Перейти к содержанию

Осінь2018\ Зима2019


ромео

Рекомендуемые сообщения

1 минуту назад, ДобровоЛ сказал:

Ну, от і дочитався я. Миша - головна причина. :IMHO:Я раніше запитував за гречку, бо гречка теж не ахті для зимівлі - вона багата органічними сполуками, що не перетравлюються бджолами. Але якщо там була миша - ото точно наслідки її перебування у гнізді .

У мене позапрошлий рік було нашествіє мишей

Мишоловками переловив більше десятка , 

Так у  де були миші зімовка відмінна, миші даже рамки нетронули , бо пустих небуло у кожній вуличкі сиділи бджоли

утеплення погризли підмор поїли і в мишоловку

Цей рік трьох піймав сидять нормально по звук сімьї не отлічаєтся від інших :dntknw:

Є без мишей гудять набагато сильніше 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, ромео сказал:

Миша - то дійсно не добре. Але якби причина була в тому, то це була б єдина сім'я з проблемою. На жаль, такі ще є... І попереду лютий. Давненько я рамок з поносом не бракував. :(

Корм? Якщо так, то проблема ця далася б взнаки на всій пасіці. Проте левова частка сімей сидять просто хрестоматійно - нерухомо біля передньої стінки з мінімумом підмору, без слідів поносу.

Кліщ? Обробка Варостопом у вересні і контрольний біпіном. Всі однаково вже кілька років 

Гречку кропили пізню, щоб зібрати?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, AVA сказал:

Мишоловками переловив більше десятка

Ось декілька конструкцій мишоловок. Деякі з них можна і самому зробити:

http://saveimg.ru/show-image.php?id=59696fe97e62031f818471a6d5469eac

( Мышеловка из бруска дерева ) 

-------------------------------------------------------

http://saveimg.ru/show-image.php?id=fa024130ef2ed3e2f6696d63dcd48108

( Живоловка мышей Клетка ) 

-------------------------------------------------------

http://saveimg.ru/show-image.php?id=de0f5aea45bfe4e3502d41145bdc74a2

( Мышеловка – живоловушка ) 

--------------------------------------------------------

https://youtu.be/-XGtDNeAJXM

( Мышеловка Леопольд ) 

--------------------------------------------------------

https://youtu.be/OBaZaioDtKU

( Удивительно простая мышеловка из бутылки ) 

------------------------------------------------------------

https://youtu.be/EDqAcM9FQRs

( 5 простых самодельных мышеловок ) 

------------------------------------------------------------

http://saveimg.ru/show-image.php?id=605378e2a2661fb779a8dbee34192e1f

( Кулемка – можно использовать и для мышей с крысами ) 

------------------------------------------------------------

Мышеловка MOUSE RADAR Информация о ней есть в интернете

----------------------------------------------------------

Крысоловка Rat RADAR Информация о ней есть в интернете
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Wladimir_K сказал:

Гречку кропили пізню, щоб зібрати?

Не можу сказати... Далеко від мене

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, ДобровоЛ сказал:

А бджоли навіть мишиний запах не переносять...

 У меня одну зиму перезимовала нормально с мышей, правда мышь была убита и прополисом обработана, наверно рановато заскочила.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Анатолий Крутий сказал:

Ось декілька конструкцій мишоловок. Деякі з них можна і самому зробити:

http://saveimg.ru/show-image.php?id=59696fe97e62031f818471a6d5469eac

( Мышеловка из бруска дерева ) 


 

Ловив похожой , тільки кольцо в прорізі на 2см від краю

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, AVA сказал:

Весь час на соняху такого ніколи не бачив

Були випадки , що сімьї гнали розплід . так  у них постійно бдожола вилазила на вулицю 

Весною , як ростає сніг перед вуликом вієром лежить піввідра бджоли 

А у вулику залишается жменька бджіл на залишках розплоду .захолоняє

Рамки майже чисті поодинокі пятна на місці розплоду

Виходить на соняху бдожолам хватає сили вилізти на вулицю

Схожа зимівля і в мене один рік була , коли залишив зимувати на соняшнику . Бджоли, і ті що на дворі, і ті що в наземному приміщенні вилазили на зовні . 

Причина на мою думку і є соняшниковий мед , який став камінцем , а бджола лізла на льток в пошуках води . Підтвердженням того стало те що третя частина бджіл зимувала в підземному зимівнику де підвищена вологість , там у вуликах спостерігалась досить велика сирість , але зимівля на багато краща .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Wladimir_K сказал:

Гречку кропили пізню, щоб зібрати?

А інших варіантів, щоб її зібрати і немає!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, M_Oleksandr_V сказал:

А інших варіантів, щоб її зібрати і немає!!!

Тоді будуть страждати ті, які найбільше на неї літали, в цей період.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Wladimir_K сказал:

Тоді будуть страждати ті, які найбільше на неї літали, в цей період.

І це мабуть будуть сильні сімї:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Конструктор сказал:

І це мабуть будуть сильні сімї:IMHO:

В більшості так. Все буде залежати скільки занесли, адже гречка була далеко на скільки розумію, а потім сиропом розбавили, частина постраждає, але перезимує, з підмором.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 хвилини тому, ромео сказав:

Давненько я рамок з поносом не бракував

В "топку" чи на перетопку і дизінфекцію?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Борис01 сказал:

В "топку" чи на перетопку і дизінфекцію?

 

Це було давно ще на початку пасічникування. Вже з десяток років не бачив втрат...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Н. Петрович сказав:

 У меня одну зиму перезимовала нормально с мышей, правда мышь была убита и прополисом обработана, наверно рановато заскочила.

Видно, не встигла насвинючити.:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 години тому, ДобровоЛ сказав:

Видно, не встигла насвинючити

А в мене встигла!Слухав я бджоли і в одному вулику дуже голосно гуділи!Я туди-а там мишка.Не в піймав- втекла ,але погризла дві рамки,на яких не було бджіл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну что, и до нас докатилось потепление. +9, солнечно, временами порывы ветра, но пчелы полетели, не массово конечно, но лет есть. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, Конструктор сказал:

Схожа зимівля і в мене один рік була , коли залишив зимувати на соняшнику . Бджоли, і ті що на дворі, і ті що в наземному приміщенні вилазили на зовні . 

Причина на мою думку і є соняшниковий мед , який став камінцем , а бджола лізла на льток в пошуках води . Підтвердженням того стало те що третя частина бджіл зимувала в підземному зимівнику де підвищена вологість , там у вуликах спостерігалась досить велика сирість , але зимівля на багато краща .

Зімують на соняху без проблем , у нас понятя нема на зіму кормить Тільки чистий сонях , я всіх перепитав ніхто не корме 

Проблеми з зімовкою на соняху тільки в тих, хто залишає  рамок більше ніж бджоли обсижують

Я кожен рік у перший мороз забираю лишок повністю . 

У мене наскладі стоїть в запасі до весни наверно більше рамок чим у вуликах

На вулицю полізли,  коли матка з дуру погнала розплід на новий рік

І бджоли полізли до льотка від переповнення кишечника ( я сам розривав їх , вони були роздуті , але поносу небуло ніколи)

Таке було декілька раз , але головне те , що на чистому соняху рамки чисті , пятна трохи залишає жменька бджіл ,  яка замерзає з залишками розплоду і то дуже мало

Їм хватає сили долізти до льотка і даже злетіти на метр , назад уже неповертаються 

Тому весною як зійде сніг лежать веєром біля вулика

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 годин тому, ДобровоЛ сказав:

А на гречці вони не стояли?:hmm:

В нас кожного року в вересні гречка.  Основні сім"ї в зиму пішли на суміші соняшника, баштанних, та гречки. Відводки приблизно на пополам мед і сироп. Догодовував, які собі не повністю принесли.   Поки сидять всі тихо. Третій день тепла.  Позавчора кілька слабачків трохи політали. Сильні не висовувались. Вчора всього кілька не вилетіли, основна маса облетілась, аж гуло. Сьогодні також тепло.  Десь половина літала.   Викидали підмор,  та сміття. Один відводок за  три дні зовсім носа не показував.  Думав, їм вже гаплик. Сидять на  кількох вуличках десь внизу, зверху ледве роздивився.   Частина вуликів стоїть льотками  на південь, частина на північ.    "Північні" менше літали...

Сьогодні у одних переставляв рамку, клуб збився під одну сторону. На перемичці вирвало печатку, мед тягнувся  ниткою.  Соняшник цього року погано виділяв, бджіл багато було на кураю, "будяк"(забув як та рослина називається), синяк, баштани. мед зовсім не сів, як зазвичай. В бідонах, як густий смалець, з крупним кристалом. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Джаз сказал:

Ну что, и до нас докатилось потепление. +9, солнечно, временами порывы ветра, но пчелы полетели, не массово конечно, но лет есть. 

Все крыши в точку. Далеко не летали.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Павло Михайлович сказав:

А в мене встигла!Слухав я бджоли і в одному вулику дуже голосно гуділи!Я туди-а там мишка.Не в піймав- втекла ,але погризла дві рамки,на яких не було бджіл.

Поставте обов"язково  пастку прямо за заставну. То така холера,що знову полізе, навіть льоток може розгризти.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Володимир Джос сказав:

В нас кожного року в вересні гречка.  Основні сім"ї в зиму пішли на суміші соняшника, баштанних, та гречки. Відводки приблизно на пополам мед і сироп. Догодовував, які собі не повністю принесли.   Поки сидять всі тихо. Третій день тепла.  Позавчора кілька слабачків трохи політали. Сильні не висовувались. Вчора всього кілька не вилетіли, основна маса облетілась, аж гуло. Сьогодні також тепло.  Десь половина літала.   Викидали підмор,  та сміття. Один відводок за  три дні зовсім носа не показував.  Думав, їм вже гаплик. Сидять на  кількох вуличках десь внизу, зверху ледве роздивився.   Частина вуликів стоїть льотками  на південь, частина на північ.    "Північні" менше літали...

Сьогодні у одних переставляв рамку, клуб збився під одну сторону. На перемичці вирвало печатку, мед тягнувся  ниткою.  Соняшник цього року погано виділяв, бджіл багато було на кураю, "будяк"(забув як та рослина називається), синяк, баштани. мед зовсім не сів, як зазвичай. В бідонах, як густий смалець, з крупним кристалом. 

Та вам яка різниця, що то за мед, коли он обльоти у вас регулярно чи не щомісяця...:dntknw::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Павло Михайлович сказав:

А в мене встигла!

І в мене:( Правда самої миші не бачив. тільки на дні повно воску з рамок і рамки погрижені. Але бджоли десь там далеко гудуть тихенько, то не дивився дальше. Може з неділі тепліше буде - тоді гляну.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, gardener сказав:

І в мене:( Правда самої миші не бачив. тільки на дні повно воску з рамок і рамки погрижені. Але бджоли десь там далеко гудуть тихенько, то не дивився дальше. Може з неділі тепліше буде - тоді гляну.

І в мене  в одному вулику була миша, і це вперше відколи тримаю бджіл.Відкрив вулик ,а зверху на рамках утеплення з ,,кубінського мішка,, , зробила гніздо ,погризла пінопласт що стоїть збоку рамок. Мусив розібрати гніздо ,була плюсова температура, але її на жаль не помітив , думав що  коли струшував мішок вона випала ,правду кажучи було вже темнувато і я працював з ліхтарем.На наступний день при огляді дуже засмутився коли побачив знову погризений пінопласт ,і частини бджіл зверху на утепленні ,на цей раз гніздо не розбирав ,а поставив мишоловку і до вечора вона туди втрапила.Цікаво що за тиждень до цих подій відкривав вулик і гнізда там не було ,як і погризеного пінопласта,думаю що вона могла втекти від кота який полюбляє гратись з впольованою дичиною саме на пасіці :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сім'я не зупинилася гнала розплід, шансів для обльоту не було і корм не зовсім був якісний.
В 2016 р. у мене були схожі випадки, коли не замінив те, що принесли у серпні-вересні на сироп, на точку де був сильний медозбір з соняха, а на іншому точку було все ідеально, де зимували на золотарнику з сиропом.
Цього року є один точок, який зимує на гарбузовому з золотарником  меді плюс сироп 10 кг., сім'ї дуже великі вийшли в інших основному цукровий сироп на 75% і сім'ї менші.
Теж пішов взимку на золотарнику + сироп.Поки все гуд по Божій милості.

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дайте совет, 2 семьи зашумели, заглянул сидят у задней стенки. Мой косяк, что-то сделал не правильно. 

Как быть. В начале недели хотел им положить канди, но заболел, и хорошо, так как пошло резко тепло и облеты, такая погода еще будет 5 дней. Боюсь если положу завтра канди то спровоцирую семью на расплод. Кормов мало, но есть рамки с медом, может можно их как-то вместо канди или ждать холодов и потом давать подкормку?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...