Перейти к содержанию

Весна/Літо 2018


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

11 минут назад, Виктор С сказал:

Я сегодня слышал пение сенички это плюс, снег стал плотный и зайци стали по нем ходить и начали яблони грызть это минус. 

Віктор, привіт :az: На сьогодні два зимівники  засипані снігом по пояс - це мінус. Два помічники на пасіці зайняті іншими роботами - теж мінус. Результат зимівлі бджіл на вулиці, та у нормальному зимівнику - це дуже жирний плюс.:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, PNS сказал:

Віктор, привіт :az: На сьогодні два зимівники  засипані снігом по пояс - це мінус. Два помічники на пасіці зайняті іншими роботами - теж мінус. Результат зимівлі бджіл на вулиці, та у нормальному зимівнику - це дуже жирний плюс.:az:

Як зимують на вулиці? Є втрати?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні нарешті вибрався в село.Всі пасічники гудуть -обліт,обліт.Зайшов на пасіку-дійсно -гудуть бджоли...Але тільки вулики з бакфастом-облітуються масово,чистять вулики.А біля вуликів карпатки-тишина........:blink:.Ну,думаю,не перезимовали..(((((.Я до вуликів,а вони спокійно так до мене: "Чого лізиш сюди!!!! В нас корму ще на одну зимівлю"....І саме головне---розплоду нема зовсім!!!..На дні-півжменьки підмору...Аж легше на серці..........

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Пчелолюбитель сказал:

Можна детальніше? Що за паста? Кому і як підкладати? Ну і т.д. :hi:

Зайдіть у розділ УХОД ЗА ПЧОЛАМИ, в тему ЗАМЕНИТЕЛИ ПЫЛЬЦЫ ВЕСНОЙ, том я виставляв фото і рецепт

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

+14 також був дружній обліт.  Не облетілась одна сімя не літала взагалі. По огляді половина обсипалось половина застигли на рамках (дружно все вигорнув у відро  3 літри пішла у спирт, зосталось ще майже 2 л  пластикова бутилка. Матку теж кинув у цю пляшку ). Так вони  постояли у теплі і почалі відходить -  матка  почала ходить (правда якась дуже ходюча) пчола відчуняла  теж почала  повзать. КОСИТЬ ПІД ЯВИЩЕ АНАБІОЗУ. Що тепер з ними далі робить???   в кого таке було???  Сиділи на 8 рамках  5 виїли начисто  а 2 незачіпані взагалі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Серж 82 сказал:

Бджілки сьогодні зробили приємний подарунок у вигляді дружнього обльоту. Я відповів взаємністю і розклав їм подарунки у вигляді білкової пасти.

Дружині теж приніс приємну звістку що всі бджоли облетілись, і цього року з голоду не помремо :umora:

Для дружини це святе. Я на всяквипадок заніс в кочегарку рами з медом'- нехай гріються, а завтра побачу, може кому треба буде. 

P80308-200523.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Серж 82 сказал:

Як зимують на вулиці? Є втрати?

Якщо питання до мене - то на вулиці я майже не зимую. На північному сході України рулить нормальний, кліматостабільний зимівник.:hi:Який в сезоні окупається з лихвою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, igorstep сказал:

Для дружини це святе. Я на всяквипадок заніс в кочегарку рами з медом'- нехай гріються, а завтра побачу, може кому треба буде. 

P80308-200523.jpg

В принципі кормів ще є достатньо, але треба буде переглянути, бо до морозів у декотрих був розплід.

На вечір прикривав льотки, то з усіх вуликів іде тепло, значить чистять чарунки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 минуты назад, PNS сказал:

Віктор, привіт :az: На сьогодні два зимівники  засипані снігом по пояс - це мінус. Два помічники на пасіці зайняті іншими роботами - теж мінус. Результат зимівлі бджіл на вулиці, та у нормальному зимівнику - це дуже жирний плюс.:az:

Николай Иванович  доброго вечера! Снега у нас тоже очень хорошо, особенно по низам засыпало хорошо. Подземный зимовник с контролем это песня, согласен! Пока зимуем! У меня в надземном пока климат лучше чем подземном ( подсушивает даже до 40% было).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, bosik2017 сказал:

Що тепер з ними далі робить???   в кого таке було???  Сиділи на 8 рамках  5 виїли начисто  а 2 незачіпані взагалі.

Збризгати сиропом дати, кормові рамки , потримати в тепі і виставити на вулицю. Осипались від голоду.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Серж 82 сказал:

В принципі кормів ще є достатньо, але треба буде переглянути, бо до морозів у декотрих був розплід.

На вечір прикривав льотки, то з усіх вуликів іде тепло, значить чистять чарунки.

Я льотки нечіпав, а  влежаках стелини теплі сьогодні, вчора ще були холодні. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, igorstep сказал:

Я льотки нечіпав, а  влежаках стелини теплі сьогодні, вчора ще були холодні. 

Пішли в роботу. Тепер аби погода, щоб могли чим скоріш взяти першого пилку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, mits сказав:

А у нас уже взяток пошёл.:ae:  Кому нужен "экзотический" мёд , обращайтесь-организую.:umora:

 

лише не продешевте, якщо хочете я Левка спитаю по чому пралісковий мед:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Серж 82 сказав:

Пішли в роботу. Тепер аби погода, щоб могли чим скоріш взяти першого пилку.

В мене вже сьогодні носили пилок :ay:, нажаль з телефону фото не можу закинути, так як зжати фото на телефоні не знаю як :(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене вже сьогодні носили пилок :ay:, нажаль з телефону фото не можу закинути, так як зжати фото на телефоні не знаю як [emoji20]
В нас ще по пояс снігу а у вас уже пилок ((

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 хвилин тому, Павло Михайлович сказав:

Сьогодні нарешті вибрався в село.Всі пасічники гудуть -обліт,обліт.Зайшов на пасіку-дійсно -гудуть бджоли...Але тільки вулики з бакфастом-облітуються масово,чистять вулики.А біля вуликів карпатки-тишина........:blink:.Ну,думаю,не перезимовали..(((((.Я до вуликів,а вони спокійно так до мене: "Чого лізиш сюди!!!! В нас корму ще на одну зимівлю"....І саме головне---розплоду нема зовсім!!!..На дні-півжменьки підмору...Аж легше на серці..........

висновки робіть Павло Михайлович, карпатка не підведе:), в мене та ж ситуація з карпаткою за виключенням двох вуликів які облітувались з карнікою, метисів в мене немає і не буде, от Пернер мі так тішит, но уявіть собі морози жесть більше 10 днів, а в них підмору мацьопка ложка, а розплоду, а живучості відкрив таке враження жи то май місяць:), жаль матки напевне цього року може вже непідуть в зиму, але всі вийшли, треба спробувати ШО,чи що, коли вони видають Ф1 :ay:, жаль щоб не поексперементувати

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, Виктор С сказал:

 Пока зимуем!

Саме так. З понеділка парні почнуть відкопувати зимівники, бо да душі вже щось не спокійно - з середини жовтня бджоли не літали.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Павло Михайлович сказал:

Сьогодні нарешті вибрався в село.Всі пасічники гудуть -обліт,обліт.Зайшов на пасіку-дійсно -гудуть бджоли...Але тільки вулики з бакфастом-облітуються масово,чистять вулики.А біля вуликів карпатки-тишина........:blink:.Ну,думаю,не перезимовали..(((((.Я до вуликів,а вони спокійно так до мене: "Чого лізиш сюди!!!! В нас корму ще на одну зимівлю"....І саме головне---розплоду нема зовсім!!!..На дні-півжменьки підмору...Аж легше на серці..........

Це ви докоряєте баку, чи вихваляєте карпатку, але ж весна, і чого би їм сидіти і в цій порі щей немати розплоду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І я потішусь першим весняним обльотом. Обліт відбувся 100%, хоч сам не був в той час на пасіці, але сліди калу на снігу та кришках вуликів засвідчили, що був масовий, дружній обліт. Всім хорошого весняного розвитку!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, miro сказал:

висновки робіть Павло Михайлович, карпатка не підведе:), в мене та ж ситуація з карпаткою за виключенням двох вуликів які облітувались з карнікою, метисів в мене немає і не буде, от Пернер мі так тішит, но уявіть собі морози жесть більше 10 днів, а в них підмору мацьопка ложка, а розплоду, а живучості відкрив таке враження жи то май місяць:), жаль матки напевне цього року може вже непідуть в зиму, але всі вийшли, треба спробувати ШО,чи що, коли вони видають Ф1 :ay:, жаль щоб не поексперементувати

Карпатка непідводила по меду ніколи, а от по інших показника так собі. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, PNS сказал:

Саме так. З понеділка парні почнуть відкопувати зимівники, бо да душі вже щось не спокійно - з середини жовтня бджоли не літали.

Вчора в Сумах збиралися півтора десятка сумських пасічників, ніхто не жалівся на перебіг зимівлі, до квітня можуть ще сидіти за словами товаришів.

23 лютого проводив зібрання в Будинку природи, було до сотні людей з області, в спілкуванні переважно говорили за нормальний перебіг зимівлі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 минут назад, SASHA.OK сказал:

В мене вже сьогодні носили пилок :ay:, нажаль з телефону фото не можу закинути, так як зжати фото на телефоні не знаю як :(

З чого пилок? У нас ще трохи снігу лежить. Добре що на пасіці нема(попіл з'їв)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

висновки робіть Павло Михайлович, карпатка не підведе[emoji4], в мене та ж ситуація з карпаткою за виключенням двох вуликів які облітувались з карнікою, метисів в мене немає і не буде, от Пернер мі так тішит, но уявіть собі морози жесть більше 10 днів, а в них підмору мацьопка ложка, а розплоду, а живучості відкрив таке враження жи то май місяць[emoji4], жаль матки напевне цього року може вже непідуть в зиму, але всі вийшли, треба спробувати ШО,чи що, коли вони видають Ф1 :ay:, жаль щоб не поексперементувати
Мені теж по зимовкі пернеровські матки дуже сподобались, маю пернер?пернер від Ліпатова

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, Павло Михайлович сказал:

Сьогодні нарешті вибрався в село.Всі пасічники гудуть -обліт,обліт.Зайшов на пасіку-дійсно -гудуть бджоли...Але тільки вулики з бакфастом-облітуються масово,чистять вулики.А біля вуликів карпатки-тишина........:blink:.Ну,думаю,не перезимовали..(((((.Я до вуликів,а вони спокійно так до мене: "Чого лізиш сюди!!!! В нас корму ще на одну зимівлю"....І саме головне---розплоду нема зовсім!!!..На дні-півжменьки підмору...Аж легше на серці..........

Вчора і сьогодні виносив бджіл, сьогодні коли до виносив в тіні було +10 ну зрозуміло ті що сьогодні носив коли відкрив льотки то частково облетілись, ті що вчора то літало зовсім трішки (сонця практично не було)! 

Я звісно не зміг себе стримати щоб не підняти декілька криш, і така картина 95% бджоли на пасіці "карніка" вони всі сидять і підїли корма тільки біля передньої стінки, розплід є але не у всіх! інші 5% баки так от тут картина зовсім інша кормів зїли на 80 - 90% обльот дуже активний.

 І  -1 сімя бак, яка зайшла в зиму на 9р (одна із рекордсменів 2017) і мала корму в районі 20 - 22кг всей корм зїли під ноль. 70% бджоли осипалось ще раніше а 30% загинули з голоду, но звісно при такому апетиті без нозематозу ніяк! ( доречі в мене такий просак вперше)

А взагалі про кінець зимівлі можна буде говорити після гарного обльоту і після почищених донишок!!!!

Висновки я собі зробив ще минулого року, а зима 2017 - 2018 мене вцьому остаточно переконала! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А у нас в "солнечном" Херсоне целый день тучи, сырость + 5-6*

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...