Перейти к содержанию

Співіснування двох маток у гнізді


Серж 82

Рекомендуемые сообщения

Тут троха незрозуміло, бо дві матки мічені і , напевно десь одного віку

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, dust сказав:

Тут троха незрозуміло, бо дві матки мічені і , напевно десь одного віку

Подібна ситуація була в товариша. Помітив матку в сім'ї (в кінці літа), через деякий час побачив там же матку без мітки, і помітив ще раз, бо подумав що мітка зтерлася. Недавно робив ревізію, обидві мічені матки сіють на різних рамках, ось і пояснення , звідки взялася друга мічена матка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, davolodya сказал:

Навіщо?  Оскільки обидві матки сіють в одному гнізді, це тиха зміна, ще трохи посіють, а далі стара матка пропаде, лишиться молодша:IMHO:. Толку з старої матки мало, якщо їй вже виростили заміну

Я не знаю чи то тиха зміна, пасіка не моя, але видно що вони дві зимували, а мітили їх напевно ще минулого літа.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, davolodya сказал:

Подібна ситуація була в товариша. Помітив матку в сім'ї (в кінці літа), через деякий час побачив там же матку без мітки, і помітив ще раз, бо подумав що мітка зтерлася. Недавно робив ревізію, обидві мічені матки сіють на різних рамках, ось і пояснення , звідки взялася друга мічена матка.

Це напевно так і є. Буде власник дома то може додасть інформації.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, davolodya сказал:

Та матка буде невідомо якої якості, з кучкою бджіл вона могла запросто перемерзнути, і тоді користі від неї ніякої. Я б на таку матку планів небудував.  В таких в падках простіше просто об'єднати , а пізніше, як вже будуть плідні матки, зробити відводок

Возможно .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 година тому, крымлы сказав:

IMG_20180211_094020.thumb.jpg.0499fe10ad1c45149f6963f40ff1f143.jpg  Одна семья посыпалась . Осталось кучка пчел . Что делать ?  

Посадил матку в клеточку Большакова и в полноценную семью на край расплода . Три дня матка еще жива .Кормилицы обкружили клеточку . Потом планирую поделить на два половины через РР на второй корпус . Интересно наростят массу пчелы  на ГВ больше чем в одноматочных семьях ? ( надеюсь  матка не отрутневела ) 

Якщо кормлять то є сенс, РР по вертикалі в одному корпусі, можливо і на 3 рамках. Випустіть через мед з кліточки Гайдара. В двох корпусах складніше, розрив гнізда, складнощі з льотками. При сталих нічних температурах потім рознесете. Писав тут що так тримаю в лежаках з наставками. В рутах тіснувато та і не зручно, 10 рамок мало. РР по горизонталі, то трохи не те, вийде одна основна інша допоміжна.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Вчера перенёс вторую матку в второй корпус на 300,между корпусами положил разделительную решетку,до вчерашнего дня в улеке спокойно работало две матки,молодая и двух годичная сейчас эта самая сильная семя на пасеке.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Сергей Днепр сказал:

две матки,молодая и двух годичная

Зимой и весной пчёлы миролюбиво относятся к маткам - у меня две семьи перезимовали с прогрызенной перегородкой, обе матки целы. Но с усилением семей и приближением к роевой поре это изменится. Я бы на Вашем месте чуть позже старую матку отгородил наглухо в верхнем корпусе, или сделал на неё отводок в другом улье.:wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Термообработчик сказал:

Зимой и весной пчёлы миролюбиво относятся к маткам - у меня две семьи перезимовали с прогрызенной перегородкой, обе матки целы. Но с усилением семей и приближением к роевой поре это изменится. Я бы на Вашем месте чуть позже старую матку отгородил наглухо в верхнем корпусе, или сделал на неё отводок в другом улье.:wave:

Вчера старую матку перенёс в второй корпус,положил разделительную решетку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Сергей Днепр сказал:

положил разделительную решетку.

РР никак не препятствует пчёлам выбрать одну матку из двух. Не препятствует даже сплошная сетка - пчёлы общаются, просовывая хоботки в её ячейки, и через время из двух маток остаётся одна. Гарантия сохранности - глухая перегородка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 22.04.2018 в 20:41, Термообработчик сказал:

РР никак не препятствует пчёлам выбрать одну матку из двух. Не препятствует даже сплошная сетка - пчёлы общаются, просовывая хоботки в её ячейки, и через время из двух маток остаётся одна. Гарантия сохранности - глухая перегородка.

Сегодня осмотрел семью,матки живые одна работает в нижнем корпус вторая в верхнем,верхний леток закрыть пчела проходит через разделительную решетку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Сергей Днепр сказал:

Сегодня осмотрел семью,матки живые одна работает в нижнем корпус вторая в верхнем,верхний леток закрыть пчела проходит через разделительную решетку.

Опишу ситуацию,которая была у меня в прошлом году.Выводы делать Вам.В середине июня получил маток.В этой ситуации-подсаживал в семью в пересылочных клеточках:удалил старую матку,через 2 часа вставил клеточку,сутки-открыл проход в клеточке-еще трое суток-открыл большую крышку для выхода матки.Все "классически".Через какое-то время-осмотр(не помню сколько неделя или 10 дней).Во втором корпусе обнаруживаю матку без метки(и мои и приезжие все с метками).Она сеет,крупная.Думаю-всё,250 грн-на ветер.Снимаю корпус,осматриваю первый-а там та,которую подсаживал....Судя по всему-была тихая смена,а я не заметил.Думаю:"Опа-двухматочное содержание".Маток разделяю решеткой,ставлю 2 корпуса сверху с сушью и вощиной.....(у нас в начале июля подсолнечник зацвел).А итог-0...Матки сеяли как-то "нехотя".Там где были молодые и подсаженные так-же ситуация была ,гораздо лучше.Ситуацию исправил опять-же случай:в одной семье пропала матка.Эту "безродку" я перенес в эту семью,где матка пропала.И обе матки просто начали "рвать"....Карника(Скленар G-10от известного матковода) 10 рамок расплода+решетка+2 корпуса(на 230),та "безродка"-9 рамок расплода на 300 в августе.Обе с зимы вышли на "отлично".Только сейчас к скленару подхожу с дымарем и одетый,а к "безродке" даже не переодеваюсь.Но сейчас не об этом.Долгими зимними вечерами почитав литературу и инет понял,что нужно было делать так:первый корпус-матка,затем решетка,затем второй корпус,затем решетка,затем корпус со второй маткой (ТРЕТИЙ!)-далее корпуса под мед.Сколько нужно.НО!!!!Это в моей системе пчеловождения.На 230.Как поступить Вам-не знаю...У Вас дадан-12 рам.Если перегораживать решетками между корпусами-то будет "конфликт"маток в любом случае.НО!!!ЭТО- :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я вывожу маток без осеротения семи,первой корпус на 300 второй 145 разделительная решетка на решетке плёнка с окном,после выхода маток с маточников верхний корпус росформировую на облетники,в верхнем корпусе оставлю одну рамку медовую закрытый расплод рамку суши и рамку перговую разделительную решётку убераю ложу между корпусом фанерку,после облета матки с нижнего корпуса поднимаю закрытий расплод подсиливаю верхний корпус,при начале взятка с падсолнуха молодую матку с расплодом и пчелой переношу в первый корпус.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Минулого року піймав маленький рій на дві рамки і так і лишив на віддаленому точку не підсилюючи. Матка обліталась потрохи сіяла, але так вони сили й не наростили і вкінці літа залишилося кілька бджіл і матка. Я її забрав у сірникову коробочку і підселив у одну сумнівну сім'ю (в кінці вересня розплоду не було але ще були трутні).  Якось вони її так спокійно прийняли. Потім бачу за день трутнів виганяють. Думаю врятував і матку і сім'ю. Перезимували успішно швидко силу набрали. Вирішив я відводок зробити. Бачу є пару маточників. Вирішив що тихої заміни, бо на одній рамці і не більше 3-5. Знайшов матку (але не ту що підселяв восени) 4 рамочки з розплодом і 2 кормових. Бджіл ще трохи натрусив, пару раз воду давав - все як має бути. Через тиждень відкриваю відводочок - багато хорошого різновікового закритого і відкритого розплоду. Відкриваю сімейку - також відкритий розплід закриті і відкриті з молочком маточники і трутневі чарунки засіяні. Починався дощ тож матки я ні-там, ні-там не встиг знайти. Але розплід нормальний! Це що вони так дві вживалися??

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

На Спаса в колі знайомих бджолярів почув історію про одного діда з нашого району (на жаль він вже помер). Так ось хлопці йому декілька років підряд допомагали відбирати пакети. Лежаки на 24 рамки і у кожному працювало по дві матки, без ніяких ганеманок чи інших приблуд.  Скільки хлопці не просили поділитись технологією - нічого дід не хотів розказувати, так і забрав з собою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, Серж 82 сказал:

На Спаса в колі знайомих бджолярів почув історію про одного діда з нашого району (на жаль він вже помер). Так ось хлопці йому декілька років підряд допомагали відбирати пакети. Лежаки на 24 рамки і у кожному працювало по дві матки, без ніяких ганеманок чи інших приблуд.  Скільки хлопці не просили поділитись технологією - нічого дід не хотів розказувати, так і забрав з собою.

До пакетів весною можливий варіант якщо посередині поставить декілька листів вощини 

Я проводив такий експеремент , з вощиною і два відводки літом ,  потрібно було посадить два відводки ,

а вулик один, що збрело в голову те і примінив 

Нагадали я і всповнив 

Тільки скільки так матки жили неповню , давно це було ще в школу ходив 

Думаю у діда  ще спрацьовувала селекція бджіл на тиху заміну .

Коли виводив маток іскуственой тихою зміной (підрізання лапок ) на протязі декількох років 

А потім почав купляти маток породистих . то їх пару років міняли без розриву у відкритому розплоді ,

трут то мій був відселекціонірований

Обично глянув розплід є значить матка сіє , другий раз глянув опять розплід є,  а матка то нета 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

44 минуты назад, AVA сказал:

Думаю у діда  ще спрацьовувала селекція бджіл на тиху заміну .

Теж казав хлопцям що можливо в дідових  бджіл це було на генетичному рівні

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Серж 82 сказал:

Теж казав хлопцям що можливо в дідових  бджіл це було на генетичному рівні

Завозу чужих маток , як зараз у діда точно не було

а два відводка рано весною можливо , про це Малихін розповідає, тільки він решітку використовує у многокорпусном,

но у многокорпусном рамка над рамкою . без решітки ніяк 

а у лежаку можливо і вощина пройде , головне вовремя забрать поки матки не зустрінутся 

Нада буде весною попробувать ,бо ніяк неможу всповнить чим закінчився експеремент проведений ще в молодості з вощиною Посадить в разні кінці вулика слабі сімейки в середину вощину і хай двигаются друг до друга ,

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, AVA сказал:

 

Нада буде весною попробувать ,бо ніяк неможу всповнить чим закінчився експеремент проведений ще в молодості з вощиною Посадить в разні кінці вулика слабі сімейки в середину вощину і хай двигаются друг до друга ,

 

Все будет зависить от породных особенностей пчел. Если карника разделена светлыми рамками то будут сидеть каждая матка по своему углу. С УС эта шутка не пройдет.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, AVA сказал:

Завозу чужих маток , як зараз у діда точно не було

а два відводка рано весною можливо , про це Малихін розповідає, тільки він решітку використовує у многокорпусном,

но у многокорпусном рамка над рамкою . без решітки ніяк 

а у лежаку можливо і вощина пройде , головне вовремя забрать поки матки не зустрінутся 

Нада буде весною попробувать ,бо ніяк неможу всповнить чим закінчився експеремент проведений ще в молодості з вощиною Посадить в разні кінці вулика слабі сімейки в середину вощину і хай двигаются друг до друга ,

 

Розпитаю хлопців, може згадають якісь нюанси

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене матку із білою міткою 2 міс назад надумали мінять. Хороша матка ф1, сім'я медиста.Гарний маточник ТЗ був, великий. 3 тижні тому молода матка гарно вже сіяла. Я її зразу помітив. Стару хотів відібрати у відводок та не знайшов, думав вбили. В неділю продивлявся сім'ю і знайшов молоду і стару матку. Обидві працюють.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
В 23.08.2019 в 11:12, chajka2005 сказав:

У мене матку із білою міткою 2 міс назад надумали мінять. Хороша матка ф1, сім'я медиста.Гарний маточник ТЗ був, великий. 3 тижні тому молода матка гарно вже сіяла. Я її зразу помітив. Стару хотів відібрати у відводок та не знайшов, думав вбили. В неділю продивлявся сім'ю і знайшов молоду і стару матку. Обидві працюють.

        Щось трохи схоже у мене твориться в одній сім'ї у дадані. Прозівав я маточникаТЗ.  Побачив молоду безплідну вже на рамці десь числа 5 вересня. Оглянути сім'ю через сусідських злодійок ( чого раніше не було) не зміг. А вже десь числа 15 при обробці амітразою побачив на двох рамках 2-3 денний засів. Знайшов і відкритий вже маточник ТЗ. Далі дослідження мої пока не були продовжені. З'їжджу  скоро на пасіку - тоді вже роздивлюся. Цікаво з ким же вона там обліталася, якщо то молода. Правда , я якраз експерементував - пробував вивести пізніх трутнів від італійки @Кузьмич.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

        Щось трохи схоже у мене твориться в одній сім'ї у дадані. Прозівав я маточникаТЗ.  Побачив молоду безплідну вже на рамці десь числа 5 вересня. Оглянути сім'ю через сусідських злодійок ( чого раніше не було) не зміг. А вже десь числа 15 при обробці амітразою побачив на двох рамках 2-3 денних засів. Знайшов і відкритий вже маточник ТЗ. Далі дослідження мої пока не були продовжені. З'їжджу  скоро на пасіку - тоді вже роздивлюся. Цікаво з ким же вона там обліталася, якщо то молода. Правда , я якраз експерементував - пробував вивести пізніх трутнів від італійки @Кузьмич.:dntknw:

Облетиться без проблем, тільки якість такого пізнього обльоту  під запитанням. Минулого року для експеременту  вже досить пізно залишив кілька неплодок в нуках, то вони на початку жовтня облетілися і навіть трохи засіяли. 

Недавно писав, що мою материнку -ІОшку  надумали міняти, в одному вулику деякий час мирно  жили стара  материнка і молода неплодка. Незнаю, скільки часу так би разом жили,  але неплодка облетітися немогла, бо на льотках стоять решітки. Закінчилося тим, що молодуху задушив і дав шанс ІОшці ще пожити, вчора дивився, нормально сіє, у мене претензій до засіву нема...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Хто знайде матку?

IMG_20210909_174308_7.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Серж 82 сказал:

Хто знайде матку?

Расплод найти было бы интересней. :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...