Перейти к содержанию

Весна/Літо 2018


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

2 часа назад, mits сказал:

меня берут сомнения, что та пчела, что выйдет в конце Июля, доживёт до Марта, а это 7 месяцев.:IMHO1:

 Доживуть, але то моя думка

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ромео сказал:
3 часа назад, mits сказал:

меня берут сомнения, что та пчела, что выйдет в конце Июля, доживёт до Марта, а это 7 месяцев.:IMHO1:

 Доживуть, але то моя думка

Если не будут кормить расплод и участвовать в сильном медосборе - и до июня доживут.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Був вчора на пасіці в одного знайомого (12 сімей). Мене попередили: "Будьте обережні - сьогодні качали мед". Ну, кажу: "Качали, то й качали, шо з того? Я теж качав"

І тут я зрозумів деякі пости на форумі, що качання меду - то випробовування. 

По двору шниряли розгнівані бджоли в надії хоч когось спіймати і покарати за пограбування. Позаганяли пасічників в приміщення. Одягнені вони як космонавти. Не знаю, що вони там з ними робили. Але...  Пройти непоміченим було просто неможливо. Я одразу отримав в губу. Добре, що садиба відокремлена. І живності ніякої нема. Бо дісталося б усім: і сусідам, і собакам-котам, і курам ...

Порівнюю зі своїми. Також качаю мед вже 18 років. Точок виріс до майже сотні на дуже обмеженій територій із густо розташованими садибами. Проте процес відкачки абсолютно нічим не відрізняється від іншого будь-якого дня сезону. Одяг літній: футболка, шорти, шльопки. 

Ну, тиснуться в приміщення до меду. Але між ними можна вільно ходити. Нікого на жалять і не шукають помсти. Мене під час відбору рамок із вулика можуть щипнути. Але то рідкісно. Більшість днів проходить без жодного "уколу".

Так що мої дворняги просто метелики в порівнянні із деякими...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Замітив ,що бджоли добрішають після того як соняшник  майже повністю відцвітає.Під час цвітіння інколи проблемно без диму поставити на вулики  магазини.Найкраще відбирати магазини коли взяток закінчується і пасіка затихає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ромео сказал:

І тут я зрозумів деякі пости на форумі, що качання меду - то випробовування. 

В минулому році возив відводки з неплідками на обліт до товариша на кочову пасіку, якраз попав на відкачування меду з коріандру, то там таке творилося :blink:, що ще й після від'їзду метрів 100 за машиною гналися. Я навіть спіймав себе на думці, чи потрібні мені будуть матки, облітані на таких трутнях. Але поки все спокійно - може обійшлося? :hmm:  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ромео сказав:

По двору шниряли розгнівані бджоли в надії хоч когось спіймати і покарати за пограбування. Позаганяли пасічників в приміщення. Одягнені вони як космонавти. Не знаю, що вони там з ними робили. Але...  Пройти непоміченим було просто неможливо. Я одразу отримав в губу. Добре, що садиба відокремлена. І живності ніякої нема. Бо дісталося б усім: і сусідам, і собакам-котам, і курам ...

 

1 година тому, Stol сказав:

Замітив ,що бджоли добрішають після того як соняшник  майже повністю відцвітає.Під час цвітіння інколи проблемно без диму поставити на вулики  магазини.Найкраще відбирати магазини коли взяток закінчується і пасіка затихає.

Я вже декілька років підряд ставлю вулики на медозбір із гречки. Помітив виражене збільшення агресивності бджіл яка спричинена невеликим хронічним отруєнням залишковими кількостями пестицидів на медоносах. Ті бджолосім'ї  які після відкачування меду із гречки і соняшника давали і тату й мамі і тим що в ямі не рахуючи іншої дрібної живності що розбігалася і розліталася хто куди після вивезення в ліс ставали лагідними і спокійними. В цьому році льотні бджоли із 8 вуликів загинули внаслідок отруєння а ті що залишилися були надзвичайно лютими незважаючи що я поставив найспокійніших збирати гречку. Інша частина пасіки стояла в цей час в лісі і була набагато спокійнішою. Я зробив висновок що пестициди в невеликих малотоксичних кількостях приводять до значного збудження бджіл і росту їх агресивності. Мої породи це УС та помісь бакфасту із УС.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На гречке всегда так - до обеда трудятся, после обеда гоняют всех в радиусе 100 метров от пасеки. Виной тому не остаточное количество пестицидов, а строение цветка гречки - как только температура превышает 22-24 градуса чашелистик пересыхает и перестает выделять нектар, от этого пчела сильно злится - только что было и нету. Для удачного медосбора с гречки нужна повышеная влажность и температура не выше 22-24 градуса. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Ысч сказав:

На гречке всегда так - до обеда трудятся, после обеда гоняют всех в радиусе 100 метров от пасеки. Виной тому не остаточное количество пестицидов, а строение цветка гречки - как только температура превышает 22-24 градуса чашелистик пересыхает и перестает выделять нектар, от этого пчела сильно злится - только что было и нету. Для удачного медосбора с гречки нужна повышеная влажность и температура не выше 22-24 градуса. :IMHO:

На медозборі із соняшнику теж збільшена агресія. А в лісі підтримуючий або середній взяток а бджоли спокійні. А потруєні бджоли які залишились живі які ставали агресивні. Просто жах. Це ж не просто так.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ромео сказал:

Був вчора на пасіці в одного знайомого (12 сімей). Мене попередили: "Будьте обережні - сьогодні качали мед". Ну, кажу: "Качали, то й качали, шо з того? Я теж качав"

І тут я зрозумів деякі пости на форумі, що качання меду - то випробовування. 

По двору шниряли розгнівані бджоли в надії хоч когось спіймати і покарати за пограбування. Позаганяли пасічників в приміщення. Одягнені вони як космонавти. Не знаю, що вони там з ними робили. Але...  Пройти непоміченим було просто неможливо. Я одразу отримав в губу. Добре, що садиба відокремлена. І живності ніякої нема. Бо дісталося б усім: і сусідам, і собакам-котам, і курам ...

Порівнюю зі своїми. Також качаю мед вже 18 років. Точок виріс до майже сотні на дуже обмеженій територій із густо розташованими садибами. Проте процес відкачки абсолютно нічим не відрізняється від іншого будь-якого дня сезону. Одяг літній: футболка, шорти, шльопки. 

Ну, тиснуться в приміщення до меду. Але між ними можна вільно ходити. Нікого на жалять і не шукають помсти. Мене під час відбору рамок із вулика можуть щипнути. Але то рідкісно. Більшість днів проходить без жодного "уколу".

Так що мої дворняги просто метелики в порівнянні із деякими...

Спостерігав і я в цьому році подібну ситуацію, після закінчення липи. Попросив мене допомогти на відкачуванні меду знайомий пасічник вже у віці.  Взяв з собою на допомогу ще свого зятя, щоб рамки носив в ящику. Зять хлопць підкачаний, спортсмен. Ранок, все спокійно, тиша, бджілки літають, несуть пилок. Зять теж між вуликами, цікавиться, перший раз на пасіці а пасіка в біля лісу. Стоїть ніби вже бувалий, думаю, молодець не боїться. Почався відбір рамок, його перша вкусила, потім друга, третя і тут витримка зрадила, відбігт, почав відмахується, бігати. Дав йому рекомендації, як поводитись. Носимо рамки на відкачку у занедбане приміщення. Бачу сам, що сьогодні бджоли меду дадуть :umora:, але сам терплю, все таки пасічник.сонечко піднялась, бджілки стають агресивними не на жарт. Пару ходок зять зробив. Перебуваючи в приміщенні, біля медогонки, чую ревисько, (крик несамовитий) нібито ведмідь попав у капкан, я зрозумів в чому річ і тут мене розбирає сміх. Через пару хвилин забігає зять, без маски, червоний, захеканий. Розповідає - біг і роздягався на ходу до трусів, маску загубив не знає де. Дали меду йому (зятю) досхочу, щоб не кортіло. Як виявилось, що він не пухне від укусів. Його тесть був дуже радий, що в нього є кому передати пасіку, зять не пухне від укусів бджіл :umora:.

Після обіду, приїхав до дому, пішов до своїх бджіл, взяв декілька корпусів на відкачку, все спокійно, одна-дві вкусить, не без того, ну такого як було перед цим, ще не бачив, щоб були такі агресивні бджілки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 хвилин тому, shersand сказав:

В минулому році возив відводки з неплідками на обліт до товариша на кочову пасіку, якраз попав на відкачування меду з коріандру, то там таке творилося :blink:, що ще й після від'їзду метрів 100 за машиною гналися. Я навіть спіймав себе на думці, чи потрібні мені будуть матки, облітані на таких трутнях. Але поки все спокійно - може обійшлося? :hmm:  

На коріандрі завжди так, то не від маток, породи бджіл. От баків в той час не було, то не знаю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19.07 перевіряв розплід трута на закліщеність, таки з*явився. Пока в малій кількості, та готовитись треба. Мед і спека не дозволяє.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все!

Сушити весла?

Сьогодні приносу - нуль!

Позавчора нектар лився із рамок, сьогодні нема нічого...

Так раптово виключили?

Як же я пасіку докачаю?:ak: Ледь до половини дійшов...:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, ромео сказал:

Все!

Сушити весла?

Сьогодні приносу - нуль!

Позавчора нектар лився із рамок, сьогодні нема нічого...

Так раптово виключили?

Як же я пасіку докачаю?:ak: Ледь до половини дійшов...:(

За городом поставте бочку з вже відкачаним медом - зроте принос. Так і пасіку докачаєте.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 минуты назад, ромео сказал:

Все!

Сушити весла?

Сьогодні приносу - нуль!

Позавчора нектар лився із рамок, сьогодні нема нічого...

Так раптово виключили?

Як же я пасіку докачаю?:ak: Ледь до половини дійшов...:(

Щось рановато качаєте,у  нас  ще рамку нема як трусити. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 минуту назад, Женя Циба сказал:

Щось рановато качаєте,у  нас  ще рамку нема як трусити. 

Вже й запізнився. Сонях вже майже перецвів. Рамки 100% печатка. 

Взагалі, було (є) близько 1800 га. Три сусідні господарства. І всі разом, в одні терміни посіяли. "На, Вася, тішся". 

Зговорились чи що?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Konstantin_b сказал:

Спостерігав і я в цьому році подібну ситуацію, після закінчення липи. Попросив мене допомогти на відкачуванні меду знайомий пасічник вже у віці.  Взяв з собою на допомогу ще свого зятя, щоб рамки носив в ящику. Зять хлопць підкачаний, спортсмен. Ранок, все спокійно, тиша, бджілки літають, несуть пилок. Зять теж між вуликами, цікавиться, перший раз на пасіці а пасіка в біля лісу. Стоїть ніби вже бувалий, думаю, молодець не боїться. Почався відбір рамок, його перша вкусила, потім друга, третя і тут витримка зрадила, відбігт, почав відмахується, бігати. Дав йому рекомендації, як поводитись. Носимо рамки на відкачку у занедбане приміщення. Бачу сам, що сьогодні бджоли меду дадуть :umora:, але сам терплю, все таки пасічник.сонечко піднялась, бджілки стають агресивними не на жарт. Пару ходок зять зробив. Перебуваючи в приміщенні, біля медогонки, чую ревисько, (крик несамовитий) нібито ведмідь попав у капкан, я зрозумів в чому річ і тут мене розбирає сміх. Через пару хвилин забігає зять, без маски, червоний, захеканий. Розповідає - біг і роздягався на ходу до трусів, маску загубив не знає де. Дали меду йому (зятю) досхочу, щоб не кортіло. Як виявилось, що він не пухне від укусів. Його тесть був дуже радий, що в нього є кому передати пасіку, зять не пухне від укусів бджіл :umora:.

Після обіду, приїхав до дому, пішов до своїх бджіл, взяв декілька корпусів на відкачку, все спокійно, одна-дві вкусить, не без того, ну такого як було перед цим, ще не бачив, щоб були такі агресивні бджілки.

Мав цього року, після липи, схожу ситуацію!

Сусід гладив своїх бджіл проти шерсті (качав)))) а інші сусіди до мене бігали бо в мене бджіл більше!!! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Лавр сказал:

На коріандрі завжди так, то не від маток, породи бджіл. От баків в той час не було, то не знаю.

Чув таке не одноразово, але у своїх дома коріандр пару раз відкачував без жодних ускладнень :dntknw:. Не знаю в чому причина. Сусід теж очікував гарячого прийому і був здивований, що все обійшлося тихо-мирно (хоча бджоли в нього набагато агресивніші від моїх).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, Gnat сказал:

Доброго дня. Іду сьогодні на пасіку,два тижні там не був, начитавшись про ройове аж страшно йти))). У нас на торфах зараз цвіте  будяк і золотарник , взяток невеликий але є:).

Був на пасіці.Взявся покосити ручною косою, карпатка дала жару, бакфаст спокійний . Одна сім"я карпатки в ройовому, робив огляд матка на очах виходила. Маточники всі позривав, маток які вийшли шкода давити зробив відводки.Карпатка в ударі дуже агресивна , я хотів плюнути і закінчити огляд, але треба було все доробити. Огляд бакфаста мене потішив відводки набрали силу 10 рамок ніхто не вжалив, буду ставити другі корпуса.Роблячи огляд баків карпатка далі хотіла мене дістати, получив штук 20 в руки))).

Взяток є свіжий нектар льється з рамок.Дуже багато будяка біля пасіки, золотарник місцями починає цвісти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Gnat сказав:

Був на пасіці.Взявся покосити ручною косою, карпатка дала жару, бакфаст спокійний .

У мене завжди бджоли дають жару як траву кошу. Навіть коли пробував сапкою пізно увечері висапати - те ж саме. Сильно збуджуються. Можливо, залежить від виду трави та запаху зірваної трави. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, Sanich сказав:

У мене завжди бджоли дають жару як траву кошу. Навіть коли пробував сапкою пізно увечері висапати - те ж саме. Сильно збуджуються. Можливо, залежить від виду трави та запаху зірваної трави. 

Якщо бджоли продуктивні але агресивні тоді намагаюсь не тримати таких. Довкола сусіди, маленькі діти, тварини. Смішки смішками а наслідки можуть бути сумними. Чомусь агресивність і продуктивність у бджіл пов'язані між собою. Проте трапляються бджоли і продуктивні і малоагресивні. Пускаю в розмноження тільки таких.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, Stol сказав:

За городом поставте бочку з вже відкачаним медом - зроте принос. Так і пасіку докачаєте.

Якщо поставити в серпні одну столову ложку меду тоді там втопиться одна столова ложка бджіл. Бджоли і так страждають від потрав. Краще забрус віддайте сушити або рамки але тільки подалі від пасіки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всі привіт. Друзі поясніть дураку. У вівторок зв'язався з представниками агрохолдингу чи можна поставити пасіку біля полів з соняхом. Сказали що можна але щоб зачекав пару днів бо у четвер будуть кропити стимулятори росту бо соняхом поганенький. Але запевнили що для бджіл небезпеки немає ніякої. Приїзджаю вчора ввечері на поле поставляти піддони під вулики,а там море техніки щоб починати кропити. Запитую чим обробляють? Агроном сказав що обробляємо гербіцидом і для бджіл ніякої шкоди немає. Але коли повернув я назад додому їхати, то на тягачі побачив багато тари з надписами глайдер, наповал. Наповал 2 клас токсичності і для бджіл шкідливий. Якщо не в тій темі вибачте

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 хвилин тому, Віталій П сказав:

Всі привіт. Друзі поясніть дураку. У вівторок зв'язався з представниками агрохолдингу чи можна поставити пасіку біля полів з соняхом. Сказали що можна але щоб зачекав пару днів бо у четвер будуть кропити стимулятори росту бо соняхом поганенький. Але запевнили що для бджіл небезпеки немає ніякої. Приїзджаю вчора ввечері на поле поставляти піддони під вулики,а там море техніки щоб починати кропити. Запитую чим обробляють? Агроном сказав що обробляємо гербіцидом і для бджіл ніякої шкоди немає. Але коли повернув я назад додому їхати, то на тягачі побачив багато тари з надписами глайдер, наповал. Наповал 2 клас токсичності і для бджіл шкідливий. Якщо не в тій темі вибачте

https://sad-ogorod.biz.ua/catalog/sredstva_zashchity_ot_koloradskogo_zhuka/napoval_3_ml/

на цьому сайті вказано що період очікування для вживання в їжу 20 днів. Для комах токсичність набагато більша. Тримайтеся від полів цього горе-господаря на відстані 5 кілометрів і всіх пасічників попередьте. Якби ви сфотографували цей процес і забрали одну порожню каністру з під отого наповала було б ще краще. Були б неспростовні докази злочину якщо потравлять бджіл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Занадто рідкий соняшниковий під печаткою. Це лише в мене таке? З розпечатаних рамок в медогонці крапає, майже як сироп консистенція. Щось мені це не подобається:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Ivan S сказал:

Занадто рідкий соняшниковий під печаткою. Це лише в мене таке? З розпечатаних рамок в медогонці крапає, майже як сироп консистенція. Щось мені це не подобається

Вчера звонил знакомый, такая-же фигня как и у Вас. Я не поверил. Сегодня взял рефрактометр, поехал, померяли влажность - 22,5%. Мед он качал вчера. Только 100% запечатанные рамки. Что делать не знаю, самому тоже пора качать.:blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...