Перейти к содержанию

Весна/Літо 2018


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

В 09.06.2018 в 18:56, ss77 сказал:

Меняю матку в агрессивной семье, девятый день в изоляторе! каждые три дня удалял маточники. три дня назад(6-ой день), открытого расплода уже не было(удалил штук 5). Сегодня появился открытый расплод на крайней рамке и на двух в начале гнезда(12 рамок). На крайней больше всего(фото). За девять дней матку вывести не могли, отрутневеть тоже. Что это может бIMG_5678.thumb.JPG.5195c82db94ad00d63cc42f0dea0be7e.JPGыть и что дальше? 

IMG_5679.JPGе

Сегодня осмотрел, не нашел ни одной личинки! Только один маточник, видно пропустил в прошлый раз. Удалил пару пустых мисочек. Трутовки нет? Думаю оставить ещё на пару дней, но боюсь как бы не отрутневели. 11 дней в изоляторе! Не знаю, может завтра попробовать выпустить или пару дней подождат? Один маленький маточник был.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні мітив дома  у відводках маток...Хай йому грець.  Я вже ручкою писати розучився...А тут таке відповідальне діло... окуляри максимальної кратності, руки тремтять... Почали..   В порівнянні з минулим роком процес йшов активніше, але все таки одній матці голову залив...Минулоріч,  так пофарбована, загинула.:(. Може ця виживе.... Завтра загляну... Бджоли щось носять... Щось... Є трохи перги на рамках, а свіжого наприску практично нема.  Завтра буду давати сироп, присмачений минулорічним медом... 

На точку мінуса стабільні.   І що цікаво, бджоли не рискають...Поставив рамку з медом, а на неї ноль реакції...Дивно.   Безліч бронзовок... Реально тьма... У вулики пруть як танки, цілодобово... Під одним вуликом із сильною сім"єю, на землі нарахував біля 50 штук мертвих... Біля інших теж валяються, але значно менше... На рамках після цієї напасті, особливо на свіжих,  слід  як від бульдозера залишається...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 червня помітив неплодку, дав висохнути красці (заховав у шприц) і коли витрушував із шприца то матка злетіла:( Чекав десь 5 хвилин але не вернулась, хоча колись було що повернулась. Сьогодні, 11 червня, дивлюсь другу сім"ю а дружина збирає клубніку в 2-х метрах від вуликів і каже : Тут жменька бджіл на кущі клубніки. Автоматично зразу відповідаю що там десь матка. Точно неплодка помічена червоною краскою. Невже вона більше доби там просиділа? Як казав дід Панас " Отака х-я буває малята":umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Липа в місті повним ходом цвіте, сьогодні бачив пасуться на ній добре, і аромат чути здалеку. В селі поки що глухо, доїдають залишки садів та акації. Соняшник місцеві аграрії практично не сіяли, всі перейшли на сою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Володимир Джос сказал:

   Безліч бронзовок... Реально тьма... У вулики пруть як танки, цілодобово... Під одним вуликом із сильною сім"єю, на землі нарахував біля 50 штук мертвих... Біля інших теж валяються, але значно менше... На рамках після цієї напасті, особливо на свіжих,  слід  як від бульдозера залишається...

Шо за бронзовка, настоящая, или какое-то местное название? У себя возле улика никогда не видел, а так вокруг летают спокойно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, shersand сказал:

275px-Zlatohl%C3%A1vek_zlat%C3%BD_(2).jp

Я ее и имел ввиду, и шо, она по ульям шныряет?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 хвилин тому, Василика сказав:

и шо, она по ульям шныряет?

Ніколи у вулику не бачив, хоча так - повно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я вже декілька раз в даній темі зустрічаю інформацію про роіня та трутовок, и завжди в мене виникає питання, невже у цих людей по 100 вуликів і на пасіці вони бувають раз в місяць. Може почнети читати форум або книжки і недопускати такі подіі на пасіці, навіщо боротися, якщо можна передбачити. По друге навіщо матку тримати в ізоляторі по тижню? максимум що може бути це пять днів при поганій погоді, без взятку і сімя на 20 рам без меду, тоді лопне яйце і можна сміливо випускати незважаючі на маточники які можливо не замітили при огляді. В нормальних умов це двое суток, при взятку достатньо сутки, всі матки необхідно саджати або в ізолятор або під ковпачок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, ss77 сказал:

Советуют клеточку с маткой прикрепить к потолочинам, а можно ли поставить изолятор(у меня матка в изоляторе, чтобы не пересаживать)?

думаю, в ізоляторі не можна, хоча сам не пробував

6 часов назад, Василика сказал:

Несколько аз читал и на ютубе смотрел, шо рои засыпают назад в улик, из которых они выходят, с пояснением, шо матки сами разбекутся. С этой семьей вроде получилось, заработала, причем очень хорошо, а рой, шо 3 недели назад засыпал "дает жару" - засева нет, матку не нахожу, но постоянно вырезаю маточники, сегодня вырезал штук 15 с 5 - 7 дневными личинками, ну и 2 пропущенных вышедших.

Шанс, що назад засипаний рій виправиться, дуже низький. Хоча, можливо. Навіть знищення однієї матки (чи в роєві, чи в сім'ї) не позбавляє від ройового стану ще деякий час...

Бувають випадки, коли бджоли, яким не дали відроїтись, змушують молоду (цьогорічну) матку відкладати яєчка у мисочки, щоб реалізувати своє бажання...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Пчеломучитель_ua сказал:

Цветет липа. Пчелы несут пыльцу, а я им ношу маломедные рамки... В  рамках сухо...

 

3 часа назад, Володимир Джос сказал:

На точку мінуса стабільні.  

Аналогічна ситуація. Рамки після весняної викачки порожні. А липа то цвіте...

Хоча...:ah:

Одна-єдина(!!!) сім'я якось умудряється десь знаходити нектар. І навіть почала вже нарощувати запаси... Аж приємно вулик відкривати, відчуваючи тяжість рамок...

5b1ed32181f84_.thumb.JPG.68b21f4382e63db8c6957081a4fd06df.JPG5b1ed324c27fa_2.thumb.JPG.4e394efabd280b949ed5f504b04bd8b6.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цвіте липа шість днів, перших три дня було практично по нулям, так як погода прохолодна та ще і з вітром, на четвертий стався прорив і на вазі добавилось 4,1кг, на п'ятий я після обіду трохи вмішався в їхню роботу, добавив пару магазинів, тож на вагах добавилось 3,6кг., сьогодні час від часу працювати їм заважав зливовий дощ, тож сьогодні тільки біля 1,5кг. По прогнозу погоди цього тижня має бути жарко зі зливами.

А такий соняшник станом на сьогодні

20180610_201911.thumb.jpg.550b5c0e0c6bbb427f6444fb39a5a32b.jpg

А це така "еволюція" меду в мене цього року :umora: (дивитись з права на ліво :ah:)

20180606_203652.thumb.jpg.25a46453fb943daf0e185127329e8142.jpg20180606_203712.thumb.jpg.93280e0e5a39641ae3bbf4aabedc07d7.jpg

Це на контрасті, самий світлий і самий темний

20180606_073231.thumb.jpg.8a7e2c6d102b41c23ceb911c8d47936f.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, SASHA.OK сказал:

Цвіте липа шість днів, перших три дня було практично по нулям, так як погода прохолодна та ще і з вітром, на четвертий стався прорив і на вазі добавилось 4,1кг, на п'ятий я після обіду трохи вмішався в їхню роботу, добавив пару магазинів, тож на вагах добавилось 3,6кг., сьогодні час від часу працювати їм заважав зливовий дощ, тож сьогодні тільки біля 1,5кг. По прогнозу погоди цього тижня має бути жарко зі зливами.

А такий соняшник станом на сьогодні

20180610_201911.thumb.jpg.550b5c0e0c6bbb427f6444fb39a5a32b.jpg

А це така "еволюція" меду в мене цього року :umora: (дивитись з права на ліво :ah:)

20180606_203652.thumb.jpg.25a46453fb943daf0e185127329e8142.jpg20180606_203712.thumb.jpg.93280e0e5a39641ae3bbf4aabedc07d7.jpg

Це на контрасті, самий світлий і самий темний

20180606_073231.thumb.jpg.8a7e2c6d102b41c23ceb911c8d47936f.jpg

Саша, ти встиг темний взяти перед липою?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Поїздив сьогодні по полям. Є пару клаптів гречки - мед замазає. А соняха нормально - кілька полів. Але весь в один термін зацвіте. :( Дуже потрібно доща. Сонях, ще тижня 2 і розпочне цвісти. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, Серж 82 сказав:

Саша, ти встиг темний взяти перед липою?

На жаль практично ні, це я одне 20л. відерко урвав перед липою, так сказати "щоб похвастатись" :umora:  а весь інший вже буде з липою відкачуватись. Його і по суті небуло багато, в мене практично кілька сімей його гарно взяли, та і давав він по моєму щось тільки три дня, а потім у нас похолодало і обірвалось.

P.S. Смак у нього доволі спицифічний ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 година тому, Олег77 сказав:

Ви щось як ляпнете,краще помовчіть,особливо про майський мед Крука із сахарного сіропа.(не рентабельно це)візьміть калькулятор і порахуйте.

Я знаю що якщо пасічник хоче торгувати на ринку і отримувати заслужений прибуток від продажу свого меду тоді треба продавати тільки якісний продукт. Варто завоювати довір'я людей і ви будете мати постійний канал збуту мед. Деякі пасічники хотіли економити і під виглядом якісного  меду продавали казна - що. Тепер аж із шкіри пнуться але люди не купляють. Клієнтів обдурювати не можна. Це основне правило торгівлі на базарі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, ромео сказал:

 

Аналогічна ситуація. Рамки після весняної викачки порожні. А липа то цвіте...

Хоча...:ah:

Одна-єдина(!!!) сім'я якось умудряється десь знаходити нектар. І навіть почала вже нарощувати запаси... Аж приємно вулик відкривати, відчуваючи тяжість рамок...

5b1ed32181f84_.thumb.JPG.68b21f4382e63db8c6957081a4fd06df.JPG5b1ed324c27fa_2.thumb.JPG.4e394efabd280b949ed5f504b04bd8b6.JPG

Это у Вас самая воровитая семья:IMHO1:. У меня такое явление в конце Марта бывает, наносят мёда так хоть качай. Да и сейчас, если посмотреть на леток отводков, то можно увидеть, как туда воровки заскакивают, особенно утром. А с взятком, вижу дела у Вас, такие же хр.....ые, как и у меня, мои даже пыльцы не несут, скоро в ульях перга закончится.:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, SASHA.OK сказал:

На жаль практично ні, це я одне 20л. відерко урвав перед липою, так сказати "щоб похвастатись" :umora:  а весь інший вже буде з липою відкачуватись. Його і по суті небуло багато, в мене практично кілька сімей його гарно взяли, та і давав він по моєму щось тільки три дня, а потім у нас похолодало і обірвалось.

P.S. Смак у нього доволі спицифічний ;)

Тобі з магазинів його легше взяти. У мене  темний лишився у сотах(рамка на 300, меду не багато,  тож не було смислу тягати їх до медогонки), піде вже разом з липою.

А ось минулого року трохи взяв темного. Запах в нього такий що аж в голові паморочиться (ну дуже пахнющий).

IMG_20170703_183547.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, SASHA.OK сказал:

Цвіте липа шість днів, перших три дня було практично по нулям, так як погода прохолодна та ще і з вітром, на четвертий стався прорив і на вазі добавилось 4,1кг, на п'ятий я після обіду трохи вмішався в їхню роботу, добавив пару магазинів, тож на вагах добавилось 3,6кг., сьогодні час від часу працювати їм заважав зливовий дощ, тож сьогодні тільки біля 1,5кг. По прогнозу погоди цього тижня має бути жарко зі зливами.

А такий соняшник станом на сьогодні

 

А це така "еволюція" меду в мене цього року :umora: (дивитись з права на ліво :ah:)

 

Це на контрасті, самий світлий і самий темний

20180606_073231.thumb.jpg.8a7e2c6d102b41c23ceb911c8d47936f.jpg

А с чего носят такой темный?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Маслюк сказал:

А с чего носят такой темный?

Думаю що якісь бобові.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилини тому, Маслюк сказав:

А с чего носят такой темный?

У мене такий колір дають боби, цього року зацвіли за тиждень перед липою. Мед з них темнокоричневий і дуже запашний

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, Маслюк сказал:
13 часов назад, Олег77 сказал:

іть,особливо про майський мед Крука із сахарного сіропа.(не рентабельно це)візьміть калькулятор і порахуйте.

1.Не майский,а с садов.

Суті не міняє.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, Василика сказав:

Я ее и имел ввиду, и шо, она по ульям шныряет?

Ці жуки не просто "шниряють", а лізуть в льоток  як танки...На прилітці їх зустрічають бджоли... І ця паскуда, обвішана ними,  вперто суне далі... Наскільки помітив, їм головне прорватись на вході... А потім вже спокійно чавкає мед на сотах... В старих сотах вигризає кілька чарунок поряд, а в нових робить борозду до вощини. Виглядає так, якби пальцем протягти по рамці... 

Ще помітив, лізуть найбільше в сильні сім"ї, які хоч щось приносять, і з вулика пахне  свіжим медом.   Принаймні вбитих найбільше  там, де сильні сім"ї.  Можливо, слабші просто з ними справитись не можуть, і мародер втікає живим... Жук твердючий, роздавити на землі ногою (піщаний грунт) нереально...  Але виходить деякі бджоли  знаходять слабину в броні. 

Минулі роки теж  лізли у вулики, але їх було значно менше,  і нашестя тривало   з тиждень...  Цьогоріч вже третя неділя "штурм"... Можливо в нас вивелась популяція, яка вигодована на краденому меді,:umora: та ще й гарно перезимвала...:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Маслюк сказав:

А с чего носят такой темный?

 

1 година тому, Серж 82 сказав:

Думаю що якісь бобові.

1 година тому, davolodya сказав:

У мене такий колір дають боби, цього року зацвіли за тиждень перед липою. Мед з них темнокоричневий і дуже запашний

Можливо і ваша правда, але ж звідки ті боби взялись? Та і смак в нього доволі спицифічний, дещо гірчить і, як каже моя дружина, якийсь як маслянистий. Незнаю як ще його описати. Я чогось думав що це падь пішла, правда в сосновий ліс так і не ходив за браком часу, але листя багатьох кущів і дерев було липке і багато різної комашні "паслось" на ньому. Тож з чого цей мед стверджувати не берусь. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Василика сказал:

Я ее и имел ввиду, и шо, она по ульям шныряет?

У нас таких полно. В цветках роз и бузыны сидят, в улье никогда не видел :blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...