Перейти к содержанию

Скорочення гнізд на зиму і загодівля


Рекомендуемые сообщения

Только что, BeeKeeper1 сказал:

Добре то добре, але бджіл по 4 рамки у сім"ях, і так по всій пасіці майже... а до весни ще ой як далеко...

 

Ще є час робить у лежаки перегородки і сажайте попарно

Дві сімьї які стоять рядом можна уже зараз пересадить у спарений лежак

Морока , но якщо є час робота окупется хорошим весняним розвитком

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, AVA сказал:

Ще є час робить у лежаки перегородки і сажайте попарно

Дві сімьї які стоять рядом можна уже зараз пересадить у спарений лежак

Морока , но якщо є час робота окупется хорошим весняним розвитком

Я прошлый рік осінню пеною задув перогородки до весні дожили нормально

Весною почали гристи 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 14.09.2018 в 21:30, ДобровоЛ сказал:

А маломедні у тій же сім"ї за заставну не ставите? Осінь же тепла, то потроху перетягнуть мед до гнізда. :IMHO:

Якщо вийшов розплід і є потреба поповнити корма, тоді вилкою розпечатую і бджоли забирають цей мед, а ось з відкритих ячейок неохоче забирають. Якщо немає потреби попвнювати корма тоді просто маломедки забераю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На этих выходных хотел собрать пчел в зиму, после первой же семьи стало ясно что еще рано. Молодые матки еще лупашат, матки прошлого года яйцекладку значительно снизили но еще сеют. В среднем по пасеке в семьях полторы рамки печатки и половинка открытого. Самые молодые матки(июльские) сеют хорошо, кормов сьели так же хорошо, пришлось дать по 5-7литров бонусом. Причина скорее в том что раньше в начале сентября менял клиенку на свежие холстики, в этом чуть запоздал.  
Скорее всего семьи получится собрать не раньше конца сентября...:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 годин тому, BeeKeeper1 сказав:

Добре то добре, але бджіл по 4 рамки у сім"ях, і так по всій пасіці майже... а до весни ще ой як далеко…

Я б радив об'єднувати, або зимувати в даданах через перегородку по дві сім'ї. Якщо зараз чотири рамки бджоли і матки не червлять, то до зими може бути три..., а якою буде зима відомо тільки Всевишньому.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, BeeKeeper1 сказал:

маток шкода, при вдалій зимівлі навесні пакет "пропадає"

Да какие пакеты весной с 4 рамок в зиму? Тут уже надо решать, как пасеке не "пропасти".

Даже если все перезимуют, вялый старт обеспечен.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 годин тому, BeeKeeper1 сказав:

маток шкода, при вдалій зимівлі навесні пакет "пропадає"

Хотя бы из трех две формировать и садить попарно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, Mаксим сказал:

Да какие пакеты весной с 4 рамок в зиму? Тут уже надо решать, как пасеке не "пропасти".

Даже если все перезимуют, вялый старт обеспечен.

У меня прошлую зиму, два отводка ушли в зиму силой в две улочки, сидели через перегородку в лежаку с сильной семьей. Зимовали в зимовнике. Все прошло удачно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 годин тому, BeeKeeper1 сказав:

Добре то добре, але бджіл по 4 рамки у сім"ях, і так по всій пасіці майже... а до весни ще ой як далеко...

 

Врахуйте що стара бджола ще вся невідійшла,  сьогоднішні 4 рамки бджоли через місяць залишаться 3,  для зимівки це замала сім'я,  весною швидкого старту від них чекати неможна, а у наших краях сильні сім'ї потрібні вже весною.

Краще об'єднати, зараз зробити сім'ї хоча б по 6 рамок,  а  весною зробите  відводки, і мед весняний буде, і кількість сімей відновите.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 годин тому, BeeKeeper1 сказав:

маток шкода, при вдалій зимівлі навесні пакет "пропадає"

Якщо вже так шкода маток, одну сім'ю підсилюєте до 6 рамок, і з нею в лежаку через перегородку зимуєте свої 4 рамки бджоли. Втрата маток буде, але менша, ніж об'єднувати всіх попарно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, Максим Слобода сказал:

То есть, еще можно кормить отводки?

можно....если нужно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, Максим Слобода сказал:

И как узнать, когда уже нельзя? 

в октябре желательно не кормить.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ved сказав:

в октябре желательно не кормить.....

бувало і в листопаді...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго вечора панове.Підкажіть, будь ласка по формуванню гнізда на теплий занос. Ситуація така:

 був лежак рамок на 22-23, зробив я з нього пентхауз. Обльоти закінчились, треба до зимівлі готуватись. Після всих маневрів залишилось з боків два  відводки(зараз на 10 та 9 рамках) ,а по центру запасна матка на двох рамках .
 Тепер власне запитання-

 відводки пийдеться ще зкорочувати, прийдеться ставити заставні між льотком та гніздом на бокових відводках. Невже це правильно?????

Зарання вдячний за поради:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 минут назад, Baton сказал:

Доброго вечора панове.Підкажіть, будь ласка по формуванню гнізда на теплий занос. Ситуація така:

 був лежак рамок на 22-23, зробив я з нього пентхауз. Обльоти закінчились, треба до зимівлі готуватись. Після всих маневрів залишилось з боків два  відводки(зараз на 10 та 9 рамках) ,а по центру запасна матка на двох рамках .
 Тепер власне запитання-

 відводки пийдеться ще зкорочувати, прийдеться ставити заставні між льотком та гніздом на бокових відводках. Невже це правильно?????

Зарання вдячний за поради:hi:

Без заставной. На край, к летку не запечатанный мед, его мигом в гнездо перенесут. То есть, с наружной стороны рамки меда не будет и пчелы там не "кучкуются".  Из линого опыта...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 хвилину тому, Baton сказав:

Доброго вечора панове.Підкажіть, будь ласка по формуванню гнізда на теплий занос. Ситуація така:

 був лежак рамок на 22-23, зробив я з нього пентхауз. Обльоти закінчились, треба до зимівлі готуватись. Після всих маневрів залишилось з боків два  відводки(зараз на 10 та 9 рамках) ,а по центру запасна матка на двох рамках .
 Тепер власне запитання-

 відводки пийдеться ще зкорочувати, прийдеться ставити заставні між льотком та гніздом на бокових відводках. Невже це правильно?????

Зарання вдячний за поради:hi:

тут проблема з центральним льотком і перегородками(вони мають бути плаваючі). Заставні на льоток не ставлять, бджоли повині контролювати свій льоток. Основні збиваєте на свої льоточки, а запасну з плаваючею перегородкою до якоїсь бокової. ПС. запасна на 2 - малувато:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Біда, 2 тижні газад дивився, було повно меду у вулику, а тепер майже нема, і бджола не хоче чомусь сироп забирати( як їм якого можна затовкати в рота????Дякую

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, BezGmo сказал:

бджола не хоче чомусь сироп забирати( як їм якого можна затовкати в рота????Дякую

Якщо дійсно сильна сім"я, то біля неї можна ще потанцювати (забрати мед від інших сімей і скласти гніздо) Але зазвичай якщо сім я, перед зимівлею не бере сироп, то вона не перезимує.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, FES сказав:

Якщо дійсно сильна сім"я, то біля неї можна ще потанцювати (забрати мед від інших сімей і скласти гніздо) Але зазвичай якщо сім я, перед зимівлею не бере сироп, то вона не перезимує.

ну як зрозумів, вона ще сіє і там є розплід, наппевно на те і витратили корм, і кого б кого а цю мені шкода, подарований бакфаст, дуже хочеться щоб перезимувала. це єдиний варіант????

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 хвилин тому, BezGmo сказав:

Біда, 2 тижні газад дивився, було повно меду у вулику, а тепер майже нема, і бджола не хоче чомусь сироп забирати( як їм якого можна затовкати в рота????Дякую

Це означає що ви пасічник вихідного дня і вихідних у вас дуже мало. Чужі бджоли пішли в напад і пограбували ваших. Зараз меду нема, сил на переробку сиропу нема. Треба підставляти запечатані рамки з медом. Спитайте в друзів і знайомих в кого є то треба купити. Іншого виходу нема.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, BezGmo сказал:

ну як зрозумів, вона ще сіє і там є розплід, наппевно на те і витратили корм, і кого б кого а цю мені шкода, подарований бакфаст, дуже хочеться щоб перезимувала. це єдиний варіант????

А повно меду це скільки? Просто якщо сім'я не бере сироп, то це перший дзвіночок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, FES сказав:

Якщо дійсно сильна сім"я, то біля неї можна ще потанцювати (забрати мед від інших сімей і скласти гніздо) Але зазвичай якщо сім я, перед зимівлею не бере сироп, то вона не перезимує.

 

3 хвилини тому, Крук сказав:

Це означає що ви пасічник вихідного дня і вихідних у вас дуже мало. Чужі бджоли пішли в напад і пограбували ваших. Зараз меду нема, сил на переробку сиропу нема. Треба підставляти запечатані рамки з медом. Спитайте в друзів і знайомих в кого є то треба купити. Іншого виходу нема.

ясно, дякую!

2 хвилини тому, FES сказав:

А повно меду це скільки?

більше половини рамки., так кожна в корпусі, обсижена бджолою була рамка 300

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, FES сказав:

А повно меду це скільки? Просто якщо сім'я не бере сироп, то це перший дзвіночок.

не думаю, що винна бджола, то я напевно не правильно щось роблю

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, BezGmo сказав:

Біда, 2 тижні газад дивився, було повно меду у вулику, а тепер майже нема, і бджола не хоче чомусь сироп забирати( як їм якого можна затовкати в рота????Дякую

Сироп перший раз сім'ї даєте?  У мене постійно так, перший раз беруть неохоче, тому даю меншу порцію, а вже як розпробують, то тільки встигай давати. Найкраще забирають сироп, якщо він зверху, на рамках, значно гірше, якщо за заставною.  Кожен сезон є сім'ї, які слабо беруть сироп,  але це не заважає їм нормально зимувати,  аби тільки корму на зиму мали досить. Годуйте, помалу візьмуть скільки їп треба, щоб скорше знайшли сироп в кормушці, полийте сиропом доріжку від кормушки до бджіл, по доріжці швидше зайдуть в кормушку. Як варіант можна залити сироп в рамку чайничком і поставити збоку гнізда, також нормально переносять.

В першу чергу провірте, чи є матка, без матки сироп брати нехочуть

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, BezGmo сказал:

не думаю, що винна бджола, то я напевно не правильно щось роблю

Якщо сім'я сильна, то не думаю, що її легко розбити злодійками.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...