Перейти к содержанию

Осінь2018\ Зима2019


ромео

Рекомендуемые сообщения

Сегодня и я проверил своих. и был очень удивлён в некоторых семьях клуб очень рыхлый и есть расплод. в нескольких  двух семьях тепло  чувствуется  через потолочины. В одном из уликов обнаружил следы присутствия мыши пришлось передвигать клуб чтобы поймать её. Не выдержал и заглянул в центральную рамку,  печатный расплорд с ладошку, а на дворе только 20-е января. Вот теперь сижу и чешу репу.:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Еникиой сказал:

Вот теперь сижу и чешу репу.

А зачем её чесать , ведь в аватарке Место расположения:юг Одесской обл

  •  
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 минуту назад, Мико сказал:

А зачем её чесать , ведь в аватарке Место расположения:юг Одесской обл

  •  

Потому что на юге Одесской области  тоже морозы быывают, зиму никто не отменял

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 минут назад, Еникиой сказал:

зиму никто не отменял

гляньте ще раз погоду, бо даже в нас ( на сході) передають до +8, тільки но глянув, у вас там взагалі ташкент може бути

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, Еникиой сказал:

мыши пришлось передвигать клуб чтобы поймать её.

ПРАВИЛЬНО! :az: Женіть ненажеру (мишу), але тільки не робіть, як я три роки тому. НЕ РЯТУЙТЕ ТАК БДЖІЛ ВІД МИШІ! 

У мене така ж біда була. Підхожу до одного вулика у середині грудня і бачу тріски з одного нижного льотка. Потолочини я тоді на зиму забирав з вулика. Падлюка (миша) залізла під кришкою лежака. Не довго думаючи, взяв запасний 12-ти рамковий вулик, рамки з медом з запасу і давай перетрушувати бджіл на холодні рамки (було сонячно і мороз -2 градуси). Крайні рамки були пожерті мишею, чотири центральні з клубом цілі переставив у новий вулик. Коли добрався до крайніх рамок з другого боку, то вискочила жирна ТВАРЮКА (миша) :umora:. Втікла гадина. А бджоли розліталися, почали випорожнюватися. З горем пополам закрив вулик з пересадженими бджолими та поніс до хати. В хаті відігрілися на холодних рамках за добу, а потім знову виніс на двір.

А весною чудо - цей вулик дружно облетівся. Вроді - все гаразд. Я радію! А потім серед літа БАЦ - СУХИЙ ГНИЛЕЦ (мішотчатий розплод) в цьому вулику. І ще один вулик заразив, бо в нього поставив відкачані рамки з хворого.

Згодом я ці сім ' ї вилікував оксітетрацикліном в смужках (перший раз коли на своїй пасіці застосовував антибіотик). Хворих бджіл пересаджував у новий вулик, уражені рамки на перетопку, стару матку до ногтю (задавив). Підсадив нову матку з бджоломагазину (брав у Маріуполі). І ТОДІ СТАЛО все ГАРАЗД. В минулому 2018 році ЦІ сім ' ї дали гарні РОЇ, які я зловив. :ay:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, Еникиой сказал:

Сегодня и я проверил своих. и был очень удивлён в некоторых семьях клуб очень рыхлый и есть расплод. в нескольких  двух семьях тепло  чувствуется  через потолочины. В одном из уликов обнаружил следы присутствия мыши пришлось передвигать клуб чтобы поймать её. Не выдержал и заглянул в центральную рамку,  печатный расплорд с ладошку, а на дворе только 20-е января. Вот теперь сижу и чешу репу.:ah:

Наличие расплода в январе, у нас. 20 км от Одессы, вполне нормальное явление. Стимулом к нему всегда был облёт перед новым годом. после облёта чистка засев. тут главное чтобы был корм над расплодом. пчела расплод не оставит. И хочу заметить, что от порды это мало зависит. У вас же пчелу разогрело беспокойство наличие мыши.  Сразу хочу заметить что некоторые семьи с молодыми матками имели расплод в декабре корм хорошо подобрали

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 20.01.2019 в 11:00, бойс сказал:

Зверху плiвка прозора,огляд займае 20 секунд.Розплiд легко виявити по теплу ,рукою.Розбирати яб нерадив.Ще в мене дно сiтка.

Але ж тепло є і без розплоду. Яке тепло має бути з розплодом, напевно може визначити тільки досвідчений пасічник.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 часов назад, Василика сказал:

Не получается - у меня в отводке, в отапливаемом улике из 2 улочек пчелы четверть рамки вышла в ноябре, так до сегодняшнего дня осыпалось всего 2 пчелы, у молодых облета не было, терпят.

Блин..... Сглазил, сегодня с утра нашел под прилеткой 3 пчелы - одна сама вылезла, а двоих выкинули, жалко.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, shumila_1982 сказал:

В минулому 2018 році ЦІ сім ' ї дали гарні РОЇ, які я зловив. :ay:

Ну, так собі, сумнівне досягнення...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 хвилини тому, ss77 сказав:

Але ж тепло є і без розплоду. Яке тепло має бути з розплодом, напевно може визначити тільки досвідчений пасічник.

там різниця більше 10*С

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

хто небуть користується таким девайсом як - " Колпачек для защиты-подсадки матки Никот"? Варте воно уваги, чи цяцька на п*ять хвилин, а потім буду як і завжди, фольгою бронювати!

скачанные файлы (2).jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ромео сказал:

Ну, так собі, сумнівне досягнення...

Ну, да! :hmm:Не знала бабка клопоту - купила порося .... :umora:  Хочь так врятував бджолородини, а до того на пасіці не знав, що таке МІШОТЧАТИЙ розплід. Буде МЕНІ НАУКА!

Минулий 2018 рік не був багатий на мед: дві качки - акація і соняшник. А от на рої - не вспівав скакати по деревах :blink:. Рої роїлися. Деяких ройових маток давив і підсажував покупних маток. Були 2 матки і з Мукачева (карпатка "Говерла"). Одна матка при підсадці влетіла з рук (відволікли), бо підсажував через ковпачок. Досягнення минулого року - навчався підсажувати маток (минус 2 з 13 штук). Мій висновок - чим ближче куплені матки, тим краще сіють (фактор дороги). :IMHO:

В 2014 році брав з Харкова від Кості Ермановського карпаток "Говерла" - от тоді я взнав, що таке КАРПАТКА. Зараз у мене "Синевір". Хочу до пари ще "Говерлу".

Щоб займатися італійками - потрібен надійний канал постачання чистокровок. Бо потім помісі стають агресівніші. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну, да! :hmm:Не знала бабка клопоту - купила порося .... :umora:  Хочь так врятував бджолородини, а до того на пасіці не знав, що таке МІШОТЧАТИЙ розплід. Буде МЕНІ НАУКА!
Минулий 2018 рік не був багатий на мед: дві качки - акація і соняшник. А от на рої - не вспівав скакати по деревах :blink:. Рої роїлися. Деяких ройових маток давив і підсажував покупних маток. Були 2 матки і з Мукачева (карпатка "Говерла"). Одна матка при підсадці влетіла з рук (відволікли), бо підсажував через ковпачок. Досягнення минулого року - навчався підсажувати маток (минус 2 з 13 штук). Мій висновок - чим ближче куплені матки, тим краще сіють (фактор дороги). :IMHO:
В 2014 році брав з Харкова від Кості Ермановського карпаток "Говерла" - от тоді я взнав, що таке КАРПАТКА. Зараз у мене "Синевір". Хочу до пари ще "Говерлу".
Щоб займатися італійками - потрібен надійний канал постачання чистокровок. Бо потім помісі стають агресівніші. :IMHO:
Мда, карпатка з Харькова

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Sesk сказал:

Мда, карпатка з Харькова

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk
 

Шо удивительного?У нас как в Греции есть усе.:al::rolleyes:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

44 хвилини тому, larson сказав:

хто небуть користується таким девайсом як - " Колпачек для защиты-подсадки матки Никот"? Варте воно уваги, чи цяцька на п*ять хвилин, а потім буду як і завжди, фольгою бронювати!

скачанные файлы (2).jpg

Я користуюся китайськими, мені сподобалося, маточник вставив і між рамки, раніше теж робив броню з фольгиIMG_20180627_153653.thumb.jpg.f6bab6990dd2f4d5ace6843c2930f6c0.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, davolodya сказал:

маточник вставив

маточник сильно підчищать треба?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, larson сказав:

маточник сильно підчищать треба?

Матки виводжу переносом личинок, маточники рівні і акуратні, входять в китайську броню практично без підчистки,  там корпус досить широкий, вийняток лиш коли є гарний взяток, тоді маточники забудовують і чистити треба багато.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шо удивительного?У нас как в Греции есть усе.:al::rolleyes:
Да я так і поняв))

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Жовтневий подарунок 2015 року з танкового полігону. :ay: Коментарі такі підходять: 1. І ТУТ БДЖОЛИ ВОДЯТЬСЯ;

або 2. Чудо вулик від ТАНКІСТІВ; 3. Зовнішній вигляд не важливо - ГОЛОВНЕ ЩО В СЕРЕДИНІ. :umora::umora:

Хлопці тоді мед общіпали, але бджіл пожаліли і привезли в село. Ще ТРЬОХЛІТРОВЧИК майского меду від мене заробили. Тоді підійшли теплі дні та вдалося рій пересадити у пустий вулик на запасні рамки з медом у кінці жовтня. Мед ласував з того ящіка - смачний білий з акації. 2016 року дружний обльот - добре перезимували. По зонішньому вигляду - бджоли українська степова. За розмірами (на око) трохи меньші від карпатки. За розвитком відставали від моїх помісей (що за бджоли не досліджував - що впіймав то моє).

На другому фото видно, як рій будував язики. Гніздо було сферичне, відстать у вуличках (сам проміряв) від 9 до 14 мм.

На останньому фото видно - бджоли і без прильотки добре у "вулик" залазили в оті дві ДІРКИ (видно добре гризли). :umora:

Фото0230.jpg

Фото0231.jpg

Фото0232.jpg

Фото0234.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А оце пішли бджоли від того роя, що з ящіка з під танкових снарядів. Я їх ЖАРТОМА назвав - АПЕЛЬСИНЧІКИ. :umora: Фото 2017 року. Дивна помісь і працьовита пішла. Досі ті бджоли у мене - вже три відводки від них маю. Та помісь така стала бо в 2017 році брав пакети в нашому районі (Приазов ' є до моря Азовського десь 50 км) (18 км від мого села). Бджоли з тих пакетів мед добре носили (дай БОЖЕ в цьому році щедрого меду).

А що в цьому році будуть за помісі - БОГ його зна?! Бо тепера ще й карпатка СИНЕВІР додалася!

Улей 8 - апельсинчики.jpg

Улей 8 (2) - апельсинчики.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 часа назад, Мико сказал:

А зачем её чесать , ведь в аватарке Место расположения:юг Одесской обл

  •  

Ну вот именно. не север Египта.  Должны ещё зимовать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, kolesnik сказал:

Наличие расплода в январе, у нас. 20 км от Одессы, вполне нормальное явление. Стимулом к нему всегда был облёт перед новым годом. после облёта чистка засев. тут главное чтобы был корм над расплодом. пчела расплод не оставит. И хочу заметить, что от порды это мало зависит. У вас же пчелу разогрело беспокойство наличие мыши.  Сразу хочу заметить что некоторые семьи с молодыми матками имели расплод в декабре корм хорошо подобрали

В том то и дело , что последний олёт был 24.11 и частичный 04.12 с тех пор  настоящих облётов то и не было. Расплод  есть не только в той семье  где была мышь. Корма действительно подели, а  до апреля ой как далеко ещё. То что от породы не зависит я с вами согласен в крайнем случае расплод есть как у бакфаста так и  у карпатки, матки молодые.  Обычно считается нормально расплод в конце февраля, а в середине января  печатный расплод рановато :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, ss77 сказал:

Але ж тепло є і без розплоду. Яке тепло має бути з розплодом, напевно може визначити тільки досвідчений пасічник.

Есть, но не такое .  Если у вас потолочины то определить  это будет немножко труднее, а если положок  то это очень легко. Ставите руку над клубом под подушку  и если  тепло то  100% расплод, если  если нейтральная температура  то расплода скорее всего нет. Вы попробуйте  несколько семей ( если вдруг у вас сейчас нет расплода)  проделайте это через неделю-две  и вам станет всё понятно. И вы тоже будите  "досвідчений пасічник."

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Колеги,поясніть фразу "кількість меду на круг"?
Чув її багато раз,а що вона означає так і не второпав:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, Роман Бакун сказал:

"кількість меду на круг"?

значить на зимувалу, вийшо з зими 10 сімей, зробили 5 відводків, весь мед з них за сезон і є на круг, або на зимувалу

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...