Перейти к содержанию

Правові аспекти накладення заборони на розміщення пасіки


Галичанин

Рекомендуемые сообщения

Не правий в чому? Яке має значення як вважаю я, якщо має місце питання про судовий захист своїх інтересів в зазначеній ситаціїї...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Ысч сказал:

Это единственный сосед у которого есть пчелы? Или это единственный сосед пчелы которого мешают жить? Зачастую в подобных ситуациях пчелы ни при чем.

На скільки мені  відомо, то розміщення пасіки "заваджає" двом сусідам пасічника. А чи він один - не знаю...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, nibond сказал:

"перенести, упорядкувати пасіку"- що малось на увазі

Имелось ввиду - забирай нах своїх бджол і уйо звідси або я їх спалю.  

Это ультиматум, ни о каком примирении сторон речи не идет. Уж поверьте.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Ысч сказал:

Имелось ввиду - забирай нах своїх бджол і уйо звідси або я їх спалю.  

Это ультиматум, ни о каком примирении сторон речи не идет. Уж поверьте.

Ну тут я не скажу, не знаю...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 хвилин тому, Галичанин сказав:

На скільки мені  відомо, то розміщення пасіки "заваджає" двом сусідам пасічника. А чи він один - не знаю...

Десь була публікація про віддаль на якій можна розміщувати вулики від забору. І від цього відштовхуючись - це і буде правовий бік цієї справи.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, Евген83 сказав:

можна раненько встати і попрацювати на городі, коли не почався масовий літ....

А ще краще зробити освітлення на городі і працювати вночі, а вдень не виходити на вулицю :ay::umora:

9 годин тому, Евген83 сказав:

Кусають бджоли, а зауваження сусіду? Так нехай зауваження бджолам робить. З юридичної точки зору, якщо вас покусали бджоли, то ви в тому винні. Сусіди не хочуть жити коло бджіл, нехай продають хату і переселяються, ніхто не тримає....

Якщо Вас покусає сусідська собака, яку сусід не прив'язав, чи вигулював без повідка і намордника, то Ви виставляйте питензії собаці, а також продавайте хату чи квартиру і переселяйтесь в інше місце, де немає таких сусідів. :hmm:

Є елементарні правила добросусідства і утримання бджіл, і я не розумію чому деякі пасічники, замість того щоб шукати якісь компроміси, ідуть на конфронтацію конфлікту :dntknw:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 хвилини тому, SASHA.OK сказав:

чому деякі пасічники, замість того щоб шукати якісь компроміси, ідуть на конфронтацію конфлікту :dntknw:

І не тільки пасічники... Всі хочуть жити красиво, але ніхто не хоче щось змінювати в своїй поведінці, яка несе незручності. чи загрозу здоров"ю оточуючих... Мав проблеми з сусідами, які живуть по принципу, нам "пох" на всіх і все... Повірте, приємного мало.

 Моя пасіка стоїть буквально в метрі від сусідського городу.  Паркан, рабиця висотою десь 1.20.   Забудова дуже скупчена, виходиш із будинку, і впираєшся в сусідське вікно... Пасіка невелика поки що... пару десятків сімей.  Періодично з"являється агресія в якійсь сім"ї. і був купив  дуже аагресивних. Відразу, при першій можливості, заміна маток... Що моя см"я, що сусідські, всі вільно, і без ніяких пересторог ходять по своїх дворах... Кішки сплять на вуликах. Проблем поки що ніяких.  Якби залишив злюк, і сусіди  могли виходити на вулицю тільки ночами, були б проблеми. І стовідсотково по моїй вині. 

Є знайомий пасічник. в якого злюки. Живе в місті. пасіка в дворику скупчена. Пасічникує вже більше 30 років, з сусідами якось домовляється. навіть маски роздає.  Весною на кочівлю. до осені пізньої. Бонусом , в сусідів завжди є свіжий мед.  Все залежить від конкретної людини. і її бажання не бути свинею.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, SASHA.OK сказав:

я не розумію чому деякі пасічники, замість того щоб шукати якісь компроміси, ідуть на конфронтацію конфлікту :dntknw:

Але ж часто буває навпаки, пасічник утримує згідно всіх правил, але сусіду цього мало, він вимагає, щоб бджоли взагалі до нього в двір не залітали. Який компроміс шукати в такому разі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По цьому питанню ми все ж таки зацікавлена сторона і однозначно на боці пасічника, бо "самі такі"

Проте, висловлю своїх пару думок.

Була у нас колгоспна пасіка. 160 сімей. І поблизу неї жили сусіди. Мали городи. Так ніхто не те, що не говорив, а навіть і в думках не міг подумати - "перенесіть пасіку". А самі відповідно змінювали свій стиль поведінки і життя, бо розуміли, що другого варіанту нема.

У мене трохи схожа ситуація. Вулики стоять у саду, до свого будинку 5 метрів, живемо майже посеред бджіл. Бувають проблеми, що якась "зальотна" когось вжалить, то це рідко. Сусідка ж зробила проблему, що мої бджоли "їй жити не дають".

Причому, розуміючи ступінь небезпеки, нічого для свого убезпечення не роблять. Наприклад, її мала внучка грається біля паркану із пасікою в одній лише майці і шортиках, а вони (сусіди) стоять за 50м на подвір'ї і говорять між собою, дивлячись на неї. Мусив гукати, щоб забрали дитину.

Я їм і сітки презентував, щоб могли поряд в саду щось робити чи на городі. Так вони ні разу їх і не одягнули. Хоча я, наприклад малину, що росте між вуликами у сітці збираю. Не тому, що агресивні бджоли.  Так, на всякий випадок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мені сусідські діти похвалилися, що дивилися за бджолима я їх батьків попередив щоб провели бесіду, що це небезпечно і якщо вони бажають, то можу іх дітям влаштувати екскурсію ))

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, ромео сказал:

Я їм і сітки презентував, щоб могли поряд в саду щось робити чи на городі. Так вони ні разу їх і не одягнули. Хоча я, наприклад малину, що росте між вуликами у сітці збираю. Не тому, що агресивні бджоли.  Так, на всякий випадок.

Тут с вами тяжело согласиться. Честно говоря, не хотелось бы в своём дворе ходить в маске. Копошиться в огороде... в маске... Серьёзно?...  Для пасечника надевать сетку - это для работы, для соседей, не имеющих отношения к пчёлам, - это неудобство.

Но с другой стороны, есть же много ещё неудобств, за которые некому предъявить претензии. Лично меня во дворе в селе достают не пчёлы, а мухи. Временами невыносимо находиться на улице из-за мух. Даже летающие рядом пчёлы меня не беспокоят. Но тут никому не пожалуешься, приходится приспосабливаться.

Вся соседская живность доставляет неудобства: коровы лезут на забор, продавливают (подпёрли его палками), чужие куры шастают по двору, коты лазят и т.п.

Раз законом предписан забор 2,5 м - поставить его и конец дискуссии. Пусть соседи решают свои проблемы сами :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минут назад, Алёнка сказал:

Тут с вами тяжело согласиться. Честно говоря, не хотелось бы в своём дворе ходить в маске.

Та не в дворі. Подвір'я за 40м. А в садочку - смородину рвати.

30 минут назад, Алёнка сказал:

Раз законом предписан забор 2,5 м - поставить его и конец дискуссии. Пусть соседи решают свои проблемы сами :IMHO1:

У мене над парканом натягнута затіняюча сітка - 4м висота.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ромео сказал:

Я їм і сітки презентував, щоб могли поряд в саду щось робити чи на городі.

У тестя сосед выпаливает бензин из старых покрышек, смрад стоит на всю округу. Надо сказать чтоб они от него противогазы требовали. 

1 час назад, ромео сказал:

Наприклад, її мала внучка грається біля паркану із пасікою в одній лише майці і шортиках

И это летом в 30-ти градусную жару? Нипарядак. Свитер, да шерстяной.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 04.04.2018 в 23:10, Евген83 сказал:

 Сусіди не хочуть жити коло бджіл, нехай продають хату і переселяються, ніхто не тримає....

:ay:...      :umora:....

12 часов назад, nibond сказал:

Але ж часто буває навпаки, пасічник утримує згідно всіх правил, але сусіду цього мало, він вимагає, щоб бджоли взагалі до нього в двір не залітали. Який компроміс шукати в такому разі.

Пчёлы создают не удобства изредка +- пару дней в году.  А соседская собака лает целый год. или утки. свиньи воняют.  ну если сосед не идёт на компромисс то к нему придраться при желании найдётся тоже за что. в крайнем случае скажите ему что он сильно храпит. и подавайте на него в суд  :ae::umora:....

Мои пчёлы ни кому не мешают. ( ну в крайнем случае у меня сложилось такое мнение )  А если изредка на огороде кого то и ужалили то соседи об этом говорят с улыбкой. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Джаз сказав:

сосед выпаливает бензин из старых покрышек,

 Це дуже велике порушення, особливо в населеному пункті.  Варіант, викликати пожежників, з усіма витікаючими..  За спалювання сміття і листя, передбачене покарання. Спалювання покришок, взагалі. отруєння всіх оточуючих...  "Зелених"  ще можна підключити...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Володимир Джос сказал:

 Це дуже велике порушення, особливо в населеному пункті.  Варіант, викликати пожежників, з усіма витікаючими..  За спалювання сміття і листя, передбачене покарання. Спалювання покришок, взагалі. отруєння всіх оточуючих...  "Зелених"  ще можна підключити...

Можно. Но знаете как у нас бывает, кум в пожарке, а сват в милиции. :crazy:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую, що змоделювали різні ситуації, однак в конкретній ситуація мове йде про те, що пасічник розмістив пасіку, не дотримавшись встановлених, бодай мінімальних вимог і при певних "проблемних" моментах із сусідами не хоче іти на компроміс... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Галичанин, реально пишу про правові аспекти. В Україні є закон про бджільництво. Там ні про який забор ні про які 5 метрів від забору нічого не написано. Якби я судився, то моя позиція для суду була наступна ( захищав би звісно інтереси пасічника):

Ви посилається на положення якісь про добросусідство. Добросусідство кого з ким???? Людей?? В суді потрібно буде чітко встановити суть позову. Тобто сусід говорить, що я ( пасічник) порушую якісь норми добросусідства. Все навпаки це сусід порушує норми добросусідства. Оскільки в законі про бджільництво написано, що розміщення пасіки узгоджується лише з власником земельної ділянки. А сусід вимагає узгодження з ним. Це незаконно. Все, засідання судове скінчилося.... 

Якщо добросусідство з бджолами .... то говориш в суді, що то не твої бджоли, це не собака покусала..... Нехай доведе в суді, що то твої бджоли. Якщо вас покусали бджоли, то ви в тому винні, такий юридичний аспект.... Якщо вас покусав собака, то позиватися на власника можна буде, при доведенні , що саме та людина є власником собаки на яку позиваєтесь і що це було в людному місці і собака була без намордника, бо є положення , що вигулювати потрібно в намордника. Якщо ви залізли п'яний до сусіда і вас гризунів пес, то ніякої компенсації в суді не буде. На собаку фактично позов буде за те, що був без намордника і без повідка в людному місці...

Короче, юридично на пасічника ніякої управи немає.... Якщо адвокат нормальний буде.... В законні про бджільництво написано, що облаштування пасіки регламентується ветеренарно- санітарними правилами бджільництва. Їх дотримання контролює ветслужба, а не сусід, якщо є паспорт на пасіку, то то взагалі, всіх посилаєш, нехай позиваються на ветслужба, що незаконно видали тобі документ.... Короче так з сусідами і доведеться сратися......

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Евген83 сказав:

Ви посилається на положення якісь про добросусідство. Добросусідство кого з ким???? Людей?? В суді потрібно буде чітко встановити суть позову. Тобто сусід говорить, що я ( пасічник) порушую якісь норми добросусідства. Все навпаки це сусід порушує норми добросусідства. Оскільки в законі про бджільництво написано, що розміщення пасіки узгоджується лише з власником земельної ділянки. А сусід вимагає узгодження з ним. Це незаконно. Все, засідання судове скінчилося.... 

Не все так одозначно.
Земельний кодекс:

 

Цитата

 

Глава 17
Добросусідство

Стаття 103. Зміст добросусідства

1. Власники та землекористувачі земельних ділянок повинні обирати такі способи використання земельних ділянок відповідно до їх цільового призначення, при яких власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок завдається найменше незручностей (затінення, задимлення, неприємні запахи, шумове забруднення тощо).

2. Власники та землекористувачі земельних ділянок зобов'язані не використовувати земельні ділянки способами, які не дозволяють власникам, землекористувачам сусідніх земельних ділянок використовувати їх за цільовим призначенням (неприпустимий вплив).

3. Власники та землекористувачі земельних ділянок зобов'язані співпрацювати при вчиненні дій, спрямованих на забезпечення прав на землю кожного з них та використання цих ділянок із запровадженням і додержанням прогресивних технологій вирощування сільськогосподарських культур та охорони земель (обмін земельних ділянок, раціональна організація територій, дотримання сівозмін, встановлення, зберігання межових знаків тощо).

Стаття 104. Попередження шкідливого впливу на сусідню земельну ділянку

Власники та землекористувачі земельних ділянок можуть вимагати припинення діяльності на сусідній земельній ділянці, здійснення якої може призвести до шкідливого впливу на здоров'я людей, тварин, на повітря, земельні ділянки та інше.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 04.04.2018 в 21:06, nibond сказал:

Я дивлюсь як пасічник, а в пасічників зараз дуже багато зависників. Чомусь же названий "колега" бачить лише "порушення добросусідства", а те, що ці ж бджоли дармово запилюють його сад не помічає.

Бджоли і люди завжди були поряд мільйони років, завжди жалили і всі досі живі здорові.

З таким підходом може порушувати добросусідство сусідський собака, який всю ніч гавкає, дерево, яке затінює пів двору, а восени засмічує листям і т.п.

Тут або пасічник пихатий, або "жертву" задавив жабак. Порозуміються між собою і все встасується, інакше воюватимуть все життя.

правильно сказано,завісті в ..хороших..сусідів вистачає.Але буває по різному,бджола вона не дурна ж,буває що і пукане такогосусіда що ще б за язика...Якось раз одна моя сусідка в сільську раду що на калюжах сидять та пьють воду весною,ну таких людей і чіпають саме частіше...ПО БАГАТЬОМ ПРИЧИНАМ (не для діалогу:az::umora:).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, nibond сказав:

Не все так одозначно.
Земельний кодекс:

 

 

я не юрист проте ІМХО пасічник, розміщуючи в тому чи іншому місці вулики, має керуватися Законом України "Про бджільництво" і якщо все у відповідності з нормами вище згаданого закону, так які претензії до пасічника (претензії до законодавців на те є конституційний суд). Якщо ж дійсно він щось порушує (і це не просто "хотілки" сусідів) , тоді будь-ласка в суд , але  там прийдеться це довести ....Стосовно ст17  Земельного кодексу, конкретики там нуль, а так  в кожного своє розуміння найменших незручностей і неприпустимого впливу ітд.    

Різні бувають і сусіди і ситуації, з людської точки зору ліпше знайти компроміс проте обом, і тому пасічнику і тому сусіду в першу чергу потрібно бути людьми.

Галианин Ваш знайомий реально пробував нормально спокійно пояснити сусіду-пасічнику ситуацію і чисто по людяному без претензій запропонувати разом знайти вирішення?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Правила (принцип) "добросусідстсва" існує в більшості (як мінімум) систем права "цивілізованих" країн. Цей принцип в основному відноситься до правового режиму використання  земельних ділянок, а саме до їх цільового використання. Закон України "Про бджільництво", на мою думку, не повинен, містити норми щодо встановлення відстаней, метрів і т.і. - це базовий (основний, визначальний) нормативний акт. Для цього існуюють підзаконнні нормативно-правові акти. 

Суть проблеми тут піднятої полягає в тому, щоб сусіда в судовому порядку зобов'язати виконати передбачені встановлені вимоги щодо розміщення пасіки і дотримуватись правил добросусідства.

P.S. В країнах з достойним правовим режимом якщо собака заваджає сусідам своїм гавкітом і ви не можете самостійно вирішити цю проблему, то приїзджає відповідна служба і Вас як мінімум можуть штрафувати, а то й зобов'язати позбутися собаки. Якщо у Вас, на Вашій присадибній ділянці ростуть надкто високі насадження і кидають тінь на сусідські низькі насадження або на будівлю - вас теж зобов'яжуть обрізати насадження. І т.д. І це нормально, це правильно, це в межах принципу - в себе ти можеш робити що завгодно в межах норм права і з дотриманням (не порушуючи) прав та інтересів інших, зокрема сусідів. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 05.04.2018 в 23:29, Алёнка сказал:

Раз законом предписан забор 2,5 м

Немає такого.:ax:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 11.04.2018 в 10:33, Галичанин сказав:

Правила (принцип) "добросусідстсва" існує в більшості (як мінімум) систем права "цивілізованих" країн. Цей принцип в основному відноситься до правового режиму використання  земельних ділянок, а саме до їх цільового використання. Закон України "Про бджільництво", на мою думку, не повинен, містити норми щодо встановлення відстаней, метрів і т.і. - це базовий (основний, визначальний) нормативний акт. Для цього існуюють підзаконнні нормативно-правові акти. 

Суть проблеми тут піднятої полягає в тому, щоб сусіда в судовому порядку зобов'язати виконати передбачені встановлені вимоги щодо розміщення пасіки і дотримуватись правил добросусідства.

P.S. В країнах з достойним правовим режимом якщо собака заваджає сусідам своїм гавкітом і ви не можете самостійно вирішити цю проблему, то приїзджає відповідна служба і Вас як мінімум можуть штрафувати, а то й зобов'язати позбутися собаки. Якщо у Вас, на Вашій присадибній ділянці ростуть надкто високі насадження і кидають тінь на сусідські низькі насадження або на будівлю - вас теж зобов'яжуть обрізати насадження. І т.д. І це нормально, це правильно, це в межах принципу - в себе ти можеш робити що завгодно в межах норм права і з дотриманням (не порушуючи) прав та інтересів інших, зокрема сусідів. 

Так із вимог в вашому випадку (законодавством передбачено) лише висота паркана має бути 2,5 м. І через суд думаю ваш знайомий зможе зобовязати пасічника це зробити, Але що таке судові тяжби Ваш знайомий дуже погано розуміє і ніколи справи з цим не мав.  Повторюсь чи не краще "....нормально спокійно пояснити сусіду-пасічнику ситуацію і чисто по людяному без претензій запропонувати разом знайти вирішення" 

Що ж стосується,  як Ви кажете, правил добросусідства - поясніть яких саме. Зрозумійте якщо в мене алергія на квітковий пилок, а листя при сильних поривах вітру засмічує ще й моє подвіря, я не можу вимагати від сусіда аби він вирізав усі фруктові дерева. Ви ж самі розумієте  що будь який  Закон  містить загальні принципи чи то положення, а конкретизує їх постанови кабміна, розпордження певних відомств ітд, тобто підзаконні акти які розроблені у відповідності з Законом і саме для того  щоб чітко конкретизувати те що прописано в тому Законі. Так для прикладу існує  ЗУ "Про дорожній рух", проте аби конкретизувати все те що там прописано у відповідності до нього розроблені Правила Дорожнього Руху ітд.

Ну і щоб не бути голослівним наведу  посилання:  ЗУ "Про бджільнтцтво" 

Стаття 15. Розміщення пасік 
    Фізичні та  юридичні  особи  розміщують  пасіки  на земельних 
ділянках,  які належать їм на правах власності  або  користування, 
відповідно до ветеринарно-санітарних правил. 
     Розміщення пасік  на  земельних  ділянках інших власників або 
користувачів здійснюється за їх згодою. 
    Розміщення пасік  на  землях  лісового   фонду   здійснюється 
безоплатно з    урахуванням   вимог   Лісового   кодексу   України 

все, іншого стосовно розміщення пасік не передбачено. Окрім того в ст.29 тогож Закону чітко прописано на кого покладаються обовзки з контролю вище згаданих правил

Стаття 29. Державний ветеринарний контроль у галузі 
                бджільництва 
    З метою   запобігання   захворюванню   бджіл   та  додержання 
ветеринарно-санітарних  норм  і  правил  у   галузі   бджільництва 
здійснюється    державний   ветеринарний   контроль   у   порядку, 
визначеному Законом    України    "Про    ветеринарну    медицину"

залишаеться (в нашому випадку) уточнити  які конкретні вимоги що до розміщенн пасіки прописані в ветеринарно-санитарних правилах.

Читаємо ЗУ "Про ветеринарну медицину" 

Стаття 7. Державні органи ветеринарної медицини та їх 
               посадові особи 
     1. Державний департамент ветеринарної  медицини  з  державною 
інспекцією  ветеринарної  медицини  є  урядовим органом державного 
управління, який діє у складі центрального органу виконавчої влади 
з  питань  аграрної політики і реалізує державну політику в галузі 
ветеринарної медицини.  
    8. До повноважень Департаменту належать:
       15) розроблення   та   затвердження    ветеринарно-санітарних 
заходів,  нормативно-правових актів з питань ветеринарної медицини 
в межах своїх повноважень;
   9. Нормативно-правові акти Департаменту,  видані в межах його 
повноважень,  є обов'язковими для виконання  державними  органами, 
юридичними   особами   (резидентами   і   нерезидентами  України), 
громадянами України,  іноземцями та особами без громадянства,  які 
проживають/перебувають на території України. 

І  сам нормативно- правовий документ в якому чітко прописані вимоги щодо розміщення і облаштування пасік

Інструкція щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл

1. Вимоги щодо розміщення і облаштування пасік 
 1.3. Територію стаціонарної  пасіки  огороджують,  обсаджують 
плодовими  деревами  і  кущами....При розміщенні  пасіки  на  присадибній  ділянці   (подвір'ї) 
огорожа  повинна бути заввишки не менше 2,5 м для підвищення рівня 
льоту бджіл.

Надіюсь що потрачений мною час на написання цього поста із посиланнями на відповідні НПД стане в нагоді як бджолярам так і простим громадянам. Проте хочеться нагадати що окрім законодавчих норм,  існують норми здорового глузду, суспільної моралі і кінець кінців просто людності.......

  
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 11.04.2018 в 19:07, Николай Ахтырка сказал:

Немає такого.:ax:

:)

26 минут назад, Lefty сказал:

 

Інструкція щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл


1. Вимоги щодо розміщення і облаштування пасік 
 1.3. Територію стаціонарної  пасіки  огороджують,  обсаджують 
плодовими  деревами  і  кущами....При розміщенні  пасіки  на  присадибній  ділянці   (подвір'ї) 
огорожа  повинна бути заввишки не менше 2,5 м для підвищення рівня 
льоту бджіл.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...