Перейти к содержанию

Осінь2018\ Зима2019


ромео

Рекомендуемые сообщения

57 минут назад, Любомир сказал:

а хай йому грець...
як на мене то це тортури над бджолосім'ями. Мої відпочивають з 1 вересня, розплоду немає бо матки заізольовані з 1-10 серпня. Корми  на місці, чекаємо зими. Пізньо-осінній, зимовий та ранньо-весняний розплід нам не загрожує.

Спірне питання що тут є тортурами...:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Віктор просто сказал:

27.09. в 8.00 температура была +1С, специально посмотрел семей 10, пчелы поубавилось где-то на 3 рамки в сравнении с температурой +20С:umora:.

Пчёл в семьях, в Зиму, пойдёт больше обычного и точка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Mihail-ves сказал:

Зимою переміряю їх, а наступного сезону буду уважно за нею дивитись.

Якщо перезимують 

Дуже часто такi проблемнi сiмьi не перезимовують ,  або погано перезимовують 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, Мико сказав:

Якщо перезимують 

Дуже часто такi проблемнi сiмьi не перезимовують ,  або погано перезимовують 

Перезимують!

Минулого року так пізно в гнізда не лазив, а просто виймав полоски, тому і не бачив картину по розплоду. Але коли прийшла весна і потрібно було чистити вулики від підмору, то в багатьох вуликах було бджоли набагато більше ніж в кінці серпня. Я так думаю, що то завдяки ось таким "дурам", які до жовтня сіяли у всі вільні комірки. За осінній обліт молодих бджілок сильно не переживаю, тому що наприклад в минулому сезоні крайній обліт був у січні і аж до 3 лютого 2018р, а перший 12 березня. Все ж таки південь України.

З неділі буду забирати маломедки з БК, тих що раніше показував у відео. Цікаво що там в них з бджолою та розплодом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні дуже вдалий осінній день для відповідних сезонних робіт. Нарешті вдалося попасти на пасіку і зробити ревізію значної кількості сімей. В деяких розплоду вже нема. в деяких є трохи критого, в окремих є ще трошки відкритого. Трохи поскорочував, позабирав годівниці, а то вони вже давно даремно стоять, вцілому  вдало провів час на пасіці.

Бджол4.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вліз сьогодні нарешті до корпусних у гнізда.

Нарешті після третього року впровадження корпусної системи (формула 300х10+145) можу сказати: "Перевага над лежаками є"

За цей рік, по-перше - меду взяв з вулика більше;

друге - на цей час сім'ї сильніші;

третє - корм практично у всіх в достатку (4-5 повномедових, решта від 60% заповнення). лежаки всі закормлював.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В субботу смотрел своих.

Начал с первого ряда. И понеслось от 2-4 рамок расплода, у некоторых не пятачки, а довольно приличный пятак прям. Плюнул глянул выборочно остальные, тоже самое. У некоторых даже яйца есть.

Буду смотреть теперь через недели полторы - две. Обработаю тоже чуть позже. По кормам вроде бы все гуд.

Вот такие дела.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В ?28?.?09?.?2018 в 11:10, Алёнка сказав:

Да, подсолнух. И похоже на сахар, но это ж наш, там ничего нет. Просто люди могут спрашивать, что мне отвечать, что это такое поднялось?

Я завжди говорю, що це знак хорошої якості меду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 хвилини тому, Джаз сказав:

В субботу смотрел своих.

Начал с первого ряда. И понеслось от 2-4 рамок расплода, у некоторых не пятачки, а довольно приличный пятак прям. Плюнул глянул выборочно остальные, тоже самое. У некоторых даже яйца есть.

Буду смотреть теперь через недели полторы - две. Обработаю тоже чуть позже. По кормам вроде бы все гуд.

Вот такие дела.

Прочитав..і до своїх не полізу.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Миха сказал:

Прочитав..і до своїх не полізу.:ay:

Обычно убираем слабые рамки ,

где выводился последний расплод ,

во второй половине октября 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Позавчора в одній сім'ї знайшов один запечатаний маточник знизу рамки. Матку (минулорічна) не знайшов, але відкритий молодий розплід (3-5 днів) теж був.  Кількість бджоли - нормальна для такої пори. Маточник зірвав, так як толку з нього вже не буде. Всередині була нормальна лічинка, жива.
Що це могло бути? Тиха заміна? Чого це вони надумали у вересні?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, victoru сказал:

Тиха заміна? Чого це вони надумали у вересні?

Вариантов мало, наверно тихая. Погода теплая, может из-за этого решились :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, victoru сказал:

Позавчора в одній сім'ї знайшов один запечатаний маточник знизу рамки. Матку (минулорічна) не знайшов, але відкритий молодий розплід (3-5 днів) теж був.  Кількість бджоли - нормальна для такої пори. Маточник зірвав, так як толку з нього вже не буде. Всередині була нормальна лічинка, жива.
Що це могло бути? Тиха заміна? Чого це вони надумали у вересні?

У мене схожа ситуація, в сім'ї знайшов дві матки і купу вже погризлих маточників. Одна була  ще зовсім світленька - її вибракував зразу, а друга - вже дозріла, темна і цілком нормального розміру. Останню догадався помітити опаліткою, тепер треба терміново шукати резервну плідну матку на заміну. Може у когось є?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, ромео сказал:

лежаки всі закормлював.

Странно, обычно в лежаках корма всегда  хорошо. В корпусных бывает с гнезда поднимают  в верх и меда мало.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Маленький вопрос . интересно Ваше мнение . Есть у меня отводки . Пчел всего на одной рамке ( грам 500 ) . Сезон был тяжелый . Силу не набрали . Объединять как то жалко ( маток жалко ) А что если при сильных устойчивых холодах ( например  -5 ) их занести в не отапливаемое помещение ( 0 градус ) .? У нас до -15 иногда неделями держаться .  hmm.gif А на февральские окна вынести .

Кто что думает ? Правильное решение ? hmm.gif 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 минут назад, крымлы сказал:

Маленький вопрос . интересно Ваше мнение . Есть у меня отводки . Пчел всего на одной рамке ( грам 500 ) . Сезон был тяжелый . Силу не набрали . Объединять как то жалко ( маток жалко ) А что если при сильных устойчивых холодах ( например  -5 ) их занести в не отапливаемое помещение ( 0 градус ) .? У нас до -15 иногда неделями держаться .  hmm.gif А на февральские окна вынести .

Кто что думает ? Правильное решение ? hmm.gif 

Сомневаюсь что они выживут. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Джаз сказав:

Сомневаюсь что они выживут. 

Я теж. Можно пробувати робити з лежака гуртожиток, сверлити на кожну таку сім'ю свій льоток і зимувати через глуху заставну

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, крымлы сказал:

Маленький вопрос . интересно Ваше мнение . Есть у меня отводки . Пчел всего на одной рамке ( грам 500 ) . Сезон был тяжелый . Силу не набрали . Объединять как то жалко ( маток жалко ) А что если при сильных устойчивых холодах ( например  -5 ) их занести в не отапливаемое помещение ( 0 градус ) .? У нас до -15 иногда неделями держаться .  hmm.gif А на февральские окна вынести .

Кто что думает ? Правильное решение ? hmm.gif 

Если нужно сохранить маток можно ослабить семьи и усилить отводки

Нужно минимум три рамки ( это четыре улочки рыхлого  клуба при +5 *С) и через перегородку , как вы это сделаете вам решать

У меня три рамки через перегородку зимуют и развиваются

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, крымлы сказал:

Маленький вопрос . интересно Ваше мнение . Есть у меня отводки . Пчел всего на одной рамке ( грам 500 ) . Сезон был тяжелый . Силу не набрали . Объединять как то жалко ( маток жалко ) А что если при сильных устойчивых холодах ( например  -5 ) их занести в не отапливаемое помещение ( 0 градус ) .? У нас до -15 иногда неделями держаться .  hmm.gif А на февральские окна вынести .

Кто что думает ? Правильное решение ? hmm.gif 

Предлагаю посмотреть это видео.  Очень много полезной информации!!!

Особенно обратите внимание на "палочку с крючочками" Это для тех кто крутит рамками в грезде, а именно для использования рамок дадан/рут/магазин в украинских ульях и наоборот. Идея ГЕНИАЛЬНАЯ!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, крымлы сказал:

Маленький вопрос . интересно Ваше мнение . Есть у меня отводки . Пчел всего на одной рамке ( грам 500 ) . Сезон был тяжелый . Силу не набрали . Объединять как то жалко ( маток жалко ) А что если при сильных устойчивых холодах ( например  -5 ) их занести в не отапливаемое помещение ( 0 градус ) .? У нас до -15 иногда неделями держаться .  hmm.gif А на февральские окна вынести .

Кто что думает ? Правильное решение ? hmm.gif 

Однозначно такому количеству пчелы необходимо тепло. Утепляйте, ставте вторыми корпусами, или заносите. 

У меня такие зимовали. Ставил в три этажа и утеплял всем что нашел:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наше господарство зібрало сонях. Урожайність - по 43(!) ц з га..:blink:

Треба з управляючого могорич затребувати, мої ж бджоли підмогли...:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, ромео сказал:

корпусної системи (формула 300х10+145) можу сказати: "Перевага над лежаками є"

решітка на трьохсотому була?

4 часа назад, Blum сказал:

Идея ГЕНИАЛЬНАЯ!!!

вулик Паламарчука

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, larson сказал:

решітка на трьохсотому була?

ні

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Blum сказав:

Идея ГЕНИАЛЬНАЯ!!!

Цій ідеї вже років 20, Комісар пропонував дати спеціальну премію Паламарчуку за неї. Декілька років поспіль вона обсмоктувалась і в журналах і на форумах, на зібраннях БК, в Україні безліч послідовників цього методу.
Дивно, що Ви зробили для себе таке відкриття тільки тепер, а автор ролику здер метод 1:1 і "соромливо" не сказав хто справжній автор винаходу.

 

УлейПаламарчука

nibond відповів тему користувача datura01 Вулики, рамки

...ВуликПаламарчука (БК 4-2012).docx
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, larson сказал:

решітка на трьохсотому була?

вулик Паламарчука

 

21 минуту назад, ромео сказал:

ні

У себя в этом году в одном из ульев матку нашел в 4 корпусе . Ушла бродить с 300 на 145

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...