Перейти к содержанию

Весна/Літо 2018


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

В 10.03.2018 в 18:09, kalina сказал:

:hi:Всех, кто облетелся, да еще с минимальными потерями,  поздравляю!:ax:

Сегодня и я могу сказать, что зимовка прошла успешно!  :ole_ole:При температуре +13  с  часу  дня за пору часов  мы осмотрели оставшиеся 10 рамочные. После зимовки в семьях осталось очень много меда и подозреваю, что опять придется расцарапывать, чтобы дать место маткам сеять. Положили утеплительные синтепоновые подушки ( отдельная благодарность Игоревичу и его жене).

Цветовая гамма пыльцы расширилась, но где они раздобыли лимонный оттенок -  для меня пока загадка:hmm::dntknw:

Итог зимовки:  отход   1%

:wave:

Спасибо вам за теплый отзыв!:az:

И с началом сезона!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, Николай S сказал:

Не факт, "правильная пчела" и правильная подготовка к зиме на улице будут выше чем те, что "на коне",

Ну да,  +18 на передней стенке улья при метровом снеге? Или дневные перепады в 20 градусов?  + всякая нечисть в виде синичек и дятлов.

Или все таки стабильная температура и влажность, которую можно регулировать?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я знаю одно. Больше на чистом меду зимовать не буду. Особенно на почти чистой гречихе. Грешен - до этого все было нормально. Но в этом году пчелы просто не досиживают на гречихе зиму. [emoji20] 
Так кажуть що баки зимують і на паді навіть.

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Sesk сказав:

Так кажуть що баки зимують і на паді навіть.

Може в зимівнику і зимують. І надворі до цього зиували. Але 4 місяці, а не 5-6. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Sanich сказал:

Може в зимівнику і зимують. І надворі до цього зиували. Але 4 місяці, а не 5-6. 

Не накручуйте  самі себе, надійтесь на краще.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Може в зимівнику і зимують. І надворі до цього зиували. Але 4 місяці, а не 5-6. 
А є якась закономірність по лініям ? Чи всі вже не витримують ?

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Sesk сказав:

А є якась закономірність по лініям ? Чи всі вже не витримують ?

Не бачу закономірності. У мене пасіка, правда, невелика - висновків таких не можу робити. Все нормально у тих, хто зимував на сонці і льотками на південь -  перезимували відмінно. Мабуть в сонячні дні потроху обльотувалися. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

:IMHO1:если пчелы выдержат эти качели у меня на точке на воли  сеткой в дне тогда я смогу сказать себе что я что то знаю в вождение пчел, а если нет то тогда я что то не доучил или не смог понять что им было нужно .Но одно точно знаю что сделаю выводы  где я лохонуля и чего не доделал и  не сделаю разбор полетов покажет. :hi:И главное некогда не надо винить пчел что они плохие и не той  а в первую очередь надо винить себя :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Шурік сказал:

в мене минулими моозами дві сімї  які мали закритий розплід не брали корм, ні з канді, ні з рамки на якій сиділи але був ще медовий вінец 3 см.. так і   загинули на розплоді

 

Слабые были 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ревизию, конечно, ещё по матками не делал. Но пока результат удовлетворительный. Отход 4 %

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Sanich сказал:

Я знаю одно. Больше на чистом меду зимовать не буду. 

Я після минулої зими зробив такі самі висновки , тоді залишив соняшник 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Передавало на сьогодні невеликий дощ в день, але не було.  В реальності було  хмарно з невеличким проясненням, до 14 тепла в затінку - пасіка гуділа - робили вже в котре обліт, носили обніжку яскраву жовту, мабуть з підсніжників які вже розквітли, а от на ліщині жодної бджоли не бачив і як я сережки не трусив - пилок не сипався...:dntknw: Сьогодні деяким сім'ям де малувато корму - дав сиропу по трішки - побачу чи заберуть вони його до неділі чи ні. На неділю -9 передають.... чесно кажучи не дивлячись на те що бджілки вже добре облетілись -  все одно переживаю.

Під вечір як вертався з пасіки почався гарний дощ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я в минулу суботу виставив бджіл , частина облетілись і зробив ревізію кормів , а тепер шкодую що поспішив виносити , хоть бери і назад занось:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я сегодня посетил в лесу свой павильон, южго- запад сторона летали все %50, противоположная %10, рядом ставок на льду много пчёл даже рыбаки обратили внимания. Такое бывает когда восточный дует при облетах. Определял % по цвету снега перед павильоном. Он стоит в яндоле защищённый с трёх сторон.

Окунь хорошо брал на мотыля сегодня, видел улов у рыбаков.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, КАЕ сказал:

Судя по обновившимся прогнозам тут в самом деле потилицю чухать приходится.

Да вот и я этот год немного кормов меньше обычного оставил. да и в зиму не собираю может у кого то и маловато корма.  Рассчитывал что в начале марта после облёта сделаю беглый осмотр по корму а сейчас середина марта а облёт и не намечается.  наверное завтра поеду на пасеку приоткрою штук 15-20 ульев а дальше по ситуации.

10 часов назад, AVA сказал:

Есть один позитивный момент , вопрос о зимовке " экзотических " пород отпадет на долго испытания пройдут на половине территории Украины :ay:

Возможно до 150 дней без облета и в некоторых зимовка на чистом подсолнухе

Также возможно отпадет желание заниматся пчеловодством в некоторых " экзотических " пчеловодов.

Бакфаст и италянка  -- относятся к экзотике ???  а то у меня такие.    и 85% пасеки на чистом подсолнухе  и  15%  подсолнух + сироп.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, Бджолопотам сказал:

Передавало на сьогодні невеликий дощ в день, але не було.  Хмарно з невеличким проясненням, до 14 тепла в затінку - пасіка гуділа - робили вже в котре обліт, носили обніжку яскраву жовту, мабуть з підсніжників які вже розквітли, а от на ліщині жодної бджоли не бачив і як я сережки не трусив - пилок не сипався...:dntknw: Сьогодні деяким сім'ям де малувато корму - дав сиропу по трішки - побачу чи заберуть вони його до неділі чи ні. На неділю -9 передають.... чесно кажучи не дивлячись на те що бджілки вже добре облетілись -  все одно переживаю.

Під вечір як вертався з пасіки почався гарний дощ...

Дав своїм вже 2 рази через день по 250гр. забирають добре.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, tolik2362 сказал:

не смог понять что им было нужно

А что им нужно - покакать и продолжать поедать запасы корма ,оставленные пчеловодом 

Вот и я порывался поехать на пасеку ,а зачем ? 

корм есть ,утепление положил ,выносить на облёт преждевременно 

Проверить как  помощницы почистили точёк , так фото вышлют и всё 

Ничем помочь не могу , если вдруг неблагоприятный исход  зимовки ,

которая пока не ясно когда кончится то ,

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Sanich сказал:

Я знаю одно. Больше на чистом меду зимовать не буду. Особенно на почти чистой гречихе. Грешен - до этого все было нормально. Но в этом году пчелы просто не досиживают на гречихе зиму. :( 

А що у суботу, у Вас обльоту не було?

Мої також в основному пішли на гречці. Правда, пожнивній. Хто пам'ятає, я розповідав, як в кінці вересня вони позабивали гречкою практично всі рамки.

Після обльоту зробив трохи контролю по стану сімей і присутності корму. Там, де був сонях - камінь. Там, де доливали гречкою - закристалізований, але м'який. Де чиста гречка - рідкий. Опоношення не зустрів ніде. В одному лише на передній зовнішній стороні вулика було трохи випорожнень. І там же багато підмору. Є підозра, що там пропала матка (характерний звук і хаотично розкидані трупики бджіл по всій площині і на утепленні.

Вулики з ППС неохоче облітувалися. Це вважаю великим мінусом цього матеріалу (на дану пору). Хоча у вуликах ідеально сухо і мало підмору.

22 минуты назад, Конструктор сказал:

Я в минулу суботу виставив бджіл , частина облетілись і зробив ревізію кормів , а тепер шкодую що поспішив виносити , хоть бери і назад занось:dntknw:

Навпаки, це велика вдача. :IMHO:Тим, хто не виніс, може обернутись великими проблемами

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 години тому, Николай S сказав:

Вологість там в межах норми, біологічний годинник вже включився, розплід почали гнати, .......

Снігом потроху температуру збивають. Він тане і тепло забирає з оточення.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, КАЕ сказав:

 

Это шутка?На улице простояли ,а сейчас заносите в гараж?То уже нервы сдают.

Та що ви?  Так, у мене погано з головою, але ж не настільки!:rofl: То я вже про наступний рік мовлю. Хочу спробувати зимівлю у приміщенні для порівняння.:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 минут назад, Конструктор сказал:

Я після минулої зими зробив такі самі висновки , тоді залишив соняшник 

Я якось казав , що навiть якщо цукор буде дорожчий за мед ,

буду зимувати на сиропi 

Але из-за цiеi ярмарки ,

лишив повнiстю на квiтково-соняшниковому з вологiстю 16,5  % 

а тепер вже почав друге вiдро валерьянки :rofl:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, ромео сказал:

 

Тим, хто не виніс, може обернутись великими проблемами

Ну хоть немного успокоил !:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Мико сказал:

Ну хоть немного успокоил !:ay:

Мова не про Вас, а про тих, у кого була підходяща погода, а бджоли залишились у зимівнику.

Вам то і виносити не було КУДИ і ДЛЯ ЧОГО;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

То я вже про наступний рік мовлю.

I куди ви спiшите Леонiд  .То тему весни за  мiсяць ранiше вiдкрили 

то не вийшовши з зимiвлi нову  плануете 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Снігом потроху температуру збивають. Він тане і тепло забирає з оточення.

Писав вже, вчора сніг заносив, сьогодні +4 думаю що не страшно для цієї пори....але на цю ніч трішки приоткрив двері....

Рахуєм так: останній обліт 18-19 жовтня тобто на 5-6 день пісьля Покрови,  ще трохи і можна буде сміло казати, що баки можуть зимувати на чистому соняху від Покрови до Теплого Олексія:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...