Перейти к содержанию

Правові аспекти накладення заборони на розміщення пасіки


Галичанин

Рекомендуемые сообщения

21 минуту назад, Алёнка сказал:

  49 минут назад, Lefty сказал:

Громадянин  повинен виконувати закони, інструкції, накази, постанови то для органів влади. Перший закон це конституція. В законі про бджільництво немає норм що стосуються розміщення пасіки у себе на прибудинковій території, або щеде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилини тому, Николай Ахтырка сказав:

Громадянин  повинен виконувати закони, інструкції, накази, постанови то для органів влади. Перший закон це конституція. В законі про бджільництво немає норм що стосуються розміщення пасіки у себе на прибудинковій території, або щеде.

По правді інколи не розумію чому не постаратися детально розібратися в тому чи іншому питанні, а лише потім щось стверджувати (це нажаль стосується більшості людей). Здається я повністю крок за кроком підтверджуючи посиланнями на відповідні НПД (не полінуйтеся почитайте їх від початку до кінця і  вдумчиво)  відповів на запитання автора теми. На томість Ви пишете, що лише  закони повинні виконувати громадяни а всі інші підзаконні акти то для органів влади. Мало того що ви помиляєтись так самі собі ще й суперечите: "Інструкція щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл" є саме тим нормативно-правовим актом який згідно ЗУ " Про вет медецину"   "...є обов'язковими для виконання державними органами, юридичними особами (резидентами і нерезидентами України), громадянами України", і саме в цій інструкції конкретно прописані ветеренарно-санітарні норми про які йдеться в ЗУ "Про бжільництво"

ЗІ: практично те саме зараз написав що і в попередньому повідомлені лише з тією різницею що з заду на перед. Проте як ще детальніше "розжувати" я просто не знаю.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Николай Ахтырка сказал:

Громадянин  повинен виконувати закони, інструкції, накази, постанови то для органів влади.

:dntknw:....... Извините, а где такое написано? :( Может, в Конституции?

6 часов назад, Николай Ахтырка сказал:

Перший закон це конституція. В законі про бджільництво немає норм що стосуються розміщення пасіки у себе на прибудинковій території, або щеде.

Конституция - основной Закон Украины, далее идут кодексы и законы. Инструкции, постановления, приказы, положения, правила имеют меньшую юридическую силу и составляются для урегулирования моментов, не прописанных в законах и тем более в Конституции (в которой, если мне не изменяет память, даже слово "бджоли" не упоминается). Если чего-то нет в законе, ищем подзаконный акт (инструкцию и т.п.) и руководствуемся ним.

6 часов назад, Николай Ахтырка сказал:

Громадянин  повинен виконувати закони, інструкції, накази, постанови то для органів влади.

По вашим словам выходит, что все требования, расписанные в данной инструкции - требования по содержанию и разведению пчёл, по размещению пасек, по кочёвке - это лишь для пасечников, наделённых властью...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Николай Ахтырка сказав:

інструкції, накази, постанови то для органів влади

Так. Але тільки ті, які не зареєстровані в міністерстві юстиції. А як зареєструють, то стають для всіх.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Читаешь некоторых и думаешь признаваться что и я пасечник или ну его. :hmm:

Если действительно у соседа двор находиться на пути лета. Вот что ему делать? В итоге потравит нафиг и дальше что....

Элементарно можно хотя бы сетку натянуть на забор высотой метра три, которая используется для притенения.  У нее есть разная ширина, купить у забетонировать столбики или дорастить высоту забора а потом степлером прибить сетку не так уж трудно и дорого. 

Но нет же ............ 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Gazonof сказал:

Читаешь некоторых и думаешь признаваться что и я пасечник или ну его. :hmm:

Если действительно у соседа двор находиться на пути лета. Вот что ему делать? В итоге потравит нафиг и дальше что....

Элементарно можно хотя бы сетку натянуть на забор высотой метра три, которая используется для притенения.  У нее есть разная ширина, купить у забетонировать столбики или дорастить высоту забора а потом степлером прибить сетку не так уж трудно и дорого. 

Но нет же ............ 

У мене висота сітки над парканом 4м. Думаєте, допомагає?. 

Не те, щоб зовсім ефекту нема...  Так, 99% бджоли піднімається і летить догори. Проте поодинокі...

А у вітряну погоду майже всі опускаються вниз і все одно летять над городами...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ромео сказал:

Думаєте, допомагає?. 

Якщо ділянки по 6 соток то звісно допоможе.

2 часа назад, ромео сказал:

Так, 99% бджоли піднімається і летить догори.

Цього вже досить. А поодинокі то вже проблеми індійців, а їх проблеми шерифа не бентежать :)

Тс не обозначил масштабы трагедии кроме - жизни не дают. Ну я себе и представляю, что вдоль всего забора летками к соседу стоит сотня семей :Jumpy: и там ух :vinny:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 13.04.2018 в 13:16, Gazonof сказал:

Ну я себе и представляю, что вдоль всего забора летками к соседу стоит сотня семей :Jumpy: и там ух :vinny:

Куда летками не имеет значения.Есть такое как попасть на лет и тут не зависит от доброты особенно в ветреную и пасмурную погоду отоварят по полной, и есть такое как реакция пчел на запахи,особенно в безвзяточное время.Найти общий язык всегда можно,если не упираться рогами.Пчеловоды должны проводить беседы с соседями за чашечкой чая с медком и будет все в порядке.А если жадный один и завистливый другой то нервов себе попортят от собственной дури.

Ни какой суд в этом вопросе не поможет,потому как нет ни одного закона запрещающего содержать пчел на своем участке.Даже если у соседа аллергия на пчелиный яд и то суд не поможет.

В 13.04.2018 в 10:37, Gazonof сказал:

Если действительно у соседа двор находиться на пути лета. Вот что ему делать? В итоге потравит нафиг и дальше что....

Если будет установлен факт потравы,будет полностью выплачивать убыток.А с учетом ,что ихним склокам точно есть свидетели то желающему потравить не позавидовать

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Иван Иваныч сказав:

Куда летками не имеет значения.

Перше повідомлення Іван Іванича з яким я повністю згіден.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 03.04.2018 в 14:48, Галичанин сказав:

Тема атипова для пасічників, однак необхідність її створення зумовлена реальними подіями.

Звернувся до мене колега по роботі із проблемою: сусідські бджоли порушують правила добросусідства і фактично не дозволяють спокійно перебувати на присадибній ділянці членам його сім'ї. Як законно вийти із ситуації, в тому числі і в судовому порядку? Чесно кажучи, не знав, що йому з ходу відповісти. Знаю про вимоги щодо розміщення пасіки, а от щодо методів зворотнього процесу - невідомо. Може у кого є певний досвід в такій справі, в тому числі судовий, поділіться...Дякую 

В таку ситуацію я попав був в 1998 році, пасіка знаходилась на хуторі в одних газдів яких я давно знав, значить пасіку поставили під горою в саду, за садом ліс, з ліва город газдів з низу теж, справа сусідки город 70 арів 45 з яких були під траву худобі і ці 45арів біля самої пасіки, а так як в сусідки худоби не було то траву вона здавала іншому сусіду, він поступав мудро косив удосвіта, а коли сушив навіть , як бджола його і вжалила коли було то він про це неговорив, людина доброї вдачі і неконфліктна. Все було добре але сусідка зоорала все поле і біля пасіки посадила картоплю, а пасіка на тей час була огороджена просто латами аби худоба вулики не перевернула, тобто пасіка без жодного барєру, так от червень місяць після відкачки травневого меду якого було вдосталь з малини в основному, дзвонять мені із села на телефон домашній, мол приїзджай біда бджоли покусали сусідку, я швидко на велосипед і 17 км та я вже на пасіці за 50хвилин, приїзджаю всі говорять одразу:ae:, все стараюсь розкласти по пазлам і коли пазл вже в зборі починаю його розбирати, пожалили бджоли газдових коней та нібито сусідку, але на сусідці нічого невидно бо як вона пояснила в неї з малку нема алергії на бджоли, но це не основне в цій справі, запитую газди чому пішли підгортати конями картоплю в обід, адже удосвіта це легко сонце не парить і бджола б незавдала клопоту, а він каже сусідка настоювала , щоб підгортати в обід, - добре кажу, а чому коня водити взяв сусідку, а не когось із синів( у нього їх троє), каже мені газда, що знов сусідка настоювала на тому, що вона водитиме. Тож питаю я тієї "доброї " сусідки, а вже прийшов аж за три кілометри голова сільради( в якості адвоката "травмованої") , як рішаємо ситуацію, що маю робити, вона мені каже, що бідон 40 літровий меду, що року, питаю голову сільради , що він на те все скаже, адже він теж пасічник, тож голова сільради говорить або згідно закону я зводжу паркан висотою 2,20 метра, по всьому периметру 10арів на яких була розміщена пасіка, або ж таки даю 40 літрів меду , що року. Скажу чесно я обрав законий шлях запропонований головою і на який теж погодилась сусідка сподіваючись, що мені краще їй мед давати, час на те все голова сільради дав мені два тижні, це притому , що територія Дому Просвіти у селі така сама ж і голова четвертий рік неміг його загородити. Рівно через два тижні стояв паркан по периметру всієї пасіки, також був зведений невеликий деревяний будиночок 4 на 5 (20кв.м), душова і стіл для гостей........., а сусідка на наступний рік нічого не садила, сусід дальше косив траву, тільки на чарку на пасіку ходив він (через ту сусідку) лишній метраж до воріт:umora:, ось така історія, паркан необхідний в будь-якому випадку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Блін вареник знову я відстав від життя. ДБН  ДБНБ  СНиП  вже не діють, отак блін вареник, тому можно і пободатися в суді за забор. раніше в суді можноб було зсилатися на ці нормативні акти і више ніж 2,2 метри не ставити забора, тай на огородах висота непроникного забора не повинна була перевищувати (по пам"яті) 50 чі 60 см. А взагалі хто що буде робити щоб бджоли не жалили, треба довести що саме ваші бджоли жалять, і взагалі яким чіном наприклад на мене будуть впливати мої сусіди якщо навіть слідчій до мене може зайти у двір тільки по рішенню суду? Закони в нас не діють так як ніхто не хоче працювати що в поліції, що в прокуратурі, та і в інших державних органах.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 6 months later...

В этом году начал держать пчёл. Пока они были на пасеке на выезде всё нормально было. Дома был только один отводок с И.Ошкой. Но когда привёз пчёл домой им понравился соседский виноград. Через 6 дворов от меня есть вторая пасека но моя то рядом поэтому обвинения по порче винограда пали на моих пчёл. Соседка требует больше не привозить пчёл домой на зимовку угрожает вызвать комиссию. Что делать чтобы пчёлы не ели виноград? Подскажите пожалуйста.:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, F.A.V. сказал:

 Соседка требует,  угрожает вызвать комиссию. 

Как рядом живет ?  Что за комиссия?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, F.A.V. сказал:

 Что делать чтобы пчёлы не ели виноград? Подскажите пожалуйста.:(

1  оборвать виноград

2   срубить под корень куст винограда.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, F.A.V. сказал:

когда привёз пчёл домой им понравился соседский виноград.

Мои тоже в этом году соседский виноград подьедали.

6 часов назад, F.A.V. сказал:

Что делать чтобы пчёлы не ели виноград?

Собрать виноград. Обычно пчелы летят когда он уже спелый.

А если по человечески, то нужно смотреть на ценность того винограда. Если это куст какого-то шмурдяка то ценность его невелика и можно компенсировать. В моем случае вопрос был решен литрухой малиновой наливки и помощью в спешной уборке винограда. Теперь ждем когда вино поспеет.  

6 часов назад, F.A.V. сказал:

Через 6 дворов от меня есть вторая пасека но моя то рядом поэтому обвинения по порче винограда пали на моих пчёл.

Попробуйте подключить соседа-пчеловода к "разборкам". Обьясните, что придет время и на него тоже будут кляузничать. Вместе отбиться проще.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, F.A.V. сказал:

Соседка требует больше не привозить пчёл домой на зимовку угрожает вызвать комиссию.

Пускай вызывает и попробует доказать что это именно ваши пчелы. Скажете бакфаст на виноград не идет :crazy:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Сергей Тюркин сказал:

1  оборвать виноград

2   срубить под корень куст винограда.

У соседей? :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Джаз сказал:

Пускай вызывает и попробует доказать что это именно ваши пчелы. Скажете бакфаст на виноград не идет :crazy:

У соседа напротив раньше пасека зимовала дома так его соседка через забор вызвала какую-то комиссию заставили убрать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пока у меня не бало пчёл сам бурчал что его пчёлы мой виноград бьют.:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Ысч сказал:

если по человечески, то нужно смотреть на ценность того винограда. Если это куст какого-то шмурдяка то ценность его невелика и можно компенсировать.

Предлагал компенсировать говорит что денег не возьмёт. Убирай и всё.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, F.A.V. сказал:

У соседей? :hmm:

Ну да. это пока один мне известный способ  

 

10 часов назад, F.A.V. сказал:

 Что делать чтобы пчёлы не ели виноград

2 часа назад, F.A.V. сказал:

Пока у меня не бало пчёл сам бурчал что его пчёлы мой виноград бьют.:(

 

Ну тогда подарите соседке улик с пчёлами. может тоже бурчать перестанет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, F.A.V. сказал:

Предлагал компенсировать говорит что денег не возьмёт. Убирай и всё.

Значит виноград только повод. Не виноград, найдет что-то другое. Думаю примирение сторон невозможно. Не уберете будет кляузничать и пакостить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, F.A.V. сказал:

У соседа напротив раньше пасека зимовала дома так его соседка через забор вызвала какую-то комиссию заставили убрать.

На каком основании? 

Бред какой то.

А вообще это люди такие. Сначала им достаточно литры  меда, потом мало 3-х. Самый эффектный способ это забор 2.5м, а соседей послать.  По другому такие люди не понимают. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, F.A.V. сказал:

Предлагал компенсировать говорит что денег не возьмёт. Убирай и всё.

Огородити точок по нормах , витримати площу землі на сімю 30м.кв. і нехай комісія приходить. Сусідка нехай накриває виноград сіткою, шершні і оси також полюбляють виноград.:hi: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пускай вызывает комиссию...

Комиссии обясните  что пчёлы летают за 5-7 км.  а так как пасека у Вас маленькая то ваших пчёл там очень мало это нужно вывезти все пасеки в радиусе  3-5 км. от её куста а это не реально  и если это даже и сделать то на следующий сезон в этом районе будет катастрофа от недоопыления не будет ни винограда  ни ягод ни фруктов.  

ну и паралельно подаёте комиссии жалобу на соседских  кур. вонючих свиней. уток что крякают. кота что ловит ваших цеплят.   дерево на соседском огороде которое затеняет ваш огород.      ну в общем по соседски если захотеть придолбаться  за что найдётся.          

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...