Jump to content
ДобровоЛ

Весна/Літо 2018

5,322 posts in this topic

В цьому році вперше спробував поставити гаеманівскі решітки на перші корпуси. Решітки польські, - прозорі плівки. Під час ревізій бачу на  них багата застрявшого трутня.  Це нормально?

7 минут назад, victoru сказал:

Під час ревізій бачу на  них багата застрявшого трутня.  Це нормально?

То что много трутня -  не нормально:)

все остальное -  да

22 години тому, victoru сказав:

Планував на цих вихідних качнути липу. Вчора глянув, а качати по суті і нічого... Не більше 3 рамок з вулика.

В мене в селі теж саме. 32 липи а брати нічого  є мед тільки на розвиток. 

В 30.06.2018 в 08:44, Володимир Джос сказал:

Це правда... Місяць не було взятку,  на точку тихо і спокійно...Можна було рамку з медом залишити на півгодини на платформі, і нею ніхто не цікавився...Взагалі бджоли не рискали, і були дуже спокійні... Бригадир казав, як "навозні мухи".  Кілька днів тому чергував, почався взяток з соняшника...Навколо відкритого вулика відразу збираються цікаві, чи можна поживитись...На відкладену рамку відразу прилітало кілька бджіл... І виросла агресивність... В безвзяток своїх  самих, як на мене, зліших , передивлявся в одних шортах.  Почався взяток,  в колег нападають, якщо проходиш повз платформу...Дивина...

Потрібно постійно давати підсолену воду.

15 часов назад, Bombus сказал:

Напад. Открыл второй улей и...закрыл бегом. Работать невозможно. Западный холодный ветер. Лета нет. Напад есть.(

Холод  нема льоту і напад, а можливо це свої дуріють?  І шо за термінова була робота, щоб в таку погоду шастати по вуликах?:dntknw::hi:  

34 хвилини тому, victoru сказав:

В цьому році вперше спробував поставити гаеманівскі решітки на перші корпуси. Решітки польські, - прозорі плівки. Під час ревізій бачу на  них багата застрявшого трутня.  Це нормально?

Решітку треба ставити тоді коли ставите другий корпус. Бо якщо поставити корпус а решітку через пару днів, то в другий корпус поналазить трутень який після встановлення решітки не може вилетіти на обліт. Або треба щоб в другому корпусі також був льоток

44 минуты назад, Бджолопотам сказал:

Я  теж переживаю- більшу половину пасіки викачав

Переживаєм за липовий , чи за бджоли?:umora:

2 хвилини тому, Пахомич сказав:

Переживаєм за липовий , чи за бджоли?:umora:

:)За липовий... Я не жадний - викачую лише з магазинів... тому в тих що викачав є в гнізді досить меду... А от в тих що не качав - не знаю який мед почнуть жерти в першу чергу... В магазина  рамки були не повні тому не зовсім запечатані... А от в гнізді крайні рамки- були печатні...

На Сумщині липа медувала добре, добові привіси були на рівні 5,5-7 кг, загальний привіс склав за період цвітіння 45-50 кг.

Скоро почну другу качку з липи.

9 хвилин тому, Андрій Сумчанин сказав:

На Сумщині липа медувала добре, добові привіси були на рівні 5,5-7 кг, загальний привіс склав за період цвітіння 45-50 кг.

а ми по 5-7 кг викачали і раді :ay:

3 часа назад, Андрій Сумчанин сказал:

Біла заздрість бере, в мене повна з...ця з липою... 

У соседа жук доедает картошку. Травил всякими антижуками - ноль на массу. Я такого ещё не видел! Посоветуйте какой такой помощнее и в продаже чтобы  был ядик, а то жалко старичка, работяга и скромняга.

8 минут назад, Bombus сказал:

Посоветуйте какой такой помощнее и в продаже чтобы  был 

Так  у аграриев спросите.

• Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 1

14 хвилини тому, Bombus сказав:

У соседа жук доедает картошку. Травил всякими антижуками - ноль на массу. Я такого ещё не видел! Посоветуйте какой такой помощнее и в продаже чтобы  был ядик, а то жалко старичка, работяга и скромняга.

Не гоніться за "помощнее", працює будь-який нормальний препарат, якщо він непідроблений і правильно зберігався. На базарі такого точно некупите, бо в маленьких розфасовках то є нічого невартий ширпотреб, взимку перемерзне, а влітку жариться на сонці,  а від нього ще якогось результату хочуть.  Оптимальний варіант купити в аграріїв.  Особисто я обробляю сад і город Мавриком, і Біскайєю, і жук здихає, і бджілки неушкоджені.

При обробці є ще один нюанс, який не всі враховують, якщо вище +25*,  будь-яка хімія недіє.

29 минут назад, Bombus сказал:

Вклали кошти в невелика каністру Біскайя і ніяких жуків.

1 година тому, tolikmelnikov сказав:

Біла заздрість бере, в мене повна з...ця з липою... 

Ми в одній області проживаємо, а така велика різниця.  А як у Вас з розплодом? Можливо, весь мед перегнали в розплід?

Щойно заглянув в крайній вулик,  є що відкачувати, лиш погода підводить. На кожній сім'ї по 1-2 магазини з медом, це при тому, що вся пасіка була розірвана на пакети і на нукиIMG_20180702_133156.thumb.jpg.030f4b64ba59540c533cbbbfb122a7ee.jpg

Edited by davolodya

5 часов назад, Олександр Коваль сказал:

а ми по 5-7 кг викачали і раді :ay:

І то не з усіх сімей.

Доброго вечора. У нас погода налагоджується, бджоли сьогодні гарно літали, з вуликів гарно пахне гречкою. Цікаво де вони рознюхали гречку, поле олійної редьки я знайшов десь 500м. від пасіки, а гречку не бачив [emoji2]

Надіслано від мого Lenovo A328, використовуючи Tapatalk

Тільки що, Bombus сказав:

Я вже розповідав про це в темі про аграріїв. Тільки що подивився етикетку, називається Кораген, якась інноваційна речовина - хлорантраніліпрол. Пишуть, що безпечний для людей, бджіл, риб, птахів і взагалі для довкілля (якщо це цікаво для вашого сусіда). Діє за різних погодних умов, вбиває листогризучих шкідників, плодожерок. Поки що спрацював добре, обрискував місяць тому. А бувало що антижуками та їм подібними доводилось двічі проходити, і після цих рожевих типу "Престиж" також. Я ще додавав прилипач.

Коли купляв, бачив, як люди цілими стосами хапали антижуків, які на 8 грн. дешевші. Не знаю, наскільки виправдана така економія, у мене город невеликий.

Тільки що, davolodya сказав:

Ми в одній області проживаємо, а така велика різниця.  А як у Вас з розплодом? Можливо, весь мед перегнали в розплід?

Щойно заглянув в крайній вулик,  є що відкачувати, лиш погода підводить. На кожній сім'ї по 1-2 магазини з медом, це при тому, що вся пасіка була розірвана на пакети і на нукиIMG_20180702_133156.thumb.jpg.030f4b64ba59540c533cbbbfb122a7ee.jpg

...а...а...  рамки не дуже то й роздуті    :af:

Трішки про 145 рамку, 15,16,17 роках частину сімей утримував повністю на145 рамці. Зваживши всі + і - відказався, залишив все як було 300 гніздо і 145 магазини! А про гніздо 145 можу сказати (трішки погрався а тепер пора працювати) :IMHO:

32 минуты назад, Arius сказал:

Всё зависит(роздутость) от изначального зазора, между рамками.

9 часов назад, Bombus сказал:

Віник і відро.:umora:

В 29.06.2018 в 21:52, mits сказал:

Уже 4 дня, как идёт сильный взяток, но на пасеке полно воровок. Не успеешь вытянуть рамку, а они уже тут как тут и если хорошо присмотреться, то и у летков их видно. Это что получается, что за тот период(больше месяца) что не было взятка, вывелось поколение воровок, которые приучены только тырить по ульях, а собирать с цветков ни ни?  А может от того, что поле с подсолнухом очень близко и они по территории пасеки рыщут тоже? В общем у меня такого ещё не было, половина радиуса лёта пчёл, зацвёл подсолнух, а им дай украсть и всё. У брата, на пасеке, такая же ерунда.:dntknw::dntknw::dntknw:

Скоріш за все ваша пасіка стоїть на перельоті іншої . Сонях припиняє виділяти , а бджоли по інерції ще працюють.:hi:

3 години тому, Arius сказав:

Я Вам більше скажу, там деякі ще є докінця недолиті, але в загальному бджілки попрацювали гарно, принесли і собі, і мені. Рамки нероздуті, бо повний комплект, а де рамок в магазинах на одну менше,  там роздуті