Jump to content
Форум на ТочкУ
Sign in to follow this  
mukola-s

Тестова група

Recommended Posts

В 26.06.2018 в 07:03, Blum сказав:

Питання до mukola-s - Скільки часу матки були в дорозі до Вас. І чи Ви не схочете провести ще один тест - За який час матки в відводках приймуть нормальний на Ваш погляд вид. Бажано б зробити фото для порівняння. Думаю, що це було б цікаво для всіх. Я теж помічав раніше, що якщо матка в дорозі більше 3-4 діб - вона не дуже велика, а потім росте як на дріжжях. Я цьому тоді не придав уваги...   Для любознательних та науковців цей тест бажано зробити зі своїми матками,   роблячи заміри кожні 12 годин для порівняння. Це було б цікаво багатьом, а голоане можливо Б було знять нарікання з матководів про якість маток.

я  сформував однакові  по силі відводки  підселив матки  і через кілька тижнів подивлюсь на  їх розмір  і  розплід    не хочу бути  упередженим  бо матки такого розміру в себе на пасіці просто давлю  а тут   матерьял з гарантією.

• Like 3

десь тут на форумі один відомий селекціонер проводив тест-акселірацію (4 місяці) , дана методика є засекреченою але однак інформація не в прямому тексті, а з декількох повідомлень, показала терміни проведення даного тесту, так кортить знайти той частковий метод, який загубився на ресурсі форуму, хто віднайде буду щиро вдячний:ah:

• Like 1

14 години тому, mukola-s сказав:

я  сформував однакові  по силі відводки  підселив матки  і через кілька тижнів подивлюсь на  їх розмір  і  розплід    не хочу бути  упередженим  бо матки такого розміру в себе на пасіці просто давлю  а тут   матерьял з гарантією.

для чого давити?? є ж тема на форму матки даром, там може комусь і пригодиться

16 годин тому, Мішаня (МІМ) Майгутяк сказав:

Вуликова карта взята з книги "Техника разведения и селекционный отбор пчел. Ф. Руттнер"

трохи перевів на українську мову, якщо кому потрібно можу поділитися. Прийдеться тільки роздрукувати і вести записи:). Як казав М.Халенков папір, комп'ютер слабе місце майже любого пасічника:umora: 

можна мені?

• Like 1

Давить такі матки, вибраковує., бо вони занадто малі і толку з них буде мало. В ті темі дарують матки хорошої якості. А не такі що нікуди не годяться. Принаймні кажу за себе. Та думаю і інші не хочуть своє ім'я заплямувати відверто неякісним матеріалом. Тому давлять і все.

• Like 2

3 години тому, BezGmo сказав:

для чого давити?? є ж тема на форму матки даром, там може комусь і пригодиться

можна мені?

якщо бажаєте я вам подарую  матку але хорошу  

Я уже спрашивал на форуме. Кто может выложить по каким критериям(параметрам)оценивается тестовая группа. 

Звучит красиво,солидно.а на выходе..?

Методика оценки тестовой группы , показатели и их определение,определение баллов(%).

Для того чтобы что-то оценить,сравнить надо выработать систему оценки и одинаковую трактовку её элементов.

Она есть,но только не у нас  .Мы так понимаю не доросли. Плодиться можем , а оценку этому дать пока нет.

Не может же быть  оценка объективной от субъективного восприятия каждого отдельного человека. Упрощенно:"Хорошо ,средне,плохо ",.

Субъективное — это то, что зависит от вас (ваших чувств, жизненного опыта, точки зрения в данный момент и т.д.). Объективное — это то, что не зависит от вас и вашего восприятия.

Тогда тестированию можно доверять. А так зачастую пишут:"..раздал на тестирование своим знакомым ,коллегам" и т.д. Где здесь объективность-это" коррупция":umora:

Даже если и гавно, некоторые знакомые не захотят Вас обидеть и будут не объективны.

Подходы должны быть другие.

Edited by дон57
  • Like 1

8 годин тому, BezGmo сказав:

можна мені?

Звичайно! Киньте в приват електронну пошту

6 годин тому, mukola-s сказав:

Микола то Вам вислали аби Ви тест провели, а Ви чуже добро роздаєте, общем перше досконалий тест на два роки( то всі омунівці повинні тестувати два роки) , жи би знов, а ціху по системі акселірат зараз накладено заборону, дозвіл отримуют лише дипломовані колекціонери :dntknw:

9 годин тому, miro сказав:

Микола то Вам вислали аби Ви тест провели, а Ви чуже добро роздаєте, общем перше досконалий тест на два роки( то всі омунівці повинні тестувати два роки) , жи би знов, а ціху по системі акселірат зараз накладено заборону, дозвіл отримуют лише дипломовані колекціонери :dntknw:

я мав наувазі свою  виведену з мого  матерьялу  тестові матки окремо відмічені залишаються  на пасіці  і  якщо   все буде добре то через два сезони  я  поміняю  в власника  вибрані ним з групи   матки   так  як за тестову групу я принципово заплатив .

Edited by mukola-s
  • Like 2

В 28.06.2018 в 22:04, mukola-s сказав:

Николай, может все таки сделаете фото сейчас и после 2-3 недель яйцекладки. У разных людей свое субъективное мнение что такое большая и маленькая матка, хорошая и плохая. 

Я к примеру визуально определяю качество матки по размеру грудки и по глазам, потом по ее работе и работе ее пчел.  

• Like 3

13 години тому, mr_alur сказав:

Я к примеру визуально определяю качество матки по размеру грудки и по глазам, потом по ее работе и работе ее пчел.  

Бувають такі матки від яких щоб не робили виходять дочки дрібними, а інша лінія крупні при тих же умовах. 

• Like 4

В 29.06.2018 в 16:18, mukola-s сказал:

Від хорошої не відказався би,бо поганих маю,а от з хорошою проблема