Перейти к содержанию

Паспорт матки


rudakov

Паспорт матки  

55 проголосовавших

  1. 1. Чи потрібно на маток паспорта?

    • Потрібно
      50
    • Не потрібно
      5
    • Що воно таке ?
      0


Рекомендуемые сообщения

Пропоную поспілкуватися про паспорта для маток. Потрібні вони на маток взагалі чи ні, тільки на чистопородних ? Племених? Чи на всіх які продає матковод.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, Іван Михайлович сказал:

не тільки знатиме замовник що купив, але і у КОГО купив . Це один з шляхів одержання зворотнього звязку та виведення " на чисту воду " недобросовісних маткарів! Адже паспорт на матку це вже документ де свій підпис ставить маткар який вивів матку і гарантує її якість.  Матки без супровідного документа, то , на мою думку , сміття з пасіки!  або бажання спихнути  що будь аби гроші мати. Я  ніде в Европі не зустрів маток без супровідного документа.

Отже паспорт це не просто модна бумажка , це супровідний документ. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, дочинец сказав:

У кожного своя думка.

Я рахую що на користувацьких маток виписувати паспорти і клеїти опалітки то пуста трата часу.

Ви спитайте у пасічника медовика який бере одночасно 200-300 маток потрібні йому паспорта або ні.

Думаю вопрос больше не в понтах и гарантии качества, а вопрос больше в обозначении происхождения материала.
В этом сезоне у меня 90% маток реализовывались с паспортами, выписывал на партию один паспорт, а если заказывала группа пчеловодов давал несколько.   
 
Часть маток отдавал из рук в руки и действительно некоторые пчеловоды говорили что паспорт им ненужен с фразой я вам доверяю; или а зачем он нужен? эти матки для меня продавать я их не буду; кто-то просто говорил что ничего в нем не понимает, как его читать? И всем я рассказывал что в паспорте код материнки, а на сайте ее родословная в случае если эти матки в Ваших условиях себя проявят хорошо или плохо Вы сможете в дальнейшем покупать или избегать этот материал у меня и других матководов.
 
Точно также с Карпаткой, какие-то комбинации будут хорошими какие-то не очень, пчеловод который купил 300 маток может заметит разницу между разными материнками, или Вы от одной все закладки делаете.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, mr_alur сказал:

Точно также с Карпаткой, какие-то комбинации будут хорошими какие-то не очень, пчеловод который купил 300 маток может заметит разницу между разными материнками, или Вы от одной все закладки делаете.

Щоб масово продавались комбінації ліній, типів і так далі треба щоб були ізольовані облітники з відповідними батьківським сім'ями, і інформація в якому році на якому облітнику що за батьки була доступна загалу, тоді дійсно паспорт дуже допоможе запам'ятати ту комбінацію яка підходить . Я за паспорт 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:IMHO1:Паспорта и номерные опалитки нужно давать только на маток ИО или с облетника  .Давать документы на потребительских маток не к чему потому как на них матковод дал документ называемый репутацией а это для матковода уважающего себя важней документов :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, mr_alur сказал:
 
 
Точно также с Карпаткой, какие-то комбинации будут хорошими какие-то не очень, пчеловод который купил 300 маток может заметит разницу между разными материнками, или Вы от одной все закладки делаете.

Для цього мені достатньо на кліточці написати номер материнки і пасічнику небагато легше розібратися які матки як спрацювали.

Провірено вже не п5рший рік і не з одним пасічником.

Процентів 80-90 моїх маток іде постійним клієнтам з якими працюю не перший рік,так що приблизно я знаю що вони хотять.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Проголосував за "потрібно", а тепер викладу своє бачення.

Те що матки ІО та облітників- паспорти навіть не обговорюється.

За маток вільного обльоту і так і ні.

1. Так - тому що матковод продає від кращої (чи чимось виділеної) матки. І тут, і йому і покупцю паспорт не помішає. Оскільки, наприклад мені, хочеться почути як ведуть себе дочки від моєї мамки. А як покупцю, то вразі вдалої комбінації, я зможу вже рекомендувати внучок відомої бабки. Ну якщо не паспорт, то хоча б на кліточці розписати від якої породи-лінії дана маточка.

2. Ні - на маток які нічим не вирізняються, і пропонуються як аварійні. Оскільки бувають кожного року, особливо в кінці ГВ, що терміново потрібно спасати безматочну сім'ю, і тут вже не до паспортів.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, Mihail-ves сказал:

Проголосував за "потрібно", а тепер викладу своє бачення.

Те що матки ІО та облітників- паспорти навіть не обговорюється.

За маток вільного обльоту і так і ні.

1. Так - тому що матковод продає від кращої (чи чимось виділеної) матки. І тут, і йому і покупцю паспорт не помішає. Оскільки, наприклад мені, хочеться почути як ведуть себе дочки від моєї мамки. А як покупцю, то вразі вдалої комбінації, я зможу вже рекомендувати внучок відомої бабки. Ну якщо не паспорт, то хоча б на кліточці розписати від якої породи-лінії дана маточка.

2. Ні - на маток які нічим не вирізняються, і пропонуються як аварійні. Оскільки бувають кожного року, особливо в кінці ГВ, що терміново потрібно спасати безматочну сім'ю, і тут вже не до паспортів.

 

А як можна повторити вдалу комбунацію при вільному обльоті?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можливо. :IMHO:

Наприклад УС (іншого матковода) облітана на моєму трутовому фоні УС. І якщо дочка показує гарні ГКО, має відповідні морфометричні параметри, то вона може вважатись вдалою комбінацією вільного обльоту.

Просто останнім часом звикли вважати що тільки ІО чи острівні облітники є вдалими, але навіть тут є великий процент не кондиції, і навіть тут процент відповідності не може бути великим. А як тисячі років бджоли зберігали свої основні характеристики до  цього - тільки завдяки вдалим комбінаціям, згідно яким і вівся природній відбір (виживали сильніші).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 минут назад, Mihail-ves сказал:

Можливо. :IMHO:

Наприклад УС (іншого матковода) облітана на моєму трутовому фоні УС. І якщо дочка показує гарні ГКО, має відповідні морфометричні параметри, то вона може вважатись вдалою комбінацією вільного обльоту.

Просто останнім часом звикли вважати що тільки ІО чи острівні облітники є вдалими, але навіть тут є великий процент не кондиції, і навіть тут процент відповідності не може бути великим. А як тисячі років бджоли зберігали свої основні характеристики до  цього - тільки завдяки вдалим комбінаціям, згідно яким і вівся природній відбір (виживали сильніші).

Як може бути некондиція якщо матковод виписав паспорт і поставив свій підпис.:umora:

Паспорт і підпис гарантія якості.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, дочинец сказав:

Паспорт і підпис гарантія якості.

Ну Ви ж матковод;), а такі казки розказують тільки для пасічників:umora:. Ні у Вас ні у мене немає ОТК, тому тільки перевірка якості у вулику покупця.

12 хвилини тому, дочинец сказав:

Паспорт і підпис гарантія якості.

Я вважаю що паспорт та підпис означаю тільки те що ви отримали "щось" і конкретно від "когось". :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

59 минут назад, Mihail-ves сказал:

Наприклад УС (іншого матковода) облітана на моєму трутовому фоні УС.

Покажіте кубітальний  і дискоідальне  вашого трутня  а то -  ще немає трутня, а тепер вже немає. Складається  враження , що вам засмакувала " мівіна" . Перебір, як і недобір - програш.:hi: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, Пахомич сказав:

 Перебір, як і недобір - програш.:hi: 

Цитата

Игрок, который набирает 21 очко, сразу заявляет об этом и забирает из банка свой выигрыш.

Це гра в "очко".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я вважаю , що маткар який дійсно переймається якїстю своїх маток, завжди намагається одержати найкращих маток . Для цього визначає  найкращих яких  має у своєму розпорядженні, і саме від них одержує дочок. Якимось чином потрібно ідентифікувати цих маток? Так потрібно, їх дочок потрібно ідентифікувати ? так потрібно !. Якщо на пасіці є декілька материнок, то маткар завжди виводить від різних,  а не від однієї. Таким чином без перевинного обліку ніяк не обійтися. Первинний облік для покупця матки це і буде паспорт матки, де вказано від якої материнки одержана матка. Можна , і потрібно , позначати інформацію на кліточці одразу після відбору матки, але часто після підсадки матки, кліточка губиться, і тоді  маємо паспорт який пасічники  ( це перевірено неодноразово :umora:) зберігають досить довго. Тому вважаю що кожний маткар, який поважає свою працю і цінить своїх маток, буде супроводжувати свій матеріал відповідним супровідним документом.

Наступне питання яке ми намагаємося вирішувати , це питання супровідних документів на репродукційних маток. Матка для репродукції це матка яка є чистопородною, перевіреною за потомством і придатною до подальшого розмноження. Така матка, на мою думку, має супроводжуватися не лише паспортом на матку а також її морфометричним аналізом і вуликовою карткою. Людина має знати що вона придбала. До прикладу , я купив матку кл. Av у німецького селекціонера. Матка  2-х річна! приїхала у нуклеусі, з морфометричним аналізом, паспортом на матку, та ветеринарним свідоцтвом.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Человек который взялся выводить  маток на продажу во первых должен иметь хороши проверенный материал во вторых каждые последующее годы готовить достойную замену старому материалу .А аполитки линии пчеловоду работающему на мед не нужны ему хватает имени матковода с которым он работает не один год .:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

52 хвилини тому, Mihail-ves сказав:

Ну Ви ж матковод;), а такі казки розказують тільки для пасічників:umora:. Ні у Вас ні у мене немає ОТК, тому тільки перевірка якості у вулику покупця.

Я вважаю що паспорт та підпис означаю тільки те що ви отримали "щось" і конкретно від "когось". :IMHO:

перевірити якість у "вулику покупця" це марна справа!  Багато наших покупців поняття не мають як правильно доглядати за сім"ями, правила підсадки маток для кожного свої.Умови пасічникування та природньо - кліматичні  фактори різні у мене і у Запоріжжі. Тут без кваліфікованих тестерів не обійтися, а просто почути думку того чи іншого покупця просто приємно або не дуже. Маткар має сам достовірно перевірити матку у себе на пасіці або у свого тестера, і лише після річної перевірки можна визначитися відякої матки одержувати матеріал для репродукції. На жаль у нас дуже часто маток одержують з перших личинок новоприбулої матки! і ПРОДАЮТЬ!!! А ще часто продають маток виведених від неперевірених іамецьких чи австрійських маток F1. Не задумуються такі "маткарі-репродуктори", що вони продають, адже їх " материнки" це НЕПЕРЕВІРЕНІ  звичайні  F-ки.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Результати голосування покажуть потрібні паспорта чи ні, на данний момент всі охочі проголосували за. Кліточкі після маток можуть використовуватися повторно, а паспорт можно і скобой під кришку закріпити чи зберігати окремо. Фактично паспорт є підтвердженням що ви дійсно щось купили у когось. Якщо немає паспорта то завтра той хто продав скаже що нічого не продавав. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 минуты назад, tolik2362 сказал:

Человек который взялся выводить  маток на продажу во первых должен иметь хороши проверенный материал

Але часто продають маток з яких можно тільки спиртову настоянку робити:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, rudakov сказал:

Отже паспорт це не просто модна бумажка , це супровідний документ. 

І які дані ви покажите в паспорті матки F1? Материнки можите , а далі? Без показу промірів бджіл і трутів паспорт не має ніякої ваги , Це просто папірець для лохотрону. Якщо будуть показані проміри , то завжди можна провірити ,що вам продали  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 минут назад, Іван Михайлович сказал:

. Маткар має сам достовірно перевірити матку у себе на пасіці або у свого тестера, і лише після річної перевірки можна визначитися відякої матки одержувати матеріал для репродукції. На жаль у нас дуже часто маток одержують з перших личинок новоприбулої матки! і ПРОДАЮТЬ!!! А ще часто продають маток виведених від неперевірених іамецьких чи австрійських маток F1. Не задумуються такі "маткарі-репродуктори", що вони продають, адже їх " материнки" це НЕПЕРЕВІРЕНІ  звичайні  F-ки.  

Одна балаканина. Крім F1  ніхто нічого кращого   не може продавати.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Пахомич сказал:

Одна балаканина. Крім F1  ніхто нічого кращого   не може продавати.  

Розкажіть це тим що купляють маток за бугром :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Пахомич сказал:

Якщо будуть показані проміри , то завжди можна провірити ,що вам продали  

Покази матері ? Чи матки яка йде на продажу ? То це вже перевірина матка :IMHO:, їй як мінімум один повний сезон має бути.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, rudakov сказал:

Але часто продають маток з яких можно тільки спиртову настоянку робити:IMHO:

Потому у нас так все запущено купил сегодня матку и завтра ее дочки пошли по всей Украине хотя не какая проверка не производилась по дочерям ..........:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, tolik2362 сказал:

Потому у нас так все запущено купил сегодня матку и завтра ее дочки пошли по всей Украине хотя не какая проверка не производилась по дочерям ..........:hi:

І особливо це біда з матками із за бугра, привозять неперевірених маток і штампують від них масово і на продажу, за рахунок місцевого трутня маємо результати високі , але це все вже поміси 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, rudakov сказал:

І особливо це біда з матками із за бугра, привозять неперевірених маток і штампують від них масово і на продажу, за рахунок місцевого трутня маємо результати високі , але це все вже поміси 

В семьях с дочками от маток из-за бугра трутни чистопородные - в следующем сезоне за счет этого трута имеем высокий результат от местных маток..., так что от этого польза для медо продуктивности или будет снижение ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...