Перейти к содержанию

Осінь2018\ Зима2019


ромео

Рекомендуемые сообщения

10 минут назад, Sanich сказал:

У Вінниці було +11,5 о 12-30. На пасіці+8,5... Обльоту не було. Пару сімей, що на сонці злегка політали. А шлунки уже повні... 

А в нас нас на 14,30 було + 20 лiтали i бджоли i пасiчники .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, Микола 5 сказав:

4 маткомicця обэднував на одну матку, закормлював сиропом, зимували на 12шт. 1\2 145 рамок, бджолами з iнших сiмей не пiдсилював. Зараз гнiзда скороченi до 6-9 рамок, планую дати кандi/

Рамки були в один поверх, чи в два? Якщо в один, то досить ризиковано, висота медового поля маленька для зимівки:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 хвилини тому, Cheef77 сказав:

Кто из Киевской области, облет был?

Был и у нас!  Вчера около часа дня лёгкий,осторожненький, сегодня около 12дня дружненько, основная масса вышла "по нужде". Над пасекой стоял лёгкий, пока ещё неувереный ,подзабытый за недолгую зиму, но гул!     

Зимовали все 100% на сетках, без малейшего утепления( по Рахматулину Д.К.)  Все 100% живенькие, пока немножко приторможенные-но зима позади!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 минут назад, Конструктор сказал:

А хіба є бджоли не правильні? 

Кажуть що є  :vinny:     :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З 13до15год. було10*С, невеликий вітерець, облетілися бджілки на 90відсотків.Мінус 1відводок, з'їла миша(бурозубка), їх цього року щось дуже багато.В третині вуликів є вже розплід.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кто из Киевской области, облет был?
В мене не було

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене обліталися всі три сімейки))) температура була +12-15 вдень))) Літали дружно,протягом 2-3 годин))))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хороший обліт відбувся сьогодні. Майже всі політали, окрім повернутих на схід, які після полудня пішли в тінь і не встигли, але і там пару вуликів показали активність. Деякі сім'ї облітались дуже добре. Нічого не дивився, ніяких робіт не проводив, за ці пару годин багато не зробиш, і все ж не дуже ще й тепло. Корма перевіряв тижня два тому, деяким поклав рамки зверху. 

Втрати поки що в межах 10%, що вважаю нормальним результатом. Вимерли закліщені та неблагонадійні. Цікаво, що відводок, якому я давав мало шансів, спокійно собі перезимував на трьох рамках в окремому вулику. А сильний рій, який все літо стояв вдома і я за нього не хвилювався, обсипався з невідомих причин. Припускаю, наносили фруктів - їх тут було багато. Мед рідкий, кліща не було, бджоли багато і вся на дні. 

А що, Добровол Весну ще не відкрив?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 47 хвилин тому, Arius сказав:
    • Втрати поки що в межах 10%, що вважаю нормальним результатом. Вимерли закліщені та неблагонадійні.

Щедра Ви людина, отак бджолами розкидатися...10% від Ваших 40 сімей- це 4сім'ї,  і їх загибель це по-Вашому нормальний результат? Що значить закліщені і неблагонадійні? Ви що, від кліща необробляєте? Мене за бджілок в підморі душа болить, що вони до весни недожили,  а тут 10% відходу нормально:blink::( я такого нормально ніяк нерозумію...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Arius сказав:

А що, Добровол Весну ще не відкрив?

Тс-с-сс! Не будіть Бабака! Рано ще, нехай ще трохи позимують!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 хвилин тому, davolodya сказав:
  •  

Щедра Ви людина, отак бджолами розкидатися...10% від Ваших 40 сімей- це 4сім'ї,  і їх загибель це по-Вашому нормальний результат? Що значить закліщені і неблагонадійні? Ви що, від кліща необробляєте? Мене за бджілок в підморі душа болить, що вони до весни недожили,  а тут 10% відходу нормально:blink::( я такого нормально ніяк нерозумію...

А я теж вважаю нормою відхід 10% - як статистичну похибку чи поправку природнього відбору.

Та й до втрат відношуся по-філософськи: так, це сумно й не приємно, зате племінне сильне ядро збережено і примножено. Головне - зробити відповідні висновки, і меньше нервувати! А то життя коротке, а нервові клітини повільно відроджуються!:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, davolodya сказав:
6 годин тому, ромео сказав:

Корм дубовий. Як камінь. Майже в усіх вуликах. 

Сонях? Чому недокормлюєте сиропом?

Пасічники які зараз подивилися що обліт пройшов гарний але не перевірили наявності кормів ризикують втратити бджолосім'ї по причині голоду. Бджоли гріли корми які під клубом а поза клубом корми можуть перетворитися на камінь. Зимівля на соняшниковому меді дуже легко дає такий результат.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, Крук сказал:

Пасічники які зараз подивилися що обліт пройшов гарний але не перевірили наявності кормів ризикують втратити бджолосім"ї...

Виношу з зимівника на ніч, з крейдою в кармані, підозріло легкі отримують "птічку", з-ранку всі з "птічкою" получають пакет, решта пісьля обльоту

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Сергей 2014 сказав:

А в нас нас на 14,30 було + 20 лiтали i бджоли i пасiчники .

І мої сьогодні дружно облетілись. Розплід вже появився в більшості сімей. Корму достатньо, дозимовуємо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, mits сказал:

И так, облёт прошёл, теперь ждём следующего окна и делаем полную ревизию, и хвалимся первой принесённой пыльцой.;)

Это как не тронуты? Тоже салом, чесноком, цыбулей питались?:umora:

 

Это же антибиотик, не боитесь, что в анализах засветится?:umora:

А вот так! Я каждый год удивляюсь! Даже на центральных рамках мёд остаётся. Кстати у многих уже расплод есть, а у моих потолочины холодные.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Sashko сказав:

А я теж вважаю нормою відхід 10% - як статистичну похибку чи поправку природнього відбору.

Та й до втрат відношуся по-філософськи: так, це сумно й не приємно, зате племінне сильне ядро збережено і примножено. Головне - зробити відповідні висновки, і меньше нервувати! А то життя коротке, а нервові клітини повільно відроджуються!:hi:

Племінне ядро варто зберігати і примножувати  в інший спосіб, без загибелі 10% пасіки. Робіть вибраковку самі,  не пускайте в зиму слабачків, хворих і просто підозрілих, якщо з сім'єю щось не те,  вибракуйте її ще в активний сезон, якісна обробка від кліща і якісні корма в зиму, - і тоді зимові втрати  будуть максимально наближені до нуля,  Ви ж для себе, для родини робите все, щоб бути здоровими і нехворіти,  бджоли теж живий організм, до того ж свій, власний, чому ж до них  відношення інше? Ви ж для своєї сім'ї таких 10 % непрогнозуєте?  Якщо бджіл любите і піклуєтеся про них, бачите в них в першу чергу бджілок, а не гроші за проданий мед, то і філософія Ваша повинна бути зовсім протилежна, тоді в відході сімей будете бачити не норму в 10%, а свої недопрацювання, і таких процентів практично небуде ...

А на рахунок нервувати, то я зовсім ненервую, нема причини, бо стараюся зробити всі умови для вдалої зимівки, мої бджілки живі-здорові, а за чужі стандартні 10 % відходу- просто бджолу шкода, не пасічника.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Sashko сказав:

Головне - зробити відповідні висновки,

Зробити відповідні висновки і в слідуючу зимівлю знов втрати,знов 10%-не розумію.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, РУТ-61 сказав:

Зробити відповідні висновки і в слідуючу зимівлю знов втрати,знов 10%-не розумію.

Саме головне зробити сприятливі умови для зимівки, підготувати належним чином сім'ї,  тоді і висновки робити недоведеться

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчера все семи сделали облёт потер нет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, davolodya сказал:

Рамки були в один поверх, чи в два? Якщо в один, то досить ризиковано, висота медового поля маленька для зимівки:IMHO:

Рамки були в один поверх. Метою експерименту було зберегти якнайбiльше зимувалих маток при найменших затратах. Пiд час зимiвлi 3 рази до клубу пiдставляв повномедовi рамочки з сторони нуклеуса да клуб не обсиджував.  Температура в  примiщеннi де зимували тримав на рiвнi +2 -  +4 градуси. Результатом зимiвлi нуклеусiв задоволений.

DSCN3977.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, Sanich сказал:

У Вінниці було +11,5 о 12-30. На пасіці+8,5... Обльоту не було. Пару сімей, що на сонці злегка політали. А шлунки уже повні... 

Шлунки повні - то добре. Головне, щоб кишечник не прорвало...:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, Микола 5 сказав:

Рамки були в один поверх. Метою експерименту було зберегти якнайбiльше зимувалих маток при найменших затратах. Пiд час зимiвлi 3 рази до клубу пiдставляв повномедовi рамочки з сторони нуклеуса да клуб не обсиджував.  Температура в  примiщеннi де зимували тримав на рiвнi +2 -  +4 градуси. Результатом зимiвлi нуклеусiв задоволений.

DSCN3977.JPG

У мене  навпаки, мета зберегти не багато зимувалих маток, а збереження бджоли в нуках, щоб поменше рухів було з повторним заселенням, повторним трушенням бджоли. Тому планую зимувати нуки по 2 корпуси, щоб рамочки в сумі давали висоту рамки нс 300, але це вже на слідуючу зиму.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хлопці, треба вчитись зимувати на соняху. Все іде до того що спекотна друга частина літа змусить іти на це. Нема там нічого складного, ми завжди зимуємо на соняху.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Лавр сказал:

Хлопці, треба вчитись зимувати на соняху. Все іде до того що спекотна друга частина літа змусить іти на це. Нема там нічого складного, ми завжди зимуємо на соняху.

лучше учитесь зимовать на сахаре.  ничего хорошего в зимовке на подсолнечнике нет

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, artemishe сказал:

ничего хорошего в зимовке на подсолнечнике нет

А чего хорошего в сахаре?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...