Перейти к содержанию

Фермер/Аграрій - небезпечний шкідник бджіл


Рекомендуемые сообщения

Вітаю колеги. Ще не почався сезон, а вже з різних регіонів України лунають новини про отруєння бджіл. Проблема з року в рік набуває все більшого розмаху. Якщо ця біда Вас не зачепила - не радійте. Це лише питання часу. В минулому році, після двократного отруєння бджіл в червні на основний медозбір з соняшнику у мене вийшли сім"ї такої ж сили якої вийшли з зимівлі в березні. По медозбору замість середніх 2 т. було відкачано 500кг. Це якщо не рахувати безмежну кількість відмерлих нервових клітин, зусиль і втрачених можливостей. І в подібному лихові я не єдиний. На даний час в країні, напевне, немає району, де в той чи інший рік/час не мало місце отруєння бджіл хімікатами. Раніше ми дивувались побачивши оприскувачі (особливо висококліренсні), це було щось незвичне. Зараз вони в полі з ранньої весни і кінця літа. Працюють аграрії в любий день і час доби. Хто, що, в якій кількості вносить можимо лише здогадуватись. В сезоні 2017 року я, будучи на лікарняному понад 50 днів червня-липня був свідком того, як МАЙЖЕ ЩОРАНКУ !!! 3 "стрекози" і трактор з 10 кубовою бочкою рухались в той чи інший бік села для обробки полів. В такій ситуації відчуваєш повну незахищеність, постійну тривогу і неспокій. Нажаль влада показала себе вкрай неспроможною подолати цю проблему. Лишається діяти нам. В даній темі пропоную обговорити стратегію протидії свавіллю аграріїв при застосуванні отрутохімікатів та пестецидів, шляхи до вирішення біди, публічні заходи що плануються і т.д. і тп. Надавати компетентну допомогу людям, що потрапили в подібну біду всими посильними методами і засобами. І зрозумійте, отруєння бджіл в сусіда сьогодні, це пряма загроза того, що вже завтра це спідкає і Вас. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Антон цю проблему можна пасічникам вирішувати лише радикально, по іншому не получиться ніякого результату. Вихід бачу такий. На початку весняних польових робіт збирається актив пасічників свого округу і їдуть до господарів полів і ставлять до відома. Якщо вони позбудуться бджіл, то вони у відповідь позбудуться вже стиглого врожаю. Вогонь це робить дуже швидко. Да це радикально, але Повірь мені до них по іншому не доходить. Даю гарантію після такої розмови зразу власники полів зачухають свою макітру і будуть самі шукати оптимальний варіант, який би влаштував обидві сторони. По іншому без радикалізму нічого не вийде. У мене принаймні було так як я описав. Зараз повна взаємо повага і розуміння 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І одразу запропоную наступне: Якщо хтось товаришує з фоторедакторами прошу підготувати та скинути макети інформативних листівок, котрі потім можна віддрукувати в типографіях та розповсюдити серед фермерів (керівників, агрономів, трактористів і т.д.) в сільрадах, адміністраціях різних рівнів. Ця проблема має бути дуже гучною, лише тоді хтось і якось реагуватиме на неї. А поки будемо мовчати і жувати соплі - падежі будуть продовжуватися.

Як я це бачу: У Фабро Івана на каналі є відео, яке називається "Парк Плюс - инновации в пчеловодстве / FABRO", на його початку є заклик аграріїв і пасічників об"єднуватись. З цих кількох кадрів можна скласти титульну сторінку (де вудуть фото внесення хімії, мертвих бджіл, поля що горить, фермера і пасічника що тиснуть руки з умовно тими ж написами що в відео до цих картинок). На звороті листівок можна зазначити якісь тезисні дані накшталт: 

- Аграрій, попередь пасічника про проведення хімічної обробки;

- Запилання бджоли = значне збільшення врожаю !

- Можна місце відвести під номера телефонів місцевих пасічників, навіть вписати їх від руки.

 

Політ фантазії вітається.

Результатом я бачу що хтось не лінивий зробить і скине свою роботу (прошу тут не тому що шкода 50-100 грн дезайнеру типографії а тому що краще пасічника цього ніхто не зробить). Такі як я можуть за вказаним зразком заказати в місцевих типографіях листівки і роздати їх місцевим пасічникам, аграріям, родичам, кумам/братам/сватам... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилини тому, Укроп сказав:

Антон цю проблему можна пасічникам вирішувати лише радикально, по іншому не получиться ніякого результату. Вихід бачу такий. На початку весняних польових робіт збирається актив пасічників свого округу і їдуть до господарів полів і ставлять до відома. Якщо вони позбудуться бджіл, то вони у відповідь позбудуться вже стиглого врожаю. Вогонь це робить дуже швидко. Да це радикально, але Повірь мені до них по іншому не доходить. Даю гарантію після такої розмови зразу власники полів зачухають свою макітру і будуть самі шукати оптимальний варіант, який би влаштував обидві сторони. По іншому без радикалізму нічого не вийде. У мене принаймні було так як я описав. Зараз повна взаємо повага і розуміння 

Це все добре, але Василь, якщо я маю намір спалити поле то нікому про це не скажу. Навіть дружині, не те що аграрію ))). Відповідно ніяких слідів і доказів не залишу. А як буду ходити і кричати "та я Ваші поля попалю" то навіть як їх школярі спалять всі косяки не мані будуть сходитись ). Я не проти радикальних методів, навіть скажу більше - ЗА. Але треба мати клепку в голові і робити так, що комар носа не підточить ;).

  • Подобається 21
  • Дякую 3
  • Сумно 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо людина адекватна, то можливо з нею попередньо домовлятися і координувати свої дії. Якщо людина не адекватна і байдуже відноситься до всіх навколишніх, то домовлятися з такою людиною немає змісту. Він проігнорує звернення. Єдиний спосіб вплинути на таку людину на мій погляд це завдати їй значних матеріальних збитків. Але це не зовсім безпечна справа. І залишається 2 варіанта. Або бути терпилою або ризикувати і знищувати врожай "беспредельщику". До речі, а ріпак до сухого стану дозріває щоб горіти, чи стебла зелені при зборі насіння?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, konoval_am сказал:

Це все добре, але Василь, якщо я маю намір спалити поле то нікому про це не скажу. Навіть дружині, не те що аграрію ))). Відповідно ніяких слідів і доказів не залишу. А як буду ходити і кричати "та я Ваші поля попалю" то навіть як їх школярі спалять всі косяки не мані будуть сходитись ). Я не проти радикальних методів, навіть скажу більше - ЗА. Але треба мати клепку в голові і робити так, що комар носа не підточить ;).

Я не кажу що їх відразу треба палить. Малося на увазі те щоб аграріїв викликать на компроміс, і щоб вони почали мозгами ворушити, то потрібно їх спочатку злякать

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Укроп сказал:

Я не кажу що їх відразу треба палить. Малося на увазі те щоб аграріїв викликать на компроміс, і щоб вони почали мозгами ворушити, то потрібно їх спочатку злякать

це називається налякати їжака голою жопою. Вони пустих слів не бояться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В начале каждого сезона отправляем письма с уведомлением. В них напоминаем о себе и просим за благовременно предупреждать о обработках. Соседи разные, есть предупреждают а есть нет. 

Многим  пасечникам рекомендовал так делать но народ у нас ... сами понимаете какой.

 В прошлом году при больших площадях репака был инициатором принятий решений на сесии о профилактики отравление пчёл. Благодаря этому не одна пчелосемья не пострадала. Но это надо делать планово там много нюансов .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22.04.2018 Харьковская область. Остановился, спросил чем будут обрабатывать, можно ли узнать время обработок. Ответ  - ничего не знаем, ищите старшего (директора, начальника, царя???), кто ты такой? и т.п. Писал письмо в агрокомпанию - тишина, сельсовет ничего не знает. Я так понимаю, сейчас "никто ни за что не отвечает". 

 

Безымянный1.bmp

Безымянный5.bmp

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, sid сказал:

Я так понимаю, сейчас "никто ни за что не отвечает". 

В первую очередь напрягайте сельский совет.Напишите официальное письменное обращение на председателя, с требованием  соблюдения статьи 37 закона " Про бджільництво"  закона "Про пестициди і агрохімікати" всеми предприятиями которые  осуществляют деятельность на территории данной громады. Как показывает практика сельские власти комфортно пристроились и всячески будут уходить от ответа, но все в Ваших силах. Подобную ситуацию удалось переломить в с. Ганусівка Новопсковского р-н., где прошлой осенью потравили пчел. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, seim сказав:

До речі, а ріпак до сухого стану дозріває щоб горіти, чи стебла зелені при зборі насіння?

Дозріває, його для кращого достигання і щоб попередити розтріскування стрючків додатково "обклеюють", ще раз бризкають спеціальним хімікатом. У нас його збирають вже як повністю пожовкне.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В раисполкоме есть отдел по сельскому хозяйству.  все обработки ядохимикатами там заранее зарегистрированы   когда. чем. в какое время будет проводится обработки. нужно заранее переговорить в этом отделе и взять у них номер тел.  если  выехал опрыскиватель на поле звоните в отдел и узнаёте или зарегистрированная донная обработка. при этом она не должна   нарушать правила  по обработке. если есть нарушение звоним в полицию с заявлением о правонарушении и требуем его прекратить и запротоколировать. сейчас все звонки фиксируются и полиция вынуждена на всё реагировать. до приезда полиции по возможности всё фиксируем на видео и не даём совершать правонарушение.   нужно проштудировать законы по обработке  но на данный момент  примерно как то так.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

все обработки ядохимикатами там заранее зарегистрированы

Там бардак полнейший,ніхто нічого не знає і ні за,що не відповідає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Олег77 сказал:

Там бардак полнейший,ніхто нічого не знає і ні за,що не відповідає.

:dntknw:.........................   вы наверное с техничкой консультировались.:IMHO:....    

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

В раисполкоме есть отдел по сельскому хозяйству.  все обработки ядохимикатами там заранее зарегистрированы   когда. чем. в какое время будет проводится обработки. 

Все да не все. 

У меня был случай, массив пшеницы на перелете, все свои, знаем чем, когда, сколько раз, время.

вместо запланированных 4 обработках  получилось 9.

Так что в тех отделах нам не помогут.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Виктор С сказал:

 

вместо запланированных 4 обработках  получилось 9.

 

Ну  так это и есть одна из причин правонарушения.  нужно вызывать полицию .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

Ну  так это и есть одна из причин правонарушения.  нужно вызывать полицию .

Сама милиция нечего не решает, только после этого забудьте

 

50 минут назад, Виктор С сказал:

, , знаем чем, когда, сколько раз, время.

 

Вы знаете агрономов тех хозяйств на которых вы мед добываете?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 хвилини тому, Сергей Тюркин сказав:

Ну  так это и есть одна из причин правонарушения.  нужно вызывать полицию .

А це щось дасть?:blink::hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ДобровоЛ сказал:

А це щось дасть?:blink::hmm:

Попробуйте.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Сергей Тюркин сказал:

Ну  так это и есть одна из причин правонарушения.  нужно вызывать полицию

Людей на вулицях з автоматів розтрілюють і гранатами закидують,поліція не приїзжає,а ви хочете на поле поліцію загнать,наперегонки з ТЕХНІЧКОЮ.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, konoval_am сказал:

одразу запропоную наступне: Якщо хтось товаришує з фоторедакторами прошу підготувати та скинути макети інформативних листівок

я тут побавилась чуть...:ah:

загалом, якщо робити листівку у вигляді стандартного буклета (2 згини, 3 колонки, вихідний розмір А4), то лицьова сторона така

в середину (на зворот) можна накидати текстової інформації , типу витяги ЗУ про бджільництво, про застосування пестицидів у народному господарстві і т. д. + ще фотки/картинки 

якщо щось схоже на правду - пишіть, критикуйте, хваліть:umora: доопрацюю

п.с.: роздруковане на принтері виглядає нічотак:rolleyes:

 

макет листівки.pdf

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Даринка сказал:

Нормально, но фото горящего поля это путевка фермера к вам с Ф-1,если не будет алиби прощайтесь с жизнью.

Надо фото неурожая.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В минулому році, восени, у нас з літака обробляли гербіцидом сояшник перед обмолотом. Ну, це щоб листя на ньому згоріло. Літак трошки вильнув і накрило все село. Розбризкував той гербіцид навіть над гуртками худоби, що ввечері додому поверталась. На городах згоріло все. Написав заяву  до ОДА, в прокуратурі заяву приймати відмовились мотивуючи тим, що сумма збитків персонально у мене не буде перевищувати 160 тис. В ОДА  сказали, що за законом, у них є 30 днів на відповідь. І приїхали через 28 днів. Довго цокали язиками розглядаючи згоріле листя на всьому живому. На моє питання - а чого не дочекались снігу?-  ніяково потупили очі. "Ми люди підневільні... Нам коли сказали. тоді ми і приїхали... " Зібрали зразки в пакетики і сказали відвезти все до Одеси, в якусь лабораторію. Але приватно попередили, що нічого та лабораторія не виявить. 

Ну, писати ще можна довго, але, на жаль, я особисто бачу, що держава закон не підтримуе. Бачу і роблю висновки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Фермер/Аграрій - небезпечний шкідник бджіл

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...