Перейти к содержанию

Плющ, Hedera helix


sitava

Рекомендуемые сообщения

В 19.12.2019 в 11:11, СЄРЖ сказав:

В знайомого здибав на огорожі, цікаво глянути коли цвіте чи багато бджіл?

 

 Просто заліплюють плющ у гарну погоду. Правда, я спострігав більшість  там джмелів. Але то було не в Україні, а в Нідерландах , у місці і вже на початку зими...:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.01.2020 в 01:51, ДобровоЛ сказав:

 Просто заліплюють плющ у гарну погоду. Правда, я спострігав більшість  там джмелів. Але то було не в Україні, а в Нідерландах , у місці і вже на початку зими...:ah:

Прогулювався сьогодні з внучкою. То тут бачив заборчики повністю заплетені плющем. Так в деяких місцях він так і до цих пір цвіте. Правда, бджіл там не бачив, а от комарі ще літають...

P.S. Для тих, хто не в курсі - не дивуйтеся аномаліям, - це моє повідомлення із Нідерландів.:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
В 12.01.2020 в 01:51, ДобровоЛ сказал:

 Просто заліплюють плющ у гарну погоду. Правда, я спострігав більшість  там джмелів. Але то було не в Україні, а в Нідерландах , у місці і вже на початку зими...:ah:

У нас пока такого в начале зимы еще не видать...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16.03.2020 в 11:35, Pchelnik 2 сказав:

У нас пока такого в начале зимы еще не видать...:dntknw:

Но это  растение меня тоже очень заинтересовало.

Особенно своим поздним цветением.:ay::IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 years later...

     А у мене, де я зараз - в королівстві Нідерланди, якраз зацвів масово плющ. Тобто у жовтні.  Був я вдома, готував пасіку до зими то заодно насадив й плюща із Нідерландів попід  забором із рябиці, а також на самій дачі - тюльпанів голландських . Цвіте він тут і на Новий рік. Тобто можна назвати його самим пізнім медоносом. А можна садити його й під деревами десь у посадках чи в лісі. Обплітає все ! Але найліпше розростається на рабиці чим й зміцнює її.:evrika:

От багатьом тут і відповідь, коли він цвіте.:IMHO:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні,наприкінці жовтня -30.10 у Нідерландах, зазняв бджіл на плющу навіть із пилком. А запах був - супер.

IMG_20221030_121419.jpg

IMG_20221030_121447.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29.10.2022 в 00:10, ДобровоЛ сказав:

    От багатьом тут і відповідь, коли він цвіте.:IMHO:

в нас цвіте , в цьому році на початку жовтня, в товариша бачив. але це цвітіння, вже для пасічників непотрібне.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, СЄРЖ сказав:

в нас цвіте , в цьому році на початку жовтня, в товариша бачив. але це цвітіння, вже для пасічників непотрібне.

Зате для бджіл не зайве - пилок і нектар вони добре використають для збільшення своєї жирової залози,

що важливим є для успішної зимівлі.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 годин тому, ДобровоЛ сказав:

Зате для бджіл не зайве - пилок і нектар вони добре використають для збільшення своєї жирової залози,

що важливим є для успішної зимівлі.:IMHO:

повністю згідний, але в наших краях на осінь крайні рамки забиті золотарниковою пергою. тай плюща в нас не так і бага, точніше майже немає. тай пізно вже пить боржомі в жовтні місяці ;):umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, СЄРЖ сказав:

повністю згідний, але в наших краях на осінь крайні рамки забиті золотарниковою пергою. тай плюща в нас не так і бага, точніше майже немає. тай пізно вже пить боржомі в жовтні місяці ;):umora:

А насадить, як я то зробив - слабо?:ah::az: Він досить не вибагливий і навіть по соснах плететься.

Колись, коли я років з 30 тому починав садити акацію, місцеві пасічники кепкували з мене. 

А тепер мають акаційний мед з дерев мною насаджених - окремо та й по узліссю вимахало кількасот їх.

І вже деякі товстіші навіть за мене та й порослі мають не один десяток. Так що добра справа  вам точно запишеться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 годин тому, ДобровоЛ сказав:

А насадить, як я то зробив - слабо?:ah::az: Він досить не вибагливий і навіть по соснах плететься.

Колись, коли я років з 30 тому починав садити акацію, місцеві пасічники кепкували з мене. 

А тепер мають акаційний мед з дерев мною насаджених - окремо та й по узліссю вимахало кількасот їх.

І вже деякі товстіші навіть за мене та й порослі мають не один десяток. Так що добра справа  вам точно запишеться.

акації теж немало насадив і є гарна поросль. плющ, не бачу для себе сенсу садити.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, СЄРЖ сказав:

акації теж немало насадив і є гарна поросль. плющ, не бачу для себе сенсу садити.:IMHO:

Правильно - кожен сам собі пан. Але подовжити сезон нектароцвітіння , навіть пізно восени,

то мудре рішення , дивлячись на ті витребеньки, що творяться зараз з цією погодою. :ah::IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо вже вам так до душі і маєте можливості для посадки ліан, то для наших умов краще клематиса виноградолистого годі й шукати. А плющ для вічнозеленої огорожі дійсно симпатяга. До плюща по огорожі можна додати піраканту- мені більш до вподоби

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 11 months later...
03.11.2022 в 15:46, язичник сказав:

Якщо вже вам так до душі і маєте можливості для посадки ліан, то для наших умов краще клематиса виноградолистого годі й шукати. А плющ для вічнозеленої огорожі дійсно симпатяга. До плюща по огорожі можна додати піраканту- мені більш до вподоби

А у мене тут, в Алмере у Королівстві Нідерланди, чималі насадження плюща. І якраз днів десять тому він почав цвісти. Запах у нього такий тонкий, просто неймовірний. Чимось нагадує запах квітуючого винограду. Він  найпізніший і надзвичайно сильний  медонос із знаних мені. Оскільки тут бджоли майже відсутні(я їх тут бачив лише пару разів) то його обсідають оси, джмелі і навіть шершні. А ось і його фото.

Вирішив виставити свій пост із теми "Що зараз цвіте?" й сюди.

Якраз тут видно його гарно у час цвітіння .

IMG_20231024_151249.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Щойно проходив біля захисної лінії від шуму електрички, які тут, у Королівстві Нідерланди, просто безшумні, і не втримався, щоб показати , які у цих містях зустрічаються зарості плюща, який, доречі, й зараз ще цвіте. Фото виставлю пізніше. Потрібно його зменшити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
02.12.2023 в 12:37, ДобровоЛ сказав:

Щойно проходив біля захисної лінії від шуму електрички, які тут, у Королівстві Нідерланди, просто безшумні, і не втримався, щоб показати , які у цих містях зустрічаються зарості плюща, який, доречі, й зараз ще цвіте. Фото виставлю пізніше. Потрібно його зменшити.

На жаль не зміг обробити фото. Дуже великий розмір. А всі програми по обробці фото лишилися в Україні.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 16.12.2023 в 02:40, ДобровоЛ сказал:

На жаль не зміг обробити фото. Дуже великий розмір. А всі програми по обробці фото лишилися в Україн

Вишліть мені на почту. Оброблю і викладу.Або і вам назад перешлю.

У мене в цьому році не встиг до снігу зацвісти. Листуюсь з бджолярем з Абхазії.

Там де він знаходиться плющем обвиті майже всі дерева в лісі, але мед отримати з нього вдається

дуже рідко.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17.12.2023 в 09:04, п4еловод сказав:

Вишліть мені на почту. Оброблю і викладу.Або і вам назад перешлю.

У мене в цьому році не встиг до снігу зацвісти. Листуюсь з бджолярем з Абхазії.

Там де він знаходиться плющем обвиті майже всі дерева в лісі, але мед отримати з нього вдається

дуже рідко.

Дякую ! Подивлюся й вишлю,якщо збереглося, а ні - то спробую ще раз зазняти. Він цвіте дуже пізно тому й мед скачати важко бо не варто вже тоді так пізно чіпати бджіл. :IMHO:

Якогось року тут я бачив на ньому джемелів вже взимку !:blink::dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
26.10.2023 в 17:09, ДобровоЛ сказав:

А у мене тут, в Алмере у Королівстві Нідерланди, чималі насадження плюща. І якраз днів десять тому він почав цвісти. Запах у нього такий тонкий, просто неймовірний.  Оскільки тут бджоли майже відсутні(я їх тут бачив лише пару разів) то його обсідають оси, джмелі і навіть шершні. 

в товариша паркан заріс плющем, старі рослини, кожен рік в теплу погоду аншлаг бджіл і різних комах.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 години тому, СЄРЖ сказав:

в товариша паркан заріс плющем, старі рослини, кожен рік в теплу погоду аншлаг бджіл і різних комах.

Головне його не стригти то цвістиме !

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
08.01.2024 в 10:48, ДобровоЛ сказав:

Головне його не стригти то цвістиме !

Це, до речі, самий найпізніший сильний медонос. Цвіте навіть взимку, якщо погода сприяє.

При сильних заростях не виключеним є й помітний на вагах взяток. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...