Перейти к содержанию

АПІМОНДІЯ-2013 в Україні


Dan

Рекомендуемые сообщения

Шановний Юрій Рифяк

Уважаемый, как Вы быстро клюнули на очередную морковку. Кто такой Юрій Рифяк? Почему Вы его зауважали? Его поставили чиновником по связям? Он даже не пчеловод и не представляет что это такое. Он даже не знает что такое Дым - пушка и для чего она. И никакой сахар, а тем более субсидии пчеловодам ни он, ни его братчики нам не дадут. Мы им нужны, вот они и будут писать о пресс- конференциях, встречах, поедут изучать опыт приема Апимондий во Францию. У них сейчас очень много работы - выбивать деньги у спонсоров. Тут целую отрасль нужно поднимать! А Вы со своими мелочами.
А зачем они нам нужны? У нас и так перепроизводство меда. Дайте мне рынок с нормальными ценами - я и сам себя проинвестирую.

Дадут Вам рынок с нормальными ценами - уже Вас ищут куда бы пригласить. Но Вы такой проханый, что цена за 1 кг меда - 1,5 у.е. Вам может не понравится. Поищут рынок во Франции или Англии. Но потом не обижайтесь, если он окажется у наших соседей на Сахалине или в Магадане. Лет на 5. торговли. Вот там и проинвестируете.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго дня, всім! smile.gif Мене звати Юрій Рифяк, я координатор з комунікацій Організаційного Комітету 43-го Всесвітнього Конгресу Апімондії, що проходитиме у вересні 2013 року в Києві.

Ну як Ви себе назвали "представником", то скажіть будь-ласка, хто ж то був(чи є) Apimondia.Ukrain.2013 . ???
Уважаемый, как Вы быстро клюнули на очередную морковку. Кто такой Юрій Рифяк? Почему Вы его зауважали? Его поставили чиновником по связям? Он даже не пчеловод и не представляет что это такое. Он даже не знает что такое Дым - пушка и для чего она.

Осьна сайті Братства побачив...
Контакти: Юрій Рифяк, Сергій Шмуля,
Другий був першим... ;) Про "шановний", то думаю що це просто як правило хорошого тону. Те що хлопці не пасічники, то нічого дивного. Керував же вчитель фізкультури Укрзалізницею... Це вже стало нормою нашого суспільства, коли будь-яка кухарка управляє державою... Звичайно хотілося б побачити те привабливе АПІЕКСПО... АЛЕ ХТО НАС ТУДИ ПУСТИТЬ? . Нам же в крайньому випадку викладуть на якомусь виданні загальну невиразну фотку тих, пояснивши що саме їх гречаний мед втретє завоював 1-е місце в світі ;) ... Щоб тільки до того часу наші бджілки дожили, а не загинули від отруєння пестицидами, чи чогось іншого, бо наші мужі можуть так захопитися підготовкою до Конгресу, що забудуть нащо взагалі бджоли потрібні. Прийшла ж "апімондія" до нас і обізвала моральними уродами... Тільки пасічники можуть розуміти що без бджіл не буде меду, що Закон про бджільництво в Україні не виконується, і що скептицизм до проведення Конгресу в Україні викликаний не "моральним уродством", а усвідомленням того що саме звичайні пасічники ЗАЙВІ НА ЦЬОМУ СВЯТІ ЖИТТЯ. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можна десь запис подивитися?
- Думаю, 5 канал дасть відео завтра - тоді десь залиємо і дам посилання. Наразі диавіться новини на першому національному та на каналі 24 у 20-00, 21-00, 22-00, 07-00, 08-00 - сьоглдні і завтра.
Президент держави -пасічник! Яку ще увагу потрібно привертати? opr06K94.gif
Як часто вам доводилося спілкуватися з Президентом про проблеми бджільництва? В Україні бл. 600 000 чиновників - і Президент тільки один із них. І він не так багато вирішує, як прийнято вважати (у всіх залишилися стереотипи всесильних царів та генсеків, але повноваження Президента України сьогодні дуже обмежені). Актуальні, гострі питання лежать в компетенції представників держави, з якими ви контактуєте постійно - а їм, повірте, глибоко на..ти на бджільництво, так само як і на все інше. :UA:
Мне очень понравилось, что за это взялось не государство, а Братчики. И сразу сказали что нужно 3- 4 млн. грн от спонсоров. Это же до 2013 года нужно кормить оргкомитет и всех труженников невидимого медового фронта. Теперь и безработных в стране станет меньше и пчелы проникшись ответственностью за Апимондию 2013 понесут меда больше. Но это только у тех кто поддерживает Братство. Шануемось.
Шануймось, Сергію Миколайовичу. :az: Хочу спитати: ви самі читали матеріал з УНІАНУ, який сюди виклали? Там наведено виступи голів двох організацій. Одна - це Братство Бджолярів, а інша - Спілка Пасічників - що є де-факто державною структурою. Оргкомітет утворений спільно цими двома організаціями, тобто є співпраця держави та громадського сектора. Щодо 3-4 млн. Умовою Апімондії є те, що кожен Конгрес повинен бути ПРИБУТКОВИМ. Для Києва, для країни, для галузі. Це не благодійна акція. Лише прямий прибуток має повністю окупити витрати. Тому Конгрес робитиметься як інвестиційний проект. І годувати ви нас не будете, не хвилюйтеся. :):af:
Уважаемый, как Вы быстро клюнули на очередную морковку. Кто такой Юрій Рифяк? Почему Вы его зауважали? Его поставили чиновником по связям? Он даже не пчеловод и не представляет что это такое. Он даже не знает что такое Дым - пушка и для чего она. И никакой сахар, а тем более субсидии пчеловодам ни он, ни его братчики нам не дадут. Мы им нужны, вот они и будут писать о пресс- конференциях, встречах, поедут изучать опыт приема Апимондий во Францию. У них сейчас очень много работы - выбивать деньги у спонсоров. Тут целую отрасль нужно поднимать! А Вы со своими мелочами.
По-перше, шановний Сергію Миколайовичу, ви мене не знаєте особисто і я жодним чином не давав Вам приводу висловлюватись на мою адресу подібним образливим чином. Давайте з поваги до людей, які це читають дотримуватися культури дискусії. Тепер по суті. Так, я не бджоляр, хоча вже близько чотирьох років моя робота пов'язана з цією галуззю і я проникся щирою повагою до непростої та натхненної праці бджолярів. Однак те, що я не бджоляр, жодним чином не перешкоджає мені виконувати свої обов'язки. Скажіть будь ласка, коли ви сідаєте в автобус, щоб доїхати до свого точка, Ви вимагаєте щоб його водій був бджолярем? Чи можливо для Вас важливіше щоб він вмів добре водити автобус? Я вважа., що найкращі результати досягаються тоді, коли разом працюють фазівці різних профілів, кожен з яких вносить щось своє. Саме за таким принципом сформовано наш Оргкомітет, де є як бджолярі, так і спеціалісти з маркетингу, з фінансів, професійні менеджери, тощо. :) Розіб'ю свою відповідь на кілька повідомлень, щоб зручніше було читати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:Dm:

А зачем они нам нужны? У нас и так перепроизводство меда. Дайте мне рынок с нормальными ценами - я и сам себя проинвестирую.
Спробую коротко пояснити навіщо потрібні інвестори. Отже, як Ви сказали, Вам потрібен ринок з нормальними цінами. Найбільш очевидний варіант для цього - споживацький ринок ЄС. Опускаючи зайві деталі скажу, що для того, аби вийти на цей ринок, Вам потрібно: 1. Сертифікувати своє виробництво за нормами ЄС 2. Отримувати експертний висновок на кожну партію меду в міжнародно акредитованій лабораторії, наприклад цій. 3. Закупити банку та надрукувати етикетку 4. Організувати упакувальну лінію 5. Орендувати склад для тари та готової продукції 6. Провести кампанію з просування Вашого товару на цільовому ринку 7. Найняти фахівців, які допоможуть зробити усе вище зазначене. Пропустите хоч один пункт - нічого не вийде. У Вас ще залишилось питання навіщо потрібні інвестори? :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:hmm:
Ну як Ви себе назвали "представником", то скажіть будь-ласка, хто ж то був(чи є) Apimondia.Ukrain.2013 . ???
Вибачте, не зрозумів запитання. Будь ласка, переформулюйте. :):baby:
Другий був першим... wink.gif Про "шановний", то думаю що це просто як правило хорошого тону. Те що хлопці не пасічники, то нічого дивного. Керував же вчитель фізкультури Укрзалізницею... Це вже стало нормою нашого суспільства, коли будь-яка кухарка управляє державою...
Шановний пане Mapet, рівень ваших узагальнень не може не вражати. :ay::dntknw:
Звичайно хотілося б побачити те привабливе АПІЕКСПО... АЛЕ ХТО НАС ТУДИ ПУСТИТЬ? . Нам же в крайньому випадку викладуть на якомусь виданні загальну невиразну фотку тих, пояснивши що саме їх гречаний мед втретє завоював 1-е місце в світі wink.gif ... Щоб тільки до того часу наші бджілки дожили, а не загинули від отруєння пестицидами, чи чогось іншого, бо наші мужі можуть так захопитися підготовкою до Конгресу, що забудуть нащо взагалі бджоли потрібні. Прийшла ж "апімондія" до нас і обізвала моральними уродами... Тільки пасічники можуть розуміти що без бджіл не буде меду, що Закон про бджільництво в Україні не виконується, і що скептицизм до проведення Конгресу в Україні викликаний не "моральним уродством", а усвідомленням того що саме звичайні пасічники ЗАЙВІ НА ЦЬОМУ СВЯТІ ЖИТТЯ. opr06K93.gif
Скажу свою думку з цього приводу. Ми обидва з Вами знаємо, що живемо в країні, яка тільки 20 років є незалежною, має важкий пост-колоніальний та пост-тоталітарний спадок, роздирається внутрішніми протиріччями та є затиснутою між інтересами навколишніх набагато потужніших геополітичних гравців. Важко знайти в цій країні галузь, яка не мала б не просто проблем, а важких, системних проблем. Важко знайти українця, який не мав би вагомих причин нарікати на своє становище та критикувати неефективність держави. Це об'єктивно. Це всі розуміють. Однак суть капіталізму якраз і полягає в тому, що все залежить від тебе. ;) Ти можеш бути всім, а можеш ніким - залежить від того, наскільки вистарчить тобі розуму, бажання та терпіння. Держава в обставинах, які склалися, не може і не повинна допомагати. Я особисто НЕ ХОЧУ, ЩОБ ДЕРЖАВА ДОПОМАГАЛА БДЖІЛЬНИЦТВУ. Нехай краще спершу візьметься за охорону здоров'я та освіту - це важливіше. А ми з вами вже якось виборсаємося. Держава просто не повинна заважати. Тепер про Свято Життя. Бюджетом 43-го Конгресу передбачено цільові субсидії на оплату реєстраційних внесків бджолярів через механізм бюджетних асигнувань, стипендій та грантів бджільницьких об'єднань з метою зробити участь у Конгресі доступною для максимально широкого кола українських бджолярів. :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І годувати ви нас не будете, не хвилюйтеся.

Я и не волнуюсь. Потому что не вступал в общества пчеловодов. Хотя, возможно, там где то числюсь.
Умовою Апімондії є те, що кожен Конгрес повинен бути ПРИБУТКОВИМ. Для Києва, для країни, для галузі. Це не благодійна акція. Лише прямий прибуток має повністю окупити витрати. Тому Конгрес робитиметься як інвестиційний проект.

Это еще раз говорит о том, что простой пчеловод , занимающийся пчелами Вам не нужен - нужно заработать деньги на проведении когресса.
По-перше, шановний Сергію Миколайовичу, ви мене не знаєте особисто і я жодним чином не давав Вам приводу висловлюватись на мою адресу подібним образливим чином. Давайте з поваги до людей, які це читають дотримуватися культури дискусії.

Я не знаю, за что Вы меня называете шановным - не видя и не зная меня. Я так не могу. Если Вы не чиновник , занимающийся организацией мероприятий - то кто же Вы пан Рифяк? И если сможете напишите чем я Вас обидел своими словами?
Скажіть будь ласка, коли ви сідаєте в автобус, щоб доїхати до свого точка, Ви вимагаєте щоб його водій був бджолярем

Что то Вы не в ту степь поехали с автобусом. Когда я сажусь в автобус мне важно чтобы водитель знал правила уличного движения, умел их применять и нормально водил автобус. А теперь главное - нельзя быть затычкой в каждой бочке. Я свое сообщение писал Mashika и Sanich , а не Вам и не уполномачивал Вас влезать в нашу переписку. А Вам желаю успехов в вашем нелегком труде.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Конгрес повинен бути ПРИБУТКОВИМ. Для Києва, для країни, для галузі.

От ми вас і розкусили. ;) А мені яка з того користь?
І годувати ви нас не будете, не хвилюйтеся.

Кожен хто працює біля землі та й когось годує. В тому числі і вас. ;)
Саме за таким принципом сформовано наш Оргкомітет, де є як бджолярі, так і спеціалісти з маркетингу, з фінансів, професійні менеджери, тощо.

А як на мене, ваш комітет сформований по принципу кумівства. Чи може я щось пропустив і склад комітета десь обговорювався публічно? ;) Ну, не дожили ми ще до того.
Пропустите хоч один пункт - нічого не вийде. У Вас ще залишилось питання навіщо потрібні інвестори?

На жаль, мені здається, ми по різні сторони барикад. Я не бачу в ваших словах майбутнього для тих 399 тис. пасічників про яких ви так схвально розповідали.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як часто вам доводилося спілкуватися з Президентом про проблеми бджільництва? В Україні бл. 600 000 чиновників - і Президент тільки один із них. І він не так багато вирішує, як прийнято вважати (у всіх залишилися стереотипи всесильних царів та генсеків, але повноваження Президента України сьогодні дуже обмежені). Актуальні, гострі питання лежать в компетенції представників держави, з якими ви контактуєте постійно - а їм, повірте, глибоко на..ти на бджільництво, так само як і на все інше.

Ох відчувається у ваших словах слова зверхності. :ah: Ми тут не миром мазані, і самі знаємо хто у нас за що відповідає і які повноваження має. Доступ до інформації у всіх рівний - видавати себе за розумнішого в наш час справа неблагородна і даремна. ;) А ще є така приказка - риба гниє з голови. І вцьому я вже переконувався не раз.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

День добрый! Совершенно не могу найти в себе сил уйти и не вставить свои пять копеек. :) Друзья и сочувствующие! Перед вами сейчас «держит удар» совсем молодой человек. Многим из нас он годится в сыновья, а некоторым и во внуки. А теперь, представьте себе, что вы предъявляете своим детям претензии за Несовершенство наших государственных структур? Это наивно и смешно. Как минимум! Забавно, что особенно «грешат», вчерашние «поборники справедливости». Ну, это нормально. Я к этому привык и даже знаю или догадываюсь об истинных истоках этих поведенческих реакций. Но я не об этом. Я привык, с улыбкой относится к подобным наездам. :ae: Пан Юрий, может не понять и имеет полное право послать всех, (куда, в принципе, пардон, большинство и заслуживает по своему уровню понимания :IMHO1: ) и заняться своими насущными проблемами. Кто от этого проиграет? Думаю – мы. Молодость - не порок. Я замечаю в словах Юрия тенденции, напоминающие мне, слова моих детей и племянников. Их сейчас так учат. Это новое для нас, но не обязательно неправильное. Я так думаю! У нас есть шанс получить информацию, если не из самых главных рук, то из рук, очень приближенных к … куда надо. ;) Обижаться на то, что волею судьбы или случая, эти руки оказались настолько приближенными – смешно. Мы все здесь оказались волею какого-то случая, а некоторые даже, по совковой привычке, считают, что наличие компа и сетевого кабеля волшебным образом превратило их мозг, в мозг «избранных» и наделило необычайными правами и возможностями. Наивные! Напомню, что получать информацию, можно как из прямых ответов, так и из того, на что абонент отказывается отвечать. И неизвестно еще, из чего больше. Пользуйтесь случаем! Апимондия 2013 – будет независимо от того, хотим мы этого или нет. Расслабьтесь и получайте удовольствие. У меня, например, уже есть знакомые, которые интересуются, как им получить возможность представлять Украину на форуме, в качестве образцово-показательных пасек и где получать "подъемные" на улучшение подъездных дорог. Согласны заранее, на все условия, вплоть до обязательства ходить всё время в вышиванке, размовлять спивучою мовою и колесить по дорогам и весям седьмыми, восьмыми и даже девятыми номерами, в команде шановного пана Струка. Вооот, о чём надо спрашивать и переживать! Всем цёмы! :wave: Р.с. Простите, запятые не ставил, пишу в дороге. Спешу. Ну, там, вроде, всё понятно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Совершенно не могу найти в себе сил уйти и не вставить свои пять копеек.

Куда собрались, неужели покидаете нас. Да теперь серъёзнее. По поводу молодёжи и прочего. Я щитаю назвался груздём, значит в торбу. Действительно может это будущий президент нашей неньки. Вот и пусть послушает чаяния народа, как приближонный к какому то союзу, или того больше вхож ещо выше. Мы этими решениями съездов и прочего сыты по горло. А правда в том что дядя мой занимаясь пчёлами не стоял на рынках а реализовывал через райпотреб. И не мечтать нужно. и спорить о не збывшемся.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня, например, уже есть знакомые, которые интересуются, как им получить возможность представлять Украину на форуме, в качестве образцово-показательных пасек и где получать "подъемные" на улучшение подъездных дорог. Согласны заранее, на все условия, вплоть до обязательства ходить всё время в вышиванке, размовлять спивучою мовою и колесить по дорогам и весям седьмыми, восьмыми и даже девятыми номерами,

bombus, мне очень жаль , что Ваши знакомые готовы душу продать и лизать чужие пятки ради материальных благ. Все проходит. И дороги будут не нужны, а воспоминание о зарабатывании благодарностей и денежных подачек от власть имущих останется и детям передастся и вырастут новые рабы и холуи, готовые для выполнения просьбы - приказа от начальника сделать все. Кстати, может пан Юрий пишет Вам в личку, но ничего нового он мне на форуме не поведал и если и пошлет, то я не обижусь - я все 64 года иду туда, куда я хочу, а не куда посылают. Вы может что то проиграете, судя по Вашему сообщению, поэтому это мое последнее сообщение в этой теме. Не хочу чтобы Вы огорчались. Что то после окончания сезона у Вас что то с ориентацией случилось:
Расслабьтесь и получайте удовольствие.

Всем цёмы!

То Боря Моисеев всех мужиков целует, тетперь Вы начали. Вам же хорошей дороги и благополучного возвращения.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Куда собрались, неужели покидаете нас.

Как Вы могли в такое поверить? Помните момент из "Иван Васильевич меняет профессию?" Милый Бунша(царь ряженный") спрыгнувший со стены, так мне одного нашего форумчанина напомнил! ;) С другой стороны, я как типичный донор, не имею ничего против, если желая порадовать спешащих на работу, утром, походя, еще и ложившегося спать осчастливил! Мне не жалко. Людына сутки под кайфом ходит! :umora:
bombus, мне очень жаль , что Ваши знакомые готовы душу продать и лизать чужие пятки ради материальных благ. Все проходит.

Неее! Мои знакомые не будут лизать пятки и продавать душу - они согласны "одеть вышиванки и говорить на мове", что само-по себе не является для них подвигом, надругательством над святынями и не представляет особых трудностей. Ну, а уж прокатиться в одном автобусе со Струком и его братчиками - мечта для каждого тонкого ценителя живописи и хорового пения. Я бы, например, не отказался, доведись ехать в одну сторону.
поэтому это мое последнее сообщение в этой теме. Не хочу чтобы Вы огорчались.

А вот об этом даже и не вздумайте и мечтать! Сергей Николаевич! Я пробежался, легкой трусцой, по летнему форуму и должен сказать от лица всех форумчан (от модераторов - вижу не дождёшься, у них другие заботы и приоритеты, как мы видим) большое Вам спасибо, что "держали зал!" Будет совсем не по-товарищески, бросить эту тему сейчас на... на кого? Sanicha и меня? Мы вдвоем не потянем! Остальным пэче сами видете что. ;) Кто "обидел" их бога и когда с неба сахар посыплется. :umora: Нет, я так не играю. Или все на одного или... :dntknw:
Что то после окончания сезона у Вас что то с ориентацией случилось: То Боря Моисеев всех мужиков целует, тетперь Вы начали.

Не могу удержаться и не привести фразу моей любимой Ф.Г. Раневской: "Лесбиянство, гомосексуализм, мазохизм, садизм - это не извращения! Извращений, собственно, только два: хоккей на траве и балет на льду". Заметьте! Проживание три месяца в лесу со сторожем и собакой - в этот список не входит! :az: Я надеюсь на Вас, Сергей Николаевич! Всё будет хорошо! Парень - действительно молод и "всего лишь" координатор по связям с общественностью. Ну? Продолжаем? :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня по радио слышал о Апимодия-2013. :ay: Правда, диктор "шутник", сказал как бы не было, что "и я там был, мед пиво пил. По губам текло, а в рот не попало." :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Уважаемые, зря так неприветливо и раздраженно встретили Юрия. Мне его слова, подходы, да и сам факт его появления, и желание писать и много писать по теме очень импонируют. Хотелось бы надеяться, что диалог и дискуссия продолжится.

Так, я не бджоляр, хоча вже близько чотирьох років моя робота пов'язана з цією галуззю

Юрий, хотелось бы знать, что это была за работа? И еще - вы были во Франции на АПИМОНДИИ-2009? Других конгрессах? И наконец (вы же не женщина :) - сколько вам лет? А то тут, ваш возраст (по каким-то признакам отнесли вас к "детям") пытаются записать в недостаток.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чомусь після перегляду останніх повідомлень, суперечок в цій темі захотілося піти в душ і змити з себе той бруд, якого налили НІЗАЩО один на одного. Едуард Асадов ""По первому движению души Ни злых , ни страстных писем не пиши, Чтобы жалеть жестоко не пришлось, Когда остынут счастье или злость."" 1. Дискусія на форумі виставляється на загал, щоб в неї встрягав будь-хто, на те він і форум. 2.Приказка про рибу, що гниє з голови має продовження "" Та чистять її з хвоста "" PS Зрозумійте мій допис правильно, і ні в якому разі як погрози. На форум забігаю щоразу, як лиш випаде нагода, інколи залишивши невідкладні справи, бо тут знайшла розуміння, відпочиваю фізично і морально і хвилини спілкування, нехай заочного, є для мене свято. Не збавляйте його гарячковістю своїго характеру, будь-ласка. :ax::baby:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щоб був конструктив, потрібно: 1. чітко формулювати, що саме потрібно від держави
Не помню кто сказал Нам хлеба не надо -работу давай Нам солнца не надо - нам партия светит А что-бы не придумывать что нам нужно -неужели так трудно посмотреть что делается в других странах в помощь пчеловодам -и ВЗЯТЬ самое лучшее от каждого самый лучший опыт - на чужих ошибках пускай ЮРИЙ расскажет что он увидел в Корее
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А то тут, ваш возраст (по каким-то признакам отнесли вас к "детям") пытаются записать в недостаток.

Хуторянин! Ну, вы то чего? ;) Не ожидал от Вас такого! :dntknw: Где и кто пытался отнести возраст к недостаткам? :blink: Не передёргивайте! Я в жизни не поверю, что Вы не поняли о чём идёт речь, не заметили интонации! ;) Хоть Вы меня не разочаровывайте! :( Так же невозможно работать... Глупо предъявлять от человека, в возрасте Юрия, чтобы он нёс ответственность ... за развал экономики... СССР, например. :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Стаття з "України молодої" - http://www.umoloda.kiev.ua/number/1500/175/52754/ Медові ріки на Дніпрових берегах Пасічники з усього світу визнали український мед найкращим і збираються у 2013 році до України на Всесвітній конгрес бджолярів Марина ТКАЧУК Український стенд і музики вразили «Апімондію». (Фото Анатолія ХАРКОВЕНКА.) Сьогодні цивілізований світ не хоче їсти цукор і лікуватися хімією — він повертається до тисячолітніх джерел життя і обирає... мед. На всіх континентах «нектар богів» стає рушієм харчового, сільськогосподарського, фармацевтичного, косметичного виробництва. Продукти бджільництва тепер в усьому — в помадах, хлібі, інгаляторах, жувальних гумках, мазях, вині... Україна у «медових справах» задніх не пасе: за виробництвом меду ми — перші в Європі й п’яті у світі. В нас прадавня культура бджільництва й надзвичайні економічні перспективи. Мед може і повинен стати світовим брендом української нації — таким як французький сир і вино чи російська горілка. І світ уже дав нам картбланш: у 2013 році до України з’їдуться на конгрес бджолярі з усіх куточків планети. Адже на цьогорічному всесвітньому форумі у Франції ми переконали усіх: Україна — медовий край. Як це відбувалося, бачила і «Україна молода». ? Український мед — найкращий у світі Аргентинець Роман Коза до України має особливе ставлення — його дід, військовий лікар, емігрував із рідної Галичини ще у 30ті роки. Із найдорожчим для себе — родиною і бджолярським реманентом. «Дід дуже любив поратися біля пасіки, учив нас бджільництву», — розповідає, розкладаючи старі сімейні фото, Роман. На цьому хлопцеві «медова нитка» не перервалася: сьогодні український аргентинець Роман Коза — теж займається пасічництвом. «Ми говоримо в родині українською мовою, — каже Роман, — ліпимо вареники, мама навчила мене вишивати і пекти паски. Цьому вчаться і мої діти. Звісно, що і бджоли — це наша родинна традиція». Роман Коза ніколи не був в Україні. Але тут, у французькому Монпельє, куди на Всесвітній конгрес бджолярів «Апімондія» з’їхалися 10 тисяч пасічників із 80 країн, він відчув себе, наче на рідній землі. На конгрес прибула чимала українська делегація — близько 50 бджолярів. З ними Роман і вболівав за нашу країну: Україна виборювала право на проведення міжнародного бджільницького форуму в 2013 році. І перемогла, переконливо подолавши серйозних конкурентів: Туреччину, Іспанію, Італію, Угорщину та Болгарію. За кандидатуру України віддали голоси 93 члени генеральної асамблеї «Апімондії» зі 165. Україна була найпомітніша в Монпельє: гурт запальної народної музики «Будьмо» та танцюристи з ансамблю Вірського не давали сумувати учасникам виставки, біля двох наших стендів завжди було людно, а вже на другий день тисячі учасників конгресу носили на грудях значок у вигляді жовто­блакитної квітки — логотипу «Апімондії»2013 в Україні. Більше того, як уже писала «УМ», наш мед знову здобув золоту медаль, його укотре офіційно визнали «Найкращим медом світу», так само як і два види традиційних медових вин. Крім того, стенд від України названо кращим на виставці «АпіЕкспо2013», а веб­сайт заявки України на проведення «Апімондії» 2013 нагороджено срібною медаллю. «Тепер я точно побуваю в Україні!» — тішиться Роман Коза. «Про вас потрібно знати світу» Після «Апімондії» у Монпельє чимало іноземців зацікавилися Україною — європейський медовий край відтепер хоче побачити чи не кожен закордонний бджоляр. Голова об’єднання пасічників Індонезії Джеймс Хутагалунг із самого початку конгресу не приховував приязні до України та зацікавленості нашими продуктами бджільництва. «Ми досліджуємо в нашому університеті властивості прополісу, і Україна мене в цьому плані дуже цікавить, — каже пан Джеймс, — Індонезія далеко від України. А всесвітній форум бджолярів, який відбудеться у вас, — це прекрасна нагода приїхати». Уже не перший рік мріє про візит до нашої держави й Ріту Капур з Індії (до речі, новообрана на конгресі Медова Королева) — її родина бджолярів дуже здружилася з українськими пасічниками і підтримувала нашу країну як кандидата на проведення «Апімондії». Ідею познайомити увесь бджолярський світ з Україною підтримує і екс­президент «Апімондії» Азґер Зюґаард Юрґенсен. Він уже навідувався до нашої країни й був приємно вражений побаченим. «Українці дуже приємні й симпатичні, — каже Юрґенсен, — у вас чудові пасічники, які люблять і знають свою справу. Україна надзвичайно приваблива, з точки зору туризму, вона цікава як історією та природою, так і великими апікультурними традиціями. І це дуже важливо — про це має знати світ». Проведення Всесвітнього конгресу дасть надзвичайно потужний поштовх медовій галузі в Україні. «Фактично ми отримали визнання від усього світу: з Україною варто співпрацювати в найрізноманітніших аспектах бджільництва, — каже Юрій Рифяк, координатор з комунікацій Організаційного комітету заявки України на проведення 43го конгресу «Апімондії» 2013 року. — Ми відкрили багато дверей для наших експортерів, адже тепер вони будуть говорити від імені України — хазяйки «Апімондії». А це вже зовсім інший рівень. Чотири роки до нас буде прикута увага всього бджільницького світу, чотири роки інвестори не матимуть жодного сумніву в перспективності цієї галузі в Україні». На думку президента оргкомітету, голови правління Всеукраїнської громадської організації «Братство бджолярів України» Тетяни Васильківської, тепер як ніколи український мед має всі шанси стати світовим брендом української нації. І «завойований» конгрес — чудова нагода розпочати роботу в цьому напрямі. Винаходом українця користуються бджолярі всього світу Українським пасічникам є що показати і чому навчити закордонних фахівців — наш край має унікальні медові традиції. По­перше, у нас найбільше бджолярів і найбільше бджолосімей у Європі. «У світі немає більше країни, де практично в кожній сім’ї був би бджоляр і де відсоток бджолярів серед населення був настільки великим. — каже Юрій Рифяк. — За часів Київської Русі мед і віск становили основу експорту князівської держави. У «Правді Ярослава» ХІ ст. 7 розділів регулювали діяльність, пов’язану з бджільництвом. Жодному іншому ремеслу чи промислу не було присвячено стільки уваги». Навіть у виборі державної релігії мед зіграв чи не ключову роль: згідно з літописною легендою, князь Володимир Великий віддав християнству перевагу перед ісламом через те, що Коран забороняв вживати хмільні меди. А наші предки зналися на тому — мали до тисячі рецептів медових напоїв. На рахунку українців — і революційні відкриття у бджільництві. Наш співвітчизник Петро Прокопович у 1814 році першим у світі винайшов рамковий вулик — відкривши таким чином для людства епоху раціонального бджільництва. Сьогодні винаходом видатного чернігівця користуються бджолярі всього світу. У складі названого на честь Прокоповича Інституту бджільництва у Києві діє музей, колекцію якого гості з різних країн одностайно називають найбільшою та найкращою у світі. Але найбільший захват викликав в іноземних пасічників той факт, що бджільництвом займається в Україні навіть президент Віктор Ющенко, який особисто погодився стати президентом 43го конгресу «Апімондії» — подія в історії цієї організації безпрецедентна. Наші клієнти — арабські шейхи Продукція нашого бджільництва вже давно цікавить іноземців: вірмени певні, що у в Україні найкраща у світі вощина, росіяни залюбки скуповують («воно дешеве і якісне») обладнання українського виробництва (а раніше було навпаки!). Чеські винороби вивчають стародавні рецепти медів часів Київської Русі, а голландські пасічники охоче купують наших бджолиних маток для розплоду. Німців дуже цікавить наш мед з акції (його ми виготовляємо найбільше у світі) та соняшниковий мед. Петер Маске, голова німецької асоціації бджолярів, запевняє, що в них теж соняшник є, але чомусь з нього бджоли не приносять меду. А унікальний український гречаний мед цінується у світі, як екзотичний, — такий як мед з евкаліпта, наприклад. Бджільництво — безвідходне виробництво: усі продукти бджолиної праці унікальні й знаходять свого покупця. Один з українських бджолярів уже багато років продає бджолине маточне молочко — знаний природний афродизіак — арабському шейху. «До мене раз на рік приїжджає його посланець і купує півтора кілограма, — розповідає бджоляр. — Одного разу я поцікавився, чому вони не беруть маточне молочко у тих же китайців — воно в них набагато дешевше. На що мені відповіли: ваше — найкраще у світі». «Бджільницькі ферми у нас порівняно невеликі — у в цьо­му наша родзинка, — каже Юрій Рифяк. — Якщо взяти лідерів з виробництва меду — таких як США, Китай чи Аргентина, де переважає промислове бджільництво, там основна частка виробництва припадає на гігантські пасіки — по 5—10 тисяч вуликів. Мед на таких «заводах» виробляють за інтенсивною технологією, як м’ясо бройлерів, тому й виходить він низькоякісний, недозрілий. У нас пасіки маленькі, але їх дуже багато. І це дає водночас великі обсяги меду і його хорошу якість — чого немає більше ніде. В цьому — унікальний шанс українського бджільництва». Від «цукрової» династії — до медового бізнесу Як не дивно, український мед дістався Європи лише кілька років тому — тривалі переговори у Брюсселі дали «зелене світло» вітчизняним експортерам­бджолярам. Сьогодні мед — поки що єдиний продукт тваринного походження, який дозволено експортувати з України до Європейського Союзу. Мішель Терещенко, нащадок видатних українських цукрових магнатів та благодійників, настільки був вражений якістю нашого меду, що нині займається його експортом до Франції. «Україна — це країна «номер один» у Європі з виробництва меду, — каже він. — Унікальність його в тому, що в Україні є дуже великі поля. І це чудова можливість отримати хороший монофлорний мед — тільки з гречки, акації чи з соняшнику. Такий мед цінується найбільше. В Україні є також чудова можливість виробляти біомед (екологічно чистий продукт з дотриманням суворого контролю) — це майбутнє меду, його вартість утричі більша. Такий мед уже хоче купувати Швейцарія, Німеччина. Потрібно тільки організувати ефективну роботу — і все це буде можливо». Іван Микитюк із Вінниці, один із провідних експортерів меду в Україні, каже, що багато бджільницької продукції в нас йде за кордон — у понад 20 країн світу. Найбільше меду в нас купує Польща. Арнольд Бутов, президент Російської національної спілки бджолярів, переконаний: це лише чверть можливостей українського бджільництва. Більше того, наш мед погано «розкручений», бо його закуповують інші країни і продають під своїми етикетками. «Вам потрібно виходити самим на світовий ринок, створювати власний бренд, — радить Арнольд Бутов. — Адже український мед дуже хороший — на ньому можна будувати серйозний бізнес. Але тут необхідна підтримка дер­жави». Нам украй потрібно створювати лабораторії міжнародного рівня, які могли б підтверджувати якість меду з України, приймати нормативні документи, які б полегшували шлях нашої продукції до споживачів. Слід долати також і міждержавного рівня перепони: зараз через те, що ми не є членами Євросоюзу, закордонний клієнт мусить платити додатковий податок — 17,3 відсотка від вартості меду. І наша продукція стає дуже дорогою. «Якби на український мед була спеціальна квота без податку — таку вже отримали Мексика і Бразилія, — це значно б збільшило обсяги експорту нашої продукції», — каже Мішель Терещенко. Українці мало їдять меду Не зайвим було б, кажуть бджолярі, позичити й закордонний досвід. У Бразилії, Австралії існують державні програми, завдяки яким бджолярам надають дотації, пільгові кредити, оплачують курси підвищення кваліфікації. У Франції, наприклад, держава повертає виробникам медового вина гроші, витрачені на обладнання. Наші бджолярі про таке лиш мріють. І хоча французькі пасіки особливого враження на українських бджолярів не справили («у нас рівень значно вищий і санітарні умови кращі», — запевняють наші хлопці) — обладнання у французьких бджолярів — поза конкуренцією: одна установка для фасування меду коштує понад десять тисяч євро. «Вклавши такі гроші, я не впевнений, що поверну їх», — сумнівається пасічник Михайло із Луганщини. Тим більше що в Україні існує певний «медовий» феномен: ми найбільше виробляємо меду і найменше його їмо. «Треба українцям переходити від цукру до меду — це повинно знову стати традицією, — переконаний Леонід Боднарчук, директор Національного наукового центру «Інститут бджільництва імені Петра Прокоповича». — Сьогодні на українця в рік виробляється 1200 грамів меду, а споживає він лише 250—300 грамів. У Японії, наприклад, цифра виробництва значно менша, але їдять вони більше — 80 відсотків меду закуповують і зразу доводять його до населення. Мед має стояти на столі і в кожного українця. А для цього люди повинні отримувати гідні доходи, адже мед — недешеве задоволення». Бджола врятує світ? Зараз світова громадськість стурбована серйозною проблемою — масовим вимиранням бджіл. Тема збереження «крилатих вартових довкілля» червоною ниткою проходила і на конгресі в Монпельє. Кілька років тому в Америці раптово, без очевидних причин, загинуло близько 70 відсотків усіх бджіл, змусивши науковців замислитися над масовим використанням хімії у сільському господарстві. Як пояснюють фахівці, бджола — чи не єдине створіння на Землі, що не зазнає жодних мутацій. І, мовляв, у неї існує лише два варіанти: залишитися в первісному вигляді чи померти. А ми набагато сильніше залежні від бджіл, ніж здається на перший погляд. У Канаді, наприклад, це вже давно зрозуміли: там мед узагалі — побічний продукт бджільництва, основне — це запилення сільськогосподарських культур. «Головне в існуванні бджіл — все­таки не мед, а захист флори, — каже Арнольд Бутов. — Не буде бджіл — загине вся природа. Про це говорив і Ейнштейн, і провидиця Ванга. Розвиток бджільництва у будьякій країні означає, що сільське господарство теж розвивається. А це надзвичайно важливо для такої аграрної держави, як Україна». Вітчизняні аграрії сподіваються, що завдяки майбутньому конгресу й пильній увазі до нас світової громадськості сільське господарство отримає новий поштовх і підтримку. «Наш основний потенціал лежить у сільському господарстві. І саме українське бджільництво має прекрасний шанс стати першою «ластівкою» в аграрному секторі, яка проб’є собі дорогу на провідні позиції у світі, — каже Тетяна Васильківська, голова правління Всеукраїнської громадської організації «Братство бджолярів України». — Я переконана, що слідом за бджільництвом цим шляхом підуть інші сектори аграрної галузі. Українському бджільництву лише потрібно стати на рейки ринкової економіки і нарешті позбутися проблем, які воно успадкувало ще з радянських часів. Головний шлях до цього — це глобальна інтеграція. Наша перемога на «Апімондії» — перший крок на цьому шляху». СОЛОДКІ ЛІКИ Український прополіс — в аптечці космонавтів Фахівці кажуть, що продукти бджільництва здатні вилікувати понад три тисячі хвороб. Мед, пилок, прополіс, бджолина отрута, маточне молочко мають ранозагоюючі, протимікробні, противірусні, знеболюючі, протипроменеві, капілярозміцнюючі властивості — над цими препаратами працюють тисячі фахівців в усьому світі. Наші — серед кращих. Харківські фармацевти мають на своєму рахунку понад 50 унікальних препаратів на основі продуктів бджільництва, аналогів багатьом із них не існує у світі — ними вже активно цікавляться іноземні спеціалісти. І навіть 12 препаратів виробляють і застосовують згідно з наказом МОЗ — це при тому, що ще жодна країна у світі офіційних лікарських препаратів на основі продуктів бджільництва не має. «Ми розробили очні краплі з прополісу, — розповідає Олександр Тихонов, віцепрезидент Спілки апітерапевтів України, завідувач кафедрою аптечної технології ліків Харківського національного фармацевтичного університету. — Ми винайшли технологію — розробили спеціальну очну плівку з прополісом, яка вже 15 років літає в аптечці космонавтів Росії. Унікальність її в тому, що краплі у стані невагомості не використаєш, а плівку за віко заклав — 6—10 днів препарат діє». Перетворили наші фахівці мед у порошок, вибравши з нього воду. «Це унікальний винахід, — зауважує Олександр Тихонов, — тепер ми з нього робимо 20 препаратів: і свічки, мазі, і краплі, розчини. З цього порошкового меду ми виробили препарати для ін’єкцій. В екстремальних ситуаціях що постраждалим колють? Глюкозу для енергії. А ми тепер колемо мед». Активно застосовують в Україні, як і в усьому світі, ароматерапію: у закритому приміщенні, де розміщені вулики («вихід» для бджіл, звісно, сконструйовано на вулицю) перебуває людина. «Упродовж кількох годин вона дихає повітрям, яке насичене комплексом ефірних олій, квітковим пилком, — пояснює Олександр Іванович, — і все це має противірусну, протизапальну дію, очищає дихальні шляхи — гарно лікуються запалення». Над подібними винаходами, до речі, вчені працюють багато століть і особливо цікавляться нині. Завдяки бджолам людство збиралося навіть створити... еліксир молодості. Ідея дуже давня і полягає у наступному: бджола живе у середньому від місяця до півроку, бджолина матка — до п’яти років. Це при тому, що генетично вони не відрізняються. Причина «живучості» полягає в тому, що з перших днів життя бджолину матку годують тільки маточним молочком — і її тривалість життя зростає в десятки разів. Звідси ідея: якщо продовжується життя бджіл, чому не можна продовжити життя людини?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

коллеги :az: что то непонятное в теме :IMHO1: млявость и абыяковость :blink: Зачем тень на плетень наводить? В этой теме должны быть, литавры, ФАНФАРЫ, фонтаны и салюты. А уж мы пчеловоды с сопредельных государств должны бы охлаждать ваши горячие головы высказываниями типа НУ КАКОЙ ОН УКРАИНСКИЙ МЁД - ЛУЧШИЙ В МИРЕ? хОТЯ КОНЕЧНО ЕСЛИ БЕЛОРУССКОГО РАПСОВОГО НЕ ПРОБОВАЛИ :ae: нУ И ПРИДУМАЛИ ГДЕ АПИМОНДИЮ ПРОВОДИТЬ :dntknw: В МОСКВЕ БЫ НАДО :dntknw: От Апимондии в Киеве может пчеловоды украинские и не разбогатеют ВНЕЗАПНО, но хуже им не будет :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

пускай ЮРИЙ расскажет что он увидел в Корее

А лично мне про Корею в этой теме (и не только в ней), меньше всего хочется что-либо услышать. bombus как же я мог "передернуть", если Вы конкретно написали: "молодость не порок". И вообще, я в восторге от Вашего 77 поста! Все очень верно, красиво, несколько раз с восторгом перечитанно, но одна беда - после прочтения остается ощущение, мол, чтобы не сказал этот молодой человек, надо помнить о его не богатом жизненном опыте... И не забывайте, когда начнете говорить, что я Вас не правильно понял, что речь идет именно о моем личном впечатлении... В коем веке к нам на форум занесло непосредственного и судя по всему толкового участника событий, столько бы хотелось спросить, прояснить, а мы по нашей, не совсем хорошей привычке, больше о форме, чем по существу...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

у меня создается впечатление что здесь надо было создавать тему ДУЕЛЬ ,а не Апимондия 2013

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Стаття з "України молодої"

Дякую за статтю. Зачіпає за живе така інформація. Напевне почуття меншевартості таки добряче сидить в нас. І чекати чогось доброго від чогось нового і незвичного нас теж добряче відучили. Я все ж таки хотів би надіятись, що все зміниться на краще і саме після 2012-го і 2013-го... "Без надії сподіватись..." Є вміння і бажання, то хай хлопці роблять те що роблять, навряд чи хтось з пасічнків буде мати час на такі справи - бджілки не пустять :) .
у меня создается впечатление что здесь надо было создавать тему ДУЕЛЬ ,а не Апимондия 2013

Та нормально все. Дуелі ніякої не буде. Страсті вляжуться, а в темі, якщо буде воля організаторів, будемо читати про хід підготовки до Конгресу, який відбудеться в Україні, в Києві 2013-го року. Правий Николай - щось не правильно ми реагуємо, хлопці. На бджолярському Крузі може щось і почуємо цікаве про цю подію і думка в багатьох поміняється... Шануймося! :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановні колеги. Відверто кажучи, я долучився до цієї теми, бо побачив живу дискусію про Конгрес 2013, і бажав дати учасникам найпопулярнішого в Україні бджільницького форуму інформацію щодо цієї, як мені здавалося, цікавої для них події. Звичайно ж я в останню чергу сподівався отримати у відповідь таку кількість негативу і, місцями, навіть відвертого хамства. :dntknw: Хочу попросити вибачення, якщо необережними висловлюваннями в якомусь із своїх постів я образив кого небудь із присутніх. Запевняю, що це жодним чином не входило до моїх планів. :baby: Хочу розтлумачити кілька моментів, аби уникнути непорозумінь в подальшому: 1. Організаційний комітет XXXXIII Всесвітнього Конгресу Апімондії не є державною структурою і жоден з його членів не перебуває на державній службі. Це просто ініціативне об'єднання людей, які представляють різні громадські та ділові структури, які мають більш-менш спільний погляд на майбутнє українського бджільництва і які поставили собі мету вибороти для України право проводити Конгрес у 2013 році. Формальне право на це забезпечене не участю держави Україна, а членством в Федерації "Апімондія" двох українських бджільницьких асоціацій, голви яких є відповідно Президентом та Віце-Президентом Оргкомітету. 2. Ця ініціативна група зуміла здобути як підтримку держави, так і бізнесових структур, що уможливило якісний промоушн України у бджільницькому світі, без якого перемога в умовах жорсткої конкуренції не була б можлива. Йдеться не лише про фінансову підтримку, але й про організаційну. 3. Прибутковість Конгресу є вимогою Апімондії. Якби ми не представили міжнародній комісії, що була у Києві на початку Серпня, детальний бюджет заходу і не довели, що Конгрес може принести прибуток, нас би просто не допустили до фінальної частини конкурсу. Зрештою, це загальноприйнята практика подібних міжнародних заходів - візьміть вимоги виконкому УЄФА до Євро 2012 - там такі самі умови. 4. Щоб коротко охарактеризувати масштаб ефекту від Конгресу, наведу приклад Словенії. Любляна приймала Конгрес Апімондії в 2003 році. У період з 1999, коли Словенія отримала це право до 2003 бджільницька галузь цієї крихітної країни виросла разів у 20. Словенські виробники - такі як Medex - вийшли на провідні позиції на Європейському ринку, а мальовані передні панелі Словенських вуликів тепер продаються у бджільницьких супермаркетах в США та Японії. 5. Офіційними мовами 43-го Конгресу будуть Англійська, Іспанська, Французька, Німецька, Російська та Українська. Цілі, які ставив перед собою Оргкомітет на початку роботи, були наступні: - Відкрити світові бджільницьку Україну, продемонструвати наш потенціал та можливості співпраці. Знову ж таки мова тут про інвестиції. - Познайомити якнайширше коло українських бджолярів зі світовим бджільницьким досвідом та останніми досягненнями науки й технології. Йдеться не тільки про ApiEXPO та величезну наукову конференцію на 7 секцій (в 2013 ми додамо 8-у: "Соціальні та культурні аспекти бджільництва") та понад 600 доповідей. Передбачено цілу окрему програму відкритих лекцій та майстер-класів від провідних світових фазівців. Як вам, скажімо, майстер-клас про використання джентерського сота від його винахідника Карла Джентера або лекція від Президента Апімондії Жиля Ратія, який об'їздив 107 країн світу з метою вивчення бджільництва? ;) - Допомогти встановлення міжнародних контактів українськими підприємцями. Тут вам і експорт, і сучасне обладнання і знову ж таки - інвестиції. - Підвищити престижність бджільницької професії та популярність продукції бджільництва в Україні. Частина Конгресу буде грандіозним міжнародним бджільницьким ярмарком, відкритим для широкої публіки. - Сприяти зміцненню міжнародного престижу та авторитету українського бджільництва та України в цілому. :UA:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:hi: Тепер повернуся до відповідей на запитання.
У меня, например, уже есть знакомые, которые интересуются, как им получить возможность представлять Украину на форуме, в качестве образцово-показательных пасек и где получать "подъемные" на улучшение подъездных дорог.
У програмі Конгресу для учасників передбачено спеціальний технічний тур (останній день) а також 4 тижневих тури. Пасіки Ваших знайомих можуть бути включені в програму одного з цих турів. Найкраще, якщо вони напишуть мені на yurij@apimondia2013.org.ua та коротко опишуть свої пасіки. Познайомимося, з'їздимо-подивимося - і знайдемо як співпрацювати. :ay: У вишиванках ходити не обов'язково. Спілкування українською вітається, але відверто кажучи краще якщо вони володіють англійською. ;)
Юрий, хотелось бы знать, что это была за работа? И еще - вы были во Франции на АПИМОНДИИ-2009? Других конгрессах? И наконец (вы же не женщина smile.gif - сколько вам лет? А то тут, ваш возраст (по каким-то признакам отнесли вас к "детям") пытаются записать в недостаток.
По порядку. 1. Я з 2005 року консультую ВГО "Братство Бджолярів України" з питань маркетингу та стосунків з громадськістю. Брав участь у розробці програми "Солодке відродження", готував участь Братства у міжнародних заходах, читав лекції в рамках стажування бджолярів на базі Національного Аграрного Університету і т.д. 2. Був на трьох Конгресах Апімондії. 2005 - у Дубліні, 2007 - у Мельбурні, 2009 - у Монпельє. Сподіваюся потрапити в 2011 до Буенос-Айреса. в 2013, нажаль, нікуди поїхати не вийде... :umora: 3. Мені 25 років.
пускай ЮРИЙ расскажет что он увидел в Корее
Гадаю, що про це краще говорити у відповідній темі, тим більше, що про бджільництво Кореї вже чимало написано куди кращими за мене фахівцями. http://www.honeyua.com/korea/index.php?opt...7&Itemid=84 http://www.honeyua.com/korea/index.php?opt...8&Itemid=31 ВГО "Братство бджолярів України" організувало поїздку до Кореї 20 вдомих наших бджолярів. Мабуть краще Вам звернутися до когось із них. Мої враження - КОрея має сьогодні найбільш просунуті в світі технології, однак ряд природних проблем перешкоджають розвитку цієї галузі в них. Взагалі - нам багато чого можна повчитися в корейців. І не тільки в бджільництві. ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

УНІАН підказали, де можна знайти архів відео нашої прес-конференції: http://tvline.biz/ru/tv/?id=8321229&ac...p&channel=3 Завтра о 10:30 слухайте 1 канал "Українського радіо" - там буде прямий ефір зі мною. Всім спасибі. :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...