Перейти к содержанию
ДобровоЛ

Весна/Літо 2018

В теме 3 848 сообщений

2 минуты назад, davolodya сказал:

Бджола активно літає, цвітуть боби, мед в рамках темно-коричневий,  гречка починає розцвітати, до липи ще з тиждень, сонях зараз має такий вигляд:IMG_20180607_213551.thumb.jpg.b59adc418fdf2acb97a3bda2ed977e8f.jpg

А что это он у Вас, на камнях растёт? Никогда не видел такой почвы. У Вас же дожди вроде были.:dntknw:

Поделиться сообщением

1 хвилину тому, davolodya сказав:

При штучному рою у мене ніколи по другому кругу нейшли,  матку з роєвою бджолою  забирав, в сім'ї залишав один-єдиний маточник, і рій, і сім'я відразу включалися в роботу

Були в мене колись бджоли із широкою жовтою смужкою на черевці. Після того як їх виводив із ройового стану в червні - липні  тоді в серпні закладали один або два маточники неначе на тиху заміну і було один раз що неплідна молода матка пішла в зиму. Вдалося поміняти цю особливість поведінки бджіл.

Поделиться сообщением

2 хвилини тому, mits сказав:

А что это он у Вас, на камнях растёт? Никогда не видел такой почвы. У Вас же дожди вроде были.:dntknw:

Це у нас такі грунти, глинка з піском, дощі давно закінчилися, зараз кругом суш, земля тріскає, від жари крутить листя на рослинах. Вдень під 30 жари, такими темпами все бігом перецвіте, на липень - серпень доведеться годувати

Поделиться сообщением

19 минут назад, davolodya сказал:

IMG_20180607_213551.thumb.jpg.b59adc418fdf2acb97a3bda2ed977e8f.jpg

У нас сонях вже злився в єдину масу і закрив землю. Висотою  1м...

Поделиться сообщением

6 хвилин тому, ромео сказав:

Я зовсім  нешкодую, що сонях ще малий, може хоч трохи пізніше зацвіте.

Поделиться сообщением

12 минут назад, ромео сказал:

У мене сонях доходить до коліна, а місцями і то менший. А вчора бачив поле кілометрів за 7 від села, то від землі -10 см не більше.

Нарешті липа сьогодні почала щось давати. Дощу не було, але було хмарно і парко, з чого зробив висновок, що липа хоче підвищеної вологості повітря, тоді і виділяє. Бджоли працювали цілий день.

Поделиться сообщением

Будуть ще їздити комівояжери вдень з ліхтарями і шукати мед будь-який, хоч відро. Цей сезон розставить всі крапки над "і".

Об'їздив поля, гречки нуль, це в нашому традиційно гречаному регіоні. Реальна посуха, довгострокові прогнози обіцяють дощів вдвічі менше за норму, і то не всюди. Врожай основних культур прогнозується мізерний. Соняха щоправда багато, навіть занадто. Я так розумію, стратеги "настратегили" гречку і все інше купляти в Китаї. І ще ця срань соя, яка "гмошним пилком може засвітити мед" (є на форумі така байка). Не знаю, з якого переляку бджола полетить на сою, але мені цікаво, як ми жеремо практично всю їжу з соєю і нічого, а якщо в мед потрапить пилкове зерно, то все - триндєц... 

Агро-терористи з цистернами курсують туди сюди, щось мутять з соняхом. Питання до знатоків, чи це безпечно для бджіл. Бачив під сильними вуликами по невеликій жмені бджіл. Вперше звернув на це увагу, тому що надто вже бочки їздять новенькі, і як ніколи багато. Абсурд ситуації вражає: працювати хімією вдень, потравити пасіки навколо, а який хəр буде запилювати цим дебілам сонях? :crazy:

Взяток зараз слабенький, нічого не будують. Зробив відводки і нуклеуси, чекаю обльоту маток. Одна сім'я звідкись взяла аскосфероз, під вуликом купа білих личинок. Спіймалось два роя, не найкращі, як для перваків. Сподіваюсь що взяток днями почнеться, або з липи, або може десь пропустив клаптик гречки, таке часто бувало.

Поделиться сообщением

1 час назад, Arius сказал:

Будуть ще їздити комівояжери вдень з ліхтарями і шукати мед будь-який, хоч відро.

Колись і на нашій вулиці перекинеться фура із цукерками...:baby:

:umora:

Поделиться сообщением

С 5 Июня всегда начинал подставлять вощину, а в этом году, пока в вощине не нуждаются, а травы уже цветут массово. Плохи дела. Где же те дожди? 

Поделиться сообщением

4 минуты назад, mits сказал:

пока в вощине не нуждаются

чому?

Поделиться сообщением

7 часов назад, ромео сказал:

Колись і на нашій вулиці перекинеться фура із цукерками...:baby:

:umora:

Молитесь все, чтобы год был неурожайным! А потом, ещё, желательно и следующий. Или сдавать нам тонны меда в будущем  по  баксу и помалкивать в тряпочку.

Поделиться сообщением

Только что, ромео сказал:

чому?

Взятка нету, нету побелки сот. Ставить вощ. чтобы её погрызли? 

Поделиться сообщением

1 минуту назад, Bombus сказал:

Молитесь все, чтобы год был неурожайным! А потом, ещё, желательно и следующий. Или сдавать нам тонны меда в будущем  по  баксу и помалкивать в тряпочку.

Нє-нє, не так...

Шоб у всіх був неурожайний, у всієї України...

...а у мене шоб залило...;)

Поделиться сообщением

5 минут назад, ромео сказал:

Нє-нє, не так...

Шоб у всіх був неурожайний, у всієї України...

...а у мене шоб залило...;)

Ну или так!)

....

Судя по тому, что спрашиваешь за вощину и удивлен, то у самого на весах плюсик . И мечты  уже сбываются!)))

Изменено пользователем Bombus

Поделиться сообщением

Кажись, сьогодні піде липа...

зранку робочий гул

Поделиться сообщением

58 хвилин тому, ромео сказав:

зранку робочий гул

Я надіявся, що липа трошки ще затягнеться з цвітінням, але невийшло. Сьогодні липа зацвіла,перша з чотирьох величезних лип, що ростуть біля самої пасіки. Бджола з самого ранку рве липу, гул такий, як у вулику.

Поделиться сообщением

1 час назад, Bombus сказал:

Судя по тому, что спрашиваешь за вощину и удивлен, то у самого на весах плюсик . И мечты  уже сбываются!)))

Звичайно плюсик...:ae:

...користуючись безвзятковим періодом, нарешті закінчив розпихати рамки з торішнім медом. А то бджоли взяли в облогу сховище...

Поделиться сообщением

1 час назад, ромео сказал:

зранку робочий гул

В мене сьогодні гарно пішли на липу:ae:.Ждем дощику з вівторка;).

Поделиться сообщением

4 часа назад, ромео сказал:

Звичайно плюсик...:ae:

...користуючись безвзятковим періодом, нарешті закінчив розпихати рамки з торішнім медом. А то бджоли взяли в облогу сховище...

Аналогічно роблю. А ще є кілька опоношених рамок з медом. Що з ними робити?

Поделиться сообщением

Липа цвіте, пахне і гуде.

На пасіці гул, рясний літ...

Нектару у вуликах нема...

Поделиться сообщением

Меняю матку в агрессивной семье, девятый день в изоляторе! каждые три дня удалял маточники. три дня назад(6-ой день), открытого расплода уже не было(удалил штук 5). Сегодня появился открытый расплод на крайней рамке и на двух в начале гнезда(12 рамок). На крайней больше всего(фото). За девять дней матку вывести не могли, отрутневеть тоже. Что это может бIMG_5678.thumb.JPG.5195c82db94ad00d63cc42f0dea0be7e.JPGыть и что дальше? 

IMG_5679.JPG

Поделиться сообщением

41 минуту назад, ss77 сказал:

Меняю матку в агрессивной семье, девятый день в изоляторе!

Зачем столько манипуляций с подсадкой матки.Первое, агрессия семьи к посторонним, это не значить агрессия при приеме матки. Следующее, уберите весь расплод из семьи, и выпускайте матку, начнет червить, вернете назад.

Поделиться сообщением

1 час назад, ss77 сказал:

. Сегодня появился открытый расплод на крайней рамке и на двух в начале гнезда(12 рамок). На крайней больше всего(фото). За девять дней матку вывести не могли, отрутневеть тоже. 

Чудес не буває.

Тому єдине пояснення - личинки із яєчок, відкладених старою маткою якраз перед загибеллю...

Поделиться сообщением

Качнул, по 7 литров на зимовалую семью. Маловато.

:ole_ole:Для условий полной засухи и отсутствия  дождей - может быть и нормально.

Теперь надо изучать вопрос - шаманства - привлечение дождей! Какие у коллег будут мысли по этому вопросу?

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти