Перейти к содержанию

Тестова група


mukola-s

Рекомендуемые сообщения

  Подзвонив до мене один знайомий  сказав що в нього є в надлишку в нуклеусах бджоломатки  і запропонував тестову групу по карпатці .....  як  він  підбирав  групу незнаю  та відкривши упаковку  при першому погляді розчарувався   матки виявились досить малими    і   думаю   чи варто тестувати такі  матки  . Неспорю матерьял з якого виведені  дані матки  можливо чудовий  матки  всі однотонні  бджола в кліточках як на підбір   та матки чуть більші від бджіл.   Віддзвонив   з питанням розміру маток на що отримав віповідь  що матки хороші  а такі малі тому що   в дорозі схудли    він все відправляє такі матки замовникам  і ніколи ніхто не ставив жодних претензій . 

  Цікаво які критерії  ставиться  при створенні тестової  групи можливо   це норма  та боюсь щоб таке тестквання не  вилізло боком

 От думаю  відправити зранку тестову групу назад чи попробувати  її  в роботі..... дальше нема слів .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот что сейчас получается, с Ваших слов матки маленькие с его нормальные, вот как Вы думаете как нам определить хорошие или плохие для теста ? Может фотографии сюда получится выложить?  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 ви візьміть свою матку саму велику за розміром і хоч сутку потремайте  в пересилочній кліточці почете її розміри. я думаю якщо матеріал вас цікавить значить потрібно тестувати, якщо не цікавить не шукати причин щоб не тестувати, а просто комуст подарувати продати викинути. наприклад мені карпатка не цікава, але щоб матковод запевняв що вона бомба всеодно б взяв і поставив на порівняння разом з баками 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Питання до mukola-s - Скільки часу матки були в дорозі до Вас. І чи Ви не схочете провести ще один тест - За який час матки в відводках приймуть нормальний на Ваш погляд вид. Бажано б зробити фото для порівняння. Думаю, що це було б цікаво для всіх. Я теж помічав раніше, що якщо матка в дорозі більше 3-4 діб - вона не дуже велика, а потім росте як на дріжжях. Я цьому тоді не придав уваги...   Для любознательних та науковців цей тест бажано зробити зі своїми матками,   роблячи заміри кожні 12 годин для порівняння. Це було б цікаво багатьом, а голоане можливо Б було знять нарікання з матководів про якість маток.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Плодная матка посаженая в клеточку худеет и уменьшается в размерах буквально в течении нескольких часов ( около 3 часов).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Забирал с отводка молодую матку которая засеяла две с половиной рамки,в этой же день подсаживал в другой отводок на другой пасеке,через три дня проверил принятия матки отводком,матку приняли но она ещё не сеяла,в размере матка уменшилас в 2 раза,проверял матку на этих вход них матка начала откладывать яйца обратно увиличилас в размере, по бесплодных матках тоже заметил при выходе с маточника матка выходит крупная перед облётом худет.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 минут назад, Сергей Днепр сказал:

по бесплодных матках тоже заметил при выходе с маточника матка выходит крупная перед облётом худет. 

тоже замечал такую особенность. вылупилась вроде статная, а перед облетом и смотреть не на что - блоха-блохой. после засева двух-трех рамок опять увеличивается. в клеточку плодок не пихал, не знаю, но когда покупал плодок, бывало что приходит вроде некрупная а как начнет сеять так сильно увеличивается.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, mukola-s сказав:

  Подзвонив до мене один знайомий  сказав що в нього є в надлишку в нуклеусах бджоломатки  і запропонував тестову групу по карпатці .....  як  він  підбирав  групу незнаю  та відкривши упаковку  при першому погляді розчарувався   матки виявились досить малими    і   думаю   чи варто тестувати такі  матки  . Неспорю матерьял з якого виведені  дані матки  можливо чудовий  матки  всі однотонні  бджола в кліточках як на підбір   та матки чуть більші від бджіл.   Віддзвонив   з питанням розміру маток на що отримав віповідь  що матки хороші  а такі малі тому що   в дорозі схудли    він все відправляє такі матки замовникам  і ніколи ніхто не ставив жодних претензій . 

  Цікаво які критерії  ставиться  при створенні тестової  групи можливо   це норма  та боюсь щоб таке тестквання не  вилізло боком

 От думаю  відправити зранку тестову групу назад чи попробувати  її  в роботі..... дальше нема слів .

Домовився, бери і став групу, людина на тебе розраховує і нам тут на форумі було б цікаво подивитися на результати тестування( хоча б в табличній форм)і.

 Не думаю, що тобі хтось прислав будь що. Мені також присилають маток на тестування. В більшості випадків приїжджають  матки вагою 170-190 мг.  Це норма.  Матка набирає свою вагу  через 2-3 неділі активної яйцекладки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Тестова група
16 годин тому, mukola-s сказав:

  Подзвонив до мене один знайомий  сказав що в нього є в надлишку в нуклеусах бджоломатки  і запропонував тестову групу по карпатці .....  як  він  підбирав  групу незнаю  та відкривши упаковку  при першому погляді розчарувався   матки виявились досить малими    і   думаю   чи варто тестувати такі  матки  . Неспорю матерьял з якого виведені  дані матки  можливо чудовий  матки  всі однотонні  бджола в кліточках як на підбір   та матки чуть більші від бджіл.   Віддзвонив   з питанням розміру маток на що отримав віповідь  що матки хороші  а такі малі тому що   в дорозі схудли    він все відправляє такі матки замовникам  і ніколи ніхто не ставив жодних претензій . 

  Цікаво які критерії  ставиться  при створенні тестової  групи можливо   це норма  та боюсь щоб таке тестквання не  вилізло боком

 От думаю  відправити зранку тестову групу назад чи попробувати  її  в роботі..... дальше нема слів .

Микола нічого страшного в цьому немає, матка за деякий час відновить вагу - бджоли допоможуть:)

В мене був таки випадок при виводі маток, підсадив у сім'ї, прихожу а огляд, дивлюся, матка активно сіє, а розміром як неплідна, через два тижні робив огляд, як би не мітка:)   матку не пізнав:) бо збільшилася в розмірах...

Так що все норм, бери тестуй)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 часов назад, mukola-s сказал:

  Подзвонив до мене один знайомий  сказав що в нього є в надлишку в нуклеусах бджоломатки  і запропонував тестову групу по карпатці .....  як  він  підбирав  групу незнаю  та відкривши упаковку  при першому погляді розчарувався   матки виявились досить малими    і   думаю   чи варто тестувати такі  матки  . Неспорю матерьял з якого виведені  дані матки  можливо чудовий  матки  всі однотонні  бджола в кліточках як на підбір   та матки чуть більші від бджіл.   Віддзвонив   з питанням розміру маток на що отримав віповідь  що матки хороші  а такі малі тому що   в дорозі схудли    він все відправляє такі матки замовникам  і ніколи ніхто не ставив жодних претензій . 

  Цікаво які критерії  ставиться  при створенні тестової  групи можливо   це норма  та боюсь щоб таке тестквання не  вилізло боком

 От думаю  відправити зранку тестову групу назад чи попробувати  її  в роботі..... дальше нема слів .

Як формуєте тестову групу? Яка кількість маток має бути, щоб брати участь у тестовій групі? У чому суть тестування даної групи маток, що саме маєте простежувати?

Є можливість на фоні даних маток і своїх маток порівняти.

18 часов назад, mukola-s сказал:

 

 От думаю  відправити зранку тестову групу назад чи попробувати  її  в роботі..... дальше нема слів .

Якщо вже прийшли, а це означає, що ви погодились. Тому дане вагання є недоречне. Ви пишите: "дальше нема слів", а ви не говоріть, а робіть. "Договор - дороже дннег!"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 26.06.2018 в 20:56, Yaroslav сказав:

Як формуєте тестову групу? Яка кількість маток має бути, щоб брати участь у тестовій групі? У чому суть тестування даної групи маток, що саме маєте простежувати?

До прикладу ми з колегами будемо тестувати дочок від  материнок(які показали гарні результати по ГКО). Груп буде декілька.....В групі будуть стояти від 6 маток дочок(це мінімальна кількість для групи) до 10 маток в групі, стартувати будемо на початку серпня на голій вощині на 2кг. бджіл.

Суть тестування  буде полягати чи будуть матки передавати нащадкам свої ГКО. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Створіть на старті маткам одинакові умови, а далі спостерігати за ГКО і записувати :IMHO1:. Повне тестування можливе тільки в наступному сезоні

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По тестовым семьям будете вести записи? Интересно увидеть бланки для таких записей. 

Почему решили начать тестирование с августа? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

59 минут назад, Мішаня (МІМ) Майгутяк сказал:

До прикладу ми з колегами будемо тестувати дочок від  материнок(які показали гарні результати по ГКО). Груп буде декілька.....В групі будуть стояти від 6 маток дочок(це мінімальна кількість для групи) до 10 маток в групі, стартувати будемо на початку серпня на голій вощині на 2кг. бджіл.

Суть тестування  буде полягати чи будуть матки передавати нащадкам свої ГКО. 

Дякую за щирість! Удачі!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

43 хвилини тому, rudakov сказав:

Створіть на старті маткам одинакові умови, а далі спостерігати за ГКО і записувати :IMHO1:. Повне тестування можливе тільки в наступному сезоні

Цитата

тестування, обєктивне, це 2 роки.Правила тестування у кожній Асоціації  описано в задежності від завдань. Ми рекомендуємо европейські правила прийняті в АСА.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50 минут назад, Іван Михайлович сказал:

 

Я мав на увазі тестування з наступного сезону, а не тестувати один наступний сезон :blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 26.06.2018 в 03:25, mukola-s сказал:

  Подзвонив до мене один знайомий  сказав що в нього є в надлишку в нуклеусах бджоломатки  і запропонував тестову групу по карпатці .....  як  він  підбирав  групу незнаю  та відкривши упаковку  при першому погляді розчарувався   матки виявились досить малими    і   думаю   чи варто тестувати такі  матки  . Неспорю матерьял з якого виведені  дані матки  можливо чудовий  матки  всі однотонні  бджола в кліточках як на підбір   та матки чуть більші від бджіл.   Віддзвонив   з питанням розміру маток на що отримав віповідь  що матки хороші  а такі малі тому що   в дорозі схудли    він все відправляє такі матки замовникам  і ніколи ніхто не ставив жодних претензій . 

  Цікаво які критерії  ставиться  при створенні тестової  групи можливо   це норма  та боюсь щоб таке тестквання не  вилізло боком

 От думаю  відправити зранку тестову групу назад чи попробувати  її  в роботі..... дальше нема слів .

У матки не изменяется обьем груди . А так она может поправится .

 Если Карпатка тебе интересна бери тестируй . Что сложного Будет больше на 5-10 семей на пасеке . Не понравятся через год испытаний поменяиш маток ,или обьединыш по желанию . 

    Лично мне Карпатка не интересна . А Карнику можно и потестировать .:IMHO1::baby:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В цьому році  з великим задоволенням,  прийняв на тестування чистопородну карпатку від Плиски , з Вучківської пасіки. Я одержав 4 материнки ,( ми їх перевіряли зимою), з них створюємо групи аналогів, облітаємо на лісовому точку. Також одержав  групу (6 маток лін.100) від Оксани Паращинець, теж від перевіреної материнки .Цих ставлю в одну групу з матками від В.Гайдара . Від Василя Антоновича одержав 8 маток ( по дві  від материнок що перевірялася зимою). Ігор Йовбак надіслав неплідок , цих облетів на облітнику з карнікою, і теж залишив 6 штук в групі.Таким чином набирається достатня кількість сімей для тестування. Всіх ставлю в однакові умови на окремому точку. Всі одержують однакову кількість  бджоли і однакові вулики. 

Крім цих груп , вже тестуються , в наших умовах, 6 маток від Хорста Херо, 6 маток IMEGO 515  (Інгрід Шмаранцер) , та матки (Сінгер 670) від Яна Краутера. Окремо хочу повідомити про маток від Краутера. Це відома з 1964 року лінія Сінгер 64. Початок ведеться від Singer 639 яка була завезена в Україну в 2013 році. Далі були матки 622, 639, 670, 664.  Від усіх цих маток було створено групи аналогів, та багато маток розіслано в різні регіони України. Негативних відгуків не було. В цьому році надіюся одержати ще групу маток від Краутера (від 701 материнки). На жаль партія маток (11 штук) яка  приїхала в Україну зазнала нищівної дії тепла в дорозі і матки всі  не вижили, вдалося реанімувати  2 матки ,  вчора оглянув відводки з ними і побачив розплід та маточники заміни. Якщо вдасться зроблю від них прививки і також поставити групу аналогів.

Щодо маток з асоціації ZAC (Верхня Австрія). В тестуванні було ( і є до сьогодні)  дві групи маток від Аспецбергера та Хеннінгера. З маток Еріка Аспецбергера третій рік поспіль домінує матка ( мій номер 38-06-116-2016). В цьому році  на дочок від цієї матки , облітаних на Сінгерах  створено кілька десятків сімей які використовую для медозбору. Результатом  дуже задоволений.

Непогано себе показали матки від Мозер та Лампрехта.  Матки від Пернера одержані  від 71503  та 71635 показали найкращі результати по медозбору, але стартували дещо пізніше. Найкращою ,по медистості,  в цьому році,  була матка з групи Тройзеків СТ-07 від Хольткапфа. На загальному фоні всієї групи де СТ-1075, СТ-03, СТ-07 матка від Хольткампа переважала всіх Тройзеків на 20-30% .

Коротко про деяких маток описав, на більше опису бракує часу. Зимою підведу результати по вуликових картках і опишу детальніше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 хвилин тому, Іван Михайлович сказав:

Коротко про деяких маток описав, на більше опису бракує часу. Зимою підведу результати по вуликових картках і опишу детальніше.

 
Иван Михайлович, интересно узнать подробней не только про результаты тестирования но и  как это  тестирование делается. За 2 года может произойти многое, есть правила или инструкции  которым следуете, к примеру от тестовых семей можно делать отводки. При каких условиях останавливаете тестирование (злобливость, плохая зимовка, болезни и т.д.). 
Можно сюда выложить бланки ульевых карт, еще интересно узнать как проводите сравнение тестовых групп созданных в разное время разными пчеловодами, вносите данные в программу. 
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 годин тому, rudakov сказав:

Створіть на старті маткам одинакові умови, а далі спостерігати за ГКО і записувати :IMHO1:. Повне тестування можливе тільки в наступному сезоні

Так воно і буде, всі матки які будуть тестуватися будуть стояти в рівних умовах, в нашому випадку рамки на вощині і кожній 2кг. бджіл. Ну і звичайно кожна сімейка буде мати мати вуликову карту. Повне так, а зимостійкість вже буде видно.....

19 годин тому, mr_alur сказав:

По тестовым семьям будете вести записи? Интересно увидеть бланки для таких записей. 

Почему решили начать тестирование с августа? 

По всіх тест сім'я будуть вестися записи (Вуликова карта + онлайн ресурс) Все буде прозоро і чесно, немає сенсу щось приховувати ( бо немає нічого прихованого, що не розкриється, і нічого таємного, що нестане явним)

По тим же правилах європейських колег, вирішили що це буде кінець липня початок серпня

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

55 хвилин тому, Мішаня (МІМ) Майгутяк сказав:

Все буде прозоро і чесно, немає сенсу щось приховувати

Вы меня немного не так поняли, я вовсе ни в чем Вас не подозреваю и т.д.

Я спросил бланк ульевой карты для того чтобы вести в нем записи по своим семьям, когда пасека была меньше все и так помнил, а сейчас немного расширил и планирую добавить новых линий , и вижу что все не запомню нужно вести записи, и  понимать как их потом проанализировать чтобы для себя сделать выводы.     

По этой причин мне эта тема очень интересна, буду признателен за информацию. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 хвилин тому, mr_alur сказав:

Вы меня немного не так поняли, я вовсе ни в чем Вас не подозреваю и т.д.

Та я вас зрозумів:) 

Я просто написав, що якщо щось робиш треба бути чесним перш за все в загальному...... Якщо є щось показати, то чому і ні....

Просто в мене я деякі знайомі і не тільки знайомі, які щось роблять, а інформація під грифом таємно:umora: 

інформація має бути доступна аби люди розуміли, що як і до чого:IMHO: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 хвилини тому, mr_alur сказав:

Я спросил бланк ульевой карты 

Вуликова карта взята з книги "Техника разведения и селекционный отбор пчел. Ф. Руттнер"

трохи перевів на українську мову, якщо кому потрібно можу поділитися. Прийдеться тільки роздрукувати і вести записи:). Як казав М.Халенков папір, комп'ютер слабе місце майже любого пасічника:umora: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 26.06.2018 в 02:25, mukola-s сказав:

  Подзвонив до мене один знайомий  сказав що в нього є в надлишку в нуклеусах бджоломатки  і запропонував тестову групу по карпатці .....  як  він  підбирав  групу незнаю  та відкривши упаковку  при першому погляді розчарувався   матки виявились досить малими    і   думаю   чи варто тестувати такі  матки  . Неспорю матерьял з якого виведені  дані матки  можливо чудовий  матки  всі однотонні  бджола в кліточках як на підбір   та матки чуть більші від бджіл.   Віддзвонив   з питанням розміру маток на що отримав віповідь  що матки хороші  а такі малі тому що   в дорозі схудли    він все відправляє такі матки замовникам  і ніколи ніхто не ставив жодних претензій . 

  Цікаво які критерії  ставиться  при створенні тестової  групи можливо   це норма  та боюсь щоб таке тестквання не  вилізло боком

 От думаю  відправити зранку тестову групу назад чи попробувати  її  в роботі..... дальше нема слів .

по карпатці я небагатьом би довіряв, оскільки хочеться щоб бджола була відповідна характеристикам бренду карпатка, важливим попри-те є миролюбність та нерійливість, решту вимог теж не є мало важливими, поки-що карпатку в бренді брав лише в Богдана1, зимівля чудова, робота бджоли класна, незнаю як то в нього получилось но продукт "Галичанка":ay:, непоступиться бакфасту, ба навіть краща і головне сестри всі як одна з одним характером, от в Богдан1 можеш Микола провести тест у ваших умовах, но краще на Сході і Півдні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я   звертався   до Богдан1  за тестовою групою   була розмова а потім закрутились    потрібно буде нагадати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...