Перейти к содержанию

Помогите советом


Рекомендуемые сообщения

Рамка на 300.
А оптимальное количество рамок в зиму? У меня 10 рамочный корпус.
От 6 до 8 в зависимости от силы семьи.

Надіслано від мого Redmi 4, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Подскажите советом. Предлагают купить пчелосемью в начале сентября , но с одним нюансом у нее заберут практически весь мед. Расплод обещают на 6-8 рамках.  Стоит ли брать такую семью с учетом того что кроме как закормить сиропом я ничего не могу предложить, медных рамок свободных скорей всего не будет. ЦЕна вопроса 500грн семья + нужно отдать кол-во рамок с сушью. Есть ли смысл в этом?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

если ставили  качественные  полоски в августе,то стоит взять ,если нет ,то получите кучу проблем.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, max-nik сказав:

Подскажите советом. Предлагают купить пчелосемью в начале сентября , но с одним нюансом у нее заберут практически весь мед. Расплод обещают на 6-8 рамках.  Стоит ли брать такую семью с учетом того что кроме как закормить сиропом я ничего не могу предложить, медных рамок свободных скорей всего не будет. ЦЕна вопроса 500грн семья + нужно отдать кол-во рамок с сушью. Есть ли смысл в этом?

В першу чергу потрібно дивитися на кількість і якість розплоду, розплід  на 6-8 рамках і розплід 6-8 рамок це дуже величезна різниця, в першому випадку розплоду може бути по невеликому п'ятаку на кожній рамці і бджола, яка за місяць відійде, така сім'я  неварта уваги.  Якщо розплоду є дійсно багато,  відразу ставити якісні пластини і одночасно загодувати сиропом, бджоли на сиропі чудово зимують. Якщо сім'я нормальна і є бажання її придбати, то сенс є, весною за такі гроші навіть пакета не купите.

А навіщо тягти до початку вересня? Чому невіддають вже?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, max-nik сказал:

Подскажите советом. Предлагают купить пчелосемью в начале сентября , но с одним нюансом у нее заберут практически весь мед. Расплод обещают на 6-8 рамках.  Стоит ли брать такую семью с учетом того что кроме как закормить сиропом я ничего не могу предложить, медных рамок свободных скорей всего не будет. ЦЕна вопроса 500грн семья + нужно отдать кол-во рамок с сушью. Есть ли смысл в этом?

Если с расплодом правда , нужно счас посмотреть 

Начинайте кормить сиропом свои семьи , потом частично переставите

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты



Подскажите советом. ЦЕна вопроса 500грн семья + нужно отдать кол-во рамок с сушью. Есть ли смысл в этом?

Да, есть, берите!
Но! Что семья будет делать без запасов целый месяц?
"Они" откачали, Вы забираете сразу и закормка.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо у бджіл викачати весь мед, то закормлювати цукром треба вже зараз. Щоб молоді вересневі бджілка змогли перезимувати, а не зносилися на переробці сиропу

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Надія сказал:

Якщо у бджіл викачати весь мед, то закормлювати цукром треба вже зараз. Щоб молоді вересневі бджілка змогли перезимувати, а не зносилися на переробці сиропу

Да,  только оставьте сотов чтобы матке было куда червить

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 10 months later...

Здравствуйте.

Случилась у меня такая проблема: в прошлом году поймал рой, он перезимовал и весной уже был неплохой семьёй.  И вот неделю назад я увидел что в нем очень много маточников, буквально на каждой рамке. Матку я не нашел но яйца видел. Я отобрал у них абсолютно все рамки, а пчел струсил на вощину. На некоторых рамках вощина уже была немного отстроена. И сейчас я смотрел, а они не оттянули вообще ни одной рамки, а на тех рамках где было немного отстроено есть яйца, и опять тянут много маточников....что делать? Пчелы в улье много, но они ничего не делают. В чем моя ошибка, и как исправить?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилини тому, Рамзес сказав:

Здравствуйте.

Случилась у меня такая проблема: в прошлом году поймал рой, он перезимовал и весной уже был неплохой семьёй.  И вот неделю назад я увидел что в нем очень много маточников, буквально на каждой рамке. Матку я не нашел но яйца видел. Я отобрал у них абсолютно все рамки, а пчел струсил на вощину. На некоторых рамках вощина уже была немного отстроена. И сейчас я смотрел, а они не оттянули вообще ни одной рамки, а на тех рамках где было немного отстроено есть яйца, и опять тянут много маточников....что делать? Пчелы в улье много, но они ничего не делают. В чем моя ошибка, и как исправить?

 Для початку Зароїлись.  Киньте фото рамки з печатним розплодом і маточників,  То може хтось вам  підкаже точніше. Чи знайшли  матку. ?   Яйця це не показник. Може бути і  роїння, може бути і трутовка, може бути що вже старушка полетіла як що не знайшли (рій первак вийшов). А працювати не  будуть  поки не вийдуть з ройьового, поки не  облетиться   и не розсіється молода матка.  Є такі сімї  що  працюють  без матки нормально, а є   такі  що поки не   відчують  у себе в сімї  що    матка плідна  і  не побачать від неї  засіву   та  личинки  робити нічого не будуть. :IMHO: 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Фото рамки скинути не можу, бо роздав всі рамки в інші вулики і маточники там знищили. Це було тиждень назад. Зараз у вулику є яйця, але дуже мало. Вощину не тянуть. На яйцях роблять мисочки. Матки я не бачив, але думаю що вона там, оскільки з'явилися яйця.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Рамзес сказал:

Фото рамки скинути не можу, бо роздав всі рамки в інші вулики і маточники там знищили. Це було тиждень назад. Зараз у вулику є яйця, але дуже мало. Вощину не тянуть. На яйцях роблять мисочки. Матки я не бачив, але думаю що вона там, оскільки з'явилися яйця.

Для початку: як розміщені яйця в комірках і по скільки штук? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В деяких комірках їх по декілька штук, але я думаю що це через те що немає більше відбудованих сот для засіву матки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Рамзес сказал:

В деяких комірках їх по декілька штук, але я думаю що це через те що немає більше відбудованих сот для засіву матки.

трутівка

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 години тому, Рамзес сказав:

В деяких комірках їх по декілька штук, але я думаю що це через те що немає більше відбудованих сот для засіву матки.

 ви так думаєте бо  хочете щоб так  було.... проте матка пропала, зявились трутіики.

ЗІ: згадайте: на тих рамках де були маточники  критий росплід частково був горбатим....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 хвилини тому, Lefty сказав:

 ви так думаєте бо  хочете щоб так  було.... проте матка пропала, зявились трутіики.

ЗІ: згадайте: на тих рамках де були маточники  критий росплід частково був горбатим....

Як виправити?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Рамзес сказал:

Як виправити?

 

Та ніяк . уже не раз писалось довго і нудно 

У трутовки заберіть всі рамки , через пів часа вулик у сторону на його місце сильну сімью вона все виправе 

Потім зробете відводок 

На місце сильної відводок , тільки недуже слабий ( на 50% сили сімьї)

Який підсилется льотною бджолою сильної сімьї 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, AVA сказал:

На місце сильної відводок , тільки недуже слабий ( на 50% сили сімьї)

Який підсилется льотною бджолою сильної сімьї

Я ніколи так не робив. Чогось мені здається, що буде бійня...

Може помиляюсь...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, ромео сказал:

Я ніколи так не робив. Чогось мені здається, що буде бійня...

Може помиляюсь...:dntknw:

Головне вулики неоткривать пару днів , щоб невизвать інтенсивного переліту 

Повинен бути обичний возврат бджіл з медосбору 

Ну і сила приблизно різниця між переставляємими сімьями 50% 

Трутовку також в сторону . вона повина сама розлетітся , чи перелитіть пуступово у сімью

У неї вибору нема , рамки то забрали 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я ніколи так не робив. Чогось мені здається, що буде бійня...
Може помиляюсь...:dntknw:
Не буде, бо льотна з сім'ї прилетить з медом і спокійно прийметься відводком. А сама льотна буде вважати, що вона в своїй сім'ї.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи буде результат, якщо я заберу вулик з трутівкою, а на його місце поставлю пустий з плідною маткою і вощиною?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, ромео сказал:

Я ніколи так не робив. Чогось мені здається, що буде бійня...

Може помиляюсь...:dntknw:

Есть еще одно условие, о котором почему-то умалчивают - в природе обязательное должен быть взяток, чем больше - тем лучше. Занятым пчелам становится не до драки - они в поле работают и охрана улья уходит на другой план.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Вадим Попов сказал:
8 часов назад, ромео сказал:
Я ніколи так не робив. Чогось мені здається, що буде бійня...
Може помиляюсь...:dntknw:

Не буде, бо льотна з сім'ї прилетить з медом і спокійно прийметься відводком. А сама льотна буде вважати, що вона в своїй сім'ї.

Вадиме, а ви таке робили?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вадиме, а ви таке робили?

 

 

Так, вирівнював середняка і сильну сім'ю перед липою. Бійні не було. Мертвих бджіл перед летком не було.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Доброго дня.

Раніше я писав тут про проблему з трутівкою...після проведення певних дій я підсадив в цю сім'ю плідну матку. Вони її прийняли, і от уже 5 днів як вона живе в цій сім'ї. І весь цей час трутівка продовжує сіяти. Що робити?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...