Перейти к содержанию

Весна/Літо 2018


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

6 минут назад, Николай Макаров сказал:

Проволка натягнута в чотири ряди? Так?

да

13 минут назад, Ысч сказал:

 

Я долго искал как исправить такой косяк, попробовал не прикатывать вощину к нижней проволке, помогло.

користуюсь електронавощувачем - такий номер не пройде 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ромео сказал:

да

користуюсь електронавощувачем - такий номер не пройде 

В чотири ряди проволка якщо не просяде то в медогонці порве сто відсотків .Затягувати треба п'ять рядів, а чотирі то якщо тільки під розплід.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Николай Макаров сказал:

В чотири ряди проволка якщо не просяде то в медогонці порве сто відсотків .

Ну, не сто...;), але буває... інколи... якщо мед густий... або "обрєзчик" напартачить.

А так - без проблем

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Крук сказал:

Використовується прокладка - перехідник щоб прикрутити рамку боком до верхнього бруска рамки не пиляючи плече рамки. Можна було б зробити українську рамку вужчою і довшою але тоді така рамка не стає в дадан. Обмін  рамок роблю за крайньої необхідності.

Хотів би Вас попросити викласти фото такої "прокладка - перехідник". Сам теж користуюсь таким прийомом і кожного разу щось вигадую як розмістити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Николай Макаров сказал:

В наступному сезоні спробуйте лист вощини з низу підвернути і прикатать до нижнього бруска,

Глупость ни кому не нужная.если планка нижняя шириной 25 мм и это не 2 и выше корпус прогрызут проход.Мартышкин труд

 

1 час назад, ромео сказал:

Бджоли завантажать рамку медом і під впливом вантажу вона просяде вниз і деформується.

Они ее намного раньше к верхнему бруску пристроят ,чем медом зальют.Застройка будет чистым воском и намного прочней чем лист вощины впритык.Одно условие вощина не должна высоко выступать над проволокой ,потому как просто загнется от нависших на нее пчел и температуры и получится бяка.На проволоке натянутой вертикально это не имеет значения

 

1 час назад, ромео сказал:

5b70809ada7ac_.JPG.2140e5da977e9fdec5aa94f75b87ad39.JPG

деформація від ваги - виперло на зворотній стороні горба

Да парафина много в вощине.Вот и вся причина такой деформации 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, ромео сказав:

5b70809ada7ac_.JPG.2140e5da977e9fdec5aa94f75b87ad39.JPG

деформація від ваги - виперло на зворотній стороні горба

 

3 години тому, Крук сказав:

Українські рамки при відбудовуванні ніколи не просідають а даданівські можуть просідати значно частіше. Тому треба знизу залишати невеликий зазор.

Добавте до цього; температурний режим, якість вощини і коли свіжевідбудована рамка отримала нагрузку. У вас все це різне, а у мене ще й поготів. То не шукайте там причини.Трапляється що гне і з зазором.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Иван Иваныч сказал:

 

Да парафина много в вощине.Вот и вся причина такой деформации 

Цілком можливо, теж помічав, з деяких пачок в рази більше дефектів буває.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 хвилин тому, Ivan S сказав:

з деяких пачок в рази більше дефектів буває.

В мене вся вощина одного виробника...  Куплена восени, чи зимою, і "вилежана",  більш пружна, і не просідає, навіть влітку.  Куплена літом  м"яка і пливе, а якщо зверху погано закріплена, то ще й загинається під вагою бджіл.. Тому намагаюсь вощину купити в холодну пору року.  Хай лежить, поки знадобиться... Єдине, купляю на самому заводі , і везу обережно, бо крихка на холоді.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, ромео сказав:
10 годин тому, Николай Макаров сказав:

В чотири ряди проволка якщо не просяде то в медогонці порве сто відсотків .

Ну, не сто...;), але буває... інколи... якщо мед густий... або "обрєзчик" напартачить.

А так - без проблем

Якщо дати чкаловські оберти тоді порве які хоч рамки. Чотири ряди дроту в рамках у нас всі натягують. Вощину ставлю тільки під розплід а темніші рамки під мед. Якщо хто наставив вощини під заливку медом то звичайно що білі стільники деформуються.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, Blum сказав:

Хотів би Вас попросити викласти фото такої "прокладка - перехідник". Сам теж користуюсь таким прийомом і кожного разу щось вигадую як розмістити.

При переході із дадінівської на українську рамку плече рамки впирається в верхню планку. Тому цей зазор треба заповнити. Ставимо планку відповідної товщини і прикручуємо двома шурупами.

 

Фото2136.jpg

Фото2137.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.08.2018 в 22:08, Мико сказал:

Ноль 

И это радует и вселяет надежду ,

откачать третьи и вторые корпуса 

с переборкой гнезда , без напада 

Позавчера отбирал корпуса на откачку на полевом точке. Вчера на домашнем стационаре. У пчел абсолютно никакой реации на отбранные корпуса. И там и там за 12 суток наносили по полукорпусу меда. Получается в среднем кило с небольшим в сутки. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Ысч сказал:

Позавчера отбирал корпуса на откачку на полевом точке. Вчера на домашнем стационаре. У пчел абсолютно никакой реации на отбранные корпуса. И там и там за 12 суток наносили по полукорпусу меда. Получается в среднем кило с небольшим в сутки. 

Поставил  под РР откачанные корпуса ,в надежде что матки хоть немного засеют 

Но не тут то было .

сегодня их снимал запечатаны на 80 %

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Мико сказал:

Поставил  под РР откачанные корпуса ,в надежде что матки хоть немного засеют 

Но не тут то было .

сегодня их снимал запечатаны на 80 %

А так бы матку поджали.  Всё правильно сделал. Я пустой корпус сверху на медовый ставлю, туда и падь сложат и забрать потом проще.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, REWKOM сказал:

А так бы матку поджали.  Всё правильно сделал. Я пустой корпус сверху на медовый ставлю, туда и падь сложат и забрать потом проще.

разбирал гнездо в семье ,где все рамки запечатали на 100 % 

Расплод у неё на 18 рамках 

по ладошки ,а ладошка у меня большая 

был даже пяточек трута ,

который вырезал 

001 (4) (1024x768).jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Arius сказав:

Зараз один пізній рій вдома в садку вперто тягне крайню рамку, хоча взяток тут слабенький. Вже піврамки дадан відбудували, хочуть жити. Якось спробую сфоткати.

не знаю чи дотягнуть, але годувати треба буде, інакше шансів не мають. Гніздо залишу як є.

 

5b71b14a96880_2.jpg.dee50b67787226949c98aa6e7f904fb9.jpg

наступна рамка відбудована повністю, не ідеально звісно. Там відкритий розплід і мед

5b71b1615f952_7.thumb.jpg.68fb1010f4441f1202618d2170894578.jpg

Зі старими сім'ями складніше, вони схильні тягнути трута, який для меду годиться, але нормальної суші від них я не отримав. Сезон взагалі в цьому плані був провальний через відомі причини. Технологія все ще потребує відпрацювання. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Мико сказал:

разбирал гнездо в семье ,где все рамки запечатали на 100 % 

Расплод у неё на 18 рамках 

по ладошки ,а ладошка у меня большая 

был даже пяточек трута ,

который вырезал 

001 (4) (1024x768).jpg

Не зря ведь говорят- Лучше лишний корпус, чем нехватка одной рамки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 хвилин тому, Arius сказав:

Сезон взагалі в цьому плані був провальний через відомі причини.

Що сталося? Бо у мене не так погано, попри вкрай погану зимівлю, а ми майже поруч. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Sanich сказав:

Що сталося? Бо у мене не так погано, попри вкрай погану зимівлю, а ми майже поруч. 

Вже розповідав неодноразово, повторюватись не хочу. В кінці травня, початок червня серед білого дня масово обробляли поля чимось смердючим і відчутно ослабили бджіл. Вперше бачив купи підмору під вуликами. Фактично до середини літа не розвивались. Меду отримав в середньому по 10 кг з сім'ї (суміш сонях-гречка). Найсильніші сім'ї постраждали найбільше. А зимівля і весна у мене були вдалі. Навіть відкачав трохи ріпаку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Мико сказал:

Поставил  под РР откачанные корпуса ,в надежде что матки хоть немного засеют 

Но не тут то было .

сегодня их снимал запечатаны на 80 %

Только что приехал. Забирал в поле остаток корпусов на откачку. В прошлый раз не поместились в прицеп. Решил глянуть на те корпуса что давал позавчера. Охренел. Залиты больше чем наполовину. По весам за три дня полтора кило. Наверное из гнезда наверх поднимают, дают маточке место под засев. Есть десяток отводков которые в этом сезоне ничего не принесли. Два раза ставил полукорпуса - не идут, не несут.  Решил сегодня глянуть. По шесть полномедных рамок и на четырех расплод. Залились по самое некуда. Нужно срочно качать,иначе в зиму будет идти некому. Почему они не пошли в полукорпуса не понимаю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Sanich сказал:

Що сталося? Бо у мене не так погано, попри вкрай погану зимівлю, а ми майже поруч. 

Сезон дйісно провальний! (Потрава обійшла боком) у нас різниця 100 км на пряму результат 20 - 25 кг на зимувалу сімю в середньому, і це всього 25% від минулого року! А що у Вас означає "не так погано"? Тому, що я, вважаю особистий результат провальним хоча докладав максимум зусиль!

Чим багаті тим і раді, дякую Богу і за те!!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня прилетел рой. Ну как рой - роек. Хотя какой там ройок - матка (черная как смола) и пчелы, набралось на неполную 145 рамку. Собрал, пересадил в пустой улей, теперь думаю, что с ними делать.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нарешті я відкачався. Тепер залишилося підготуватися до зими. Рік видався тяжкий і доволі не простий як для мене але набув цінного досвіду. Збільшив пасіку майже в двічі і з деякими відводками були проблеми аж до серпня місяця. Багато натаньцювався з підсадкою маток як ІО так и природьньго обльоту і на диво ІО приймали краще ніж вільного парування, а точніше прийняли всіх ІО та вбили чомусь двух маток вільного парування від Олександра Тарасова (дуже прикро але виню тільки себе). По медозбору то цей рік видався трішки гіршим ніж той рік в середньому на 5літрів з кожного вулика на коло. Тепер буду планувати свої дії що до наступного року.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 минуты назад, M_Oleksandr_V сказал:

Сезон дйісно провальний! (Потрава обійшла боком) у нас різниця 100 км на пряму результат 20 - 25 кг на зимувалу сімю в середньому, і це всього 25% від минулого року! А що у Вас означає "не так погано"? Тому, що я, вважаю особистий результат провальним хоча докладав максимум зусиль!

Чим багаті тим і раді, дякую Богу і за те!!!!

А я нахожусь між вами , для мене сезон вдалий , на круг з 64  сімей отримав: ріпаку 200 кг і Класний розвиток , акації 900кг , липи 700кг і соняшнику більше 2000 кг , і 32 відводки .меду вийшло близько 60 кг на круг , якби не робив відводків перед соняшникком то його взяв би більше але оскільки така ціна вирішив що для мене краще відводки . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 минуты назад, Ильич (альп) сказал:

Сегодня прилетел рой. Ну как рой - роек. Хотя какой там ройок - матка (черная как смола) и пчелы, набралось на неполную 145 рамку. Собрал, пересадил в пустой улей, теперь думаю, что с ними делать.

Днів десять назад також прилетів ройок(жменя бджіл)превився біля хати,я якраз качав мед,думаю не до теби зараз і просидів він двоє суток ,ну думаю рано зніму ,а фігушки злетів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гречка набирає обертів. Проте спека не дає нормального виділення нектару. З 8-ої ранку активно пруть на поле. Працюють до 11.30. Матки покращили червління. Не зважаючи на принос нектару, трутня активно ущемляють у праві на житло. :umora:

Настала пора збирання прополісу...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...