Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Форумчанин потребує нашої допомоги   01/12/2020

Прошу допомогти нашому форумчанину, добровольцю, який захищав країну у самі важкі часи та просто добрій людині. Деталі за посиланням: http://tochok.info/topic/14508-необхідна-допомога-форумчанину/ 
ромео

Осінь2018\ Зима2019

1,831 posts in this topic

15 хвилин тому, Серж 82 сказав:

У сусіда вся пасіка з глибокими днищами(без сітки). Глибина десь біля 15 см,  як протиройовий, то мабуть трохи стримує бо тягнуть язики, але останні роки є проблеми з соняхом - заливають ті язики і приклеюють до днища.

Навряд чи допоможе, по сусідству є кілька вуликів з великим підрамочним простором, близько 15 см, весь вільний простір забудовують  і при цьому сильно рояться, закінчилося тим, що цього року  замінив матки на карніку.

Шановні колеги,скажіть,чи можна в листопаді пересунути рамки на центр вулика(льоток по центру),і чи можна забрати ще рамку (якщо бджоли її не обсиджуватимуть)?В мене просто зараз у вуликах,за заставними стоять рамки(сушняк,маломедки),бджоли їх охороняють від молі.І нема як поставити заставні по боках гнізда(бджіл скоротив на початку жовтня).

9 минут назад, Роман Бакун сказал:

Шановні колеги,скажіть,чи можна в листопаді пересунути рамки на центр вулика(льоток по центру),і чи можна забрати ще рамку (якщо бджоли її не обсиджуватимуть)?В мене просто зараз у вуликах,за заставними стоять рамки(сушняк,маломедки),бджоли їх охороняють від молі.І нема як поставити заставні по боках гнізда(бджіл скоротив на початку жовтня).

На днях буде тепло ,ще можна буде все поправити. 

10 минут назад, Роман Бакун сказал:

Рамки вже заберіть.

Пересунути можна, тільки дуже сильно це на зимівлю не вплине...

До речі, як ті рамки? бджоли почистили?

15 хвилин тому, Роман Бакун сказав:

В листопаді вже може бути досить холодно, якщо совати рамками, частина бджоли осипеться на дно вулика і захолоне, краще зробити це зараз. З маломедками за межами гнізда будьте обережні, бджоли часто люблять туди перейти і зібратися в клуб на маломедках, зараз зберігати рамки у діючому вулику некращий час

Необсиджені кормові рамки забрати можна і навіть потрібно

Edited by davolodya

Тільки що, ромео сказав:

Рамки вже заберіть.

Пересунути можна, тільки дуже сильно це на зимівлю не вплине...

До речі, як ті рамки? бджоли почистили?

Так почистили,все чудово)))) Міль вигнали) Врятував мої рамки ваш варіант,ваші поради.Ще раз дякую.
Не підскажете доречі,як скоротити льотки,якщо вони без загороджувача(без нічого взягалі,просто довгий льоток)?

1 минуту назад, Роман Бакун сказал:

Не підскажете доречі,як скоротити льотки,якщо вони без загороджувача(без нічого взягалі,просто довгий льоток)?

Скорочення льотка - це, скоріше для самозаспокоєння пасічника. 

Варіантів безліч: від простого закривання ватою (купувати не обов'язково. (старі матраци)), шматками тканини, використаними пакетиками, чи більш естетично  - нарізаними планочками ззовні вулика...

1 хвилину тому, ромео сказав:

Скорочення льотка - це, скоріше для самозаспокоєння пасічника. 

Тобто якщо я не скоротю нижній льоток то нічого страшного?

9 минут назад, Роман Бакун сказал:

Тобто якщо я не скоротю нижній льоток то нічого страшного?

Якщо сильна сім'я, то байдуже, слабачкам все таки краще обмежити...

1 хвилину тому, ромео сказав:

Якщо сильна сім'я, то байдуже, слабачкам все таки краще обмежити...

Зрозуміло.А чи варто у 10-рамковому вулику,формувати гніздо навпроти льотка(сім'я на 5 рамок,дві сім'ї на 8 рамках)

27.10. Окремі ще носять пилок

вулик.jpg

38 минут назад, Роман Бакун сказал:

Зрозуміло.А чи варто у 10-рамковому вулику,формувати гніздо навпроти льотка(сім'я на 5 рамок,дві сім'ї на 8 рамках)

Є така рекомендація. Бажано відсунути від стінки хоча б на 5 см.

Edited by ромео

10 хвилин тому, ромео сказав:

Є така рекомендація. Бажано відсунути від стінки хоча б на 5 см.

Зрозумів.Значить в найближчий сприятливий день,зроблю це) Дякую за поради)))

Фацелія зацвіла!IMG_5732.thumb.JPG.96a44f41386b5a180995a7aeb3931bd7.JPG

10 часов назад, ромео сказал:

5bd4c7f8530df_1.thumb.JPG.950678991548fd7767cb7f53338e0c8f.JPG5bd4c7ef41fe3_.thumb.JPG.3ab6cfc5c97c4b1cf6dc657057f2f714.JPG

Ваточник? 

13 минут назад, Джаз сказал:

Ваточник? 

Он самый!

10 минут назад, ss77 сказал:

Фацелія зацвіла

Хотiлось би отримати пораду, хто що робить з такою фацелiею на зиму?

10 хвилин тому, Blum сказав:

Зараз користі з фацелії мало, якщо ще буде теплий сонячний день, бджоли можуть ще брати пилок, з першими морозами вона змерзне і пропаде, буде сідерат. На насіння вже теж невстигне визріти. Скорше за все, це посходило насіння, яке осипалося з більш ранніх посівів фацелії.

2 години тому, Blum сказав:

Приорати трохи пізніше,якщо є така можливість-гарна на добриво.

49 минут назад, davolodya сказал:

з першими морозами вона змерзне і пропаде, буде сідерат.

Косити  чи переорати потрiбно фацелiю на зиму? Чи? залишити так як е?

2 минуты назад, Роман Кременчук сказал:

Приорати трохи пізніше,якщо є така можливість-гарна на добриво.

Дякую!!!

1 хвилину тому, Blum сказав:

Косити  чи переорати потрiбно фацелiю на зиму? Чи? залишити так як е?

Це мабуть залежить від розміру рослин, якщо низькі, так згниє, якщо високі, краще скосити. Приорювати на зиму чи ні залежить від багатьох причин, у мене вся оранка навесні, у інших навпаки, зараз оранка , а весною тільки культиватор, кому як виходить.

1 година тому, davolodya сказав:

Це мабуть залежить від розміру рослин, якщо низькі, так згниє, якщо високі, краще скосити. Приорювати на зиму чи ні залежить від багатьох причин, у мене вся оранка навесні, у інших навпаки, зараз оранка , а весною тільки культиватор, кому як виходить.

Погоджуюсь.Дивлячись,які плани на весну та можливості.В моєму випадку було так,що відцвіла фацелія,засохла,дозріло зерно,передіскував,зійшло падалішнє зерно,квітка зростом,приблизно, з 300мм заорав і все.Зараз,по ораному,бачу ще проростає).

Погода гарна іде обліт

20181028_114018.jpg

20181028_113953.jpg

3 часа назад, davolodya сказал:

Зараз користі з фацелії мало, якщо ще буде теплий сонячний день, бджоли можуть ще брати пилок, з першими морозами вона змерзне і пропаде, буде сідерат. На насіння вже теж невстигне визріти. Скорше за все, це посходило насіння, яке осипалося з більш ранніх посівів фацелії.

Посіяв минулого року, цього року самосійка. Зараз повсходила самосійка вже цього року. Думаю сама сіятися буде ще не один рік. До речі з расторопшей та ж історія.