Перейти к содержанию

Скорочення гнізд на зиму і загодівля


Рекомендуемые сообщения

1 час назад, BezGmo сказал:

не думаю, що винна бджола, то я напевно не правильно щось роблю

Похожую ситуацию наблюдал у себя на пасеке когда мне попал неправильный Байварол. 

Суть была в  чем, семья была сильная в начале августа когда ставил первые полоски.  Кормить ее начал 10 сентября и примерно в те же  сроки семья получила полоски варостопа(но скорее всего уже было поздно, но клеща осыпалось много), и семья сироп не брала. Потом семья начала заметно таять, и у нее было заметно выше летная активность, и в один вечер я заметил что у меня на пасеке летает  так две семьи, эта и слабачек. Лет слабачка меня конечно же удивил, и на воровство такой лет не похож был. Посыпав пчел мукой я понял, что пчелы курсируют с улья в улей. На следующий день я проверил их, и заметил что слабачек значительно пополнился пчелой и медом. Осмотр семь показал, что она уже на грани, меда и пчелы мало(матка бегала хорошая и засев хороший). Зная что в слабачке матка не очень, я решил ее удалить, и обьеденил эти семьи. Семьи обьеденились и хорошо перезимовали. Этой весной я их повторно обработал от клеща, семья весной  работала одной из лучших, матка сеяла прекрасно от бруска до бруска, плотно, ну все как положено. Но  в конце мая ее сменили в тихую.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, BezGmo сказал:

не думаю, що винна бджола, то я напевно не правильно щось роблю

Если есть возможность поставить кормушку снизу(например лоток с соломой)попробуйте такой вариант,так как снизу берут охотней.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене явище " не беруть сироп" викликае занепокоїння.Е бджоли(кому носити),е місто куда носити а незабирають(з пакета на рамках)-якийсь з нею негаразд.

У себе на пасіці неодноразово спостерігав в багатьох сім.  таке явище -"осінній канібалізм"(термін почув від Комісара).При огляді бачу закрий і яйця, при слідуючому огляді вид такий самий,відкритого майже немае і при уважному розгляді думка-"скоро і цей з'їдять".Матка сіють і доси незалежно від року народження.Находив, вчора, на 5-ти Р розплід.Не 5 гарно засіяних а саме на 5-ти.Намагаюсь осягнути : добре це для них чи погано.Зупинивсь на висновку, що якщо через місяць зможуть облетітись то добре, але це нікому невідомо( в місячні прогнози погоди невірю).

Неодноразово траплялась ситуація.До середини вересня загодував(щоправда ситуацію з паразитами незнав, сподівавсь на осінне "біпінення") а через якийсь тривалий час заглянув по теплій погоді-кормів недостатньо і годувати запізно.Тепер  з роками ставши мудрішим(багаторічним досвідом в справі) годую з надлишком, бувае до стану "вже не беруть".Монітору, вибачте , оглядаю і бачу  в середині одну дві р. в яких розп. а меду- вузька смушка підковою, думаю не більш  як півкіла. Школа вчить такі рамки після виходу видалять але це ще колись треба полізти в вулика роздвинути р. витягти, струсити,вставити іншу або здвинути р. назад, а воно вже холодно комахи дрятуються, жаляться і це майже з 200-ми вул.І заспокоюешь себе думкою,що на цій рамці вони сидітимуть а харчі братимуть з сосідніх.І ще думаю як вийде розплід теплого дня зроблю з кожного точка по одній -дві "промивці" і за їх результатами вирішу чи обробляти ще біпіном.Серед моїх знайомих є що вже з десяток років обходяться тільки смушками.Останні чотири промивки -жодного кліщя з 150-200 особин.Не буду стверджувати що його(кліща) на пасіці зовсім немае але те, що не"попався"- дуже радуе.

Іще одне новаторство вирішив примінити цьогоріч.Сім. що зберуться в клуб на 8-и і більш рамках в приміщення заносити не буду- їм там гірше(не тільки моя думка).Знесу в два ради щільно один до одного і чимсь накрию від опадів.

Цього сезону меду , в цілому, накачав менше, але нафасував в баночки досить багато(на декілька років ) і позицій 10-12.Загальне відчуття від прожитого року приемніше.Бджіл добавив, ріпак недалеко, багато і в доброму стані, вуликів цього року не вкрали жодного, підріс син і більше допомогае, оптова на мед росте.Суцьний позитив  крім старечої деменції(як воно там українською? виживання з розуму).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На позаминулих вихідних і на минулих по розплоду картина була одинакова (це стосується вуликів які продивлявся, а продивився їх небагато) - приблизно 25% печатного росплоду, 25% відкритого росплоду (навідь здається відкритого було дещо менше) і 50% яєць. Таке враження що яйця або викидають або їдять. росплод знаходився на 3-5 рамках невеликою кількостю. Загальна кількість росплоду 1,5 -2 рамки, не більше.

На минулих вихідних накінець, то доскорочував останні сімї (як завжди послідніми дивлюсь 20 лежаків). 

Заколотив 300 літер сиропу  з КАС 81 і Апітотусом і роздав у минулу неділю, давав по 1,5 л. І так  траба ще зробити двічі.

Вчора з 18 00 до 21 00 заколотив ще сиропу і встиг роздати в 49 сімей. Якби сьогодні не на роботу то роздав би всім, а так нестав робити на ізнос. Хоча деякі сімї (25-30%) ще ввесь недобрали сироп, залишилось десь 0,5 л. Думаю сьогодні рештки доберуть і буде всамий раз переважній більшості. Із 49 сімей, одна трапилпсь така, що взагалі невзяла сиропу.

Сьогодні ще потрібно буде роздати сироп і ще раз на наступні вихідні. Потім гляну скільки кліще залишилось і мабуть оброблю щавелькою осінню, бо навесні багато роботи. Вирішив що можна робити осінню, те треба робити, щоб не переносити на весну.

В мене минулого року з 4 проб бджіл і 1 проби сусідської пасіки кліща незнайшли. Але тоді ми пластини купила разом майже все село ( десь 95% сімей).

Подивимся, що в цьому році буде з кліщом. Якщо буде мало, то значить є користь від одночасної обробки пасік в селі одним препаратом нормальної якості. Самому цікаво.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчора дороздавав сироп, то вже у всих сироп був забраний, де давав в неділю. Що дивно продививсь 4 сімї де давав позавчора, то у всих було вже сухо.

Трохи фото по закінченню роботи.

Де рамочні кормушки доводилось заливати через лійку, що доволі муторно.

В таких перчатках доволі комфортно працювати, єдине що їх прокусюють бджоли.

IMG_20180919_212340.jpg

IMG_20180919_212453.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 година тому, MaXUA123 сказав:

В таких перчатках доволі комфортно працювати, єдине що їх прокусюють бджоли.

Набагато простіше намазати руки оцтом. Оцет не чіпають.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Крук сказал:

Набагато простіше намазати руки оцтом. Оцет не чіпають.

Та я перчатки одягав щоб руки від сиропу не були липкі

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Закармливать не поздно?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, anatoliy0086 сказал:

Закармливать не поздно?

 

Смотрим по ситуации, температура, к - во расплода, прогноз погоды и видим, что как раз пора кормить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Гурович сказал:

прогноз погоды и видим, что как раз пора кормить

5ba53ee30d87e_.thumb.png.323d86b8db8859637e8d503c33a2f812.png

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Санич сказал:

5ba53ee30d87e_.thumb.png.323d86b8db8859637e8d503c33a2f812.png

У меня в семьях сейчас ещё по 6 рам расплода от бруска до бруска. Низа законопачу, верха утеплю, хапнут и ещё попросят. А когда бабье лето подойдёт, сироп уже будет запечатан:ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 хвилин тому, Гурович сказав:

У меня в семьях сейчас ещё по 6 рам расплода от бруска до бруска

Дивно, з чим це пов'язано? Порода, погода , нектарування рослин, Чи може давно заглядали і вислів "сейчас"...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, Винодел сказав:

Дивно, з чим це пов'язано? Порода, погода , нектарування рослин, Чи може давно заглядали і вислів "сейчас"...

Нічого дивного нема, у мене теж від 4 до 6 рамок розплоду, тільки від бруска до бруска вже дуже мало, матки помалу скорочують яйцекладку. У нас вдень до +25, цвіте по другому колу ріпак і боби. За мед незнаю, а пилок носять добре.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Видать дал лишка:ooops:

А ведь отстроили предпочтительно трутневые ячейки.

IMG_20180918_115445-2340x3120.jpg

IMG_20180918_115635-2340x3120.jpg

IMG_20180918_115527.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тобто , звичайна ситуація, кожен рік так  у вас? В чому ризик пізднього вирощування? Молоді бджоли невспіють облетітись і загинуть протягом зими?Про це я читав  в дідовому підручнику(20-х років минулого століття) а чи так насправді незнаю.Ситуацію коли виплодились нежиттездатні(з різних, від нас незалежних причин) не розглядаем.То до яких пір розплід бажаний?Сьогодні оглянув сім. 5-7 з різних точків-розплоду мало, відкритого не більше кв. дц., яець теж мало,думаю що їх виїдають.Ваги в невеликому минусі(можливо ущільнюють сироп),пилку носять мало, хоч він і доступний(одна сім. помітно збільшила площу перги(пилка).Літають рідко, знехотя м'язи та крила розім'яти.В деяких схоже на обльот мол. бджоли але літаючих небагато.В цілому жир нагулюють і "пишуть плани на медозбір майбутнього року".Одна піддослідна-заповнюе сиропом маг. надставку з10-ти р. дадана, ввійшла в азарт і забирае стаханівськими темпами, даватиму поки тепло(до неділі).Цікаво як це позначиться на зимівлі і весняному старті.Колись Комісар пропонував технололгію(чи тех. прийом) в міжвзятковий період робити кормові на зиму загодівлею сиропом.Скільки згодував сиропу не рахував, по фінішу зважу заготовлені додатково рамки.Отакі в мене розваги в роботі.

Игоревич. Який на смак цукровий мед?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Игоревич сказал:

Видать дал лишка:ooops:

А ведь отстроили предпочтительно трутневые ячейки.

IMG_20180918_115445-2340x3120.jpg

IMG_20180918_115635-2340x3120.jpg

IMG_20180918_115527.jpg

Нормально. теперь можно зимой спокойно отдыхать а не бегать с кульками мёда и канди в рождество возле уликов.

  • Подобається 3
  • Дякую 2
  • Ха-Ха 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, anatoliy0086 сказал:

Закармливать не поздно?

 

Даю по 1,5 л. Через 3 дні. Не думаю що це дуже зносе бджолу. Раніше в мене не виходило, хіба днів на три.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Винодел сказал:

 

Игоревич. Який на смак цукровий мед?

Как увидел (языки)с охоткой бросился пробовать!Какой же он сахарный мед!?забыв о том что там кас-81:at:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 години тому, Винодел сказав:

В чому ризик пізднього вирощування? Молоді бджоли невспіють облетітись і загинуть протягом зими?

Аж такого великого ризику нема, в моїй місцевості матки завжди довго сіють, переважно встигають облетітися. Зараз клімат змінився, безоблітний період скоротився, у нас інколи в кінця листопада ще літають, а на стрітення вже обліт.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Как увидел (языки)с охоткой бросился пробовать!Какой же он сахарный мед!?забыв о том что там кас-81:at:
Ну и как не крепит? На горшок нормально сходили, всё-таки профилактика нозематоза.

Надіслано від мого Redmi 4, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, Сергей Тюркин сказав:

А ведь отстроили предпочтительно трутневые ячейки.

как под мёд

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 години тому, Гурович сказав:

Смотрим по ситуации, температура, к - во расплода, прогноз погоды и видим, что как раз пора кормить.

Разные конечно ситуации бывают, но в учебнике пчеловода написано о том, что кормление пчел необходимо закончить до 10 го сентября. Почему ?, думайте сами решайте сами. Я последнюю банку перевернул 6 го сентября, а сейчас уже собрал кормушки и сократил гнезда.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А зачем вы не сокращённые гнезда закармливали. Чтоб пчелы раскидали сироп по всем рамкам ? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, BVL_Studio сказав:

А зачем вы не сокращённые гнезда закармливали. Чтоб пчелы раскидали сироп по всем рамкам ? 

Это есть долгий разговор и технологическая часть  каждого пасечника в отдельности, а результат - это процент перезимовавших семей, который напрямую зависит от качества пчел, качества кормов и качества технологической части. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Любомир сказал:

как под мёд

Любомир. Вы мне Игоревича цитату прилепили. :dntknw:

2 часа назад, BVL_Studio сказал:

А зачем вы не сокращённые гнезда закармливали. Чтоб пчелы раскидали сироп по всем рамкам ? 

К кому Вы обращаетесь.? Если к Игоревичу то у него там стоят тёплые заставные.( на столько я помню.)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...