Перейти к содержанию

Весна/Літо 2018


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

6 часов назад, Лавр сказал:

не рано? Провіряв сьогодні, нововідбудовані рамки навіть не підтягують, пока відтермінував жнива. Зручні у вас *раби*, а мій *раб-студент* другий місяць дітей в Красном купає.

Не рано. Завтра будет 2 недели, как с первого поля, носить начали.

 

6 часов назад, Лавр сказал:

. Зручні у вас *раби*, а мій *раб-студент* другий місяць дітей в Красном купає.

Богатый Вы пчеловод, раз ваши рабы на "Красном" отдыхают. :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, mits сказал:

Богатый Вы пчеловод, раз ваши рабы на "Красном" отдыхают.

Под Скадовском.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, SAN63 сказал:

Под Скадовском.

Тю. А я думал.....:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Мико сказал:

У когось нуклеус злетiв 

З голоду 

У нас навіть такого слова ніхто не чув...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, SkalVad сказав:

 Ну це вже якесь неподобство зовсім! Вже давно повинні були роздати кожному українцю клаптик землі та 2 раба. Вам терміново потрібно звернутися до місцевої влади і вимагати своє законне право на рабів.

звертаю увагу, що не рабів , а кріпаків, а рабів бери нехочу, а де кріпака знайти гідного ось в чому питання, а місцева влада все нам дає  і землю під бджоли, і землю під сад, і землю під забудову, а недавно один товариш взяв землю під тещу, общем проблєм ніяких жиєм аж до зими , а дальше отримаєм по "клаптику":ak:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, mits сказав:

 

 

Богатый Вы пчеловод, раз ваши рабы на "Красном" отдыхают. :umora:

Внук на практиці, жаліється на такому *Красному* йому навіть скупатись ніде, море дитяче, трохи вище колін. Ото єдиний і кріпак і раб, та й того не має. Отаке моє багатство.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ромео сказал:

У нас навіть такого слова ніхто не чув...

Тодi мабуть медовик втiк :rofl:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Мико сказав:
15 годин тому, ромео сказав:

Отаке "нещастя" вже четверту добу висить над головою. 

 

Типу РІЙ:umora:

Матку знайшов і задушив. 

Звідки? ЯК? Чому вилетів? Чому не розлітаються? :dntknw: 

У когось нуклеус злетiв 

З голоду 

Починається сезон зльотів бджіл  із вуликів та нуклеусів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цими днями спостерігаю обробку полів із авіації та наземних обприскувачів. Травлять кукурудзу, зернові обприскують гербіцидами щоб швидше засихали і були готові до збирання. Тим самим для бджіл залишається все менше і менше місця для життя внаслідок надмірної хімізації полів. Особисто я вважаю якщо не провести масові протести на місцях та в Києві із метою заборони обробки полів під час цвітіння соняшника та в радіусі 5 кілометрів навколо населених пунктів тоді нас може чекати поступове і послідовне зменшення кількості пасік та бджолосімей. По відео дивився що в минулому році у Нагорнюка (зам голови СПУ) пасіку 200 вуликів було потравлено під Каневом. Але ніяких позитивних рішень не відбулося. Задумайтеся що нас чекає далі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минут назад, Крук сказал:

в радіусі 5 кілометрів навколо населених пунктів

це тотальна заборона

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Крук сказал:

в радіусі 5 кілометрів навколо населених пунктів

Больше половины, да какой половины, примерно 80 % сельхоз земель Запорожской области, по предложеной схеме, обрабатывать нельзя будет.

Это утопия. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 хвилин тому, Джаз сказав:

Больше половины, да какой половины, примерно 80 % сельхоз земель Запорожской области, по предложеной схеме, обрабатывать нельзя будет.

Это утопия. 

Як будуть так надмірно травити поля тоді утримання бджіл теж буде утопією.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Крук сказал:

Як будуть так надмірно травити поля тоді утримання бджіл теж буде утопією.

Не сверх меры, а убийственными препаратами для насекомых опылителей. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня наконец то помощница освободила сотохранилище от суши 

Раздала всем по корпусу 4 вощины  +6 суши 

Завтра Коле упорядковать корпуса ,поставленные сверху 

Вощинку под РР ,пустые в третий корпус +расплод на выходе или медовые с 1-2 гнездовых 

Больше в гнездо я не буду заглядывать :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В лежаках две семьи хорошо зимуют через перегородку, а многоэтажку из трехсотых дадановских корпусов для зимовки ни кто не строил?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Василика сказав:

В лежаках две семьи хорошо зимуют через перегородку, а многоэтажку из трехсотых дадановских корпусов для зимовки ни кто не строил?

Не зручно, не практично і бджолі не комфортно тій що внизу. А от 3-х рамкові (відводки чи нуки) для збереження матки таки тримав. Всі живі проте не зручно,то вже як безвихідь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Василика сказав:

В лежаках две семьи хорошо зимуют через перегородку, а многоэтажку из трехсотых дадановских корпусов для зимовки ни кто не строил?

опыт В.Е.Малыхина может пригодится, советую посмотреть 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня в 4.30 семи начали работат на подсолнухе несмотря на грозовой слабый дождик,посмотрел по верхним корпусам на 300 почти все рамки залиты нектаром даль в разрез корпус 145 с вощинной.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, Крук сказал:

Як будуть так надмірно травити поля тоді утримання бджіл теж буде утопією.

Раньше с сорняков всегда был мёд, очень вкусный и душистый.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щодо злетів... дві доби був на точку. Повертаюсь ввечері додому,  а тут переляк... По словах сусіда, десь з 13-30, на пасіці гул і суматоха... Вилетіло два роя, один повисів у нього на деревині, та полетів, а інший в мене над вуликами на черешні висить... Жінка теж тільки з роботи прийшла...   "Рій" розміром, трохи більший, ніж на фото, що показували вище... Правда, роям у мене взятись нізвідки, дома десяток відводків, на 4- 8 рамок...З них 8  з цьогорічними матками, і два зі старими, як запас.  Швиденько взяв пустий вулик, поставив поряд з іншими, бджіл струсив у відро, та висипав в той вулик. Частина впала на руку...  І вся та "частина" дала меду"...  Штук 5 в руку, зазвичай і не помітно через півгодини... А  тут  перепало кілька десятків...Давно  рука така розпухша не була... Хоч і темніло, швиденько передивився, що і звідки зникло.... В одному залишився розплід, і трохи бджіл, з них частина молоденьких, які якраз лупились... Розплід з пропусками, і частина чарунок не запечатані, личинки там соваються, якщо рамку нахилити...Личинка на вигляд ціленька, запахів ніяких нема... У вулику купа молі, великої... Десь зустрічав інформацію, що незапечатані чарунки  з личинками можуть бути тоді, коли вони зсередини пошкоджені хробаками молі, які роблять ходи в глибині суші... Що про це скажуть досвідчені колеги?

Зранку глянув, що я за "роя" спіймав... Вийшло  десь дві повністю обсиджені рамки. з маткою..Мої, бо я цьогоріч маток мітив жовтим маркером, просто записавши в журнал, що вони 18 року.  Дивно, що тоді полетіло геть?   Чи вони могли розділитись? Загадка.... Спійманих я висипав у вулик, який поставив навпроти того, звідки  вони злетіли.  Льотки не закривав.  Вкинув їм звечора пару рамок суші, та одну медову.  Розплід віддав сусідській сім"ї, хоча мабуть не треба було, хто зна, що там. Але в суматосі просто не подумав.   Спіймані сидять на місці. і на старе місце не летять, облітуються в новій хаті... Теж дивно...

Два останні роки, в мене осінню  злетіло дві сім"ї...Одна позаминулий рік. злетіли всі, залишивши мед та залишки розплоду...Минулоріч одна зникла, залишилось півдесятка бджіл і матка... Що  серед літа злітають нуклеуси, чув. Вважається, що їм мало місця, чи голодні... А тут і мед, і місце... Мабуть або хвороба, або турбування від молі,чи кліща... Розкидав відводкам пластини Варофарм, які залишились з весни... Вони геть висохли, але запах ще якийсь мали.   Мабуть треба пролити біпіном відводки, системно, кілька разів... Подумаю над цим.

 На чочку нарешті пройшов дощ...Навіть два... Гарненько полило відцвітаючий соняшник... Два дні привіси були аж 2.4  кг, і знову пішли на спад... Частково відкачались...  Мед цікавий, світложовтий, і на соняшниковий мало схожий. І на смак від чистого соняшника відрізняється... Звичайно, там частина акації, яка не відкачалась раніше.  Поблизу було велике поле з кураєм, може з нього наносили?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 години тому, Лавр сказав:

Внук на практиці, жаліється на такому *Красному* йому навіть скупатись ніде, море дитяче, трохи вище колін. Ото єдиний і кріпак і раб, та й того не має. Отаке моє багатство.

Внуку порадьте прогулянки степом в Лазурне... Що там десяток км для молодого....  А там уже і море глибше,  може й дівчата гарніші...:umora:.  До нас рідня на море приїхала, тиждень десь були... Дуже здивувались, що ми в морі ще не купались, і на пляж не ходили...  А вже половина літа пройшла... Мабуть треба все таки разок вибратись, хоч кістки під берегом в морській воді погріти...:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Снял с шеста кринку, а там осиное  гнездо. Не стал разорять, думал сами слетят, но они третью неделю IMG_5694.thumb.JPG.693978c8adfec351b06add96c1b50454.JPG расплод не бросают!

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ss77 сказав:

Снял с шеста кринку, а там осиное  гнездо. Не стал разорять, думал сами слетят, но они третью неделю IMG_5694.thumb.JPG.693978c8adfec351b06add96c1b50454.JPG расплод не бросают!

 

 

Цей вид ос дуже корисний і малоагресивний. Вони дуже гарно збирають на городі гусінь із капусти. Не чіпайте таких ос ніколи і буде вам щастя.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Крук сказал:

Цей вид ос дуже корисний і малоагресивний. Вони дуже гарно збирають на городі гусінь із капусти. Не чіпайте таких ос ніколи і буде вам щастя.

Який вредний вид ос? поясьніть.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Олег77 сказал:

Який вредний вид ос? поясьніть.

depositphotos_162120750-stock-photo-the-Вот эти(Оса Германская). Живут в земле,  Грабят из ульев мёд. А те,что выше на фото, мух истребляют, к пчёлам не лезут, живут под шифером на чердаках..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...