Перейти к содержанию

Осінь2018\ Зима2019


ромео

Рекомендуемые сообщения

15 хвилин тому, Серж 82 сказав:

У сусіда вся пасіка з глибокими днищами(без сітки). Глибина десь біля 15 см,  як протиройовий, то мабуть трохи стримує бо тягнуть язики, але останні роки є проблеми з соняхом - заливають ті язики і приклеюють до днища.

Навряд чи допоможе, по сусідству є кілька вуликів з великим підрамочним простором, близько 15 см, весь вільний простір забудовують  і при цьому сильно рояться, закінчилося тим, що цього року  замінив матки на карніку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановні колеги,скажіть,чи можна в листопаді пересунути рамки на центр вулика(льоток по центру),і чи можна забрати ще рамку (якщо бджоли її не обсиджуватимуть)?В мене просто зараз у вуликах,за заставними стоять рамки(сушняк,маломедки),бджоли їх охороняють від молі.І нема як поставити заставні по боках гнізда(бджіл скоротив на початку жовтня).

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Роман Бакун сказал:

Шановні колеги,скажіть,чи можна в листопаді пересунути рамки на центр вулика(льоток по центру),і чи можна забрати ще рамку (якщо бджоли її не обсиджуватимуть)?В мене просто зараз у вуликах,за заставними стоять рамки(сушняк,маломедки),бджоли їх охороняють від молі.І нема як поставити заставні по боках гнізда(бджіл скоротив на початку жовтня).

 

На днях буде тепло ,ще можна буде все поправити. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Роман Бакун сказал:

Шановні колеги,скажіть,чи можна в листопаді пересунути рамки на центр вулика(льоток по центру),і чи можна забрати ще рамку (якщо бджоли її не обсиджуватимуть)?В мене просто зараз у вуликах,за заставними стоять рамки(сушняк,маломедки),бджоли їх охороняють від молі.І нема як поставити заставні по боках гнізда(бджіл скоротив на початку жовтня).

 

Рамки вже заберіть.

Пересунути можна, тільки дуже сильно це на зимівлю не вплине...

До речі, як ті рамки? бджоли почистили?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, Роман Бакун сказав:

Шановні колеги,скажіть,чи можна в листопаді пересунути рамки на центр вулика(льоток по центру),і чи можна забрати ще рамку (якщо бджоли її не обсиджуватимуть)?В мене просто зараз у вуликах,за заставними стоять рамки(сушняк,маломедки),бджоли їх охороняють від молі.І нема як поставити заставні по боках гнізда(бджіл скоротив на початку жовтня).

 

В листопаді вже може бути досить холодно, якщо совати рамками, частина бджоли осипеться на дно вулика і захолоне, краще зробити це зараз. З маломедками за межами гнізда будьте обережні, бджоли часто люблять туди перейти і зібратися в клуб на маломедках, зараз зберігати рамки у діючому вулику некращий час

Необсиджені кормові рамки забрати можна і навіть потрібно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, ромео сказав:

Рамки вже заберіть.

Пересунути можна, тільки дуже сильно це на зимівлю не вплине...

До речі, як ті рамки? бджоли почистили?

 

Так почистили,все чудово)))) Міль вигнали) Врятував мої рамки ваш варіант,ваші поради.Ще раз дякую.
Не підскажете доречі,як скоротити льотки,якщо вони без загороджувача(без нічого взягалі,просто довгий льоток)?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Роман Бакун сказал:


Не підскажете доречі,як скоротити льотки,якщо вони без загороджувача(без нічого взягалі,просто довгий льоток)?

Скорочення льотка - це, скоріше для самозаспокоєння пасічника. 

Варіантів безліч: від простого закривання ватою (купувати не обов'язково. (старі матраци)), шматками тканини, використаними пакетиками, чи більш естетично  - нарізаними планочками ззовні вулика...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, ромео сказав:

Скорочення льотка - це, скоріше для самозаспокоєння пасічника. 

 

Тобто якщо я не скоротю нижній льоток то нічого страшного?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Роман Бакун сказал:

Тобто якщо я не скоротю нижній льоток то нічого страшного?

 

Якщо сильна сім'я, то байдуже, слабачкам все таки краще обмежити...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, ромео сказав:

Якщо сильна сім'я, то байдуже, слабачкам все таки краще обмежити...

Зрозуміло.А чи варто у 10-рамковому вулику,формувати гніздо навпроти льотка(сім'я на 5 рамок,дві сім'ї на 8 рамках)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27.10. Окремі ще носять пилок

вулик.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 минут назад, Роман Бакун сказал:

Зрозуміло.А чи варто у 10-рамковому вулику,формувати гніздо навпроти льотка(сім'я на 5 рамок,дві сім'ї на 8 рамках)

Є така рекомендація. Бажано відсунути від стінки хоча б на 5 см.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 хвилин тому, ромео сказав:

Є така рекомендація. Бажано відсунути від стінки хоча б на 5 см.

 

Зрозумів.Значить в найближчий сприятливий день,зроблю це) Дякую за поради)))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Фацелія зацвіла!IMG_5732.thumb.JPG.96a44f41386b5a180995a7aeb3931bd7.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, ромео сказал:

5bd4c7f8530df_1.thumb.JPG.950678991548fd7767cb7f53338e0c8f.JPG5bd4c7ef41fe3_.thumb.JPG.3ab6cfc5c97c4b1cf6dc657057f2f714.JPG

Ваточник? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Джаз сказал:

Ваточник? 

Он самый!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, ss77 сказал:

Фацелія зацвіла

Хотiлось би отримати пораду, хто що робить з такою фацелiею на зиму?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 хвилин тому, Blum сказав:

Хотiлось би отримати пораду, хто що робить з такою фацелiею на зиму?

Зараз користі з фацелії мало, якщо ще буде теплий сонячний день, бджоли можуть ще брати пилок, з першими морозами вона змерзне і пропаде, буде сідерат. На насіння вже теж невстигне визріти. Скорше за все, це посходило насіння, яке осипалося з більш ранніх посівів фацелії.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Blum сказав:

Хотiлось би отримати пораду, хто що робить з такою фацелiею на зиму?

Приорати трохи пізніше,якщо є така можливість-гарна на добриво.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 минут назад, davolodya сказал:

з першими морозами вона змерзне і пропаде, буде сідерат.

Косити  чи переорати потрiбно фацелiю на зиму? Чи? залишити так як е?

2 минуты назад, Роман Кременчук сказал:

Приорати трохи пізніше,якщо є така можливість-гарна на добриво.

Дякую!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Blum сказав:

Косити  чи переорати потрiбно фацелiю на зиму? Чи? залишити так як е?

Це мабуть залежить від розміру рослин, якщо низькі, так згниє, якщо високі, краще скосити. Приорювати на зиму чи ні залежить від багатьох причин, у мене вся оранка навесні, у інших навпаки, зараз оранка , а весною тільки культиватор, кому як виходить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, davolodya сказав:

Це мабуть залежить від розміру рослин, якщо низькі, так згниє, якщо високі, краще скосити. Приорювати на зиму чи ні залежить від багатьох причин, у мене вся оранка навесні, у інших навпаки, зараз оранка , а весною тільки культиватор, кому як виходить.

Погоджуюсь.Дивлячись,які плани на весну та можливості.В моєму випадку було так,що відцвіла фацелія,засохла,дозріло зерно,передіскував,зійшло падалішнє зерно,квітка зростом,приблизно, з 300мм заорав і все.Зараз,по ораному,бачу ще проростає).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Погода гарна іде обліт

20181028_114018.jpg

20181028_113953.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, davolodya сказал:

Зараз користі з фацелії мало, якщо ще буде теплий сонячний день, бджоли можуть ще брати пилок, з першими морозами вона змерзне і пропаде, буде сідерат. На насіння вже теж невстигне визріти. Скорше за все, це посходило насіння, яке осипалося з більш ранніх посівів фацелії.

Посіяв минулого року, цього року самосійка. Зараз повсходила самосійка вже цього року. Думаю сама сіятися буде ще не один рік. До речі з расторопшей та ж історія.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...