Перейти к содержанию
ДобровоЛ

Весна/Літо 2018

В теме 2 062 сообщения

сьогодні вперше заглянув в гніздо, перезимували добре підмору майже не має кормів лишилось мін 5кг макс 12 без втрат

несуть пилок, переважно жовтого кольору і попадається бежевий, бачив мати й мачуха розцвіла, то напевне з неї та котиків (верба)

водній сім'ї помічений розгризений маточник але матка, чи бджоли надумали міняти да передумали, чи з осені, буде видно, думаю що з осені, навряд чи вони зимою міняли б матку

при огляді теж помітив одну рамку з горбатим розплодом (частково) інша рамка норм, роздивившись ту рамку з горбатим зрозумів, що проблема в рамці, трохи вощину напевно покрутило і бджоли відбудували так, тож не завжди матка винна ))

3 часа назад, Arius сказал:

На жаль при ревізії виявив, що одна з кращих сімей з маткою-трутовкою.

Изменено пользователем gru.v

Поделиться сообщением

Нарешті й до мене на пасіку завітав "реативний літак":ole_ole:.Перезимували 100%. Одна сім'я просіла до двох рамок (  матка  ТЗ  липнева ).

Всім бажаю вдалого сезону:ax:.

Поделиться сообщением

От і закінчилась моя перша зимівля. Всі мої чотири з гаком сім'ї перезимували. Підмору, який я вичистив ще до обльотів, було на всіх 0,6-0,7 літра. Вчора зробив першу ревізію. Розплід є у всіх. Трошки. По пів долоні на двох трьох рамках. Кормів хватає. Встигли натягати свіжого пилку. Сусідка каже, що клумбу з крокусами їй геть витовкли. Отже, розпочинаю свій перший сезон. І так, як бджіл по весні рахують, можу заповнити профіль.

Поделиться сообщением

От і закінчилась моя перша зимівля. Всі мої чотири з гаком сім'ї перезимували. Підмору, який я вичистив ще до обльотів, було на всіх 0,6-0,7 літра. Вчора зробив першу ревізію. Розплід є у всіх. Трошки. По пів долоні на двох трьох рамках. Кормів хватає. Встигли натягати свіжого пилку. Сусідка каже, що клумбу з крокусами їй геть витовкли. Отже, розпочинаю свій перший сезон. І так, як бджіл по весні рахують, можу заповнити профіль.
Жене на 8 марта и день рождения (21марта) через одного дарили крокусы в горшках. К осени посажу возле дома - пусть и у меня топчут с ранней весны)))

--------------------------------------
Пчелам в городе быть!

Поделиться сообщением

В 04.04.2018 в 09:16, Крук сказал:

По фото видно що примітивний фотік не витягує АББ ( автоматичний баланс білого) тому такі ефекти.IMG_5637.jpg.cc6ff969d8be1971292247f070abefa4.jpg.5b041b48f001f2c092574ddfc2c8fe92.jpg

Я публиковал две фотки. Почему же они такие разные? На второй фотке тоже не вытягивает? Я не спец, но интересно знать.

Поделиться сообщением

7 хвилин тому, ss77 сказав:

Я публиковал две фотки. Почему же они такие разные? На второй фотке тоже не вытягивает? Я не спец, но интересно знать.

Все дело в допустимых диапазонах работы или в настройках. Машины разные бывают от легковых до грузовых и в каждой свои параметры. Но это уже тема совсем другого разговора.

Поделиться сообщением

13 часов назад, Бджолопотам сказал:

Сьогодні пару вуликів  оглянув, то вже пилку по третині 145 рамки і таких рамок кілька - принос гарний, але не знаю з чого - в лісі від підсніжників біло, але вони вже перецвітають, бджіл на них не бачив, ліщина стоїть пуста, котики ще не цвітуть - принаймні близько біля пасіки дивився, то ще днів 5 треба поки зацвітуть. Головне що носять. Багато ліщини не пилило цього року, стоять зараз сухі чорні сережки, але більшість все таки вистояла...

В день було сонячно і 22+. Перший раз цього року виїхав мотоциклом і доїхав до пасіки... як же я за цим всім заскучав.....:ah:

Під вечір в багатьох вуликах бджоли вентилюють:dntknw:

А у нас, как всегда, в "солнечном Херсоне" холодрыга. Пыльцу, наверное, несут с лимана с водорослей.)) Потому что ничего толком не цветут. Сегодня холоднее чем вчера.

Поделиться сообщением

В мене літають  більш-менш постійно десь з 25.03.  Кілька днів давав перець і гірчицю...  Пару днів  не був вдома... Сьогодні насипав перець, вже не беруть...Значить в природі пилку на їх потреби вже вистачає.  Періодично даю ситу в пакетах. грамів по 300-400...На воді бджіл практично не видно, лише поодинокі.

Поделиться сообщением

Пилок носять повним ходом. Меду ще на одну зиму, мабудь би хватило. Розплід є у всіх, крім двох.Одна шось дуже шумить, розплоду не бачив. для того щоб засів побачити - треба сильніші окуляри купляти. Але пилок носять:hmm:А друга навіть не дала касету витягнути .Апітерапія, блін. Бджоли повно, касета важка. нехай пока посидять.

Поделиться сообщением

З трутовкою ніби розібрався. Підставив рамку з розплодом, з бджолами і з маткою під ковпачком. Рамку з трутом видалив. Стару знайшов, вона там на трутах і сиділа. Більше ніякого розплоду чи посіву в тій сім'ї немає, а враховуючи їхню силу це не нормально. Далі буду спостерігати.

І ось додивляюсь, дочищаю останні кілька вуликів, і під занавіс - дві безматочні сім'ї... :(  Вже думав, ця чаша обминула мене, а ні! І порядні такі сім'ї, бджоли висять гронами, нудьгують, крильцями тріпочуть, ні розплоду, ні посіву. І вже об'єднувати реально немає з ким, вижили такі, що можуть самі розвиватись. І втрачати дві одиниці дуже не хочеться. Цю тему читають багато людей, якщо в когось є зайві королеви - пишіть, викуплю. :hi:  

Поделиться сообщением

Тільки що, gardener сказав:

Розплід є у всіх, крім двох.Одна шось дуже шумить, розплоду не бачив. для того щоб засів побачити - треба сильніші окуляри купляти.

І у мене шумлять, шелестять крилами і видно, що зовсім не працюють. На центральних рамках, де має бути розплід - рідкий мед. Мабуть перетягують його з місця на місце, це і вся робота. Пилку зараз дуже мало.

Щоб побачити засів, спробуйте лупу.

Поделиться сообщением

8 годин тому, ss77 сказав:

Не та тема. Але я однією строчкою : неправильна експозиція була при фотографуванні.:IMHO:

Поделиться сообщением

3 часа назад, gardener сказал:

треба сильніші окуляри купляти.

я такі помічаю і залишаю на 9-ть днів, після якщо нема печатки чи явно відкритої дітви то,...ну далі думаю знаєте що робити

Поделиться сообщением

сегодня первый раз увидел что на омеле  чтото пчелы собирают  гул стоял возле деревьев с омелой

Поделиться сообщением

Щось бджоли зарано почали Великдень святкувати, мабуть вчора добряче :az:, бо сьогодні десь півтора відра води забрали, а може і більше.

На полях сьогодні вже було чути як техніка почала працювати.

Поделиться сообщением

Вот и я сегодня провел ревизию. Перезимовали 100%. Почистил днища, убрал подмор( очень странно но мало подмора  даже не по пол литра, только в одном около литра отошло - семья  самой сильной шла в зиму). Несут светло-желтую и желтую обножку. Расплода по жменьке  на 2-3-х рамках. Меда осталось примерно от 3- хдо 5-и кг, как раз хватит на весеннее развитие. 

Поделиться сообщением

Було +24 Цвіте дерево кизилу - жодної бджоли. Літ гарний але з обніжкою небагато - підозрюю що за нектаром на вербу літають....

Поделиться сообщением

Два дні погоди і ... два дні супер робота бджіл. Таке у нас вперше. Ні муки, ні дерті не носять. Хіба що поодинокі. Пруть обніжку і навіть є набризк... Клас!

Зважаючи на наступні чинники:

1) йде непоганий принос

2) матки значно посилили кладку

3) погоду ніби то прогнозують стабільну

4) сім'ї із зими вийшли сильними (за одиничними виключеннями)

5) далі наближаються свята і потім с\г роботи (посів-посадка)- часу буде обмаль

ВИРІШИВ розширити сім'ї. Всім роздаю по рамці

Поделиться сообщением

16 хвилин тому, Бджолопотам сказав:

Було +24 Цвіте дерево кизилу - жодної бджоли.

В мене на кизилі аж перед вечором появилися.

Поделиться сообщением

12 минут назад, ромео сказал:

Два дні погоди і ... два дні супер робота бджіл. Таке у нас вперше. Ні муки, ні дерті не носять. Хіба що поодинокі. Пруть обніжку і навіть є набризк... Клас!

Зважаючи на наступні чинники:

1) йде непоганий принос

2) матки значно посилили кладку

3) погоду ніби то прогнозують стабільну

4) сім'ї із зими вийшли сильними (за одиничними виключеннями)

5) далі наближаються свята і потім с\г роботи (посів-посадка)- часу буде обмаль

ВИРІШИВ розширити сім'ї. Всім роздаю по рамці

У моїй місцевості при таких погодніх умовах починають носити мед і сильно зношується бджола.

Поделиться сообщением

:hi:несмотря на капризы погоды, природа берет свое. Сегодня в  саду зацвели   абрикосы и пчелки тут же начали проверять содержимое цветков.:ole_ole:

Угрожающе высокий уровень воды дает повод беспокоиться. Ко всему, со всех сторон опять пугают подтоплением, а  южный ветер гонит с моря холодный воздух. Сегодня очень много пчелы было на поилках. Подсолнечниковый мед создает дополнительные трудности пчелам.

Поделиться сообщением

другий день мала активність на форумі:IMHO:, я так розумію не кожен дотягує до компа, мда ситуація реально напружена, думаю ще день,два і все істотно зміниться, вдоволь напрацювавшись нам схочеться по.....ти (поговорити я чемно виражаюсь) ,нічогопрацюймо, весна, другий день реальна весна.

Поделиться сообщением

40 минут назад, Бджолопотам сказал:

Було +24 Цвіте дерево кизилу - жодної бджоли. Літ гарний але з обніжкою небагато - підозрюю що за нектаром на вербу літають....

В мене все так само. Дійсно сьогодні дивився-цвіте іва. 

Поделиться сообщением

23 часа назад, shersand сказал:

Думаю, що в цю пору року бджолам не до вибриків - інстинкт самозбереження родини понад усе.   

Я от теж так думав... Декілька днів назад вирішив підсилити мікронук, що успішно перезимував. Ну от і треба ж було б забрати матку, додати бджіл а тоді вернути матку у клітці щоб нові бджоли звикли. А я взяв та просто струсив нових бджіл на сходи перед льотком. Ну вони зайшли та й коцнули матку...  І знав же надійний варіант, та жалько часу стало. Помилку не пробачили.

Поделиться сообщением

Сьогодні було +20, бджоли активно носили пилок і нектар, під вечір глянув-- гарно вентилюють вулики, верба цвіте повним ходом.

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти