Перейти к содержанию

Скорочення гнізд на зиму і загодівля


Рекомендуемые сообщения

1 час назад, Гурович сказал:

Возможно, но через10 дней прогнозируют подъём температуры до +30...:blink: и тогда опять начнут сеять:(

Они на завтра навсегда могут спрогнозировать,а тут на 10дней.

Отказываюсь в это верить

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Игоревич сказал:

Они на завтра навсегда могут спрогнозировать,а тут на 10дней.

Отказываюсь в это верить

Вчера, с утра +4, сегодня +13. Хочь не хочь, а может быть что угодно :) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Метры пчеловодства,кто подскажет,как правильно сложить гнездо в зиму, на теплый занос.У меня в прошлую зиму,в апидомике,две семьи ушли в вечность.Сейчас, от летка,пустая потом маломедка,за ней две рамки с расплодом,а дальше медовые.Как их перетасовать?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 часов назад, VВиталий сказал:

Метры пчеловодства,кто подскажет,как правильно сложить гнездо в зиму, на теплый занос.У меня в прошлую зиму,в апидомике,две семьи ушли в вечность.Сейчас, от летка,пустая потом маломедка,за ней две рамки с расплодом,а дальше медовые.Как их перетасовать?

В минулому році спробував пару сімей на теплий занос - сподобалось, сімї швидше і краще весною розвивалися. Гніздо формував понаростаючій: спереду найменш маломедні назад повномедніші, так би мовити трикутником. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А если они сядут у летка,на маломедных? как в прошлом году?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 година тому, VВиталий сказав:

Метры пчеловодства,кто подскажет,как правильно сложить гнездо в зиму, на теплый занос.У меня в прошлую зиму,в апидомике,две семьи ушли в вечность.Сейчас, от летка,пустая потом маломедка,за ней две рамки с расплодом,а дальше медовые.Как их перетасовать?

В будь-якому вулику формую однаково, по краях маломедні в середині повномедні. Як правило у вуликах "на теплий занос" потрібно поміняти місцями 2 - 3 рамки (задні переставити в середину, середні назад) біля льотка переважно маломедна рамка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 година тому, VВиталий сказав:

Метры пчеловодства,кто подскажет,как правильно сложить гнездо в зиму, на теплый занос.У меня в прошлую зиму,в апидомике,две семьи ушли в вечность.Сейчас, от летка,пустая потом маломедка,за ней две рамки с расплодом,а дальше медовые.Как их перетасовать?

По скільки рамок залишали у вуликах на зиму? Якщо є дві рамки розплоду, то перетасовувати ще рано.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 Того року пішли на 8ми рамках,зїли весь мед до кінця січня, і пішли в ,,небуття,,.Збирав гніздо як на холодний занос,а вони гніздо зробили ближче до льотка, а там було кілька маломедок.Цей рік буду єксперементувати на одній сімї. в зиму ідуть на 6ти рамках.Дякую за пораду Сергій.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, VВиталий сказал:

 Того року пішли на 8ми рамках,зїли весь мед до кінця січня, і пішли в ,,небуття,,.Збирав гніздо як на холодний занос,а вони гніздо зробили ближче до льотка, а там було кілька маломедок.Цей рік буду єксперементувати на одній сімї. в зиму ідуть на 6ти рамках.Дякую за пораду Сергій.

 Есть одно правило ( не просто так придумана рамка рут в которой меда 200мм ) возможно и придумали и меньше НО жизнь пчел дорорже

У вас стаж 25 ? и такие вопросы

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если я чевото недопониманю или не знаю, я никогда не стыжусь спрашивать совет у тех ,кто моложе меня, и вроде бы не опытен.Ф свой сарказм оставте при себе, ув. ,,гуру,,.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 години тому, VВиталий сказав:

Того року пішли на 8ми рамках,зїли весь мед до кінця січня, і пішли в ,,небуття,,.Збирав гніздо як на холодний занос,а вони гніздо зробили ближче до льотка, а там було кілька маломедок.Цей рік буду єксперементувати на одній сімї. в зиму ідуть на 6ти рамках.Дякую за пораду Сергій.

У Вашому випадку спробуйте від льотка поставити повномедні рамки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 годин тому, VВиталий сказав:

 Того року пішли на 8ми рамках,зїли весь мед до кінця січня, і пішли в ,,небуття,,.Збирав гніздо як на холодний занос,а вони гніздо зробили ближче до льотка, а там було кілька маломедок.Цей рік буду єксперементувати на одній сімї. в зиму ідуть на 6ти рамках.Дякую за пораду Сергій.

Хіба  при  теплому заносі бджоли рухаються по рамці не так само, як при холодному? Розтолкуйте, бо з теплим заносом справи немав.

Якщо рух бджіл такий самий, як і при холодному заносі, я б залишив рівно стільки ПОВНОМЕДНИХ рамок, скільки обсиджує сім'я. У мене при холодному заносі такої кількості кормів повністю вистачає на зиму і весняний розвиток, якщо є ранній розплід, інколи після обльоту деяким сім'ям додаю по рамці корму з запасу

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

при теплом заносе леток лучше чтобы был не по центру улья а ближе к стенке

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В этом году так и сделал, поставил и от летка полномедные.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, AVA сказал:

 Есть одно правило ( не просто так придумана рамка рут в которой меда 200мм ) возможно и придумали и меньше НО жизнь пчел дорорже

У вас стаж 25 ? и такие вопросы

Можно поподробнее про рамку рут и про правило?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, VВиталий сказал:

Того року пішли на 8ми рамках,зїли весь мед до кінця січня, і пішли в ,,небуття,,.Збирав гніздо як на холодний занос,а вони гніздо зробили ближче до льотка, а там було кілька маломедок.

Так не залишайте маломедки у гнізді. Максимально скоротіть і залиште медові рамки- це аксіома. Тоді непотрібно заглядати, перевіряючи корма , взимку. Жалко бджілок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Dimitrij сказал:

Можно поподробнее про рамку рут и про правило?

Я думаю рамку рут придумали изначально исходя с минимального размера рамки для работы корпусами

В котораой  был бы наименьшей размер и при этом было оптимальное количество меда для зимовки по вертикали , 

Это 200мм  , что и есть в рамке рут,

Для зимовки достаточно оставить корпус меда 

Этого принципа нужно придерживаться и при работе рамкой 300мм

В кождой рамке гнезда должно быть минимум 200мм меда по вертикали, Тогда бедет неважно как и где сидит клуб , меда 200мм по вертикали  до весны хватит

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 01.10.2018 в 17:52, VВиталий сказав:

 Того року пішли на 8ми рамках,зїли весь мед до кінця січня, і пішли в ,,небуття,,.Збирав гніздо як на холодний занос,а вони гніздо зробили ближче до льотка, а там було кілька маломедок.Цей рік буду єксперементувати на одній сімї. в зиму ідуть на 6ти рамках.Дякую за пораду Сергій.

Залишили занадто багато рамок. бджола завжди розміщає клуб на маломедних рамках. Формую на теплий занос так як і на холодний на улочку щоб було неменше 2,5кг.меду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую всім за поради.Зібрав гніздо як на холодгий занос.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 02.10.2018 в 14:34, VВиталий сказал:

В этом году так и сделал, поставил и от летка полномедные.

сколько рам опсиживают пчелы :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сейчас 8 рам,две с расплодом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В лекції на Апимондії (в Англії) 2013р. "УСТОЙЧИВОЕ ПЧЕЛОВОДСТВО" Майкл Пратт висловив:-Зима мій найкращій друг і селекціонер. Відсіює все нежиттездатне.Бувають й помилки опікунів- на войні не без убитого."Правильна" бджолородина, з нашого ареалу, повинна "з'їдати" до зимівника 2-3кг. в зимовалі 4-8кг.Бувають випадки, в досвічених пасічників теж, коли вважаеш, що все зроблено як завжди, правильно підготовлено а не прежили.Добре коли це та частина пасіки, що була на запиленні ділянок гібрідізації, чи садів.Тоді можна заспокоїти себе думкою- Підірвали сили, іммунітет під впливом синтезованих хімічних сполук.Вони заробили собі на достойне поховання, відпрацювали(вартість запилення нині 900гр .для ділянок гібрідізації і 300гр. для товарного).Історія наших колег.Років з чотири возили "на гібрід" і мали значні втрати серед тих сім. Ціею весною в черговий раз втративши вирішили-не повезем.З часом передумали:коли отримаеш ті гроші за мед, а тут надійно в вересні перерахують і повезли знову, за 120км.

Ми, пасічники схожі на пращурів які незнаючи законів природи "списували" всі негаразди на "боже провідіння". Наші колеги  спостерігаючи негаразди на пасіці(поменшало бджіл, немае приносу нектара) вважають- потравили.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, скифос1 сказав:

скильки корма дать в зиму сими на 8 рам

Рівно стільки повномедних рамок, скільки обсиджує сім'я, і не помилитеся. Самий допустимий мінімум це 20 см корму по висоті в кожній рамці, але краще повномедні, щоб взимку не бігати з канді.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, davolodya сказал:

Рівно стільки повномедних рамок, скільки обсиджує сім'я, і не помилитеся. Самий допустимий мінімум це 20 см корму по висоті в кожній рамці, але краще повномедні, щоб взимку не бігати з канді.

Не завжди ті повномедні бувають у достатній кількості. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...