Перейти к содержанию

Осінь2018\ Зима2019


ромео

Рекомендуемые сообщения

6 рамочні вулики  з відсотками зимують на вулиці.таких пустив 10шт в зиму

20181204_122327.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заніс в приміщення і я своїх.Бажаючи мати ще кращій результат цього року на частині вул. деяке нововведення.Зняв дах , стелину і накрив положком з тіку абсолютно новим.зверху дві рейки і слідуючий поверх.Про подібний прийом зимівлі приміщенні читавв якомусь підручнику-здалось розумним.В даднанівській 10-ці відкритий нижній льоток на всю ширину передньої стінки зверху прикрито положком.Як виконував роботу. Заніс ряд вул. на слід. день зняв дахи і стелини(суцільний з ДВП або листа фанери) на крив положком ,один край пришпилив степлером.Коли знімав  стелини всі вони були з каплями конденсату , заносив при невеликому мінусі  в довкіллі.Відбулось прогнозоване фізичне явище, комахи видихають водяну пару вона піднімаеться догори і конденсуеться на хол. поверхні стелини а там ці каплі або висохнуть(менш імовірний варіант) або впадуть вниз на рамки і в вулички, якщо видихатимуть багато то конденсат витікатиме по долівці (нахилена вперед), таке явище спостерігав в другій половині зимівлі в деяких вул. Думаю виникнуть незручності при виносі-комахи будуть вилазити нервуватись самі і робітників,жалити треба виносити за холодної погоди і в костюмах.На фото видно деякі комахи сидять на полотнині ззовні-думаю загинуть з часом від голоду, навряд чи перейдуть до корму, в приміщенні 3-5*С  в вул . на градус два більше.Бджоли добре обігрівають погано термоізольоване приміщення, десь 180 вул(сумей і відводків) примають в приміщенні 3-6*С при зовнішніх до -12(вночі,вранці) на верхніх рядах  в вул.(датчик терм. на долівці) на 2-3* віще.

 

SAM_0335.JPG

SAM_0336.JPG

SAM_0337.JPG

SAM_0338.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Винодел сказал:

Думаю виникнуть незручності при виносі-комахи будуть вилазити нервуватись самі і робітників,жалити треба виносити за холодної погоди і в костюмах.

бажано це робити вночі і при вімкненому червоному ліхтарі, це вже з першого власного досвіду заноски своєї експериментальної другої партії, першу заносив при мінусі але зранку і до обіду, другу через неділю з 17-00 до 19-00, вийшло краще і перша партія не дуже хвилювалась, хочь і повилазили поглазєть " хто тут такий грамотний гупає", а червоний ліхтар не дав здійснить польоти

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спробую, теоретично може допомогти.жЗ досвіду мої підопічні реагують не тільки на світло,стукіт, шерхотіння, видох(самий невинний) а й на саму мою присутність(якомога тихо зайшов, постояв, слухаю деякі починають вилазити...,необов'язково з метою вжалити а все -таки цим закінчуеться.Знаете як -буде довго лазити під вдівачкою і рідко вилетить без вжалення.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 29.11.2018 в 12:57, СЄРЖ сказал:
В 29.11.2018 в 12:48, davolodya сказал:

А навіщо утеплювати? Знизу ставлю пустий магазин, зверху холстик, в кришці 2см пінопласт, ось і все утеплення, бджоли під таким утепленням постійно, і взимку, і влітку.

я так і зимую, а он Ромео ще з верху ставить. тому і питаю.

Знайшов ось відео, де пасічник зимує приблизно так як я. Тільки в мене в кришках більші вентиляційні отвори

https://youtu.be/zgSX8JcA0d4?t=370

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 минуты назад, ромео сказал:

Знайшов ось відео, де пасічник зимує приблизно так як я. Тільки в мене в кришках більші вентиляційні отвори

https://youtu.be/zgSX8JcA0d4?t=370

В сильных семьях, при нормальных морозах,(12 и выше) иней на стенках улья не образовывается, и летки тоже, как у автора видео, без заградителей от мышей?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, mits сказал:

 и летки тоже, как у автора видео, без заградителей от мышей?

Загороджувачів нема

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, ромео сказал:

Загороджувачів нема

:blink::dntknw:Я всегда ставлю, иначе в 50% ульев, будут мыши. Высота летка-1см. и они с..ки пролазят.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

После экспериментов с сентябрьскими отводками "на сдачу" получился маленький отводок, который я решил оставить и греть всю зиму. Так как матка облетелась в конце сентября и насеяла 1/4 300 рамки, то с целью, шоб расплод вышел, в ноябре держал в улье 32 градуса с постепенным понижением до 25, а с 1 декабря установил 15 градусов. Щас заглядывал, пчелы сидят спокойно, клубом на 2 улочках, по средине 300 рамок, всего в улье 6 рамок. Десяток пчел лазит по пустым, в смысле, с медом, но без пчел рамкам, может мед переносят, подмора нет. В прошлом году зимовала семья нормальным отводком с иошкой, с обогревом 5 градусов, перезимовали и развились отлично, в этом году так как отводок - "смотреть не на шо", то решил поднять до 15 градусов пока полет нормальный, сидят тихо, днем не вылазят.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Василика сказал:

После экспериментов с сентябрьскими отводками "на сдачу" получился маленький отводок, который я решил оставить и греть всю зиму. Так как матка облетелась в конце сентября и насеяла 1/4 300 рамки, то с целью, шоб расплод вышел, в ноябре держал в улье 32 градуса с постепенным понижением до 25, а с 1 декабря установил 15 градусов. Щас заглядывал, пчелы сидят спокойно, клубом на 2 улочках, по средине 300 рамок, всего в улье 6 рамок. Десяток пчел лазит по пустым, в смысле, с медом, но без пчел рамкам, может мед переносят, подмора нет. В прошлом году зимовала семья нормальным отводком с иошкой, с обогревом 5 градусов, перезимовали и развились отлично, в этом году так как отводок - "смотреть не на шо", то решил поднять до 15 градусов пока полет нормальный, сидят тихо, днем не вылазят.

А яка мета такого експерименту?:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, ромео сказал:

А яка мета такого експерименту?:hmm:

Потратить лишние деньги на обогрев.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Василика сказал:

После экспериментов с сентябрьскими отводками "на сдачу" получился маленький отводок, который я решил оставить и греть всю зиму. Так как матка облетелась в конце сентября и насеяла 1/4 300 рамки, то с целью, шоб расплод вышел, в ноябре держал в улье 32 градуса с постепенным понижением до 25, а с 1 декабря установил 15 градусов. Щас заглядывал, пчелы сидят спокойно, клубом на 2 улочках, по средине 300 рамок, всего в улье 6 рамок. Десяток пчел лазит по пустым, в смысле, с медом, но без пчел рамкам, может мед переносят, подмора нет. В прошлом году зимовала семья нормальным отводком с иошкой, с обогревом 5 градусов, перезимовали и развились отлично, в этом году так как отводок - "смотреть не на шо", то решил поднять до 15 градусов пока полет нормальный, сидят тихо, днем не вылазят.

Єйнштейн отдыхает! Рад что не перевелись люди с обликом морали, а не жаждой наживы.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, ромео сказал:

А яка мета такого експерименту?:hmm:

Красивая матка, жалко - не куда было засунуть, да и интересно, шо получится.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, Василика сказал:

Красивая матка, жалко - не куда было засунуть, да и интересно, шо получится.

Засунь в изолятор и зимуй, весной как найдёшь.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 минут назад, Гурович сказал:

Засунь в изолятор и зимуй, весной как найдёшь.:hi:

Не интересно весной делать отводок, а так - в феврале немного подниму температуру, а после облета, до 30 градусов и будет к лету полная семья. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щас ходил, слушал пчел фонендоскопом и и с фонариком заглядывал в ульи через летки. Из 23 семей звук не понравился  в 2, не понравилось количество подмора, есть во всех, кроме отводка с отоплением, о котором писал выше. Я понимаю, шо там пчелы всего две улочки, которые сидят и гудуть потихоньку, но на днище нет ни одного трупика, хотя брызгал тактиком один раз и то чуть-чуть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Одна сім'я топить в хаті навсю і причому без субсидії...:hmm:

5c13e6f7da115_.JPG.f8a6ce0792217403db400d1d69982405.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, ромео сказал:

Одна сім'я топить в хаті навсю і причому без субсидії...:hmm:

5c13e6f7da115_.JPG.f8a6ce0792217403db400d1d69982405.JPG

Якісь мажори.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, ромео сказав:

Одна сім'я топить в хаті на всю і причому без субсидії...:hmm:

Паливо швидко закінчиться. Єх... Вони вже приречені. Аби тільки рамки сильно не обгадили щоб потім було легко почистити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Крук сказал:

Паливо швидко закінчиться. Єх... Вони вже приречені. Аби тільки рамки сильно не обгадили щоб потім було легко почистити.

Все залежить від запасів, можуть і перезимувати, але підмору буде багато єдине потрібно слідкувати за кормами і 2-3 кг. канді додати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, Крук сказав:

Паливо швидко закінчиться. Єх... Вони вже приречені. Аби тільки рамки сильно не обгадили щоб потім було легко почистити.

Я б небув такий категоричний. 2 роки тому у мене в кількох сім'ях матки сіяти непереставали,  зате весною це були найсильніші сім'ї. Очисний обліт був приблизно в 20-х числах лютого, тоді ж підставив кілька кормових рамок, бо їхні запаси закінчувалися.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хтось має практику зимівлі на 145-у раму без надставки, є нуки на 145 без від'ємного дна , чи варто спробувати зимувати, можливо в приміщенні. Теоретично припускаю, що в приміщенні мусять перезимувати, канді на рамки в разі необхідності. Вентиляція в дні, підрамковий близько 3см.

Хто що скаже.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Класний майстер-клас як прослуховувати бджіл:umora::ay:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...