Jump to content
ромео

Осінь2018\ Зима2019

1,831 posts in this topic

1 час назад, виталий херсон сказал:

Спасибо за ответ, будут зимовать самостоятельно, пустоты в улье заложу подушками с сеном.

Не знаю чи маєте таку можливість, але набагато краще подушки з мохом. Хороший антисептик і регулятор вологості. 

2 минуты назад, Міхал-69 сказал:

але набагато краще подушки з мохом.

у Херсонських степах з мохом якось не склалось поки що:az::umora:

частина сімей вирішили, що пасічник (тобто я), зовсім нічого не розуміє в підготовці до зими і переселились за заставну на порожні рамки. Вже й корм почали переносити...

53 хвилини тому, ромео сказав:

і переселились за заставну на порожні рамки. 

А для чого Ви там їх залишили?

Сьогодні закінчив зборку гнізд в зиму можна до березня і відпочити

57 минут назад, targal сказал:

Сьогодні закінчив зборку гнізд в зиму можна до березня і відпочити

Я також

Вже і обжинки провів 

Фото х ноута скину 

Бо з тел дуже незручно

В 17.10.2018 в 09:25, ss77 сказал:

А для чего снимать потолочины? С ними пчёлам удобнее перебираться на следующие рамки и воздуха больше.

Сырости не наблюдается, под холстик ложу планочки.

2 години тому, ромео сказав:

частина сімей вирішили, що пасічник (тобто я), зовсім нічого не розуміє в підготовці до зими і переселились за заставну на порожні рамки. Вже й корм почали переносити...

Без матки не могли перейти. Можливо струсили матки або перенесли за заставну? 

2 часа назад, gardener сказал:

А для чого Ви там їх залишили?

Тільки після Покрови починаю забирати на зберігання. Саме зараз в процесі...

30 минут назад, Sanich сказал:

Без матки не могли перейти. Можливо струсили матки або перенесли за заставну? 

Якраз усі з маткою "переїхали". В одному взагалі думав, що то зліт (вперше в житті). Перебираю гніздо (останній, контрольний огляд перед зимою) і бачу, що воно майже  порожнє. Бджіл жменька, гріють останні острівці розплоду. А там два маточники!!! Ну, думаю, приїхали. Пропала сім'я, прийдеться об'єднувати. 

Почав забирати рамки із-за заставної. Аж ось де вони. І матка знайшлась. Строчить собі як весною.

Звичайно, провина моя є. Бо коли струшуєш зайві рамки, то там може бути матка, або вона через загальний переполох опускається на дно і втікає в сторону. Але ще тут допомагає висока температура і те, що рамки практично всі повномедні. Бджоли не люблять на таких збиратись в клуб.

В парі вуликів матки засіяли площу більш як на долоню на двох рамках. Молодий розплід. Бджоли розчищають місце під засів. 

Нежданчик...

3 хвилини тому, ромео сказав:

Звичайно, провина моя є. Бо коли струшуєш зайві рамки, то там може бути матка, або вона через загальний переполох опускається на дно і втікає в сторону. Але ще тут допомагає висока температура і те, що рамки практично всі повномедні. Бджоли не люблять на таких збиратись в клуб.

Отож... Якщо матку струсили - вона вільно могла зайти на пусті рамки за заставною. Сама по собі вона не залишить рамки і не піде в подорож по вулику шукати кращого життя. А бджоли вже за королевою. Куди вона - туди й вони. 

До речі, придумав, як об'єднати зараз сім'ї. Все пройшло чотко.:ay:

Розділив корпуси старим тюлем і поставив безматочну сім'ю зверху на два дні. Потім відкрив у куточку прохід. 

Спрацювало!

10 часов назад, ромео сказал:

Как по мне то 1-2 рамки под ложе надо оставлять или убирать пустые из улика.

7 часов назад, Sanich сказал:

Отож... Якщо матку струсили - вона вільно могла зайти на пусті рамки за заставною. Сама по собі вона не залишить рамки і не піде в подорож по вулику шукати кращого життя. А бджоли вже за королевою. Куди вона - туди й вони. 

Думаю, что причина не струшевании, просто матки ещё немного червили и нашли "комфортные" рамки или рамки оказались более тёплыми по сравнению с гнездовыми.

1 година тому, виталий херсон сказав:

Как по мне то 1-2 рамки под ложе надо оставлять или убирать пустые из улика.

Завжди в цю пору лежаки за заставною у мене забиті рамками суші, маломедок і т.д. Жодного разу матка сама по собі там не з'являлась.

8 минут назад, Sanich сказал:

Завжди в цю пору лежаки за заставною у мене забиті рамками суші, маломедок і т.д. Жодного разу матка сама по собі там не з'являлась.

Я останусь при своём мнении.

12 часов назад, виталий херсон сказал:

Сырости не наблюдается, под холстик ложу планочки.

Планочки - понятно, но с потолочинами вентиляция лучше чем с целлофаном и сырости меньше. Зачем же убирать потолочины?

Я начинаю оч....ть. Каждый день +22, до сих пор есть расплод, особо сумасшедшие яйца ложат. Принос пыльци, изредка, но все же несут.

А зимние корма то уменьшаются.

Каждый год какая то новая чертовщина в зимовке. :dntknw:

не хвилюйтеся. В неділю похолодання; всі яйця викинуть.

Edited by ЮМос

4 часа назад, ss77 сказал:

Планочки - понятно, но с потолочинами вентиляция лучше чем с целлофаном и сырости меньше. Зачем же убирать потолочины?

Без потолочин зимою краще поглянути де клуб,тай підкормити можна без проблем.На зиму в лежаках також знімаю потолочини. 

7 годин тому, виталий херсон сказав:

Я останусь при своём мнении.

ні, там де є розплід температура вища. Там матці звільнять соти під червління, покинути розплід без зайвого втручання вона не може.Це не відноситься до рамок першоразового засіву, такі рамки матками ігноруються.

2 години тому, Джаз сказав:

Я начинаю оч....ть. Каждый день +22, до сих пор есть расплод, особо сумасшедшие яйца ложат. Принос пыльци, изредка, но все же несут.

А зимние корма то уменьшаются.

Каждый год какая то новая чертовщина в зимовке. :dntknw:

занадто теплі (переутеплені) вулики, можливо молоді матки другої половини літа. Щоб припинити небажене червління збільшіть на 1-2 мм міжрамковий простір в зоні червління, та не перестарайтесь. Досить дієвий спосіб, на зиму поверніть все назад.

9 часов назад, ss77 сказал:

Кусок материи желательно хлопок, целлофаном не пользуюсь.

5 часов назад, Женя Циба сказал:

Без потолочин зимою краще поглянути де клуб,тай підкормити можна без проблем.На зиму в лежаках також знімаю потолочини. 

Я зиму зпотолочинами нема  чого зимою та жити кормити

Сезон практически закрыт 

"Отвальную " отгуляли в присущей мне манере

19 октября 014 (1024x768).jpg

19 октября 024 (1024x768) (2) - копия.jpg

19 октября 013 (1024x768).jpg

19 октября 010 (1024x768).jpg

19 октября 018 (1024x768).jpg

19 октября 020 (1024x768).jpg

19 октября 019 (1024x768).jpg

19 октября 023 (1024x768).jpg

19 октября 015 (1024x768).jpg

25 минут назад, Мико сказал:

Сезон практически закрыт 

"Отвальную " отгуляли в присущей мне манере

Мико, количество дам растет, а как с валовым доходом? Корреляция прослеживается?