Перейти к содержанию

Осінь2018\ Зима2019


ромео

Рекомендуемые сообщения

Сьогодні переглядав сімї які зимують надворі половина біля задньої стінки за 15 років пасічникування таке вперше в цю пору,а сімї які в зимівнику все ок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 хвилини тому, Олександр Буртовий сказав:

Сьогодні переглядав сімї які зимують надворі половина біля задньої стінки за 15 років пасічникування таке вперше в цю пору,а сімї які в зимівнику все ок.

Бджоли інколи сідають не спереду рамок, а ззаду, може це Ваш варіант? Моя карніка теж зимує на вулиці, дивився кілька сімей, тільки-тільки піднялися, і то не всі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, davolodya сказал:

інколи

так, інколи, але не 

57 минут назад, Олександр Буртовий сказал:

половина

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Олександр Буртовий сказал:

Сьогодні переглядав сімї які зимують надворі половина біля задньої стінки за 15 років пасічникування таке вперше в цю пору,а сімї які в зимівнику все ок.

А с осени сидели возле передней?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Гурович сказав:

А с осени сидели возле передней?

Біля передньої.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Олександр Буртовий сказал:

Біля передньої.

Тогда Вам нужно внимательно следить за наличием кормов.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 15.01.2019 в 10:06, Мико сказав:

Iгор "матковод , привет Машенька " ,вже розпалював димаря и на пару з Машенькою обдимiли сiмью по повний 

не заздріть! це некрасиво :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ромео сказав:

так, інколи, але не 

 

У мене іншого пояснення нема. Декілька сімей вже мають розплід, але їм ще далеко до середини, некажучи вже до задньої стінки. Щоб зараз сім'ї прийшли до задньої стінки, вони або зовсім непереставали виховувати розплід , або ішли в зиму на голодному пайку, дуже сумніваюся, що пасічник з 15-и річним стажем дав мало корму на зиму. Щоб матки зовсім непереставали сіяти, теж мало вірю, це могло б бути в кількох сім'ях, але не в половині пасіки

Одна сім'я з ІОшкою з осені сіла внизу по середині рамок, взяв її на контроль, думав доведеться підгодовувати. Вчора дивився, піднялися лиш до середини рамки, і сидять тихенько , що вони їли до цього часу, незнаю, але корму ще мають дуже багато

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, davolodya сказав:

У мене іншого пояснення нема. Декілька сімей вже мають розплід, але їм ще далеко до середини, некажучи вже до задньої стінки. Щоб зараз сім'ї прийшли до задньої стінки, вони або зовсім непереставали виховувати розплід , або ішли в зиму на голодному пайку, дуже сумніваюся, що пасічник з 15-и річним стажем дав мало корму на зиму. Щоб матки зовсім непереставали сіяти, теж мало вірю, це могло б бути в кількох сім'ях, але не в половині пасіки

Одна сім'я з ІОшкою з осені сіла внизу по середині рамок, взяв її на контроль, думав доведеться підгодовувати. Вчора дивився, піднялися лиш до середини рамки, і сидять тихенько , що вони їли до цього часу, незнаю, але корму ще мають дуже багато

Корму залишаю завжди більше ніж достатньо ,але таке вперше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Олександр Буртовий сказав:

Корму залишаю завжди більше ніж достатньо ,але таке вперше.

Я в цьому і несумніваюся, адже не вперше зимуєте. Дуже дивне те, що в цей час вже дойшли до задньої стінки, в мене це зазвичай буває в окремих сім'ях  в кінці лютого, нераніше, і то, тільки в тих , що від нового року женуть розплід

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Олександр Буртовий сказал:

Корму залишаю завжди більше ніж достатньо ,але таке вперше.

Может тепло было и клуб расширился. и кажется что корма на исходе.  Морозик придавить,  а там см.10 до задней стенки. Особенно так в сильных семьях. Такое наблюдал у себя на пасеки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

сьогодні тепло за +10, десятка півтора літало.Насторожило що найкраще літали заявлені УС що проти сонця. З льотками в тіні ті зовсім не показувались. Наслідків обльоту також не помітно,чого виходили:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо це мої, то нічого дивного, як завжди виносили підмор. Вилітають при +8 якщо вулик льотками до сонця і відсутній вітер.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мої сьогодні літали.  Не всі повноцінно, але вважаю для середини зими і так добре. Температура в затінку була +8

20190118_130746.jpg

20190118_130727.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Mihail-ves сказав:

Якщо це мої, то нічого дивного, як завжди виносили підмор. Вилітають при +8 якщо вулик льотками до сонця і відсутній вітер.

Е ні,  31-і у мене сховані у дідовому дубовому та ще й льоточки в тіні. Виходили МАА 45 і від неї ефки, ті проти сонця на платформі стоять.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, В.Ю.А. сказав:

Мої сьогодні літали.  Не всі повноцінно, але вважаю для середини зими і так добре. Температура в затінку була +8

А в нас сьогодні ось так

IMG_0416.thumb.JPG.f2f737333557d7cbb9ffcac5cba3435f.JPGIMG_0415.thumb.JPG.78fb39a1e019229ae2d2000513ea91a8.JPGIMG_0418.thumb.JPG.fd48f9591916f96dfe20fa737d09826a.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зимую з верхнім утепленням (матраси з сентипоном) і теплими боковими заставними.  Сильніша частина зимує на вулиці, слабіша - в сараю. Ті що в сараю - кришки привідкриті для додаткової вентиляції, і льотки відкриті повністю. Ті що на вулиці - нижні льотки відкриті до половини, верхні повністю відкриті.
Согодні передивився всі вулики - сидять нормально. Клуби піднялись до верху. Майже всі ще біля переднюї стінки. Деякі наближаються до середини. Кришки вуликів сухі і в вуликах ніби то сухо, вологи не помітив.
Переглянув відео що тут викладали на двох останніх сторінках. На відео з показаними проблемами - зимують без утеплення.
Хлопці, може треба утеплювати на зиму, щоб не так активно бджоли їли мед, тоді і канді з ліками не треба буде підкладати серез зими?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, nibond сказав:

А в нас сьогодні ось так

IMG_0418.thumb.JPG.fd48f9591916f96dfe20fa737d09826a.JPG

Візерунок достойний похвали навіть професіоналів фото!  :ay::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 17.01.2019 в 20:36, davolodya сказав:

У мене іншого пояснення нема. Декілька сімей вже мають розплід...

А чи не дуже то аж занадто рано навіть для вашої зони? :blink::hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, ДобровоЛ сказав:

А чи не дуже то аж занадто рано навіть для вашої зони? :blink::hmm:

Мабуть незнадто рано, кожен рік є кілька сімей з розплодом вже на Різдво,в решти розплід з'являється ближче до кінця січня, обліт зазвичай на Стрітення, тоді ж починають нести обножку з ліщини, для бджоли з раннім стартом це нормально:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Днями провіряв своїх на предмет тепла -- ще зимно. Не покоять сім*ї  що сіли  зимувати біля задньої стінки ,вже піднялись.Чи підуть на перед? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Христос Охристився. Сьогодні глянув до своїх , дві седять вже по центру трошки активні і є вже тепло погнали розплід. Ті що з сітчатим дном сидять навіть не рухаються. Маю в загашніку рамок 8 з медом може покласти на ті дві що можливо з розплодом.?

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 хвилини тому, Лозко Василий сказав:

Днями провіряв своїх на предмет тепла -- ще зимно. Не покоять сім*ї  що сіли  зимувати біля задньої стінки ,вже піднялись.Чи підуть на перед? 

А куди дінуться? Звичайно що підуть, щороку є кілька таких сімей, що сідають позаду рамок, різниці небачу. Коли вперше так сіли, пробував переставляти рамки, але нічого невийшло, всеодно сіли так, як захотіли, тобто ззаду, зараз незаморочуюся.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогоднi переглянув пасiку, в 3 розплiд 100% ,поклав зверху по повномеднiй .Клуб розпався займають всi 10 рамок.Iншi тiльки доходять до середини рамок.5% також сiли бi ля заднiх стiнок,проблем з цим николи небуло.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...