Перейти к содержанию

Весна/Літо 2018


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

39 хвилин тому, kontroler сказав:

Это семья с маткой ИО? Если да, то сколько сезонов она вам служит. У меня зимует 3 ю зиму, хотя сеять практически прекратила в начале августа 2017 г.

Так, матка ИО. 2016 року. Сіяла, як і всі, десь до початку жовтня. З матками штучного осіменіння всяке бува. Була в мене пернеровська, брав не перевірену, не розпочинала яйцекладку  більше місяця, потім почала сіять. Місяць відпрацювала і все, навіть пустив її в зиму сподіваючись, що весною почне сіять, та дива не сталось.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сонце з самого ранку, хоча і під ранок було 3 морозу. Вранці виніс всю пасіку з зимівника. Оскільки світило сонце, то бджілки по трішки почали зразу вилітати і поступово робили обліт. До 12 закакали все:ah:. В день в затінку температура не піднімалась більше +12

Всім багатокорпусникам зробив ревізію - почистив дно, перевірив на наявність меду і розплоду. Меду в одних вистачить ще на місяць, в інших трішки підгодую протягом тижня. Розплід печатний лише в кілька сімей, а от засіву в кожній сім'ї і багатенько, причому матки в деяких сіють в торішні білі рамки - на колір рамки не зважають.

В завтра лишилось переглянути 7 лежаків на українську рамку.

Одного лежака глянув з боку -  я його явно перетиснув на зиму...треба в завтра розширяти:ah:  В 17 годин їхав з пасіки то в двох лежаках бджоли займались вентиляцією у верхніх льотках:dntknw:

20180310_155626.jpg

P.S. Загинуло 2 сім'ї. Про одну писав зимою - виїла весь рідкий мед а сильнокритсалізований (з рапсу) не змогли взяти. Інша видно втратила матку - багато горбатого розплоду, видно тривали час виводили  горбатий розплід, поки не скінчився корм. Висновки зробив.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьгодні в мене в тіні було +9° і сонячно  десь пів пасіки облетілись, інша частина робила поодинокі вильоти - зимують далі:) , пробіг глянув , живі всі:ole_ole: , кормів теж достатньо , ждем тепла

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І у мене знову літали. Зробив сьогодні ревізію, перевірив всю пасіку. Одна сім'я втратила матку, об'єднав . Дві сім'ї ще зимують, на крайніх рамках мед мають, нехай ще сидять. Решта всі мають розплід, переважно печатний, є по кілька п'ятачків, а є і досить багато. Більшість мають кормів досить, вистачить ще на одну зимівку, кілька сімей умудрилося виїсти весь корм підчисту, довелося терміново давати запасні рамки . Кілька сімей довелося розширити, бджоли значно більше, ніж ішло в зиму. Зимівкою задоволений, тепер чекаємо тепла і свіжого пилку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Приймайте і мене в цю тему.:wave:

Сонячно весь день, +11. Мої політали. Всі в строю.

Не скажу, що був супер-обліт, але кришки вуликів рябі. Швиденько після 15ої проконтролював десяток сімей. Результат - відмінний. Проте у 4 (в тому числі і та, що про неї згадував - прожора) ПОВНІСТЮ не було меду. Уявляєте по 7-8 рамок, майже повномедних схряцали в нуль!!! Якби не підкладав, кому кульки, кому рамки, то загнулися б ще давно. У інших ситуація кардинально інша: меду ще, принаймні, половина із зимових запасів.

В одній є три маточники запечатаних.:blink: Матка також ходить. Дивина.

Звідси відповідь на питання: Чи потрібно контролювати корма в ході зимівлі? Чи дотримуватись принципу: Закормив восени(чи дав повномедні рамки) і спи спокійно?

Моя відповідь: Контроль потрібен при будь-яких вхідних. Бо, як показує практика, навіть повномедні рамки не гарантують 100% результату.

Завтра починаю сезон. :af:

Ввечері за обліт 50грам не гріх...:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, igorstep сказав:

В мене також пішов пилок

P80310-142644.jpg

у вас там снігу нема, а в мене все ще біло  в снігу, а бджоли носять пилок, я б сфотографував но бігти до хати за айфоном, вибачте но то катастрофічно не просто , адже пасіка знаходиться на гористості, зараз як йду в низ то як на лижах їду, при тому черевики або гумові чоботи мають протектори типу ДТ-74:umora:,а все одно їде

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всіх з весною і в кого був сьогодні перший обліт:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

День сьгодні вдався плідний. був потужний обліт в порівнянні з двома попередніми днями. Зробив весняну ревізію пчолиних сімей, вичистив днища, переглянув всі сімї на наявність розплоду і корму замінив положці на поліітелен і утеплив. Результатами зимівлі задоволений перезимували всі, печатний розплід в більшості сімей, в остальних є засів, корму практично хватає в яких було менше доукомплектував повномедовими рамками. Попереду весняне нарощування сімей.

Всім гарних обльотів ігарного весняного настрою.

DSCN3913.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, miro сказал:

у вас там снігу нема, а в мене все ще біло  в снігу, а бджоли носять пилок, я б сфотографував но бігти до хати за айфоном, вибачте но то катастрофічно не просто , адже пасіка знаходиться на гористості, зараз як йду в низ то як на лижах їду, при тому черевики або гумові чоботи мають протектори типу ДТ-74:umora:,а все одно їде

 

Снігу зовсім нема  і земля просохла.Зранку надумав садити вербу,  маю біля себе кусок мочара взяв лома, а він чуть не втопився. Так,  що у мене вже весна, і по прогнозу на тиждень обіцяють на день9-11 на ніч2+.Тіль що вибірково помацав стелини-всі теплі. А пасіка у мене в дворі, і я телефон на шнурочку тягаю за собою-думаю, залишу в хаті,  а тут Міро зателефонує.:wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ні(( на півдні і бджоли південні. Обльоту ще не було... Так поодинокі вильоти

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Oskar сказал:

Ні(( на півдні і бджоли південні. Обльоту ще не було...

А хто знає як наЗакарпатті?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добрий вечір. мої сьогодні гарненько політали,обножку жовтеньку несуть, в двох почистив дно , підмору малоok.gif . Розклав всім підкормку типу канді але з пилком замісив пів напів.

IMG_20180310_151516мм.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Микола 5 сказал:

День сьгодні вдався плідний. був потужний обліт в порівнянні з двома попередніми днями. Зробив весняну ревізію пчолиних сімей, вичистив днища, переглянув всі сімї на наявність розплоду і корму замінив положці на поліітелен і утеплив. Результатами зимівлі задоволений перезимували всі, печатний розплід в більшості сімей, в остальних є засів, корму практично хватає в яких було менше доукомплектував повномедовими рамками. Попереду весняне нарощування сімей.

Всім гарних обльотів ігарного весняного настрою.

DSCN3913.JPG

Эх.....КЛАСС!!!!А мы пока..."сидим на попе ровно..."

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Oskar сказал:

Ні(( на півдні і бджоли південні. Обльоту ще не було... Так поодинокі вильоти

І я тільки з заздрістю читаю,  як у людей обльоти проходять:(. Сьогодні були поодинокі вильоти,  але про повноцінний обліт поки що тільки мрію. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Маслюк сказал:

Эх.....КЛАСС!!!!А мы пока..."сидим на попе ровно..."

І на вашій вулиці буде свято... Скоро.. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Ksenya сказав:

про повноцінний обліт поки що тільки мрію

Я на самому півдні. а обльотів масових теж не було... Глянув журнал, рік назад вже давно ревізія була. купа розплоду і пилок носили....  Але цю весну обіцяли дуже "ранню". то й маємо... Зимуємо далі... Температури плюсові, але все затягнуто хмарами. В нас в цей час так часто буває біля моря.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

DSCN3914.JPG

DSCN3915.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, Gnat сказал:

Розклав всім підкормку типу канді але з пилком замісив пів напів

Така пропорція нормальна для весняного розвитку? Цікавить оптимальний склад підкормки. Що своїм давати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Навіть не знаю у якій темі мені написати:hmm:

Обльоту дружнього у нас не було (прохолодно у нас, хоча і південь). Зате у нас потихеньку відступає сніг, тому сьогодні вперше з цікавістю заглянув до 10 своїх вуликів.

Поки що 100% зимівля, навіть один слабачок, на який я особливо не розраховував, перезимував. Поки експеримент зі 145 рамкою подобається (зимував на 2 корпусах+ пустий на дно, дно-сітка, плівка + глухий дашок з пінопластом 3 см) - легкий контроль за гніздом, і відсутністьнадмірної вологи у гнізді. 

WP_20180310_14_43_12_Pro.thumb.jpg.8a411f892ba198dfd99a6beae9e3462f.jpg 

Ще один експеримент - прибрав потолочини у деяких лежаках, а замість них постелив мішки з-під цукру. Так і зимували без утеплення. Результат більш ніж хороший:

WP_20180310_14_41_48_Pro.thumb.jpg.0bc0c9912be4c1e484b1e099dbcd120a.jpg

Це дозволяє швидко контролювати сім,ю при зимівлі і продуктивніше працювати при оглядах сім,ї. Тому поступово перейду на мішечки у лежаках.

І наостанок, коли покидав точок, на плече присіла бджілка, немовби заспокоюючи: "Скоро добре попрацюємо. 12 березня при +12 облетимося, а там через тиждень-два допоможеш нам своєю ревізією"))

WP_20180310_14_44_37_Pro.thumb.jpg.a8f9c662988c3378222b9e0e783ff5d6.jpg

Побільше позитиву, товариші! :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все такие классные фотки выставляют, покажу и я сегодняшние

IMG_8676.JPG

IMG_8677.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Фомич сказал:

Все такие классные фотки выставляют, покажу и я сегодняшние

Не расстраивайтесь, я живу гораздо южнее и у меня тоже кроме баков никто из ульев не высовывается (этим видно подпирает на задний проход). Хотя снега практически не осталось, остальные сидят в клубах и в ус не дуют. Температура выше +7 еще не поднималась и солнце из-за туч не высовывалось - с утра моросил дождь. Думаю, еще с неделю облета точно не будет. :hmm:   

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 минуту назад, Пчелолюбитель сказал:

Така пропорція нормальна для весняного розвитку? Цікавить оптимальний склад підкормки. Що своїм давати.

В минулому році давав таку пропорцію після обльоту , все гуд))) але після обльоту

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Фомич сказал:

Все такие классные фотки выставляют, покажу и я сегодняшние

IMG_8676.JPG

IMG_8677.JPG

У нас весна, навіть невіриться, що таке може бути. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У меня еще пока зимуют, но уже есть значительные потери. А до первого облета еще минимум 2 недели. Зимовка проходит тяжело, дались в знаки сильные перепады температуры этой зимой

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні почали поодинокі вильоти десь після 9 ранку. А масовий обліт розпочався після дванадцятоі ,обліталися всі. :ole_ole::ay:Огляд сімей неробив бо доробляв апідомік разом з своіми бжілками, помагали своєю присутністю і ставили мітки на інструменті:umora:.ВЕСНА прийшла:ole_ole::ax:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...