Перейти к содержанию
ДобровоЛ

Весна/Літо 2018

В теме 5 322 сообщения

14 минут назад, siverit сказал:

Поставил вместо разделительных решёток пчелоудалители. Через сутки (в 18:00-19:00) забрал 40 магазинных корпусов на прицеп. Прицеп с открывающимся тентом. К концу погрузки всего с десяток пчёл уже интересовались прицепом. Отъехал на метров 500, открыл тент, выпустил тех кто внутрь прорвались. При откачке на рамках было совсем немного пчёл и до сотни трутней.

А какого образца у вас пчелоудалители? 

Поделиться сообщением

1 час назад, Пасечник1984 сказал:

то осыпи клеща почти нет

Точно такое, и это настораживает:hmm:

16 минут назад, siverit сказал:

Через сутки (в 18:00-19:00) забрал 40 магазинных корпусов на прицеп. 

Если я в такое время открою соторанилище хотя бы на 10 минут, то с пчел воровок можно будет сформировать две семьи:umora:

Поделиться сообщением

13 минут назад, fenix-86 сказал:

А какого образца у вас пчелоудалители? 

image.jpeg.e9e843ce6610784af645a8d5c465f2e1.jpegфото не моё, но типа такого

14 минут назад, Пчеломучитель_ua сказал:

Если я в такое время открою соторанилище хотя бы на 10 минут, то с пчел воровок можно будет сформировать две семьи:umora:

Не преувеличивайте.

И я же писал - открыл, корпус взял/поставил, накрыл.  Только несколько секунд пчёлы могут попасть на рамки. А так кружатся, ищут как прорваться, но не критично.

Поделиться сообщением

33 хвилини тому, Пчеломучитель_ua сказав:

Тільки отримав посилку з болгарським "Варостопом"... Сьогодні буду ставити.  Преперат не дешевий,   перевірений багатьма. Є надія, що спрацює. а в кого не сипляться, може кліща нема.  По моїх спостереженнях, минулі роки в цей час по двору гасали ватаги безкрилої бджоли, а зараз не видно... Може дійсно кліща менше?

Изменено пользователем Володимир Джос

Поделиться сообщением

10 минут назад, Володимир Джос сказал:

Може дійсно кліща менше?

В это время тоже видел клеща на пчелах в прошлом году в этом нету но поставил Варостоп немного не хватило еще купил аналог Варофлу который рекламировал Булатов так что его поставлю в другие семьи и будем смотреть что лучше.

Изменено пользователем mixaskm

Поделиться сообщением

2 години тому, Пасечник1984 сказав:

Два дня ставил полоски варостопа,сегодня посмотрел контрольки,то осыпи клеща почти нет.Но некоторые полоски упали на дно,это ничего страшного ?или толку с них на дне ноль ?

Для контролю дії варостопу треба поставити після його байварол або із пульверизатора обприскати біпіном. Якщо осипання кліща є значить препарат не діє або кліщ стійкий до цього препарату. Якщо кліщ піде в зиму тоді зимівля буде гірша.

Поделиться сообщением

11 минут назад, Крук сказал:

кліщ стійкий до цього препарату

Да вроде к этому действующему веществу привыкания нету.

Поделиться сообщением

19 минут назад, Крук сказал:

Для контролю дії варостопу треба поставити після його байварол або із пульверизатора обприскати біпіном. Якщо осипання кліща є значить препарат не діє або кліщ стійкий до цього препарату. Якщо кліщ піде в зиму тоді зимівля буде гірша.

Так у Байварола то же вещество что и у Варостопа.

1 час назад, siverit сказал:

Не преувеличивайте.

И я же писал - открыл, корпус взял/поставил, накрыл.  Только несколько секунд пчёлы могут попасть на рамки. А так кружатся, ищут как прорваться, но не критично.

Я про прицеп с тентом...;)

Поделиться сообщением

4 часа назад, FES сказал:

Мене один досвідчений пасічник (в якого 100 сімей) порадив відбирати мед з 5 год ранку і до 9 ранку. Каже набагато легше працювати, це напевно у кого бджоли більш-менш спокійні.

так і відбирали , від пів шостої і до десятої.

Поделиться сообщением

22 часа назад, mits сказал:

Вы пчёл, не ради мёда держите?

для меду наставка, в гніздо з молодою цьогорічкою чого лазити, особливо коли їх під сотню.

Поделиться сообщением

Только что, Пчеломучитель_ua сказал:

Скорей всего он не захотел ждать 20 августа пока вы поставите полоски:umora:

И зашел в расплод раньше , если клещ есть , полоски подействуют когда будет лупится расплод  :IMHO1:

Поделиться сообщением

11 часов назад, Пасечник1984 сказал:

Два дня ставил полоски варостопа,сегодня посмотрел контрольки,то осыпи клеща почти нет.Но некоторые полоски упали на дно,это ничего страшного ?или толку с них на дне ноль ?

Поставте між рамок і наберіться терпіння, якщо Вас кількість пару десятків влаштує так і буде в підсумку.

Цього року кліща мало, через погодні умови і це не тільки мій висновок, але він зараз ще є в розплоді, тому осип є постійно протягом 22 днів перевірено і якщо пасіка не закліщенна, то буде випадати по декілька кожен день.

Інша справа в кого пасіка закліщена, там поставили і зразу сотні, статистику збираю.

Поделиться сообщением

9 часов назад, Крук сказал:

Байварол і Варостоп маю одну діючу речовину флуметрин, поки я не знаю жодного випадку зафіксованого, де було знайдено кліща стійкого до даної діючої речовини.

Поки флуметрин набільш ефективний перетроїд в даній справі.

Поделиться сообщением

11 минут назад, Wladimir_K сказал:

Байварол і Варостоп маю одну діючу речовину флуметрину, поки я не знаю жодного випадку зафіксованого, де було знайдено кліща стійкого до даної діючої речовини.

Можливо пан Крук мав на увазі що дію Варостопа можна перевірити тимже препаратом але від більш якісного виробника або звичайним біпіном?!

Изменено пользователем Артем7

Поделиться сообщением

1 година тому, Артем7 сказав:

Можливо пан Крук мав на увазі що дію Варостопа можна перевірити тимже препаратом але від більш якісного виробника або звичайним біпіном?!

Так ото ж морознув трохи. Поспішав і трохи не правильно написав. Якість препарату проти кліщів Вароа треба контролювати. Обприскувати розчином біпіну, ставити Байварол. Тому що якщо не контролювати тоді будуть проблеми із зимівлею. В мене таке було що поставив полоски а вони не подіяли. Добре що вчасно помітив і знищив кліщів на бджолах біпіном. Тепер перевіряю.

Поделиться сообщением

6 часов назад, Крук сказал:

Так ото ж морознув трохи. Поспішав і трохи не правильно написав. Якість препарату проти кліщів Вароа треба контролювати. Обприскувати розчином біпіну, ставити Байварол. Тому що якщо не контролювати тоді будуть проблеми із зимівлею. В мене таке було що поставив полоски а вони не подіяли. Добре що вчасно помітив і знищив кліщів на бджолах біпіном. Тепер перевіряю.

Я всім рекомендую робити контрольний вибірково тактіком, якщо є на контрольні значний осип тоді дійсно полоски погано спрацювали і чи є висока закліщеність можна візуально вже зараз визначити, банально перевірте розплід.

Кліщ має те ж цикли розвитку і у багатьох він вже не витримує після весняногообробіткуу, а потім стандартно в цю пору, тому що кожен рік велика кількість закліщеність пасік банально не перезимовує.

Я особисто вже 10 сезонів такого не роблю, десь через тиждень, раніше фізично не можу поставлю, і в жовтні заберу і скажімо цього року кліща ще на бджолах небачив.

Поделиться сообщением

2 часа назад, Wladimir_K сказал:

Я всім рекомендую робити контрольний вибірково тактіком, якщо є на контрольні значний Осип тоді дійсно поломки погано спрацювали.

Раньше (прошлые сезоны) делал контрольку тактиком..  10 дней назад делал конрольку  варостопом..   после поздне- весенней обработки  варостопом   сейчас поставил на конроль снова варостоп на 6 семеек.за неделю выпало от 2х до 8 клещей.  --- полёт отличный :IMHO:.  после выхода рассплода пролью тактиком. 

Поделиться сообщением

19 часов назад, Крук сказал:

Якщо інструкція говорить поливати , то потрібно поливати . Рекомендуючи обробляти біпіном з пульверизатора ви робите не добре діло. Є такє , як допустима доза припарату на бджолу і при оприскувані вона буде завжди більша ніж при поливі.:IMHO:

Поделиться сообщением

3 часа назад, Wladimir_K сказал:

цього року кліща ще на бджолах небачив.

И я не видел. Может уже всё, конец этому гаду пришёл? Или это год такой, не благоприятный для его развития?

Поделиться сообщением

11 минут назад, mits сказал:

И я не видел. Может уже всё, конец этому гаду пришёл? Или это год такой, не благоприятный для его развития?

Несприятливий для розвитку, плюс торік гарно обробили.

Поделиться сообщением

2 минуты назад, Wladimir_K сказал:

Несприятливий для розвитку, плюс торік гарно обробили.

Бедненький, мне аж жалко его стало.:umora: 

Поделиться сообщением

2 часа назад, mits сказал:

Может уже всё, конец этому гаду пришёл?

Кліщ на то тільки й чекає, щоб пасічник повірив наче його немає у вулику. В цьому сезоні на полосатиках теж не бачив кліща, і в розплоді трудовому на будівельних рамках не бачив,  а у вуликах він таки є, бо після полосок почав потроху втрачати свідомість. 

Поделиться сообщением

2 часа назад, Север сказал:

Кліщ на то тільки й чекає, щоб пасічник повірив наче його немає у вулику. В цьому сезоні на полосатиках теж не бачив кліща, і в розплоді трудовому на будівельних рамках не бачив,  а у вуликах він таки є, бо після полосок почав потроху втрачати свідомість. 

Пару десятків не є критичними і їх можна зняти і через тиждень.

Поделиться сообщением

54 минуты назад, Wladimir_K сказал:

Пару десятків не є критичними і їх можна зняти і через тиждень.

Погоджуюсь.

Поделиться сообщением

Вчора качав мед з 14 і до 20, то трішки йшла нападка - не критично, працювати можна - бджоли гарно охороняють льотки. Вчора вже було темно як ставив рамки на осушку і погано вулик закрив - зверху утворилась щілина на 1-2 бджоли.... і нічого - сім'я виставила охорону - все гуд. Сьогодні качав з 16 години то нападки взагалі не було. У вечері з льотків чути що бджоли роблять  вентиляцію... Значить ще трішки йде принос. Трутнів ще в сім'ях валом, але по трішки їх починають виганяти...

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти