Jump to content
Форум на ТочкУ
Sign in to follow this  
rudakov

Паспорт матки

Паспорт матки  

54 members have voted

1. 1. Чи потрібно на маток паспорта?

• Потрібно
      49
    • Не потрібно
      5
    • Що воно таке ?
      0

Recommended Posts

6 хвилин тому, сер сказав:

пришли 3 разных линии  - одним цветом

Нє, це занадто слабо для сенсації і скандалу)

• Like 1

Только что, Олег Мельник сказал:

Нє, це занадто слабо для сенсації і скандалу)

мне будет стыдно рассказать  - как они провели сезон(2018)

1 хвилину тому, сер сказав:

мне будет стыдно рассказать  - как они провели сезон(2018)

Сиділи на призьбі, курили, анекдоти травили і пасічника за пляшкою посилали?:umora:

• Like 2
  • Haha 2

10 часов назад, Іван Михайлович сказал:

Дехто, Богдан1,  ....

Я ,до прикладу, віддаю перевагу маткам одержаним з відповідними документами, хоч в цьому році  у Богдана1   взяв маток" на чесне слово!" , ( ДУЖЕ зайнятий чоловік,):umora:

Наверное отбился от рук,пора ставить на место.:umora:

Пока хлопал ОМУ такой был хороший.

11 часов назад, Іван Михайлович сказал:

у нього вже багато  років ведеться його оригінальна номерація , і він був змушений прилаштовуватися до наших вимог ідентифікації маток. У нього ця система вимагає мати такий складний номер самої матки.

Ось більше про систему номерів http://honey.biz.ua/2018/noner-synevyr/

3 часа назад, rudakov сказал:

Ось більше про систему номерів http://honey.biz.ua/2018/noner-synevyr/

Теория и практика разные вещи.

• Like 1

В 11.09.2018 в 08:13, davolodya сказав:

Для того, щоб людина знала, що купує, в кожній темі продажу є лінк на родовід матки, кому це потрібно, зайде і подивиться.

Значно надійніше і швидше підписати конкретну кліточку, особливо якщо матки різних ліній. Це стосується лише F1,  для чистопородних паспорт атрибут обов'язковий, так само, як і номерна опалітка

А ви переконані, що у всіх покупців є інтернет?:ah: Та й особистий підпис там та щось же значить.

А щодо опаліток - то знаю кількох зарубіжних  заводчиків, що опалітки не визнають. Але від цього їх материнки не погіршали.:dntknw:

А у мене якось було й навпаки. І, до речі, з членом отого "ГО ОМУ" .:ah: Отож у мене й відношення до цього словосполучення таке склалося.:dntknw:

Edited by ДобровоЛ

38 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

А ви переконані, що у всіх покупців є інтернет?:ah: Та й особистий підпис там та щось же значить.

А щодо опаліток - то знаю кількох зарубіжних  заводчиків, що опалітки не визнають. Але від цього їх материнки не погіршали.:dntknw:

А у мене якось було й навпаки. І, до речі, з членом отого "ГО ОМУ" .:ah: Отож у мене й відношення до цього словосполучення таке склалося.:dntknw:

Переважній більшості покупців маток  ті родоводи непотрібні, аби матки добрі були. А хто захоче дивитися родоводи, хоч не хоч доведеться лізти в інтернет, бо в паспорті родоводів нема, лише цифри, і в кращому випадку назва лінії. А на рахунок підпису матковода, головне щоб матка якісна була, ні паспорт, ні підпис в ньому якості матці недодасть.

• Like 1

В 11.09.2018 в 23:44, сер сказав:

Иван Михайлович, от Ваших маток (тех, те что я получил) хочется завязать с пчеловодством

цікаво ,хто Ви і яких маток Ви одержували? Судячи з інформації у Вас на форумі аж 2 сімЇ та стаж менше року. Може Вам потрібно якісь особливі матки? для початківців?

• Like 2
  • Haha 2

В 11.09.2018 в 22:52, Іван Михайлович сказал:

бланк паспорта оригінальний. Печатка не наша а Персональна печатка  матковода--Ярослава Мухи. 

Про якість маток Ярослава, говорити не потрібно, у кого з форумчан замовлення на 2020 р.??? а у Ярослава вже черга. 

Муха не жене масовку, як дехто з дописувачів, і не женеться за вигодою, і за тисячами  маток.  Має час на виведення маток, і їх належне оформлення та супровід,  на проведення тестів кількох груп, знайшов час вивезти своїх маток на чистопородний трутовий фон. 

Не бачу потреби "мусолити" тему. В Україні маткарі,  які себе і свою працю поважають, паспорти виписують і ссставлять  свій підпис,  що саме він вивів цю маточку і гарантує її якість. Справа кожного, особиста,  писати паспорт чи не писати, не залежно від  того матковод член  ОМУ чи не ОМУ, чи  якоїсь іншої спілки. Єдине в чому різниця, ми не даємо оригінальні бланки паспортів маткарям  поки не перевіримо наявність  у них маток придатних до репродукції. Будь хто з членів ОМУ , якщо має таких маток, має на це відповідний морфометричний паспорт і може надати його копію своєму  замовнику.  Дехто, Богдан1,  до прикладу, одержав паспорт  на колонію материнки з лабораторії  Чернівецького  університету. Ще є маткарі які теж перевіряють своїх маток  або у нас в ОМУ, або в Гадячі, або в Чернівцях.  Люди це роблять, їх ніхто до того не примушує ! це цілком добровільна справа.

Я ,до прикладу, віддаю перевагу маткам одержаним з відповідними документами, хоч в цьому році  у Богдана1   взяв маток" на чесне слово!" , ( ДУЖЕ зайнятий чоловік,):umora:

На маток ИО итак выписываем документы и клеим номерок а вот на ф 1 выписывать паспорта не вижу смысла хватит метки маркером .Также есть группы маток  сестер  но не ф1 маток ИО.  Если имя матковода стоит ниже паспорта то тогда надо завязывать с матками :IMHO1:

• Like 3

1 час назад, tolik2362 сказал:

.  Если имя матковода стоит ниже паспорта то тогда надо завязывать с матками :IMHO1:

Чем то нужно брать покупателя.

• Like 1

8 часов назад, Іван Михайлович сказал:

цікаво ,хто Ви і яких маток Ви одержували? Судячи з інформації у Вас на форумі аж 2 сімЇ та стаж менше року. Може Вам потрібно якісь особливі матки? для початківців?

Почему Вы так сверхсносно смотрите на другиг,а о себе вы слишком высокого мнения.

Неужели у Вас не могут проскочить некачественные матки.

• Like 1

12 часов назад, Іван Михайлович сказал:

Бывает что и от известных матководов можно получить "особенных" маток. :)

IMG_20170606_164739.thumb.jpg.f72125bc7806bfd83d6889bd41bb11e7.jpg

• Like 4
  • Sad 1

2 години тому, siverit сказав:

IMG_20170606_164739.thumb.jpg.f72125bc7806bfd83d6889bd41bb11e7.jpg

буває і таке. Я в цьому році одержав від відомого німецького маткаря 10 ( десять!!! ) маток які потопилися разом з бджолами в кормі. Проблема була не у маткаря і не у мене , проблема була  у високій температурі при пересилці маток. Канді не витримує і бджоли також не витримують високих температур, і ми не можемо на це вплинути. На сьогодні жодна транспортна компанія не береться страхувати бділ при транспортування, так що то наші проблеми.

• Like 1

7 годин тому, новичок сказав:

Почему Вы так сверхсносно смотрите на другиг,а о себе вы слишком высокого мнения.

Неужели у Вас не могут проскочить некачественные матки.

ні , я виключаю таку можливість. Всіх маток які я відправляю я перевіряю в нуклеусах .  Можуть бути проблеми при пересилці, не заперечую. Також бувають проблеми , коли замовник  на кілька хвилин залишає маток на сонці, якщо залишають маток під відкритими сонячними променями в кліточках ( літом) смерть настає всім і матці також , протягом 3-5 хвилин.Такі випадки непоодинокі. Я в цьому році відправив близько 800 маток, було два випадки що кліточки відклеїлися в коробках ( ми клеїли на двохсторонній скотч), і один випадок  коли мій помічник не закріпив кліточки( забув). 

Я дуже добре відношуся до всіх пасічників та маткарів усіх рівнів, я не терплю брехунів та ботів.  І ще не хочу спілкуватися з людьми які все паскудять і від цього дістають задоволення, при цьому  ховають своє гниле нутро  за видуманими ніками.

• Like 2

7 часов назад, Іван Михайлович сказал:

ні , я виключаю таку можливість. Всіх маток які я відправляю я перевіряю в нуклеусах .  Можуть бути проблеми при пересилці, не заперечую. Також бувають проблеми , коли замовник  на кілька хвилин залишає маток на сонці, якщо залишають маток під відкритими сонячними променями в кліточках ( літом) смерть настає всім і матці також , протягом 3-5 хвилин.Такі випадки непоодинокі. Я в цьому році відправив близько 800 маток, було два випадки що кліточки відклеїлися в коробках ( ми клеїли на двохсторонній скотч), і один випадок  коли мій помічник не закріпив кліточки( забув). 

Я дуже добре відношуся до всіх пасічників та маткарів усіх рівнів, я не терплю брехунів та ботів.  І ще не хочу спілкуватися з людьми які все паскудять і від цього дістають задоволення, при цьому  ховають своє гниле нутро  за видуманими ніками.

Научите как качество матки можна проверить в нуке.

На щёт гнилого нутра его не меньше и у людей с открытыми никами.

11 часов назад, siverit сказал:

Что то как то они не весело выглядят 

Сопровождение на не живых похоже 

• Like 1

2 години тому, новичок сказав:

Научите как качество матки можна проверить в нуке.

На щёт гнилого нутра его не меньше и у людей с открытыми никами.

купити  нормальні нуки за розміром і продавати маток як побачите печатку розплоду.

люди з відкритими ніками, вже з самого початку є відкритими і  щирими. А ніки то від блатного "поганяло", я не я і " базар" не від мене. 

Edited by Іван Михайлович

3 часа назад, Іван Михайлович сказал:

купити  нормальні нуки за розміром і продавати маток як побачите печатку розплоду.

Но это говорит о том что матка плодная и не трутовка,и это не значит что она качественная.

2 часа назад, новичок сказал:

Но это говорит о том что матка плодная и не трутовка,и это не значит что она качественная.

Якщо рамка відповідного розміру можно бачити засів і який він, а мед збирає не матка а бджоли, так ось "якість" це шо воно таке ? Які параметри якісні а які ні ?

• Like 1

3 години тому, новичок сказав:

Ну звісно. Можна сезон-другий матку потестити, і роботу дочок перевірити. Але справа в тім, що така матка вже не буде коштувати 200-250грн.
"Нельзя всем дать всего, ибо всех много, а всего - мало".

• Like 2

24 минуты назад, rudakov сказал:

Якщо рамка відповідного розміру можно бачити засів і який він, а мед збирає не матка а бджоли, так ось "якість" це шо воно таке ? Які параметри якісні а які ні ?

Две три рамки даже трьохсотых плотного розплода может дать и кривая свищёвка но это не значит что она качественная.

Мед собирают пчёлы но количество и качество этих пчёл во многом зависит от матки.

Параметры качества зависят от назначения матки.

Если матка потребительская здесь требование мёд и комфортная работа с этой семьёй.

Если матка предназначена для племенной работы то здесь совсем другие требовани

23 минуты назад, Олег Мельник сказал:

Ну звісно. Можна сезон-другий матку потестити, і роботу дочок перевірити. Але справа в тім, що така матка вже не буде коштувати 200-250грн.
"Нельзя всем дать всего, ибо всех много, а всего - мало".

Здесь  идёт розговор за маток с нуклеусов на каких Иван Михайлович даёт сто процентную гарантию качества.

8 хвилин тому, новичок сказав:

Здесь  идёт розговор за маток с нуклеусов на каких Иван Михайлович даёт сто процентную гарантию качества.

Наведіть в приклад інших матководів, котрі перевіряють маток якось по-іншому. Бо якось малувато конструктиву в критиці.

1 час назад, Олег Мельник сказал:

Наведіть в приклад інших матководів, котрі перевіряють маток якось по-іншому. Бо якось малувато конструктиву в критиці.

Ну є матки зимовалі котрих продають весною з нуклеусів. Ось Вам матка перевірена на зимовку:umora: