Перейти к содержанию

Колір медів


Рекомендуемые сообщения

Минулого року у багатьох пасічників нашого регіону весняно-літні меди мали світлий а у мене повністю білий колір після швидкої кристалізації (до двох тижднів) після відвіювання. Пояснюється це тим, що почали сіяти у великих кількостях ріпак а мед з нього світлий. Але багато пасічників, з якими я говорив на цю тему божилися що у них в радіусі 10 км ріпаку не було а мед все одно був білим. Цьогоріч знову та ж історія. Правда ріпаку посіяно було на порядок більше, і мед вже не такий білий, але з жовтизною. Можливо через те, що добре медоносили сади. Причина різного кольору меду, мабуть, у наявності барвників у нектарі. Колір пилку напевне впливає лише на тональність а не є визначальним чинником основного кольору меду. Наприклад, всім відомо, що колір гречаного меду "темний", а колір пилку з гречки - білий. Якщо це так то білий колір меду можна пояснити відсутністю барвників у нектарі. Колір кристалічної глюкози білий. При кристалізації медів різного кольору часто утворюються виразні світлі прошарки в масиві закристалізованого меду. Як правило вони твердіші за інші ділянки, які темніші за кольором. Тобто при кристалізації глюкоза тягне з розчину менше барвників, які залишаються в незакристалізованих спочатку ділянках меду. З одних і тих самих медоносів в різні роки мед може мати різні відтінки. За рахунок різних погодніх умов і як наслідок різної ткількості барвників у нектарі. Все вище викладене є моїм домислом. Не знаю наскільки це відповідає істині.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

що колір гречаного меду "темний", а колір пилку з гречки - білий.

Колір пилку з гречки темно-зелений, або скоріше сірувато-зелений.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

що колір гречаного меду "темний", а колір пилку з гречки - білий.

Колір пилку з гречки темно-зелений, або скоріше сірувато-зелений.
Не помічав, що темно-зелений а от сірувато-світлий то так. Може у мене гречка така? (Жарт)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Колір пилку з гречки темно-зелений, або скоріше сірувато-зелений.

З гречки - майже білий. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
Минулого року у багатьох пасічників нашого регіону весняно-літні меди мали світлий а у мене повністю білий колір після швидкої кристалізації (до двох тижднів) після відвіювання. Пояснюється це тим, що почали сіяти у великих кількостях ріпак а мед з нього світлий. Але багато пасічників, з якими я говорив на цю тему божилися що у них в радіусі 10 км ріпаку не було а мед все одно був білим. Цьогоріч знову та ж історія. Правда ріпаку посіяно було на порядок більше, і мед вже не такий білий, але з жовтизною. Можливо через те, що добре медоносили сади. Причина різного кольору меду, мабуть, у наявності барвників у нектарі. Колір пилку напевне впливає лише на тональність а не є визначальним чинником основного кольору меду. Наприклад, всім відомо, що колір гречаного меду "темний", а колір пилку з гречки - білий. Якщо це так то білий колір меду можна пояснити відсутністю барвників у нектарі. Колір кристалічної глюкози білий. При кристалізації медів різного кольору часто утворюються виразні світлі прошарки в масиві закристалізованого меду. Як правило вони твердіші за інші ділянки, які темніші за кольором. Тобто при кристалізації глюкоза тягне з розчину менше барвників, які залишаються в незакристалізованих спочатку ділянках меду. З одних і тих самих медоносів в різні роки мед може мати різні відтінки. За рахунок різних погодніх умов і як наслідок різної ткількості барвників у нектарі. Все вище викладене є моїм домислом. Не знаю наскільки це відповідає істині.
Ця теорія має право на життя,але покупцеві цього не обясниш.Наскільки мені відомо закордоном ціняться вище світлі сорти меду,темні ідуть як другосортні.На Україні все навпаки,мовляв чим світліший у тебе мед,тим більше ти туди всипав цукру.Ще декілька років тому такої проблеми ніхто не висловлював,а тепер все більше пасічників мають проблему,коли ріпак щедро замедує...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
.Наскільки мені відомо закордоном ціняться вище світлі сорти меду,темні ідуть як другосортні.

Але найкращий у світі - український гречаний. :ole_ole:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Але найкращий у світі - український гречаний.

Если брать чистый гречневый - упаси боже - черный и дерьмом пахнет. Если с другими медами - хорош. Но сказать что самый лучший? Это как в анеклоте : А наша любовница лучше всех.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Это как в анеклоте : А наша любовница лучше всех.

Сергей Николаевич, так то ж на Апимондии сказали, что наша любовница лучше. ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если брать чистый гречневый - упаси боже - черный и дерьмом пахнет.

Еще одно подтверждение субъективности оценки вкуса и запаха. :) Для меня гречневый самый-самый и аромат цветущей гречки очень приятный(лучше только ваточник). :ah:
Колір пилку з гречки темно-зелений, або скоріше сірувато-зелений.

Сколько я видел пыльцы с гречки-всегда белая с легкой желтизной. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сергей Николаевич, так то ж на Апимондии сказали, что наша любовница лучше.

Я Вам говорю о меде то, что пробовал. В этом году в наших краях была засуха и гречишного меда не было. Просили родственники из Питера. Купил донниковый с гречкой - 85% донника, 10% гречки - очень вкусный. Да и монофлерный мед бывает очень редко, всегда присутствуют другие меда. А мед подготовить для конкурса и подготовить комиссию, а особенно главу комиссии украинцы научились.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сколько я видел пыльцы с гречки-всегда белая с легкой желтизной.

А может у Вас не гречка? И вкус не тот и пыльца не такая.(Шутка.) В наших краях пыльца с гречки как у Натальи - грязно зеленого цвета.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для меня гречневый самый-самый и аромат цветущей гречки очень приятный

А у нас гречани-привозний самий дешевий і ніхто його не купує Краще купити літру місцевого за 70-80грн чим гречаний за 30-40грн :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Краще купити літру місцевого за 70-80грн чим гречаний за 30-40грн

А може то не гречаний? В нас навіть таких гуртових цін нема на такий мед...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А може то не гречаний? В нас навіть таких гуртових цін нема на такий мед...

Не важно з чого мед, головне що привозний мед дорожче продати не можна, не залежно від того з чого він. Хіба що останні місяці ціни трохи піднялись.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А може то не гречаний? В нас навіть таких гуртових цін нема на такий мед...

Ага... А 16 гривень кило оптом и никто его неберет, це выходит 30гр за литр??? :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А 16 гривень кило оптом

То было сказано о меде с подсолнуха... Внимательно читай сообщения. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

То было сказано о меде с подсолнуха... Внимательно читай сообщения.

Он оптом весь тонами шол, цена не выше 16 гр...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Друже Марет :hi: я всеж таки попробую посперечатися з вашого дозволу з вами(перепрошую за тафтологію) ,що до гречаного. Те що він виборов золото згідний, те що він має свої унікальні властивості це беззаперечно, і те що я його дуже люблю( в прямому сенсі слова) це теж беззаперечний факт :). Та всеж перше місце, по смаковим якостям і по цілющим, між собою ділять меди з Мануки (Нова Зеландія) та високогірний Альпійський. Що до Альпійського не куштував, а от з Мануки пощастило. Мед світло-янтарного кольору, майже не кристалізується, аромат - це треба відчути!!!, смак дуже ніжний без приторного післясмаку... ух аж слинки потекли:) В мене доречі 2009 травневий дуже здивував, колір янтарний прозорий, аромат ніжний насичений(в приміщенні тримався до трьох діб), післясмак приємно-приторний, дуже-дуже густий з рамок відкачувався досить важко, зі стінок медогонки довелось рештки зішкрябувати, ось тільки в середині грудня з"явилися перші кристалики. 2009 після Спасу качав темний досить густий, аромат недуже виразний, післясмак з відтінком заліза. Дотепер не кристалізувався. З чого це меди я не знаю :dntknw: .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Друже Марет opr06K93.gif я всеж таки попробую посперечатися з вашого дозволу з вами(перепрошую за тафтологію) ,що до гречаного.

Даруйте, то не зі мною - то з Апімондією... post-3-1263230840.gif :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мануки (Нова Зеландія) та високогірний Альпійський.

Может Вы извращенец и не понимаете в медах? Моему приятелю больше всего нравится селедка слабого посола политая акациевым медом. А наш президент дал команду и менеджеры выполнили. И правильно Мапет пишет - гречишный самый лучший. И помните - отношения с Россией налаживаются и если отдадут нам в концессию месторождения в районе Магадана, то первыми туда пошлют на 5-10 лет работать любителей меда с мануки. Слава Героям!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ото прикольнувся з самого кращого гречанного! ;) В наслідок дискусії шанувальникам меду з мануки вже пророчать виселення в Сибір. :blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ото прикольнувся з самого кращого гречанного!

Ну давайте вернемся к теме раздела. Почему мед с гречки черный, если пыльца или зеленая или светлая?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:hi: Восприму как шютку с Вашей стороны :umora: , ато чет настроенице подпортили и добродушно-теплое восприятие форума исказилось.
Может Вы извращенец и не понимаете в медах?
Не-а я натурал во всех смылах. :)
Моему приятелю больше всего нравится селедка слабого посола политая акациевым медом.
У меня знакомая тюльку со сгущеным молоком. Но я то люблю мед с молоком(на крайняк с водой) а не с тюлькой.
А наш президент дал команду и менеджеры выполнили.
Наш президент "ПАСІЧНИК" а законы подал про охрану летающих мышей :ak: Может у него неправильные пчелы ? :dntknw:
правильно Мапет пишет - гречишный самый лучший.
А вам он чем то там воняет...( в смысле мед) :umora:
И помните - отношения с Россией налаживаются и если отдадут нам в концессию месторождения в районе Магадана, то первыми туда пошлют на 5-10 лет работать любителей меда с мануки. Слава Героям!
Любить и пробовать - разные вещи. Я писал пробывал! Но если для вас это не аргумент, то вы уж тогда(когда будут в Магадан отправлять) за меня никому ни слова :ah: . Там ж в этом Магадане, наверно пчел не держат. Слава Україні!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ото прикольнувся з самого кращого гречанного!

Ну давайте вернемся к теме раздела. Почему мед с гречки черный, если пыльца или зеленая или светлая?
Я так думаю что из за высокого колличества железа в гречке. :ah: , но кристализуется она то в светловатый цвет.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А у нас гречани-привозний самий дешевий і ніхто його не купує Краще купити літру місцевого за 70-80грн чим гречаний за 30-40грн

Не туди везуть... :)
та високогірний Альпійський.

Будь який високогірний мед має високі смакові властивості,оскільки в зоні альпійських лук будь яких гірських масивів рослинність дуже унікальна і різноманітна. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...