Перейти к содержанию
ДобровоЛ

Весна/Літо 2018

В теме 5 322 сообщения

49 хвилин тому, FES сказав:

Якщо ви бачите рудих бджіл і рудих трутнів це означає що ця сім'я буде дуже агресивною і дуже працьовитою

В мене руді практично найкраще перезимували, працювали на рівні з іншими, але від них мед качав в шортах.А от темно-сіренькі деякі. залюбки терапію проводили, і навіть забагато, прийшлось маток на жовтуватих поміняти:az:

Поделиться сообщением

30 хвилин тому, САХНЮК сказав:

Зацвіла абрикоса та алича, літ бджіл неймовірний, увечері бджоли вентилюють гніздо, біля вуликів аромат неймовірний нагадує літо...

Може трішки відійду від теми, провідна субота бджілка смакуює пасочку

2018-04-14_11-18-13_68.thumb.jpg.8cf594b202d21228dad79bae9291698b.jpg

Я звичайно все розумію. А от в мене вдома проводи в понеділок. Але дуже цікаво що означає на пасці цифра 18 чи 81  ???  Ніколи не бачив щоб цифрами паски прикрашали.:dntknw: А от цукерки у вас правильні лежать - Світоч. Головне щоб не було рошенівських.:ay:

Поделиться сообщением

30 хвилин тому, Володимир Джос сказав:

В мене руді практично найкраще перезимували, працювали на рівні з іншими, але від них мед качав в шортах.А от темно-сіренькі деякі. залюбки терапію проводили, і навіть забагато, прийшлось маток на жовтуватих поміняти:az:

Так і в мене така історія. Із рудим пояском зимують так наче і зими не було. Та ще й по снігу і легкому морозу проти сонця облітуються. Але там де в трутнів широкі руді пояски то вже серйозне попередження. Такі трутні це носії генів агресії. А із жовтим пояском в мене були рійливі і після заміни старої матки на молоду все - одно закладали 2 - 3 маточники приблизно через місяць.

Поделиться сообщением

1 час назад, Конструктор сказал:

Схожа і в мене ситуації, тому добавив по 1-2 рамки щоб матки мали де сіяти 

В середу, четверг дав по одній, а сьогодні почав ще по дві давати. На тиждень повинно вистачити. З 20 го квітня почне молодь лупитись,  то треба буде знову глянути.

Поделиться сообщением

От і я відревізувався вчора:ah:.Пасічник вихідного дня:ah:.Свята далися взнаки.За зиму спожито мало кормів.А тепер замість гнати розплід, ще й донесли нектаром.Матки зачервили де знайшли місце(до 3-4рамок в перерахунку) та й той майже критий.Коротше повний капець.В лежаках простіше-ЗА заставну (коли зі злості вилку заточив на наждаку щоб дряпати рамки ,дружина сказала, що взагалі мозгами поїхав з тими бджолами).А в корпусних прийшлося забирати частину крайніх кормових .Кільком поставив надставки, хоча туди швидше за все піде матка, ніж перенесуть знизу мед.А те що понадбудовували,де могли, то зробили не вулик, а дику борть....Нічого, далі святкуємо.Христос воскрес.З провідною неділею.

20180414_124555.mp4

20180414_124817.mp4

20180414_135013.mp4

Поделиться сообщением

13 години тому, FES сказав:

Сьогодні оглядав пасіку.В сильних сім'ях вже є трутневий розплід на пів долоні.Дуже сподобались бджоли F1 мама яких облітана на земельному облітнику в Gehlberg (від Евгена Рудь) спокійні,не метушаться.Також можу виділити F1 (мама B21MAA)бакфаст. Хоча на цей час Сім'ї карніки де,що сильніші ніж бакфаст. А от,Підійшовши до сімей F1 (101) бакфаст від @tolik2362,на зараз займають 8рамок на 230.Зняв плівку з рамок і на руці вже 5-6 рижих бджіл які жалять(Толік як у Вас з миролюбивісю ціїє лінії?

А мені вельми до вподоби матки карніка F1 від @Іван Михайлович , @Богдан1 , @Ander , @дочинец і Богдана Дмитришина, вибір у перших трьох надзвичайно великий, майже всі лінії карніки ну і карпатка у них сама краща, зараз саме менше 8 рамок займають на дадана, ну і 10 рамок дадана мають 40% на пасіці, бджола вся спокійна медиста, мабуть відео зніму, тож наші маткарі видають вельми хороші результати.

Поделиться сообщением

9 годин тому, Серж 82 сказав:

В середу, четверг дав по одній, а сьогодні почав ще по дві давати. На тиждень повинно вистачити. З 20 го квітня почне молодь лупитись,  то треба буде знову глянути.

та теж провів аналогічну операцію, но бачу мабуть почалась зміна блджоли, бо зараз печатного розплоду багато, а бджола вже так не кішить, можливо це візуальний обман, адже підставляння рамок може так зробити теж.

Поделиться сообщением

23 часа назад, Володимир Джос сказал:

Наскільки я знаю, "для попотєть" треба сухопарники...В ідеалі зо два... Один як відстійник, ще один з активованим вугіллям можна, а для зовсім фанатів, ще й  третій, з лікарськими рослинами...Вихід тоді аж ніяк не комерційний,  але  якість продукту себе оправдовує.  Років з двадцять тому, мене один пасічник таким пригощав (тоді я ще не був "хворою падлюкою").  Шикарна річ... брендовому алкоголю до такого далеко...  А щодо порівнянь з магазинним алкоголем, то при теперішньому рівні життя нашого суспільства, хтось може гарантувати, що при його виробництві виконались всі  "правильні" технологічні процеси? Дуже сумніваюсь...

Не только сухопарники. Два сухопарника потому, что ещё и двойная перегонка. Брагу очищать в холоде до прозрачности! Продукт очищать минимум двумя способами. В сухопарнике активированный уголь не успеет сыграть свою роль, лучше применить прямо в продукте. В сухопарник сеточку Панченкова. И времени уходит месяц!  За то получаем вещь.

Поделиться сообщением

В 11.04.2018 в 17:21, Николай S сказав:

Ми раді за Вас,:umora: не забудьте сполоснути та просушити медогонку :ay:

Пройшло 4 дні після встановлення деяким сім'ям магазинів. В деяких сім'ях в магазини непішли, а деякі занесли вербовим медом, на одній рамці трошки попрацювала матка, є засів. Так виглядає мед з верби 2018 року, печатати неспішать:IMG_20180415_104756.thumb.jpg.463615fd0b81da8a16d533e6884410f2.jpg  Зацвіли абрикоси, алича, починають розпускатися черешні.

Поделиться сообщением

1 година тому, davolodya сказав:

Пройшло 4 дні після встановлення деяким сім'ям магазинів. В деяких сім'ях в магазини непішли, а деякі занесли вербовим медом, на одній рамці трошки попрацювала матка, є засів. Так виглядає мед з верби 2018 року, печатати неспішать:IMG_20180415_104756.thumb.jpg.463615fd0b81da8a16d533e6884410f2.jpg  Зацвіли абрикоси, алича, починають розпускатися черешні.

Подивився на фото і мені чомусь здається що у вас на рамці трутневі стільники. Проте мед в стільниках виглядає дуже привабливо.

Поделиться сообщением

1 час назад, davolodya сказал:

Пройшло 4 дні після встановлення деяким сім'ям магазинів. В деяких сім'ях в магазини непішли, а деякі занесли вербовим медом, на одній рамці трошки попрацювала матка, є засів. Так виглядає мед з верби 2018 року, печатати неспішать:  Зацвіли абрикоси, алича, починають розпускатися черешні.

А у меня в двух семьях сами мед хряцают, из 9 рамок 5 расплод, 3 полные перги и одну и сиропом позавчера добавил, сегодня еще 700 грамм туда-же залил. В проблемном улике, шо вокруг него с зимой с бубном танцевал полно меда, пчелы и перги, рамки тяжелые , хоть на выкачку.

Поделиться сообщением

7 хвилин тому, Крук сказав:

Подивився на фото і мені чомусь здається що у вас на рамці трутневі стільники. Проте мед в стільниках виглядає дуже привабливо.

То так здалося, комірки бджолині. А взагалі, є і чисто бджолині, є і повністю трутневі, я на це уваги незвертаю, 145-а рамка у мене тільки під мед, як гніздову її несприймаю. Зараз роблю друге розширення, рамки, підставлені 4 дні назад, бджоли освоїли, в більшості вони дісталися маткам під засів. Бджоли за ці дні явно збільшилося, виходить молода бджола, матка тут же рамки засіває. У всіх сім'ях іде гарна побілка, приблизно за тиждень буду розширювати вощиною

Поделиться сообщением

8 хвилин тому, Василика сказав:

А у меня в двух семьях сами мед хряцают, из 9 рамок 5 расплод, 3 полные перги и одну и сиропом позавчера добавил, сегодня еще 700 грамм туда-же залил. В проблемном улике, шо вокруг него с зимой с бубном танцевал полно меда, пчелы и перги, рамки тяжелые , хоть на выкачку.

Взимку вирощували розплід і навесні молоді бджоли повні сил змогли виростити собі на заміну 4 молодих бджоли замість однієї старої. Тому таке різке збільшення. І бджоли можливо італійки які славляться своєю продуктивністю але в нас погано зимують.

Поделиться сообщением

:umora: Хочу підкорегувати назву теми "Літо/літо 2018 р " бо зима закінчилась 29 березня 2018 року і зразу почалось літо - нічна температура + 10С а днем до + 26 С і так кожен день без зниження температури, хіба що через день троха вітри допікають

Изменено пользователем dust

Поделиться сообщением

1 час назад, davolodya сказал:

То так здалося, комірки бджолині. А взагалі, є і чисто бджолині, є і повністю трутневі, я на це уваги незвертаю, 145-а рамка у мене тільки під мед, як гніздову її несприймаю. Зараз роблю друге розширення, рамки, підставлені 4 дні назад, бджоли освоїли, в більшості вони дісталися маткам під засів. Бджоли за ці дні явно збільшилося, виходить молода бджола, матка тут же рамки засіває. У всіх сім'ях іде гарна побілка, приблизно за тиждень буду розширювати вощиною

Правило 45 днів ніхто не відміняв. А медок то добре несуть  та щей з нижнього корпусу або з бокових рамок у лежаку  або у вас там плантації верби яка виділяє мізер а в основному пилок.:dntknw:

Поделиться сообщением

Пилку несуть багато, а от, судячи і кількості бджіл на поїлці, з нектаром поки що не дуже. 

Поделиться сообщением

35 хвилин тому, djdf сказав:

Правило 45 днів ніхто не відміняв. А медок то добре несуть  та щей з нижнього корпусу або з бокових рамок у лежаку  або у вас там плантації верби яка виділяє мізер а в основному пилок.:dntknw:

Правила правилами, але зараз в багатьох сім'ях ситуація з місцем під засів критична, біля мене верби море, рамки забиті пергою і залиті нектаром, таких в сім'ях по 6-8 штук, а матка шукає вільні комірки по всьому вулику, є засів навіть на крайніх рамках. Тут хоч-нехоч, а доводиться трошки розширяти, бо через вербовий мед ріпак небуде кому носити. Починають цвісти сади, зараз нектару ще добавиться.

Магазини, що поставив 4 дні тому, допомогли,  мед підняли в магазини, маткам дали місце під засів, а було також все залите.

Поделиться сообщением

А я все думав: для чого Берендей з ОПФ в своїх касетах клеїть плівку по торцях. Теперечки (коли невчасно розширив) зрозумів:umora:

101_0625.thumb.JPG.64405d3a52295c51354f6ee2529548a2.JPG

Поделиться сообщением

5 годин тому, Sanich сказав:

Пилку несуть багато, а от, судячи і кількості бджіл на поїлці, з нектаром поки що не дуже. 

Що? не вистачає води з нектару для розплоду, тому інтенсивно воду носять? А є така думка, що розплоду ну, дуже рясно тому води потреба відповідно велика. Майбуть і те і друге.

0-02-05-39a129db5aa7b92045d6a75c1a7e7b1613548251355b4a4aa8cb49b44a4f61a1_79596c69.thumb.jpg.94d1db19756d44390d5dccfcc1d9886e.jpg

Плотик з фольгоізолу на якому агроволокно чорне + чорне  відро + акваріумний підігрівач + вранці додаю теплу воду 5-6 л.

Поделиться сообщением

не читав теми пару днів, тому пишу по своїм спостереженням. цвіте абрикос та алича,  і сьогодні помітив зацвітає черешня. погода постійно тепла за + 20, тільки буває холодний вітер налітає, грунт підсихає. запах з ніг валить.:ay:

тепла погода сприяла розвитку бдж. сімей, підставлені рамки пару днів назад засіяні майже повністю, бджоли користуються теплою погодою і необмежуються розвитком. такого стрімкого розвитку я ще не бачив. ніякої стимуляції, ніяких В-12, хлорид-натрію, надіюсь останнє правильно написав. тепло і надходження нектату з пилком стимульнув всі без вийнятку сім"ї не дивлячись на їхні розміри. є і  у бакфаста трутні печатні і між суцільною пергою засів в пару личинок.і є трут виходячий але без обману то матка там вже задавлена і сімейки об"єднані але в інших сім"ях є полоски печатного трута. взагалі глянув пару сімей: об"єднану з цінною маткою, бакфаст,та одну з сильніших де ставив магазин.

трут на виході, два на виході.IMG_8295.thumb.JPG.e36b4e2840c66145009a282f31b8697f.JPG

доця сама напросилася , я тільки за, провів легку екскурсію, вийшло без апітерапії. 

IMG_8255.thumb.JPG.c4891027ea27e67204d512b89bb11bfd.JPG

IMG_8259.thumb.JPG.4f2ae11208e4ae39a8b2ebf3711b5667.JPGгубки-уточки, ми теж від моди не відстаємо, веслом би по тим уточкам:umora:

IMG_8266.thumb.JPG.d8a23e32c526eba134dd6a09ca3290e6.JPG

обєднання через газету з нормальною маткою, все розумію що весною приймають всіх але жим-жим:ah:, все чьотк спрацювало.

IMG_8270.thumb.JPG.c75bb098c6701106df584c4a4f6c73eb.JPG

бак з трутневим розплодом теж є але без фото доказів, вийшло так, що дружина зняла на відео.

доця сама напросилася в помічниці, не міг відмовити, тільки радію, провів легку екскурсію,без апітерапії обейшлося для неї. всі матки строчать та шукають вільні комірки, тому і трутень буде ранній. в надставки бджоли пішли є наприск але не масово. лишив  магазини в зв"язку з теплою погодою на майбутнє. на виході молода бджола і садки підходять.

далі легкий пік-нік, і як виясниломя куча наповзаючих кліщів, виловив 6    шт. 

ліс весь білий від цвіту.

над цим фото всі задумались і ніхто не пам"ятає танців з бубном:hmm:

IMG_8272.JPG

IMG_8276.JPG

IMG_8279.JPG

IMG_8252.JPG

IMG_8254.JPG

IMG_8302.JPG

IMG_8306.JPG

IMG_8300.JPG

IMG_20180415_104338.jpg

IMG_20180415_121408.jpg

IMG_20180415_115808.jpg

Изменено пользователем СЄРЖ

Поделиться сообщением

В 14.04.2018 в 13:57, Серж 82 сказав:

Почали сьогодні обробляти ріпак від квіткоїда за Дністром. Щось рано він починає зацвітати.

сьогодні на природі були то ці жучки-оленки нам на столик як з переляку летіли, ще їх стільки не бачив так рано.

В 14.04.2018 в 21:18, Sanich сказав:

Пішла масово обніжка і практично за кілька днів деякі сім"ї забили нею все гніздо... 

о то ви спізнюєтесь на пару тижнів від нас:IMHO:

Поделиться сообщением

1 година тому, СЄРЖ сказав:

сьогодні на природі були то ці жучки-оленки нам на столик як з переляку летіли, ще їх стільки не бачив так рано.

о то ви спізнюєтесь на пару тижнів від нас:IMHO:

От і намалювався привід для кочівлі по Україні від заходу до сходу або до Сумщини або до Харківщини.:)

Поделиться сообщением

11 часов назад, СЄРЖ сказал:

не читав теми пару днів, тому пишу по своїм спостереженням. цвіте абрикос та алича,  і сьогодні помітив зацвітає черешня. погода постійно тепла за + 20, тільки буває холодний вітер налітає, грунт підсихає. запах з ніг валить.:ay:

тепла погода сприяла розвитку бдж. сімей, підставлені рамки пару днів назад засіяні майже повністю, бджоли користуються теплою погодою і необмежуються розвитком. такого стрімкого розвитку я ще не бачив. ніякої стимуляції, ніяких В-12, хлорид-натрію, надіюсь останнє правильно написав. тепло і надходження нектату з пилком стимульнув всі без вийнятку сім"ї не дивлячись на їхні розміри. є і  у бакфаста трутні печатні і між суцільною пергою засів в пару личинок.і є трут виходячий але без обману то матка там вже задавлена і сімейки об"єднані але в інших сім"ях є полоски печатного трута. взагалі глянув пару сімей: об"єднану з цінною маткою, бакфаст,та одну з сильніших де ставив магазин.

трут на виході, два на виході.IMG_8295.thumb.JPG.e36b4e2840c66145009a282f31b8697f.JPG

доця сама напросилася , я тільки за, провів легку екскурсію, вийшло без апітерапії. 

IMG_8255.thumb.JPG.c4891027ea27e67204d512b89bb11bfd.JPG

IMG_8259.thumb.JPG.4f2ae11208e4ae39a8b2ebf3711b5667.JPGгубки-уточки, ми теж від моди не відстаємо, веслом би по тим уточкам:umora:

IMG_8266.thumb.JPG.d8a23e32c526eba134dd6a09ca3290e6.JPG

обєднання через газету з нормальною маткою, все розумію що весною приймають всіх але жим-жим:ah:, все чьотк спрацювало.

IMG_8270.thumb.JPG.c75bb098c6701106df584c4a4f6c73eb.JPG

бак з трутневим розплодом теж є але без фото доказів, вийшло так, що дружина зняла на відео.

доця сама напросилася в помічниці, не міг відмовити, тільки радію, провів легку екскурсію,без апітерапії обейшлося для неї. всі матки строчать та шукають вільні комірки, тому і трутень буде ранній. в надставки бджоли пішли є наприск але не масово. лишив  магазини в зв"язку з теплою погодою на майбутнє. на виході молода бджола і садки підходять.

далі легкий пік-нік, і як виясниломя куча наповзаючих кліщів, виловив 6    шт. 

над цим фото всі задумались і ніхто не пам"ятає танців з бубном:hmm:

IMG_8272.JPG

IMG_8276.JPG

IMG_8279.JPG

IMG_8252.JPG

IMG_8254.JPG

IMG_8302.JPG

IMG_8306.JPG

IMG_8300.JPG

IMG_20180415_104338.jpg

IMG_20180415_121408.jpg

IMG_20180415_115808.jpg

Теж вчора з кумами жарили шашличок. Погода була чудова, а сьогодні хмарно і прохолодно. Уже цвіте вишня.

image-0-02-08-d31dfdcae9221fb7677f5540708388ffa8db840e0e9329b6d8db6367718e5d3e-V.jpg

image-0-02-08-59a0537c6905c325025f4860524ba4ce6623ffcf0287ed4076e3f2d4ee0ae865-V.jpg

image-0-02-08-a56bb40add224fd88fe0e08257400e33f394c468f74ba20b805b723c04671fab-V.jpg

Поделиться сообщением

11 часов назад, СЄРЖ сказал:

никогда не видел столько анемон. у нас  обычно все вперемешку с пролеском  и рястом а тут чисто  анемоны. красотень.

С клещами будьте осторожны, очень неприятная зараза - брюки заправляйте в носки, одевайте одежду с капюшоном, и рукава с резинкой. Домашним питомцам особое внимание - я  в этом году чуть своего таксеныша не потерял - словил пироплазмозного клеща. Еле очухался бедолага. Щас вот бульончиками его отпаиваю. 

По иксодовым клещам создал отдельную тему, у кого есть что сказать, делитесь - 

Изменено пользователем Ысч

Поделиться сообщением

20 годин тому, dust сказав:

:umora: Хочу підкорегувати назву теми "Літо/літо 2018 р " бо зима закінчилась 29 березня 2018 року і зразу почалось літо - нічна температура + 10С а днем до + 26 С і так кожен день без зниження температури, хіба що через день троха вітри допікають

В цьому році, в Одесі, температури більшої ніж 19 градусів не було.

9 годин тому, Крук сказав:

От і намалювався привід для кочівлі по Україні від заходу до сходу або до Сумщини або до Харківщини.:)

Можна ще кочувати з теплих регіонів в холодні південні.:)

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти