього помилка ваша думка. що в вуликах (доречі яка кількість?)

Ні, не помилка! Бо на власні очі бачив, як бджоли висмоктували сік винограду. Нажаль не сфотографував. Питав у коллег в нашому регіоні - не така це рідкість, коли бджоли массово збирали сік винограду. Уж не знаю, чи розгризали ті ягоди, мабудь-що так. Бо бачив, як цілі грозді "стухали" на очах. Вуликів було на пасіці 13. Тоді поясніть звідки взялося ще 10 рамок меду в сильних сім ' ях італійок (вулики лежаки)? Сиропу дав від сили літра 4! Також бачив плівку (саму товсту 10 мікрон), яку стелив весною у вулики, то і її бджоли прогризали наскрізь. І це факт!

17 минут назад, shumila_1982 сказал:

Ні, не помилка! Бо на власні очі бачив, як бджоли висмоктували сік винограду. Нажаль не сфотографував. Питав у коллег в нашому регіоні - не така це рідкість, коли бджоли массово збирали сік винограду. Уж не знаю, чи розгризали ті ягоди, мабудь-що так. Бо бачив, як цілі грозді "стухали" на очах. Вуликів було на пасіці 13. Тоді поясніть звідки взялося ще 10 рамок меду в сильних сім ' ях італійок (вулики лежаки)? Сиропу дав від сили літра 4! Також бачив плівку (саму товсту 10 мікрон), яку стелив весною у вулики, то і її бджоли прогризали наскрізь. І це факт!

Возможно тихое воровство с других пасек.А с арки винограда 13 семей по 10 рамок навряд ли.За сезон не всегда столько семья приносит.

27 минут назад, Стахановский сказал:

А с арки винограда 13 семей по 10 рамок навряд ли.За сезон не всегда столько семья приносит.

Нет, не все, а отдельные самые сильные четыре семьи. В этих семьях, наверное больше "кровей" осталось от итальянок?!

Тільки що, ромео сказав:

У вашій дуелі кількість лайків від форумчан показує, що перевага на боці Арія...

О, нічого дивного. Арій - давній оратор і краснобай. Одна згадка про Таранова чого варта? ;)

А цьому хлопцю явно йде масть. Так що не заважаємо і заздримо мовчки.:umora:

3 часа назад, davolodya сказал:

Даремно тішимся, 6 зимівок - це повністю сам, а взагалі пасіка у нас стоїть з 1958 року, тож який реально стаж рахуйте самі...

Чи можу я, орієнтуючись на вказаний рік, припустити, що ваш стаж 60 років?:blink:

Рахуйте як вважаєте за потрібно;), пасіка у нас дуже давно, частенько допомагав  на пасіці і бачив різні дії і наслідки, величезний стаж це незавжди успішний бджоляр. Краще вчитися на чужих помилках, щоб своїх поменше допускати.

4 години тому, ромео сказав:

останні 12 років також жодна сім'я не пропала. Стільки вже зірочок собі на погонах намалював і орденів виписав...:):blink: Аж допоки не прийшла зима 18-19... :wave:

Занадто розслабилися з малюванням зірочок:).  Чим зимівка цього року відрізняється від попередніх? Як на мене, то і зими толком небуло, принаймні у нас, дійсно морозних днів було тижні 2-3, а так   переважно біля нуля цілу зиму, бджоли, при нормальній підготовці до зими мали всі шанси з неї вийти 

5 годин тому, shumila_1982 сказав:

Бджола не пробиває шкірку винограду, це роблять оси. Сок беруть не весь час, а в момент найбільшої стиглості, після дощів бджола на винограді не працює.

1 час назад, davolodya сказал:

величезний стаж це незавжди успішний бджоляр. 

Ну звісно, хто ж суперечить

1 час назад, davolodya сказал:

Чим зимівка цього року відрізняється від попередніх? 

Нічим...

А чим відрізняється передзимова підготовка загиблих сімей від тих, що успішно зимують? Яку таку "рокову" помилку зробив бджоляр саме в цій сім'ї?

Ви надто перебільшуєте роль пасічника. Звісно вона ключова, але не всеохоплююча...

2 хвилини тому, ромео сказав:

А чим відрізняється передзимова підготовка загиблих сімей від тих, що успішно зимують? Яку таку "рокову" помилку зробив бджоляр саме в цій сім'ї?

Підготовка з виду може і однакова, насправді ж дещо різниться, всі сім'ї ж різні, є слабші, є сильніші, одні більш спрацьовані на пізніх взятках, інші менше, одні краще від кліща проліковані, інші гірше, хоча підхід до всіх ніби однаковий... Зрештою, Ви ж то все самі розумієте, при такому стажі... При підготовці в зиму частенько допускаються такі малесенькі недоробки, дрібнички, на які ніби і уваги звертати неварто, але саме вони в сумі дають взимку величезну проблему... От і думайте, від кого насамперед залежить результат зимівки.

Дам ще однв інфу для роздумів. Сьогодні були збори пасічників, з слів представника кафедри ветеринарної медицини, цього року у нас, на Львівщині, є багато випадків загибелі пасік. Причина переважно одна і таж, кліщ, вірніше пізня обробка, всіх, кого перевіряли, об'єднує пізній взяток, і як наслідок пізня обробка.  Хто в цьому випадку , по-Вашому винен, природній відбір? Чи може все-таки пасічник?

7 годин тому, davolodya сказав:

могли собі дописати, як всі нормальні хлопці, що сміються з правди, я от дійсно не розумію, як порою люди виставляють себе, щоб не образити, скажу не вихованими, без людської мудрости.Я б ніколи не посміявся над стажем, мій стаж в бджільництві надто великий, але завжди дивлюсь на те, що людина досягнула, адже старання , наука, практика, праця,які є щоденими в бджільництві примножують стаж, тому і набагато меншим стажем аніж у мене, досягають успіхів більших, бо ще раз кажу, навчання, практика, праця ось,що головне, бо це є істиним стажем.

1 час назад, Лавр сказал:

Бджола не пробиває шкірку винограду, це роблять оси. Сок беруть не весь час, а в момент найбільшої стиглості, після дощів бджола на винограді не працює.

Може й Ваша правда! Це було у вересні (сухо, дощів не було), десь з 9 по 20 число. Закормлював у зиму пасіку знайомого, з його так званими "італійками".

2 хвилини тому, miro сказав:

могли собі дописати, як всі нормальні хлопці, що сміються з правди

А який сенс ? У мене і так зимівка непогана, якщо допишу стажу, що , стану ще краще зимувати?:hmm:

5 минут назад, miro сказал:

але завжди дивлюсь на те, що людина досягнула, адже старання , наука, практика, праця,які є щоденими в бджільництві примножують стаж, тому і набагато меншим стажем аніж у мене, досягають успіхів більших, бо ще раз кажу, навчання, практика, праця ось,що головне, бо це є істиним стажем.

ЗОЛОТІ СЛОВА  !!!  :hi:

17 хвилин тому, davolodya сказав:

А який сенс ? У мене і так зимівка непогана, якщо допишу стажу, що , стану ще краще зимувати?:hmm:

я ж жартую, адже як бачите для когось треба,щоб було написано великі цифри, щоб сприйняти людину з її знаням

15 часов назад, Винодел сказал:

Про бджіл і виноград.Бджоли і виноград в полі мого зору давно, з післястуденського віку, жодного разу не спостерігав щоб бджоли массово відвідували(споживали в свіжому вигляді, непошкоджені, зрілі ягоди) виноград, мова ,звісно, йде про дозрілі ягоди. Коли був молодим і гарячкуватим неодмінно б подумав-"несинітниця".Тепер питаю у @shumila_1982  а ви  на власні очі бачили що там бджоли робили,на тому чудовому столовому винограді на арці? Автори підручників(хоча б той Рут і своїй "Єнциклопедії") пише ,що найбільше на що здатні бджоли це висмоктувати сік ягід винограду.А от оси ,на них в мене є підозра що можуть розгризати шкірку ягід деяких столових сортів і висмоктувати досуха.Швидче всього помилка ваша думка. що в вуликах (доречі яка кількість?) було повно меду з переробленого виноградного соку.Що з цього приводу думають інші читачі форуму?

З власних спостережень можу сказати що і у мене бджілки/в переважній більщості/ з осами цього року теж масово відвідували виноград не тільки мій ай сусідів. У дачників хто невстиг вчасно зірвати виноград майже небуло що зривати. І це явище масово спостерігав тільки цієі осені. Можливо це повьязано з аномально теплою осінню:IMHO:

8 часов назад, miro сказал:

могли собі дописати, як всі нормальні хлопці, що сміються з правди, я от дійсно не розумію, як порою люди виставляють себе, щоб не образити, скажу не вихованими, без людської мудрости.Я б ніколи не посміявся над стажем, мій стаж в бджільництві надто великий, але завжди дивлюсь на те, що людина досягнула, адже старання , наука, практика, праця,які є щоденими в бджільництві примножують стаж, тому і набагато меншим стажем аніж у мене, досягають успіхів більших, бо ще раз кажу, навчання, практика, праця ось,що головне, бо це є істиним стажем.

Пане Михайло, над стажем ніхто не сміявся.

Посмішку викликала самооцінка своїх можливостей. Межуюча із самовпевненістю.

От Ваші слова є дуже точними у описі досвіду пасічника. Я також слідую таким принципам.

А коли пасічник безапеляційно вважає, що він і тільки він є "творець доль бджолиних", маючи пару сезонів за плечима, то врешті, життя може дуже доброго дати ляпаса. 

:IMHO:

1 година тому, ромео сказав:

Посмішку викликала самооцінка своїх можливостей. Межуюча із самовпевненістю.

Признайтеся чесно, справа не в самооцінці, декого просто заїло, що  "пацан" без досвіду, з малим стажем, вчить "дорослих досвідчених дядьків" жити. А був би у мене стаж як Ваш, або і більший, реакція буда б зовсім протилежна:wave:

1 година тому, ромео сказав:

А коли пасічник безапеляційно вважає, що він і тільки він є "творець доль бджолиних", маючи пару сезонів за плечима, то врешті, життя може дуже доброго дати ляпаса. 

Про який ляпас мова? Основні складові якісної зимівки -це  якісна обробка від кліща, якісний корм в зиму, якісне нарощування зимової бджоли, при чому все це має бути зроблено ВЧАСНО,  + до того всього правильна вентиляція.  Це те, що залежить конкретно від пасічника, про різного роду потрави, форсмажори мова нейде, тут ми дійсно безсилі. 

Я виконав всі необхідні умови, мої бджілки живі-здорові. А Ви захопилися " малюванням зірок на пагонах", розслабилися, бо все дуже добре і так було, і пустили бджіл в зиму на соняху, знаючи, що він має властивість закам'яніти в сотах, от і маєте результат. Кажете, чому в решті сімей тоді все добре?  Можливо ті, що обсипалися  ішли в зиму слабачками, бо раніше ж проходило подібне, а можливо це  Вам  "маленьке" попередження зверху, що до зимівлі варто відноситися більш зважено?

Р.С.  бджілок утримую рівно стільки, скільки можу обслужити ЯКІСНО, ось на цей пункт варто звертати увагу в першу чергу:wave:

Edited by davolodya