Перейти к содержанию

Весна/Літо 2018


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

9 часов назад, Роман Бакун сказал:

Впринципі,я теж таку думку маю.Так як медозбір слабкий і на даний час,навіть найкраща сім'я у магазинах тримає максимум 2 кг меду,а в інших вуликах,весь мед у гнізді.

Щоб будували вощину зверху, потрібні дві складові: сильна сім'я + сильний медозбір.

Про медозбір зрозуміло. А от сила сім'ї...:hmm: 

Пригадую, в початок свого пасічникування, пробував "передові" технології. Приклепав магазин до лежака на 16 рамок. Не пішли. Чого я тільки не робив. В тому числі і рамки піднімав вверх. Толку не було. І медозбір ніби то був. АЛЕ. Як мені ( на той час здавалось) у мене були сильні сім'ї. Проте зараз, обертаючись назад, бачу, що та "сила" була курам на сміх. 

Заходячи на пасіку до свого наставника, все дивувався силі його сімей. І думав: ЯК? Сьогодні, набувши такого-сякого досвіду, коли вже в 20 числах травня, вулик (лежак) тріщить від бджоли,  розумію справжню силу сім'ї. Таким у липні, на головний взяток, тільки дай вільний простір, просто постав порожній корпус (навіть без вощини), вони будуть тягнути язики і заливати.

Романе, правильним шляхом йдете. Шукайте, експериментуйте. Набувайте досвіду. 

:hi:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ромео сказав:

Щоб будували вощину зверху, потрібні дві складові: сильна сім'я + сильний медозбір.

Про медозбір зрозуміло. А от сила сім'ї...:hmm: 

Пригадую, в початок свого пасічникування, пробував "передові" технології. Приклепав магазин до лежака на 16 рамок. Не пішли. Чого я тільки не робив. В тому числі і рамки піднімав вверх. Толку не було. І медозбір ніби то був. АЛЕ. Як мені ( на той час) здавалось у мене були сильні сім'ї. Проте зараз, обертаючись назад, бачу, що та "сила" була курам на сміх. 

Заходячи на пасіку до свого наставника, все дивувався силі його сімей. І думав: ЯК? Сьогодні, набувши такого-сякого досвіду, коли вже в 20 числах травня, вулик (лежак) тріщить від бджоли,  розумію справжню силу сім'ї. Таким у липні, на головний взяток, тільки дай вільний простір, просто постав порожній корпус (навіть без вощини), вони будуть тягнути язики і заливати.

Романе, правильним шляхом йдете. Шукайте, експериментуйте. Набувайте досвіду. 

:hi:

 

Я от посидів,подумав...Ви скоріш за все потрапили  у яблучко))) Так як досвіду в мене нема,то я ще не відчуваю сили сімей і всього іншого як досвідчені пасічники.Згадуючи свої дії протягом цього літа,я визнаю що розширяв сім'ї корпусами на 145 раніше потрібного,боячись не встигнути,боячись ройового стану.

А так як відводки я отримав приблизно 25-30 травня,то акація та липа була використана для розвитку бджолосімей.Після цього медозбору не було так як бджоли інтенсивно носили воду з поїлок(при цвітінні соняшника води взагалі не беруть).Тобто все сходиться до двох причин:

1.Мала сила сімей

2.Відсутність медозбору.

P.S Якщо я щось не так написав(зрозумів),то поясніть мені будь-ласка.Буду щиро вдячний)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, blek-269 сказал:

Должно быть хоть что , все таки главный выделитель меда начинает цвести , а на виса мы посмотрим сегодня38f3b44da40973e22841bdb68f535f2c.jpg


 

Что то какие то листья дырявые 

Никак град побил ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Что то какие то листья дырявые 
Никак град побил ?
Так точко ,я об этом упоминал ,тогда у некоторых и пчелы потонули ,деревья досих пор лежат в посадках . Потоп был , это отошел подсолнух , а то был весь в дырах .

Отправлено с моего X5 через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Коллеги! Хелп!

Энжио!

Что это такое?

На сколько надо закрыть пчел???

Опрыскивание будет, только надо уточнить время действия!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, alexnazar сказал:

Коллеги! Хелп!

Энжио!

Что это такое?

На сколько надо закрыть пчел???

Опрыскивание будет, только надо уточнить время действия!

Вивозьте бджіл і чим швидше тим краще.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, alexnazar сказал:

Коллеги! Хелп!

Энжио!

Что это такое?

На сколько надо закрыть пчел???

Опрыскивание будет, только надо уточнить время действия!

Енжіо - інсектицид широкого спектру дії. Виробник Сингента Швейцарія. Класіфікація ВООЗ: ІІ клас (помірно-токсичні). Екологія: Дотримуватись загальних вимог захисту бджіл при хімічних обробках. Така інформація містится на упаковці вказаного препарату. Постійно обробляю плодові дерева ним.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, romaVR сказал:

Енжіо - інсектицид широкого спектру дії. Виробник Сингента Швейцарія. Класіфікація ВООЗ: ІІ клас (помірно-токсичні). Екологія: Дотримуватись загальних вимог захисту бджіл при хімічних обробках. Така інформація містится на упаковці вказаного препарату. Постійно обробляю плодові дерева ним.

І-ІІ клас  токсичності закриття не врятує, якщо поле цвіте.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шукаю пасіку на запилення соняшника (папа мама). Ціну обговоримо особисто. 
Потреба 1000 сімей.Київська обл.

..........................................................................................................Це ж яке поле повинно бути на 1000 сімей???:blink:

Це не реклама.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Павло Михайлович сказал:

Шукаю пасіку на запилення соняшника (папа мама). Ціну обговоримо особисто. 
Потреба 1000 сімей.Київська обл.

Спілкувався пропонував допомогу, зворотньої реакції не було, моя думка сонях буде цвісти без запилення.

Такі речі потрібно робити за 2 місяці доц цвітіня, а  не під час цвітіння.

Регіон Іванківський р-н. Київської обл, район, який межує з Чорнобильським і це полісся.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пробую, експериментую.

Цього року на ГВ вирішив у корпусних поставити зверху під мед рамки на 300.

Формула наступна. 1+2 корпус - гніздо 10х300. Перед соняхом було 2 магазини на 145. Їх підняв на 5+6 корпуси, а в 3+4 корпусах поставив 10 рамок на 300 (2 сушини по краям і 8 вощин). Сьогодні подивився і втратив дар мови: запечатано все на 100% (і магазини, і 300 рамки). Дуже класна картина! треба поставити ще магазин на 145. Взяв відкачаний магазин від іншої (слабшої) сім'ї. За правилами треба було поставити його над гніздом (3-ім). Проте тут моя "експериментаторська" винахідливість показала мені дулю. Підняти два корпуси із роздутими 300-ми рамками я не зміг. Окрім того корпуси із ППС. Вагу то витримують. А от підважити їх з таким вантажем неможливо. Поставив 5 корпусом.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, ромео сказал:

 Підняти два корпуси із роздутими 300-ми рамками я не зміг.

В понедельник между двумя 300-ми ставил корпус на 145, двум семьям , спина до сих пор тянет), а то два 300 , это примерно /60-70 кг. , плюс поднять выше пупа)))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Антон К сказав:

это примерно /60-70 кг. , плюс поднять выше пупа)))

нічого страшного, я вже два роки тримаю по 4 корпуса, зараз думаю ставити по пятому. Але тоді потрібна табуретка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, Антон К сказал:

В понедельник между двумя 300-ми ставил корпус на 145, двум семьям , спина до сих пор тянет), а то два 300 , это примерно /60-70 кг. , плюс поднять выше пупа)))

Завидую вашему здоровью сам такой был но сейчас только осознаю какой я был молод и луп ...........:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 часов назад, Антон К сказал:

В понедельник между двумя 300-ми ставил корпус на 145, двум семьям , спина до сих пор тянет), а то два 300 , это примерно /60-70 кг. , плюс поднять выше пупа)))

Надорвете спину - есть вероятность потом всю жизнь страдать от болей в спине. Купите апилифт - сразу исчезнет проблема с подъемом корпусов.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 минуту назад, Konstantin_77 сказал:

Надорвете спину - есть вероятность потом всю жизнь страдать от болей в спине. Купите апилифт - сразу исчезнет проблема с подъемом корпусов.

Двадцать лет уже страдаю. Врачи говорят больше 5кг поднимать теперь нельзя. Соблюсти это невозможно и как результат...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кожен день дощі, в перервах між дощем пасіка гуде, частина летить на сонях, інша - на гречку. Сильним приносом похвалитися неможу, 1-2 кг в день, і то добре, з такою погодою.

Сьогодні на пасіку прилетів  "рій" і привився на вулику під кришкою. Зібрав, передивився -- нема матки, бджоли жменя від сили, тільки висипав на прильотку в вулик, відразу почали впрошуватися.IMG_20180720_195851.thumb.jpg.e3b9bcc1fbc791283468401e8b0d11ff.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

52 хвилини тому, davolodya сказав:

Кожен день дощі, в перервах між дощем пасіка гуде, частина летить на сонях, інша - на гречку. Сильним приносом похвалитися неможу, 1-2 кг в день, і то добре, з такою погодою.

Сьогодні на пасіку прилетів  "рій" і привився на вулику під кришкою. Зібрав, передивився -- нема матки, бджоли жменя від сили, тільки висипав на прильотку в вулик, відразу почали впрошуватися.IMG_20180720_195851.thumb.jpg.e3b9bcc1fbc791283468401e8b0d11ff.jpg

Таке було 3-4 днi тому,ройок намагався зайти у безматочний нук(стояв маточник), нук не впустив,перебилися,матку з рою знайшов пiд нуком,бджоли впросилися... .Вчора-сьогоднi прокачував пасiку,з медом зальот,менше на 1/3 мiнiмум,ще не все,але загалом факт... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, mits сказал:

через пару дней наверное будет усё, в этом году.

А я фото зелёного поля подсолнечника  выложил в теме " Подсолнух " 

Скоро расцветёт , уже кое где желтеет 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні гуляли з дітьми в парку  в 20.20 софора гула , хоча перед цим двадні бджоли чутно не було можливо прохолодні вечори були +24 сьогодні +27 тепла 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І отаке буває. Що називається перегрузили...

5b523faf3305b_22.thumb.JPG.abc9352a305f63f13796814c49aef0ce.JPG

А оце мій косяк... Залишив знизу під час навощування малий проміжок...

5b523ff852c06_.JPG.2ac5332add6f642d92b07ec0ddf6ee0c.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, ромео сказав:

І отаке буває. Що називається перегрузили...

 

Якщо проволоку натягувати вертикально, то все може бути. 

4 хвилини тому, ромео сказав:

А оце мій косяк... Залишив знизу під час навощування малий проміжок...

Тут ще питання до якості вощини. :IMHO:

 

А тим часом взяток підбігає до кінця. Соняшник доцвітає. Остатки ще 1-2 тижні поцвітуть і на тому все. Власне і по вагах видно. Привіси впали до 2 кг в день, а на пасіці уже на повну орудують злодійки, чого ще тиждень тому не було. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Sanich сказал:

Якщо проволоку натягувати вертикально, то все може бути. 

Так воно і є. Маю декілька українців. Не люблю я ці рамки...

3 минуты назад, Sanich сказал:

Тут ще питання до якості вощини. :IMHO:

Вощина нормальна. Ніби то..:hmm:

Бо це не масове явище, а одиничне...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Sanich сказал:

А тим часом взяток підбігає до кінця. Соняшник доцвітає. Остатки ще 1-2 тижні поцвітуть і на тому все. Власне і по вагах видно. Привіси впали до 2 кг в день, а на пасіці уже на повну орудують злодійки, чого ще тиждень тому не було. 

Качати сьогодні було вже важкувато. Під дверима стояла черга, як в відділ нарахування субсидій. :umora:Ще вчора була тишина...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я дізнався шляхом опитування товаришів і знайомих що бджолосім'ї які мають стару матку спочатку залилися медом а коли прийшло похолодання і дощі такі бджоли почали масово входити в ройовий стан. Навкруги великих пасік люди частенько зараз знімають рої. Навіть на соняшнику рої висять. Просто неймовірно. Погода в нас волога і доволі тепла. Щодня проходять невеликі дощі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...