Перейти к содержанию

Паспорт матки


rudakov

Паспорт матки  

55 проголосовавших

  1. 1. Чи потрібно на маток паспорта?

    • Потрібно
      50
    • Не потрібно
      5
    • Що воно таке ?
      0


Рекомендуемые сообщения

1 час назад, rudakov сказал:

за рахунок місцевого трутня маємо результати високі

Но  у большинства матководов ,особенно бакфастчиков

трутнёвый фон насыщен трутом от немецких маток прошлогодних покупок 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 минуты назад, Брониславович сказал:

В семьях с дочками от маток из-за бугра трутни чистопородные - в следующем сезоне за счет этого трута имеем высокий результат от местных маток..., так что от этого польза для медо продуктивности или будет снижение ?

Для меду продуктивності так, але для іншого ось під питанням користь чи шкода :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Мико сказал:

Но  у большинства матководов ,особенно бакфастчиков

трутнёвый фон насыщен трутом от немецких маток прошлогодних покупок 

Так би мовити "бонус" для аборигенних бджіл. Кожних 20-25 років вона постійно отримує такі нові "бонуси" а потім дивуємося цьому ж нас нема чистопородних бджіл :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, rudakov сказал:

Так би мовити "бонус" для аборигенних бджіл. Кожних 20-25 років вона постійно отримує такі нові "бонуси" а потім дивуємося цьому ж нас нема чистопородних бджіл :IMHO:

В течении 20-25 лет пчела сильно меняется даже в замкнутом ареале. Большое влияние на метизацию УСП оказывает завоз пакетов и маток. В Черниговской области карпатка далеко не не местная популяция пчел. На конец то большинство  пчеловодов поняло что без контроля спаривания породного разведения не бывает.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Брониславович сказал:

В Черниговской области карпатка далеко не не местная популяция пчел.

Я би сказал що в умовах Чернігівської області взагалі немає своє популяції, так як в кожному селі є дедушка який бог зна що продає, роблячи проміри які вдалося отримати поряд зі мной, там є що душа забажає, і лагустика, і кавказанька, і карніка, і карпатка, карпатки багато, так як за часів СССР вона масово на совхози постачалася. Але більшість купляє маток з Мукачева по 2-3 штуки в рік і вже з тих ф1 виводе , і так кожний рік, купив матку, вивів підсадив, наступного року її в димар і нову молоду, і так по колу. Ось вона культурна країна бджолярів. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если вернуться к теме, то паспорта нужны для чистопородных маток при условии что имеется общедоступный ресурс в инете где можно ознакомиться с полными родоводами  метеринки и трутней указанных  в паспорте. Если матки Ф1 достаточно дать ссылку на доровод матери , для возможности заказать аналогичных маток.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, rudakov сказал:

Для меду продуктивності так, але для іншого ось під питанням користь чи шкода :IMHO:

для племенной или хотябы селекционной работы только изолированый облётник, остров  или ИО другого пока что не придумал никто...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, rudakov сказал:

" а потім дивуємося цьому ж нас нема чистопородних бджіл :IMHO:

Так iх нема вже рокiв з 300 ,чистопородних

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, Мико сказал:

Так iх нема вже рокiв з 300 ,чистопородних

В нас тема про паспорта, потрібні чи ні :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, rudakov сказал:

В нас тема про паспорта, потрібні чи ні :IMHO:

  • Подобається 2
  • Ха-Ха 3
  • Здивований 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 07.09.2018 в 10:23, Іван Михайлович сказал:

 Первинний облік для покупця матки це і буде паспорт матки, де вказано від якої материнки одержана матка. Можна , і потрібно , позначати інформацію на кліточці одразу після відбору матки, але часто після підсадки матки, кліточка губиться, і тоді  маємо паспорт який пасічники  ( це перевірено неодноразово :umora:) зберігають досить довго. Тому вважаю що кожний маткар, який поважає свою працю і цінить своїх маток, буде супроводжувати свій матеріал відповідним супровідним документом.

  

Яка різниця, чи на кліточці пишеш материнку, чи паспорт? Матки Ф-1 мічені маркером, якщо мені на них клеїти опалітки та ще паспорт виписувати, вони стануть дорожчі гривень на 50, кому це потрібно? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, teplov сказал:

Яка різниця, чи на кліточці пишеш материнку, чи паспорт? Матки Ф-1 мічені маркером, якщо мені на них клеїти опалітки та ще паспорт виписувати, вони стануть дорожчі гривень на 50, кому це потрібно? 

Мені потрібно. Для заспокоєння душі. От одержав дві матки з Німеччини. Користувацькі. Як таких паспортів нема. З спілкування поштою вияснив приблизне походження. А що здивувало то супровідний  ветеринарний документ про перевірку на гнилець та ще щось (незрозумів). Оце вже суттєвий момент.

Ну і оплітка. Приємно. Та й контроль спрощується, тобто пришвидшується,  в процесі сезону.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилину тому, Маркіян сказав:

Мені потрібно. Для заспокоєння душі. От одержав дві матки з Німеччини. Користувацькі. Як таких паспортів нема. З спілкування поштою вияснив приблизне походження. А що здивувало то супровідний  ветеринарний документ про перевірку на гнилець та ще щось (незрозумів). Оце вже суттєвий момент.

Ну і оплітка. Приємно. Та й контроль спрощується, тобто пришвидшується,  в процесі сезону.

Який сенс з того паспорта на користувацьких матках? Хіба що аби був. Опалітки клеїв би на ефки тільки по одній причині,   помітив, що цьогорічні червоні мітки бджоли згризають, з жовтими і білими у мене такого небуло., маркери один дешевий, інший дорогий, згризають обидва. В інших випадках та опалітка на ефках непотрібна:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, davolodya сказал:

Який сенс з того паспорта на користувацьких матках? Хіба що аби був. Опалітки клеїв би на ефки тільки по одній причині,   помітив, що цьогорічні червоні мітки бджоли згризають, з жовтими і білими у мене такого небуло., маркери один дешевий, інший дорогий, згризають обидва. В інших випадках та опалітка на ефках непотрібна:IMHO:

Вам же чек в магазині дають :hmm:, а ось паспорт більше ніж чек. Виписування паспорта аж ніяк не збільшує вартості матки, роздрукувати чи замовити бланки не є проблемою. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, rudakov сказав:

Вам же чек в магазині дають :hmm:, а ось паспорт більше ніж чек. Виписування паспорта аж ніяк не збільшує вартості матки, роздрукувати чи замовити бланки не є проблемою

Якщо моя матка недоїхала до замовника живою, я її заміню або поверну кошти без чека, тобто без паспорта.  Виписування паспортів віднімає дорогоцінний час, а час - це гроші, в сезон часу і так невистачає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, davolodya сказал:

Якщо моя матка недоїхала до замовника живою, я її заміню або поверну кошти без чека, тобто без паспорта.  Виписування паспортів віднімає дорогоцінний час, а час - це гроші, в сезон часу і так невистачає.

Швидко виписати паспорт можно за допомогою http://bj.tochok.info/Report/QueenPassport  і за допомогою "QR-коду" інші легко зможуть добавити собі матки в журнал , функцію придумали що просто так ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Крім того самі бланки можно замовити, поставити дату і підпис часу займе не багато :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, rudakov сказав:

Швидко виписати паспорт можно за допомогою http://bj.tochok.info/Report/QueenPassport  і за допомогою "QR-коду" інші легко зможуть добавити собі матки в журнал , функцію придумали що просто так ?

Нажаль особисто я  скористатися цією функцією незможу,  на пасіці тільки повільний  2G інтернет, чекати по півгодини, доки загрузиться пасічний журнал, нема ні часу, ні бажання,  думаю, така проблема не тільки у мене одного.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, rudakov сказав:

Крім того самі бланки можно замовити, поставити дату і підпис часу займе не багато :IMHO:

На сьогодні у мене 8 ліній, є матководи, у когоє ліній більше. Це що, на кожну бланки окремо замовляти? Якщо все вписувати вручну, відніме багато часу, це ж не на одну матку паспорт виписати треба. Краще за той час лишню прививку зробити

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, davolodya сказал:

Нажаль особисто я  скористатися цією функцією незможу,  на пасіці тільки повільний  2G інтернет, чекати по півгодини, доки загрузиться пасічний журнал, нема ні часу, ні бажання,  думаю, така проблема не тільки у мене одного.

Раз проблеми з інтернетом, давайте я Вам допоможу створити відповідні матки і по можливості їх родоводи і згенерувати паспорт в форматі pdf. Котрий ви зможете десь роздрукувати і тільки підпис поставити Вам залишається :ah::)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, rudakov сказав:

Раз проблеми з інтернетом, давайте я Вам допоможу створити відповідні матки і по можливості їх родоводи і згенерувати паспорт в форматі pdf. Котрий ви зможете десь роздрукувати і тільки підпис поставити Вам залишається :ah::)

Щиро вдячний за пропозицію, але знову ж таки, принтера нема, а купувати для кількох паспортів - задороге задоволення, тим більше принтер більш ніде невикористовую. Їхати десь роздруковувати,  це знову втрата часу

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, rudakov сказал:

Вам же чек в магазині дають :hmm:, а ось паспорт більше ніж чек. Виписування паспорта аж ніяк не збільшує вартості матки, роздрукувати чи замовити бланки не є проблемою. 

Лично я наклею ополитку и выдам паспорт на ф1 матку если человек будит готов за платить ту суму за которую я буду готов это сделать . Ополитка хорошая стоит денег время на наклейку  в матко выводной  сезон стоит не мало так что если человек готов платить то за его деньги любой каприз :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановні матководи! Невже  Ваші матки таке сміття що не вартує навіть шматка паперу? Чомусь одним вистачає часу на 800 маток з паспортами, і навіть опалітками,  а інші хочуть за це ще й додаткову плату. :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, Міхал-69 сказал:

Шановні матководи! Невже  Ваші матки таке сміття що не вартує навіть шматка паперу? Чомусь одним вистачає часу на 800 маток з паспортами, і навіть опалітками,  а інші хочуть за це ще й додаткову плату. :hmm:

:IMHO1:Всякий труд должен быть оплачен. Матка без метки стоит дешевле, меченая - дороже, на сколько дороже - договаривайтесь с покупателем.

 

50 минут назад, tolik2362 сказал:

Лично я наклею ополитку и выдам паспорт на ф1 матку если человек будит готов за платить ту суму за которую я буду готов это сделать . Ополитка хорошая стоит денег время на наклейку  в матко выводной  сезон стоит не мало так что если человек готов платить то за его деньги любой каприз :IMHO1:

Вот.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 минут назад, Міхал-69 сказал:

Шановні матководи! Невже  Ваші матки таке сміття що не вартує навіть шматка паперу? Чомусь одним вистачає часу на 800 маток з паспортами, і навіть опалітками,  а інші хочуть за це ще й додаткову плату. :hmm:

А скажіть будь ласка якість матки з паспортом і без паспорта зміниться ? Хоч рас ви були в матковивідному господарстві де більше 600 маткомісць де о 6. 00 вже біля вуликів а о 01 00 виходиш з пасіки а ви про паспорта небувши в чиїсь шкурі несудіть будьласка !

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...