Перейти к содержанию

Весна/Літо 2018


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

10 хвилин тому, rpm сказав:

В цьому році, в Одесі, температури більшої ніж 19 градусів не було.

 

Парадокс однако. В нас на Буковині щодня +22+26С.

Тепер  вже дощику просимо в Бога, щоб не було посухи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, dust сказав:

Парадокс однако. В нас на Буковині щодня +22+26С.

Тепер  вже дощику просимо в Бога, щоб не було посухи.

Море!

Як воно прогріється, теж будемо просити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В нас засуха практично завжди... Земля зараз вже тріскається...Дикі злакові викидають колос, вирісши буквально сантиметрів 15... Трави не буде. Вчора проїзджав повз поле рапсу, починає цвісти... ... Алича і абрикос вже відцвіли,    цвітуть персики, черешня і рання вишня на підході...

Сьогодні купив дві сім"ї... Десять рамок бджоли, розплод на 5-6, печатний трутень, купа мисочок, величеньких вже...Що за порода не знають, бджола вся сіра... Гнізда не скорочені, з осені туди ніхто не заглядував.  Стояло по 14 рамок в лежаку...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 година тому, dust сказав:

Парадокс однако. В нас на Буковині щодня +22+26С.

Тепер  вже дощику просимо в Бога, щоб не було посухи.

І до тих +26 ще вітерець...сушить не жартує.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В нас майже цілий день хмарно, але тепла,  вуликів йде такий аромат що стояв би і дихав..... Клен цвіте і черешня... Літ відчутно зменшився  порівняні коли цвіла верба, думаю що багато бджоли старої відходить - тупо немає кому збирати нектар.... Правда передають похолодання

P.S. Підкажіть - скільки коштує  в роздріб 100 грам обножки... Ніколи не продавав, але вже "дістали", то в завтра перший раз винесу  на базар...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В зв'язку із посушливою погодою і пізнім стартом польових робіт, господарство не сіє в цьому році ячменю. З 12 квітня сіють соняшник. 750 га. Потім піде кукурудза і соя...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 15.04.2018 в 20:02, gardener сказав:

 А я все думав: для чого Берендей з ОПФ в своїх касетах клеїть плівку по торцях. Теперечки (коли невчасно розширив) зрозумів:umora:

101_0625.thumb.JPG.64405d3a52295c51354f6ee2529548a2.JPG

А яка ячейка, трутова чи робоча? Цікаво, що вони в цю пору тягнуть, особливо якщо я без вощини.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Arius сказав:

А яка ячейка, трутова чи робоча? Цікаво, що вони в цю пору тягнуть, особливо якщо я без вощини.

я щось не придивився. а сьогодні мої з'їли...разом з вербовим медом і пилком...так що вже й не побачу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, rpm сказал:

В цьому році, в Одесі, температури більшої ніж 19 градусів не було.

Можна ще кочувати з теплих регіонів в холодні південні.:)

Это у Вас море, город охлаждает. У меня за 100 км на север о города, всё неделю было +27:ae:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, ромео сказал:

 З 12 квітня сіють соняшник. 750 га.

У меня уже 2 назад как посеяли. 350 га. От пасеки до поля-100 метров. Вот только сорт Пионер(цифры не помню). Семена не крупные, значит по нектару тоже будет не ахти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні 13-й день фуражирування бджіл.Давав сироп з "Ентеронорміном" і огляв стан деяких. Сім. середньої сили мае на 4-х р розплоду різновікового рамка заповнена добре(можна класти в пакет без сумніву). дві рамки гарно заповнени пергою з набриском нектару.Бачив трутньовий роз. в стадії:лежаче яйце, трьохденна лялечка, закрита комірка.Це в трьох різних сім.Хто мені скаже-чого вони так рано спішать з трутами на яких сил і корму разів в 6 більше треба?Старт розвитку з момента виноса з зимувала, на слідуючий день(3 квітня) при огляді  були тільки яйця(100-300 чарунок) і рідко в кого і мало критого і черви.Деякі сім. відверто слабі побоююсь що бджоли відійдуть ранише чим виплодяться молоді.Підозрюю що тут присутне явище-дезертирство.Підсилив батьківську сім.(Болюбашівська карпатка), вставив щільник з трутовими(в неї свого трутового не було),підсилив материнську(теж карпатка).Відповідально заявляю-"Болюбашівка" помітно миролюбніша, в порівнянні з моїми місцевими.З старими матками що не продались восени в більшості сильниші( може до старіших маток повтікали від молодших).У "Призовського" кордована багато сірих -явно не її діти, подобаеться ця сім. веде себе "розумно", так як треба, на мій погляд.Вигляд самої "мами"  незвичний вся коричнева і лапки і голівка і діти її жовті аж прозорі без злобливості.Вийшли сухі ,без підмору.Переводить всю пасіку на "кордован"- зась,свої україни миліші(як і дівчата, колись), як єкспонат в музеї-нехай живе(але не плодиться) до природньої смерті, ящика не жалко такого добра хватае.

Зацвіла абрікоса і клен третій день по ньому літали, що брали не роздивися. в вуликах перга кленова і пахне відповідно.Аграрії локально підживили озимину і тепер шастають дорогами з СЗ- шками.Все неможу зосередитись і єфективно працювати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, MaXUA123 сказал:

В вас краща ситуація в мене на 1-2 розміром з ладошку, а третя  з відкритим росплодом.

У вас ліс чи луки є біля пасіки?

У меня пасека сравнительно не  далеко от Андрея, и порода не та. Но ситуация с расплодом как у вас. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Пчеломучитель_ua сказал:

У меня пасека сравнительно не  далеко от Андрея, и порода не та. Но ситуация с расплодом как у вас. 

Можливо тут впливає наявність пилконосів. У вас є ліс чи луки під боком?

В мене кругом самі поля, і є пару невеликих долин. Думаю в мене бідна на пилок місцевість.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, MaXUA123 сказал:

Можливо тут впливає наявність пилконосів. У вас є ліс чи луки під боком?

В мене кругом самі поля, і є пару невеликих долин. Думаю в мене бідна на пилок місцевість.

Речка 50 м. Заросли Ольхи и Вербы от 100м. С пыльценосами никогда не испытывал недостачи. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Пчеломучитель_ua сказал:

Речка 50 м. Заросли Ольхи и Вербы от 100м. С пыльценосами никогда не испытывал недостачи. 

Значить справа не в пильценосах.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, MaXUA123 сказал:

Значить справа не в пильценосах.

Конечно не в них, пчелы у меня более менее полетали  4.04. И с утра 5.05 на пасеке лежал снег сантиметров так 30. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Винодел сказал:

Хто мені скаже-чого вони так рано спішать з трутами на яких сил і корму разів в 6 більше треба

старіші матки раніше починають трута закладати, молодь не поспішає з трутом!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, mits сказал:

У меня уже 2 назад как посеяли. 350 га. От пасеки до поля-100 метров. Вот только сорт Пионер(цифры не помню). Семена не крупные, значит по нектару тоже будет не ахти.

У нас сою посіяли 100 метрів від пасіки.Цікаво як з потравою буде. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Женя Циба сказав:

У нас сою посіяли 100 метрів від пасіки.Цікаво як з потравою буде. 

Має бути все нормально, бджола з сої нічрго небере. Біля мене кожен сезон є соя, потрав нема.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні хмарно, лише +19, бджола несе обножку , жовту і білу. Почали цвісти сади - черешня, алича, розпускаються сливи і вишні. Два дні тому зацвів терен, цвіте всього багато і одночасно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доброго дня. Я одній сімейці бакфаст поставив півкорпус 145, бо має вже повний корпус бджоли і купу розплоду, але вони не переходять туда. Можливо ще  не та кількість бджоли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Gnat сказал:

Доброго дня. Я одній сімейці бакфаст поставив півкорпус 145, бо має вже повний корпус бджоли і купу розплоду, але вони не переходять туда. Можливо ще  не та кількість бджоли.

Мало бджоли, стара відходить...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 години тому, Винодел сказав:

Бачив трутньовий роз. в стадії:лежаче яйце, трьохденна лялечка, закрита комірка.Це в трьох різних сім.Хто мені скаже-чого вони так рано спішать з трутами на яких сил і корму разів в 6 більше треба?

Я вважаю що причиною є типово літня погода, надходження достатніх кількостей нектару і пилку. Ми ж вдягаємося по погоді і ведемо господарську діяльність теж по погоді. От і бджоли відчувають літню погоду і свою силу. Погода впливає на всю природу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Женя Циба сказав:

У нас сою посіяли 100 метрів від пасіки.Цікаво як з потравою буде. 

Головне щоб не обробляли вдень а тільки вночі інакше бджоли будуть пролітати через аерозольну хмару і льотні бджоли загинуть. Відхід при несприятливих умовах буде в межах 2 - 3х рамок а якщо буде застосований солодкий прилипач тоді ще гірше бо бджоли будуть збирати цю гидоту вдень. Треба не експериментувати а тікати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 хвилин тому, tolikmelnikov сказав:

Мало бджоли, стара відходить...

Схоже що ваші бджоли пішли в зиму зношеними. В мене із 15 сімей десятьом вже підставив по 2 - 3 рамки сушини.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...