Перейти к содержанию
ДобровоЛ

Весна/Літо 2018

В теме 4 450 сообщений

20 минут назад, ромео сказал:

Продовжую потихеньку (не поспішаючи) ревізію. Сьогодні майже всім підставляв рамки з медом, так як практично залишився мізер.

Декілька думок...

Особливо для початківців.

Пасічники з досвідом - закрийте вуха  очі.

1. Не треба "жаднічати" щодо забезпечення кормів перед зимівлею. В ідеалі на кінець жовтня має бути 7-8 повномедних рамок (90-100% печатки)

2. Треба мати мінімум 2-3 рамки з медом страхового фонду на сім'ю весною...

Повністью згоден:ay:

Днища поміняв,поклав плівку,  утеплив це все завершив вчора, сьогодні хоч і літали але лізти в гніздо погода не дозволяла  тому  прошовся рукою поваживши вулики, вишло що 20% пасіки  потребують завтра детальнішої перевірки на наявність кормів, у решти потреби заглядати точно немає, буду  чекати пилку та вираховувати,  що з матками:dntknw:

Поделиться сообщением

1 час назад, davolodya сказал:

Накінець прийшло тепло і до нас, скористався нагодою і зробив ревізію після "другої зимівки", яка тривала три тижні. Всі живі, матки сіють у всіх сім'ях. Розплід переважно печатний на виході, і трошки засіву. Відкритого майже нема, лиш в кількох сім'ях. В багатьох сім'ях ситуація з кормами критична, видав майже всі резервні кормові рамки. В цей час в минулі роки вже другий раз розширяв,  а цього року ще бджола незмінилася. Загалом розвиток сімей відстає приблизно на 2-3 тижні. В обід був гарний обліт, трохи носили пилок

Теж від обіду на пасіці, залишилось ще один ряд пройти. Кормів у більшості ще вдосталь, а от пилку майже не приносять, хоча було +17. Матки вже сіють, починає з'являтись черва. З печатки виходить молода бджола яка була закладена після 8-го березня. В цьому році зимівля досить вдала,  перезимували всі.

Поделиться сообщением

28 минут назад, Крук сказал:

Якщо у бджіл не будуть харі тріщати то у пасічника у кишенях буде вітер свистати.

25 минут назад, лінивий пасічник сказал:

зима цього року дала зрозуміти що ні

Понимаю, что у нас друг от друга расстояние пол лаптя по карте, но вот ваш земляк выставил информацию о расходе корма: 

не могу вставить ссылку с телефона, тема " осень -зима" пред последняя страница. 

Вы уж извените, но 40кг корма для зимовки, как то многовато.

Поделиться сообщением

2 минуты назад, Шахматист сказал:

Понимаю, что у нас друг от друга расстояние пол лаптя по карте, но вот ваш земляк выставил информацию о расходе корма: 

не могу вставить ссылку с телефона, тема " осень -зима" пред последняя страница. 

Вы уж извените, но 40кг корма для зимовки, как то многовато.

читав :hi:зимую на 6-7 рамках запечатаних на 90- 100%  ревізію кормів ще не робив та в деяких особо отлічившихся бачив зїдену  навіть кроющу рамку :dntknw:веду до того що запас..........(лишнім не буває)

Поделиться сообщением

24 хвилини тому, Серж 82 сказав:

В цьому році зимівля досить вдала,  перезимували всі.

Сьогодні робив ревізію.своїх,Почали активно носити

пилок. Появився перший набризк нектару, певне з верб. (Згадав про мед з підсніжників, котрі, до речі доцвітають, бжіл на них не видно) Очевидно вийшов розплід, закладений в лютому, бо в кількох сімях дивна картинка - кілька купок молодих бжіл на ствнках, байдикують, бо через похолодання матки твльки починають сіяти і нельотний молодняк без роботи. Таке спостерігаю вперше.

Поделиться сообщением

4 минуты назад, лінивий пасічник сказал:

читав :hi:зимую на 6-7 рамках запечатаних на 90- 100%  ревізію кормів ще не робив та в деяких особо отлічившихся бачив зїдену  навіть кроющу рамку :dntknw:веду до того що запас..........(лишнім не буває)

Запас то такое...

Коллеги с нашей месности уж очень полюбляют вашу пчелу, на сегодняшний день знаю троих которые договорились за пакеты с ваших мест по 1200гр, по сотне в руки.

Где логика?:dntknw:

Поделиться сообщением

3 минуты назад, Шахматист сказал:

Коллеги с нашей месности уж очень полюбляют вашу пчелу, на сегодняшний день знаю троих которые договорились за пакеты с ваших мест по 1200гр, по сотне в руки.

бог на поміч:hi:

4 минуты назад, Шахматист сказал:

переведи? (цитата з фільму )

6 минут назад, Шахматист сказал:

полюбляют вашу пчелу,

і наш мед для збільшення асортименту:ay:

Поделиться сообщением

5 минут назад, Alazon сказал:

Сьогодні робив ревізію.своїх,Почали активно носити

пилок. Появився перший набризк нектару, певне з верб. (Згадав про мед з підсніжників, котрі, до речі доцвітають, бжіл на них не видно) Очевидно вийшов розплід, закладений в лютому, бо в кількох сімях дивна картинка - кілька купок молодих бжіл на ствнках, байдикують, бо через похолодання матки твльки починають сіяти і нельотний молодняк без роботи. Таке спостерігаю вперше.

Я сьогодні замітив що в деяких сім'ях бджола невеликими гронами висіла на нижніх брусках, спочатку подумав - чого б це? А потім вирішив що збігли з рамки.

Це вразила одна сім'я- кармушка потолочна холодна, канді яке було в кормушці майже не брали, думав що не має матки. Сьогодні вскрив, а там на трьох рамах печатка, а на четвертій вже трохи черви і засів.

Поделиться сообщением

7 минут назад, Шахматист сказал:

Запас то такое...

Ну если  возьмут на круг по 70 товарного, то с 1й вложеной подымут 2е, вот и логика:IMHO1:

Поделиться сообщением

1 час назад, Шахматист сказал:

"Хари" у них не треснут?:umora:

Бджола не людина: більше, ніж їй потрібно, не з'їсть...

Поделиться сообщением

7 минут назад, лінивий пасічник сказал:

переведи? (цитата з фільму )

Перевожу:

40кг меда для зимовки  умножаем на закупочную цену и получаем = 1200гр пакет

С математикой у меня все в порядке...:umora:

Поделиться сообщением

6 минут назад, Шахматист сказал:

Перевожу:

40кг меда для зимовки  умножаем на закупочную цену и получаем = 1200гр пакет

С математикой у меня все в порядке...:umora:

я не маю права сумніватись в ваших математичних здібностях оскільки за одною партою ми не сиділи :hi:та бесіду ми розпочали не з ціни на пакети в наших краях а з того що я ствержував що ця зима підібрала більше кормів ніж багато попередніх

Поделиться сообщением

38 минут назад, Шахматист сказал:

Запас то такое...

1200 Не смішіть людей,у нас Дніпропетровська обл.під боком.

Поделиться сообщением

13 минут назад, лінивий пасічник сказал:

я не маю права сумніватись в ваших математичних здібностях оскільки за одною партою ми не сиділи :hi:та бесіду ми розпочали не з ціни на пакети в наших краях а з того що я ствержував що ця зима підібрала більше кормів ніж багато попередніх

Да при чем тут зима?  Или животы у них резиновые?

Спорить не хочу. Может я книжки не течитал, но по памяти, "нормальной семье для зимовки , с условием весеннего развития должно хватать 20-25 кг меда до первого взятка" (с).

:hi:

Поделиться сообщением

12 минут назад, Олег77 сказал:

1200 Не смішіть людей,у нас Дніпропетровська обл.під боком.

За что купил, за то продал. (с)

Изменено пользователем Шахматист

Поделиться сообщением

3 минуты назад, Шахматист сказал:

Да при чем тут зима?  Или животы у них резиновые?

Спорить не хочу. Может я книжки не течитал, но по памяти, "нормальной семье для зимовки , с условием весеннего развития должно хватать 20-25 кг меда до первого взятка" (с).

:hi:

Знаєте, якщо машина споживає 7л бензину на 100км, то їхати в дорогу, маючи всього 7л бензину, якось страшно. Можна і не доїхати. Значно "веселіше" буде, якщо в баку буде із запасом.

Поделиться сообщением

1 минуту назад, Шахматист сказал:

За что купил, за то продал. (с)

по 1700 не найдеш,деякі припинили продаж,деякі обіщають на 1 червня.Кой-хто просить 2000грн.Не продавайте більше...........на,що купились.

Поделиться сообщением

10 часов назад, Svan сказал:

Это понятно! Просто, получается, это не совсем корректное высказывание, которое не стоит понимать буквально. Правильнее было бы писать, к примеру: "Сім'ї зимою значно зменшилися". А я, действительно, подумал, что опытные люди могут видеть: слабая пчела летает, или энергичная. :umora:

Бджоли мають не тільки такий показник як кількість а і якість тобто здорова бджола :IMHO:

Поделиться сообщением

8 часов назад, samitnyj сказал:

Вперше у мене з зими багато рамок з кристалізованим медом (почали сіяти соняшник).Прошу тезисно поради, як їх позбутися? Зрошувати і за заставну,чи так виберуть?І як в корпусних?Не хочу,щоб до взятку це залишалось навіть у гніздовій частині

Минулого року я такі рамки , згодовував літом в безвзяточний період , на мою думку зараз стару бджолу не варто завантажувати переробкою цих рамок, краще хай вирощує розплід :IMHO:

Поделиться сообщением

Сьогодні нарешті прийшло тепло пасвка ривіла душа радується але ще чистити куча вуликів . Розплоду мало на цей час. Муки зїла за сьогодні 2 відра 20л.

Поделиться сообщением

Сьгодні бджоли  активно  літали :ole_ole:, пішов пилок в невелкій кількості 

Поделиться сообщением

6 годин тому, Шахматист сказав:

"нормальной семье для зимовки , с условием весеннего развития должно хватать 20-25 кг меда до первого взятка" (с).

а при нормальних умовах (природних, як в доброму дуплі) за зиму можуть і 5 кг не з'їсти - для них головне спокій, при якому вони "під кайфом" в  СО2. А мед то для дітви на весну.

Изменено пользователем Любомир

Поделиться сообщением

9 часов назад, ромео сказал:

Продовжую потихеньку (не поспішаючи) ревізію. Сьогодні майже всім підставляв рамки з медом, так як практично залишився мізер.

Декілька думок...

Особливо для початківців.

Пасічники з досвідом - закрийте вуха  очі.

1. Не треба "жаднічати" щодо забезпечення кормів перед зимівлею. В ідеалі на кінець жовтня має бути 7-8 повномедних рамок (90-100% печатки)

2. Треба мати мінімум 2-3 рамки з медом страхового фонду на сім'ю весною...

От чому я лишаю в зиму 20-24 кг корму, тобто повномедний корпус, і весною не думаю "чи вистачить", бо знаю що там вдосталь 12-15 кг після зимівлі. Піде погода, бджоли ще свіженького принесуть з верболозу, кленів.

Поделиться сообщением

7 часов назад, Олег77 сказал:

по 1700 не найдеш,деякі припинили продаж,деякі обіщають на 1 червня.Кой-хто просить 2000грн.Не продавайте більше...........на,що купились.

Странно.Откуда и почему такие сказочные цены, если даже ОЛХ говорит о более низком ценнике.:dntknw:

Поделиться сообщением

8 годин тому, Серж 82 сказав:

в деяких сім'ях бджола невеликими гронами висіла на нижніх брусках,.

Придивіться уважніше -по моєму то тимчасово безробітний молодняк, бо через другу зиму в березні матки перервали червління, їь годувати поки-що нікого. В мене Дністер між горами,а наскільки памятаю (році в 1963 пропливав на катері) ваше село більш відкрите, то вітрів менше кіж у Вас. Крім верб тут зацвів дерен (кизил по роійськи), Навіть не забирав пусті рамки з середини гнізд, бо сьогодні-завтра піде ріст сімей прискореними темпами

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти