Перейти к содержанию

Короткі Ради-поради пасічникам


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

:al::al::al:

Дивився, шукав, довго думав і все ж переконався, що потрібно  створити цю тему, бо вона назріла і   дуже потрібна.

Поясню.

 У будь-якій темі існують розмови навколо теми, толкування , спірні думки. А тут я пропонував би публікувати вже  пройдені через подібні перепитії поради стосовно бджільництва.Тобто лише короткі вижимки - без отієї смуги непотрібної тут демагогії чи доказового підгрунтя,  як ото сметану відділену від кислого молока. Домовилися? :ah: Тобто - всі докази та протиріччя - переносьте в інші теми.

  Щоб тоді будь-який чоловік міг зайти в цю тему і за кілька хвилин знайти щось потрібне для себе і спробувати самому.:ay::wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перша моя порада. :al:

Синички - то однозначно -  наші бджолині вороги. Але й вони можуть приносити  й користь.

Коли завмерла зимою яка сім"я - бджоли забиваються в чарунки і їх звідти дуже важко витягати. Отож поставте де-небуть під навісом ці рамки  і за тиждень синиці вам їх повністю очистять.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дуже позитивно впливають на весняний розвиток бджіл підсолені напувалки . Я на трилітрівку даю 1-1,5 чайних ложки морської солі з йодом. Напувалку бажано ставити на осонні в затишку.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Как раз сейчас - сразу после весенних очистительных облётов, я налаживаю ловушки для осиных маток и шершней. В бутылки на половину заливаю раствор сыты, варенья или сахара где-то под навес. Когда оно закиснет - наилучше начинает работать и пчелы почти не попадают туда. 

В отличие от пчел, матки осиные  и шершней, перезимовывают сами,без рабочих особей. И пока не выйдут первые рабочие - сами летают за кормом. Тоесть - ранней весной момент, когда выловив их,можно забыть на весь сезон о их присутствии.:ay:  :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А вот и мой совет:

     Лучший положек ранней весной - пленка. Она создает наилучшие условия для развития семей, сохраняет такое драгоценное в это время тепло. Уменьшается потребность и в воде - конденсат замещает часть воды, за которой нужно летать водоносам, которые нередко весной там и погибают.Но без сетки в днище такая пленка нужна только  ранней весной.Потом она становится лишней. Но не забывайте поверх неё хорошо утеплять семьи.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

   Вирішив тут і про гіркий червоний  перець нагадати, який виявився дуже ефективним від нозематозу, оскільки , не знайшовши про те публікацію,часто запитують його пропорції .

   І так щодо гіркого червоного перцю. Цей рецепт перевірений вже роками і не лише мною. На три-чотири літри цукрового сиропу 1:1   даю в зиму  столову ложку аптечної настоянки гіркого червоного перцю. Особисто я згодовую три даванки. Крім того його інколи, одноразово для профілактики,  після першого обльоту додаю в тих же пропорціях до медово-цукрової сити  :IMHO::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, ДобровоЛ сказал:

Дуже позитивно впливають на весняний розвиток бджіл підсолені напувалки . Я на трилітрівку даю 1-1,5 чайних ложки морської солі з йодом. Напувалку бажано ставити на осонні в затишку.:IMHO:

Примітка. Даю воду підсолену  в напувалках - вода з криниці, жорстка. Не беруть. А на ємістях з талою водою - гудуть не перестаючи! Як тільки замінив криничну воду на річкову - все виправилось.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 05.04.2018 в 09:03, VETER сказал:

Примітка. Даю воду підсолену  в напувалках - вода з криниці, жорстка. Не беруть. А на ємістях з талою водою - гудуть не перестаючи! Як тільки замінив криничну воду на річкову - все виправилось.

Точно! Вот оно! А я думаю , что это все мои летают к соседу во двор и пьют из казана с дождевой водой.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

                       Переселення бджіл у новий вулик.

      Щоб переселити сім"ю у новий вулик, насамперед , відставте старий вулик убік , можна прямо вдень , а на його місце той, куди хочете переселити. А далі переставте усі рамки до нового, й слідкуйте, щоб матку туди перенесли. А на сам кінець - приберіть з пасіки старий вулик і залиште на деякий час його відкритим. Майже усі бджоли перелетять на нове місце, а якщо кілька нелітаючих лишилось - зметіть в совок та перенесіть  до нового. :IMHO::ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 05.04.2018 в 08:47, ДобровоЛ сказал:

   Вирішив тут і про гіркий червоний  перець нагадати, який виявився дуже ефективним від нозематозу, оскільки , не знайшовши про те публікацію,часто запитують його пропорції .

   І так щодо гіркого червоного перцю. Цей рецепт перевірений вже роками і не лише мною. На три-чотири літри цукрового сиропу 1:1   даю в зиму  столову ложку аптечної настоянки гіркого червоного перцю. Особисто я згодовую три даванки. Крім того його інколи, одноразово для профілактики,  після першого обльоту додаю в тих же пропорціях до медово-цукрової сити  :IMHO::hi:

Про горький перец тоже добавлю. После откачки меда, беру стрючки перца , разрезаю вдоль, вычищаю зерна и ложу на рамки мякотью вниз. На одну семью - одну перчину. Через 2-3 суток остается одна шкурка. И так 3,4 раза. Раньше перец покупал, сейчас выращиваю сам. От нозематозу :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, ДобровоЛ сказал:

                       Переселення бджіл у новий вулик.

      Щоб переселити сім"ю у новий вулик, насамперед , відставте старий вулик убік , можна прямо вдень , а на його місце той, куди хочете переселити. А далі переставте усі рамки до нового, й слідкуйте, щоб матку туди перенесли. А на сам кінець - приберіть з пасіки старий вулик і залиште на деякий час його відкритим. Майже усі бджоли перелетять на нове місце, а якщо кілька нелітаючих лишилось - зметіть в совок та перенесіть  до нового. :IMHO::ay:

А ще існує твердження , що при переселенні бджіл в абсолютно новий вулик, бджоли тратять багато енергії на його освоєння  (прополюсування , воскування стінок) тому по можливості потрібно пересиляти в активний сезон , а не раньої весни , чи пізньої осені:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Конструктор сказал:

А ще існує твердження , що при переселенні бджіл в абсолютно новий вулик, бджоли тратять багато енергії на його освоєння  (прополюсування , воскування стінок) тому по можливості потрібно пересиляти в активний сезон , а не раньої весни , чи пізньої осені:IMHO:

При переселенні сім"ї у новий (інший) вулик, вона отримує певний шок від зміни житла і витрачає певний час на його освоєння.

З допомогою нового(іншого) вулика можна мирно об"єднувати сім"ї,  міняти матку, припиняти роїння - часто користуюсь таким методом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

          Пилковловлювачі починають ставити лише вже на сильні, обновлені весняною бджолою сім"ї, щоб не нанести збитки їх розвитку. Найчастіше це співпадає з початком цвітіння садів та кульбаби.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

           Вода в напувалках должна быть тёплой, подогретой. Может пчелы й берут  воду в соседа  именно потому, что она теплее той, которую вы им предлагаете. :ah:

 Я же ещё даю в напувалку на три литра две капсулы витамина В-12 - стимулятора развития расплода. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Совет, который понравится начинающим пчеловодам. 

Если в лицо ужалила пчела и лицо начинает отекать - быстренько в холодильничек и накапать 100 грамм огненной водички, внутрипузно. А лучше процедуру повторить минут через 7-10. Но тогда уже можно и за гитаркой сходить. Отек существенно уменьшится.:umora:

  • Подобається 4
  • Дякую 2
  • Ха-Ха 7
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Оччень харроший рецепт, мне лично нравится!

Жаль только на меня это не действует.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вопрос к ветеранам движения-

 Какие будут  рекомендации по применению

щавелевой и муравьиной кислот.  Как именно ? Сколько? Чем и в чем? И как часто?

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тема задумана автором як короткі, виважені, перевірені часом поради пасічникам.

20 часов назад, Васильич сказал:

Вопрос к ветеранам движения-

 Какие будут  рекомендации по применению

щавелевой и муравьиной кислот.  Как именно ? Сколько? Чем и в чем? И как часто?

 

 

Можливо, не кожен наважиться виставити свій досвід в цій темі. Пропоную перейти в розділ "Болнзни и вредители пчел", "Методы борьбы с клещем Варроа"  стр. 117, 118. Там є відповіді на Ваші запитання.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Спасибо

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 04.04.2018 в 22:25, dacha сказав:

А вот и мой совет:

     Лучший положек ранней весной - пленка. Она создает наилучшие условия для развития семей, сохраняет такое драгоценное в это время тепло. Уменьшается потребность и в воде - конденсат замещает часть воды, за которой нужно летать водоносам, которые нередко весной там и погибают.Но без сетки в днище такая пленка нужна только  ранней весной.Потом она становится лишней. Но не забывайте поверх неё хорошо утеплять семьи.:IMHO1:

Гарна рекомендація.:ay:

Добавлю : якщо появляється пліснява , трішки з того боку заверніть плівку для проходу повітря. Але тоді ефект від весняного застосування плівки зменшиться.:IMHO:

 P.S. Повторюся, прошу надалі, шановні точківці , тут публікувати: лише короткі вижимки - без отієї смуги непотрібної тут демагогії чи доказового підгрунтя,  як ото сметану відділену від кислого молока. Домовилися? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як казали мені ще в молодості старі пасічники, зокрема і мій дідусь Антон, перше розширення сімей починають не раніше, як заквакають жаби або ж  після того, як почуєш кукування зозулі.

    Доречі, сьогодні , 18.04.,  першу  зозулю я вже чув. А жабки теж вже з тиждень-другий квакають...:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В одній темі йшла мова про аскофероз (крейдяний розплід). Він, його спори, є кругом. Один пасічник якось сказав, що поставивши рамку на землю - ви вже й заразили її. І він правий.Так що зараження легко дається . Але він розвивається лише у сприятливих для нього умовах.

Для його видалення  можна й матку замінити. Але, насамперед - почистити вулик, можна промити дно тряпкою з кальціонованою содою, добре утеплити, скоротити, нагодувати разів з три сиропом з антибіотиком відповідно до інструкції. Можна використати санапін та інші засоби.:IMHO:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

       Підсадку маток, що прийшли почтою, можна робити в кліточках, в яких їх доставили, але супроводжуючих бджіл ліпше випустити. Три доби в кліточці чи під ковпачком  - то найспокійніший і найдійний варіант підсадки.

         Правда, є й самий надійний для цінних маток - підсадка з допомогою ізолятора на рамку з розплодом, що виходить . Випускають її  в сім"ю , де стоїть ізолятор, днів через 5 - спішити нікуди, якщо на рамці є запас кормів і трішки води. Та перед випусканням матки  в обох варіантах потрібно уважно передивитися гніздо на наявність маточників, які повинні бути знщені всі  до одного.  :IMHO:

    

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

 Підсадку маток, що прийшли почтою, можна робити в кліточках, в яких їх доставили, але супроводжуючих бджіл ліпше випустити. Три доби в кліточці чи під ковпачком  - то найспокійніший і найдійний варіант підсадки.

В мене був випадок, коли таку матку в кліточці бджоли відразу ж взяли в щільний клуб, настільки щільний, що я побоявся — вони її там зварять. :)Справа в тому, що десь колись читав — небажану матку вони можуть вбити навіть в кліточці, піднявши в щільному клубі температуру.
Крім того, знову ж таки чув інформацію, що навіть в кліточці вони можуть пошкодити матці лапки, навіть частково їх повідкушувати. Що скажете на це?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Svan сказав:

...Що скажете на це?

Шановний, @Svan , я ж просив тут коротко лише поради, щоб їх було зручно читати. А дискусію - в іншому місці і в інших темах. Зокрема ваше питання можемо розглянути тут: http://tochok.info/topic/11218-подсадка-маток/

 А підсадка буде надійною, коли повністю осиротити бджіл - прибрати увесь відкритий розплід.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...