Перейти к содержанию

Щавелева кислота


Рекомендуемые сообщения

Увожаемые господа ! Я на ФОРУМЕ недавно но хочу выскзать свое мнение по поводу применения щавелевой кислоты. Начиная с 1979 года чем только не обрабатывали семьи, перечислять не буду. На сегодня появилось много новых препаратов, но из старых остлась только щавелка. Мой более 30 летний стаж пасечника, ветврача свидетельствует о безвредном, надежном препарате. При работе с любым препаратом нужно соблюдать технику безопосноти. 2%раствор щавелки бьет клещ намертво. Применять можно и нужно когда есть показания при температуре не ниже 14гр. Причину аскосфероза нужно искать в другом. Парами кислоты можно работать при температуре 0=+5. Приспособлений масса. Есть метод Швейцарии описаный в журнале Укр. пасечник год не помню ?5гр. щавелки 1кг. сахара, 1 литр кипяченой воды. Даза 5мл. на улочку, температура обработки 0-+5. Результат отличный. Гибели маток никогда при любом способе не наблюдал. Количество семей в обслуживании до 100 пней.
Цей рецепт я так само бачив. Але здається мені, що маса кислоти не 5 гр а 35 гр.
Уважаемый владек, прошу извинения за допущенную ошибку при напечатании. Сообщение подкорректировал, нужно читать 75 гр щавелевой кислоты
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а если после осенней обработки щавелкой весною при главной ревизии обработать отваром полыни, тысячелистника и чуток настойки прополиса- думаю аскосфероз не устоит

Я 120 семей опрыскивать в рукопашную не буду, здоровья не хватит. :)
да -из росинки пшикать это не дело, - по улочкам тонкой струйкой будет быстрее
Уважаемые господа. АСКОСФЕРОЗ - это грибковое заболевание. И поэтому не нужно ничем опрыскивать, ни отваром полыни, ни тем более отваром лука, и прочими отварами. Ибо влага это плюс к силе грибкового мицелия. Поэтому, при профилактике и ликвидации данного заболевания, необходимо применять сухой метод обработки. То есть пары пароформа, трава тысячелистника иных фумигаторов которые не влияют на жизнедеятельность пчелосемьи. Однако, как ветдоктор, не могу не порекомендовать препарат НИСТАТИН, согласно инструкции к применению.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

Можно обрабатывать весной и летом или только осенью парами.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 8 months later...
Можно обрабатывать весной и летом или только осенью парами
В семьях где наблюдалась клиника болезни можно оставлять и на зиму под центром гнезда, весь период нужно следить за температурой если выше 15 то отодвигайте от расплода ближе к заставной. При температуре 20 и выше лучше перейти на траву тысячелистника.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 10 months later...

Дивно, в Німеччині ніхто не жаліється на аскосфероз після щавельки. Офіційно дозволеним препаратом на основі кислоти є OXUVAR. ..Це 3.5% розчин щавельки у воді та цукрі порівну. Поливають бджіл в клубі без розплоду як біпіном по 10 мл. на вулочку, максимально 50мл. на сім'ю і лище 1 раз. Більше разу шкодить бджолі, на відміну від парів щавлевої кислоти, які можна застосовувати по декілька разів, одразу по відкачці блоком та пізно восени. Тільки пари тут заборонено, на відміну від на приклад Австрії чи Швейцарії. Дія парів доходить в певних сім'ях без розплоду до 100%. Хто розуміє німецьку дивись тут

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо кому цікаво - можу зробити фотки свого "агрегату" для "взгонки". Тема, до речі, досить цікава. Деякі товариші на німецьких форумах кажуть, що обходяться лише щавелькою і вже багато років не мають втрати сімей від варроа. Ціна однієї обробки копійки - дія майже 100%! Екологічно, не лишається у воску, в меді є натуральною складовою.. Хто ще із форумчан користується щавелькою?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо кому цікаво - можу зробити фотки свого "агрегату" для "взгонки". Хто ще із форумчан користується щавелькою?
Чоловік, в якого я купував бджіл, багато років користується виключно щавлевою кислотою. Проблем з кліщем не мав. А "агрегат" для "взгонки" з задоволенням подивимось.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо кому цікаво - можу зробити фотки свого "агрегату" для "взгонки". Хто ще із форумчан користується щавелькою?
Чоловік, в якого я купував бджіл, багато років користується виключно щавлевою кислотою. Проблем з кліщем не мав. А "агрегат" для "взгонки" з задоволенням подивимось.
На днях зроблю фотографії та викладу. А цей чоловік яким чином обробляє своїх бджіл? Як у нього з аскосферозом?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На днях зроблю фотографії та викладу. А цей чоловік яким чином обробляє своїх бджіл? Як у нього з аскосферозом?
Щовесни бризкає розчином. За аскофероз не чув, бджіл купив здорових.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Уважаемые господа. АСКОСФЕРОЗ - это грибковое заболевание. И поэтому не нужно ничем опрыскивать, ни отваром полыни, ни тем более отваром лука, и прочими отварами. Ибо влага это плюс к силе грибкового мицелия. Поэтому, при профилактике и ликвидации данного заболевания, необходимо применять сухой метод обработки. То есть пары пароформа, трава тысячелистника иных фумигаторов которые не влияют на жизнедеятельность пчелосемьи. Однако, как ветдоктор, не могу не порекомендовать препарат НИСТАТИН, согласно инструкции к применению.
Я по специальности инженер- механик, поэтому в свое время вылечил аскосфероз исходя из технических понятий - троекратным опрыскиванием "мертвой водой", т.е., полученной путем электролиза водой с наличием катионов водорода. Для профилактики провожу опрыскивание каждой весной. Последние семь лет мелового расплода не наблюдаю.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

да уж порабы и нам отказатся от амитразов, почемуто за бугром давно отказались, Немцы от байварола, амы досих пор ставим фумисан, варотом, варостоп.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось фото. На трубку, яка вільна, надягаю вентилятор від комп'ютерного бж. І дозатор з шприца

post-4088-1320240401_thumb.jpg

post-4088-1320240424_thumb.jpg

post-4088-1320240449_thumb.jpg

post-4088-1320240461_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Обробка займає декілька хвилин. Шланг (для зручності взяв прозорий, щоб видно було пари) засовую в льоток, вільний простір закриваю мокрою шматою. На 10 рамок лангстрота 1г. щавелевої кислоти. Газовою горілкою прогріваю спочатку перехрестя трубок, а потім низ. Як тільки пішов пар - одразу вмикаю вентилятор - все нагнітається у вулик. Через хвилину висмикую шланг та залишаю закритим вулик ще на 15-20 хвилин. Кліщ починає сипатись на другу добу. Увага, пари щавельки шкідливі! Потрібно бути обережним!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На трубку, яка вільна, надягаю вентилятор від комп'ютерного бж

Нема фотки? Чому трубка до крану така довга?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нема фотки? Чому трубка до крану така довга?
Фотку зроблю, тоді вентилятора під рукою не було. Трубка довга, щоб руку не пекло - за неї тримаєш. Хоча можна (треба?) і покоротше, просто з верху зробити дерев'яну ручку.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На 10 рамок лангстрота 1г. щавелевої кислоти

Колись, давно так обробляв.Але брав 2г на 10 рамок.І замість вентилятора просто дув ротом в такий же шланг,як на виході у koljok .Кліщ сипався зразу після обробки а не через добу.Недолік-швидко забивався вихідний шланг кристалами щавельки і доводилось чистити. Koljok в тебе не забивається?Дякую за фотки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На 10 рамок лангстрота 1г. щавелевої кислоти

Колись, давно так обробляв.Але брав 2г на 10 рамок.І замість вентилятора просто дув ротом в такий же шланг,як на виході у koljok .Кліщ сипався зразу після обробки а не через добу.Недолік-швидко забивався вихідний шланг кристалами щавельки і доводилось чистити. Koljok в тебе не забивається?Дякую за фотки.
Всем добрый вечер. Аналогично лет 25-30 назад обрабатывал щавлевой-2гр на улей приспособа похожая на KOLJoK ток поболее. Грел паяльной лампой а дул автонасосом. Трубки-шланги быстро забиваются. Клещ осыпается быстро. Пары очень вредные при случайном вдыхании. Минус этой приспособы-неудобная загрузка щавлевой и то что забиваются шланги.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Koljok в тебе не забивається?Дякую за фотки.
Прошу. Шланг доводиться чистити десь раз на 10 вуликів. Шланг промиваю, апарат вистукую. Проблем із загрузкою кислоти немає.
Кліщ сипався зразу після обробки а не через добу
Кліщ починає сипатись можливо і одразу, але пік осипу пиходиться на 2-3 день після обробки, по крайній мірі я так спостерігав, підраховував щодня.
Пары очень вредные при случайном вдыхании. Минус этой приспособы-неудобная загрузка щавлевой и то что забиваются шланги.
це точно, рекомендують протигаз, я поки так обходжусь. (До речі, є досліди здається німців на тему шкідливості для пасічника під час обробки, буде час - коротко перекладу) Питання до всіх хто обробляв/обробляє щавелькою: яка ситуація сімей з аскосферозом після обкурювання? Тут німці про такий побічний ефект мовчать, в мене ще досвід не великий... Поділіться інформацією...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось ще варіант обробки: cAx952TkKdc p.s. як вставити відео прямо в пост?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось ще варіант обробки:
p.s. як вставити відео прямо в пост?
Да просто надо посмотреть тему ТУТ
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да просто надо посмотреть тему ТУТ
дякую, розібрався. ось ще одне apiIe_QQSv4
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ось ще одне
Вже думаю як зробити. Такий аппарат не заб`ється.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ось ще одне
Вже думаю як зробити. Такий аппарат не заб`ється.
Як на останньому то не повинно. Там говориться, що закладати кислоту лише після прогріву трубки до самого кінця, а коли вона гаряча (я думаю там більше 100°с) то кислота не осідатиме. Як будете робити, то не забудьте про нагнітання повітря. Швейцарці робили досліди різних агрегатів для взгонки, так самим неефективним виявився випаровувач з простої трубки яка лише нагрівалась (якщо не помиляюся то ефективність десь 60%), а з подачою повітря в деяких сім'ях до 100%. І ще, при випаровуванні не перегріти, так як десь після 200° щавелька розкладається... Пробуйте, робіть. Я впевнений, результатом будете задоволені. Як раз десь зараз, коли бджола стане без розполоду, замість біпіну ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пробуйте, робіть. Я впевнений, результатом будете задоволені.
Щиро дякую за конструкцію. :ay: Буде тепер дві: одна для Тимолу, друга для Щавельки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...