Перейти к содержанию

Співіснування двох маток у гнізді


Серж 82

Рекомендуемые сообщения

Вчора брат скинув мені фото де у сім'ї на одній рамці поруч працювало дві матки. Як видно на фото - матки помічені, значить їх мітили ще минулого літа.

image-0-02-01-b037ba3e31912a7e4ce293d3c68da822348b0f3cb39496f05a4db23e861523ba-V.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

То напевно близнючки-одна без іншої жити неможуть. Таке бачу вперше,  а от Мтз Працюють довго разом,в мене було 1місяць і потім стара пропала. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, igorstep сказал:

То напевно близнючки-одна без іншої жити неможуть. Таке бачу вперше,  а от Мтз Працюють довго разом,в мене було 1місяць і потім стара пропала. 

Одного року москалі як брали пакети, при мені матку пересадив у ящик, а через пару днів коли виривав свищі, то у цім вулику маточників не знайшов, а був свіжий засів. Питаю сусіда пасічника, а він каже - не взяли матку, у мене таких аж три хвости. Я йому кажу - як не взяли як я бачив що кинув з пальців у ящик. 

Висновок - було дві матки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Таке перший раз бачу,  не було б фотографії - тяжко було б повірити !!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, dust сказал:

Таке перший раз бачу,  не було б фотографії - тяжко було б повірити !!!

Ось якби вiдео 

а 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, dust сказал:

Таке перший раз бачу,  не було б фотографії - тяжко було б повірити !!!

То дивився Іван до Володиних сімей. Буде Володя дома то може скаже звідки там друга матка (а може і сам не знає що там їх дві).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Мико сказал:

Ось якби вiдео 

а 

 

Романович, то Ви не вірите? Доречі то сім'я бакфаст

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Серж 82 сказал:

Ви не вірите? Доречі то сім'я бакфаст

Ну, если Бакфаст, то да.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Такое возможно. В позапрошлом году, осенью объединял нук с семьей через газету, маток не искал . Весной были обнаружены обе матки, правда не на одной рамке. Одна из них была как нахидка для соседа по пасеке.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Серж 82 сказал:

Романович, то Ви не вірите? Доречі то сім'я бакфаст

Та чом не вiрю , у мене бувае iнколи до 3-4 -х маток i всi сiють :ay:

Не брешу :umora::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Мико сказал:

Та чом не вiрю , у мене бувае iнколи до 3-4 -х маток i всi сiють :ay:

Не брешу :umora::umora:

Егошина (ЧИСТА ) жила 26 дней только сеяла на одной рамке, может и больше Улей лежак 20 рам

Осмотр  до осмсотра

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Мико сказал:

Та чом не вiрю , у мене бувае iнколи до 3-4 -х маток i всi сiють :ay:

Не брешу :umora::umora:

Та перше квітня вже минуло:umora:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, kontroler сказав:

Такое возможно. В позапрошлом году, осенью объединял нук с семьей через газету, маток не искал . Весной были обнаружены обе матки, правда не на одной рамке. Одна из них была как нахидка для соседа по пасеке.  

Таке дійсно існує, в одному вулику у мене 2 сезони сіяли 2 матки.Першу зиму ставив РР вертикально, весною видаляю,на другу зиму РР не ставив то матки перезимували, сіяли. Змінені були тихою зміною. Практикую 2 матки в зиму через тонку перегородку, то робота двох маток це зовсім не рідкість. Звичайно якщо тримаєш по одній матці, то друга там не з*явиться.  Просто треба пробувати, і 1-ше квітня тут ні до чого.  ПС.  Рекордисток по дві садити не раджу, у мене не вийшло, а в тім.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, kontroler сказал:

Такое возможно. В позапрошлом году, осенью объединял нук с семьей через газету, маток не искал . Весной были обнаружены обе матки, правда не на одной рамке. Одна из них была как нахидка для соседа по пасеке.  

Брат казав що були одна від одної десь на сірниковий коробок, поки зібрався фотографувати то розійшлись.  Якби не були мічені то напевно і не помітив  що їх дві.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Серж 82 сказав:

Брат казав що були одна від одної десь на сірниковий коробок, поки зібрався фотографувати то розійшлись.  Якби не були мічені то напевно і не помітив  що їх дві.

Буває таке у більш " окультурених" порід  - баків, карпаток і кавказянок. Мій брат торік теж після зими узрів подібне - по різні сторони однієї і тієї ж рамки. І обидві якраз сіяли. Відсадив і мав дві сім"ї...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Серж 82 сказав:

Одного року москалі як брали пакети, при мені матку пересадив у ящик, а через пару днів коли виривав свищі, то у цім вулику маточників не знайшов, а був свіжий засів. Питаю сусіда пасічника, а він каже - не взяли матку, у мене таких аж три хвости. Я йому кажу - як не взяли як я бачив що кинув з пальців у ящик. 

Висновок - було дві матки.

Могла б і злетіти - не захотіла на чужину їхати. :ay::umora: Й таке буває.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня делал ревизию. Два отводка, объединенных осенью, в многокорпуснике, так и зимовали в разных корпусах. Сегодня собрал их в один корпус, посредине между ними поставил медовую рамку. Посмотрим как долго будут вместе.

Отводки слабым шли в зиму ну и вышли соответственно по 3-4 рамки 145.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Могла б і злетіти - не захотіла на чужину їхати. :ay::umora: Й таке буває.:IMHO:

Ну да, вилетіла з ящика і залетіла назад у вулик :umora:, доречі та сім'я була на той час найсильнішою. Якби я на власні очі не бачив як покупець брав матку за крильця і пускав на рамки у ящик і закривав ящик, то повірив би сусіду у якого таких було аж три на 120 пакетів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, igorstep сказал:

Та перше квітня вже минуло:umora:.

:rofl:  Чекав саме таку вiдповiдь ,вiд уважно читаючих i щось тямлящих у бджолах  . Але  я мав на увазi в чотиримiсному нуклеусi iнодi бувае ,  що всi чотири матки облiтуються i починають сiяти одночасно :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Серж 82 сказав:

Ну да, вилетіла з ящика і залетіла назад у вулик :umora:, доречі та сім'я була на той час найсильнішою. Якби я на власні очі не бачив як покупець брав матку за крильця і пускав на рамки у ящик і закривав ящик, то повірив би сусіду у якого таких було аж три на 120 пакетів.

Та ті матки таке можуть витворяти. що якби сам не бачив, то й не повірив би. Це буває найшвидша особа зі всієї родини,  як ото вейєр, що й не піймаєш. Ото може де йшуснула пока зачиняли пакет.:dntknw:

   Правда у баків матки майже не реагують на вийняття рамки з вулика - буває продовжуть і далі червити й на вийнятій рамці. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, dust сказав:

Таке перший раз бачу,  не було б фотографії - тяжко було б повірити !!!

Буває. І в карпаток теж. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

IMG_20180211_094020.thumb.jpg.0499fe10ad1c45149f6963f40ff1f143.jpg  Одна семья посыпалась . Осталось кучка пчел . Что делать ?  

Посадил матку в клеточку Большакова и в полноценную семью на край расплода . Три дня матка еще жива .Кормилицы обкружили клеточку . Потом планирую поделить на два половины через РР на второй корпус . Интересно наростят массу пчелы  на ГВ больше чем в одноматочных семьях ? ( надеюсь  матка не отрутневела ) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 07.04.2018 в 15:40, Серж 82 сказал:

Вчора брат скинув мені фото де у сім'ї на одній рамці поруч працювало дві матки. Як видно на фото - матки помічені, значить їх мітили ще минулого літа.

Нужно как то изолировать друг от друга РР :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, крымлы сказав:

IMG_20180211_094020.thumb.jpg.0499fe10ad1c45149f6963f40ff1f143.jpg  Одна семья посыпалась . Осталось кучка пчел . Что делать ?  

Посадил матку в клеточку Большакова и в полноценную семью на край расплода . Три дня матка еще жива .Кормилицы обкружили клеточку . Потом планирую поделить на два половины через РР на второй корпус . Интересно наростят массу пчелы  на ГВ больше чем в одноматочных семьях ? ( надеюсь  матка не отрутневела ) 

Та матка буде невідомо якої якості, з кучкою бджіл вона могла запросто перемерзнути, і тоді користі від неї ніякої. Я б на таку матку планів небудував.  В таких в падках простіше просто об'єднати , а пізніше, як вже будуть плідні матки, зробити відводок

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, крымлы сказав:

Нужно как то изолировать друг от друга РР :IMHO1:

Навіщо?  Оскільки обидві матки сіють в одному гнізді, це тиха зміна, ще трохи посіють, а далі стара матка пропаде, лишиться молодша:IMHO:. Толку з старої матки мало, якщо їй вже виростили заміну

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...