Перейти к содержанию
ДобровоЛ

Весна/Літо 2018

В теме 3 710 сообщений

В мене вдома зацвіли поодинокі ранні липи. Бджоли активно трудяться і гул стоїть неначе у вулику. Помітив цікаву особливість цього року. В минулому році липа майже не цвіла але в цьому році кількість квіток в китицях суцвіть подвійна. Якщо погода буде сприятлива тоді буде гарний урожай липового меду.

Цвііт липи.jpg

Поделиться сообщением

14 хвилини тому, Крук сказав:

Бджоли активно трудяться і гул стоїть

В лісі також в мене зацвіла липа... над старими деревами також чути гул, але на пасіці активного льоту не спостерігається... вяленький літ геть....:dntknw:

Поделиться сообщением

9 hours ago, Крук said:

Коли ходив на сільськогосподарській виставці то бачив що на колишній ВДНХ ( як зараз назва не знаю) багато посаджено липи і вона гарно цвіте але бджіл немає чомусь. Якщо квартира гарна то можна і під вікнами вуликів понавішувати. Отак гарно відкрив вікно, трохи нахилився і працюй із бджолами. А на балконі зробити лежанку і вихід бджолам через пластикові труби які присунуті до льотків. Бажано вулики поробити на теплий занос. Тоді можна із молодицею лежати разом. Але вулики треба щоб були міцними інакше як почнуть знизу пекти...:umora:

От меня по прямой 2.5км, но пакеты ещё не развились достаточно, чтоб аж туда достать. Да и в радиусе 500м им работы на липе хватит, так что могут и не полететь в такую даль)))

Поделиться сообщением

5 часов назад, Бджолопотам сказал:

В лісі також в мене зацвіла липа... над старими деревами також чути гул, але на пасіці активного льоту не спостерігається... вяленький літ геть....:dntknw:

Ночи холодные. 

Поделиться сообщением

6 часов назад, Крук сказал:

В мене вдома зацвіли поодинокі ранні липи. Бджоли активно трудяться і гул стоїть неначе у вулику. Помітив цікаву особливість цього року. В минулому році липа майже не цвіла але в цьому році кількість квіток в китицях суцвіть подвійна. Якщо погода буде сприятлива тоді буде гарний урожай липового меду.

Цвііт липи.jpg

Дійсно, в цьому році цвіту зав’язалось дуже багато. 

Поделиться сообщением

По тому, що бачив, як бджола працює на широколистій липі, то і гарного цвіте так само і виділяє, але її у наших краях мало, можна сказати поодинокі дерева інша ось ось має зацвісти.

В неділю в місцях де стоять мої пасіки пройшла сильна гроза, дощ добре промочив землю, був невеликий град, але сусідньому селі де був епіцентр грози вже змило з городів і повибивало градом, ось такий початок літа.

У відпустці готую корпуса  і міняю маток, що з цього вийде побачимо, але передчуття у мене, що меду цього року буде у наших краях небагато.

Принос у вуликах мізер, але вошину тягнуть і є багато розплоду, замінив на пасіці 70% маток на цю дату і процес продовжую.

Поделиться сообщением

5 часов назад, Wladimir_K сказал:

Принос у вуликах мізер, але вошину тягнуть і є багато розплоду, замінив на пасіці 70% маток на цю дату і процес продовжую.

Будут пчёлы будет мёд.  готов бочки -- а подсолнух своё даст.

Поделиться сообщением

6 годин тому, КАЕ сказав:

Ночи холодные. 

Я б не сказав...+18.... сухо дуже.... в цьому мабуть проблема.

Изменено пользователем Бджолопотам

Поделиться сообщением

4 часа назад, Wladimir_K сказал:

дощ добре промочив землю

У нас на оборот дождя нету все посохло и такое самое чуство с урожаем что и у Вас

Поделиться сообщением

У нас також засуха, грозові хмари ходять кругом, нас парить ,а дождю нема.

Поделиться сообщением

У нас Богу дякувати і дощ падає і сонечко гріє і парить)) короче погода якраз для липи))) я так надіюсь і тішу себе:ah::IMHO1:

Поделиться сообщением

5 часов назад, mixaskm сказал:

У нас на оборот дождя нету все посохло и такое самое чуство с урожаем что и у Вас

У нас тоже самое. За два месяца одна гроза! Сегодня и вчера прогнозировали сильный дождь с грозой. гроза прошла мимо! Вдали прогремела и только пыль прибило.

Поделиться сообщением

Посуха аналогічно. Але невеличкий принос є. 

Зовсім трішки.

Липа лише жовтіє і набрякає...

Поделиться сообщением

Прибило дощиком пилюку, запах липи вже відчувається, але бджоли поки сидять в вулику на низькому старті

Поделиться сообщением

22 часа назад, InVinoVeritas сказал:

Нам больше интересно как у вас делишки? По 10 дали?:ah:

Ещё не качал. Пока подождёт, всё равно они ни чего не носят. В срочном порядке меняю маток, готовлю медовики к подсолнечнику. 

Поделиться сообщением

4 часа назад, ss77 сказал:

У нас тоже самое. За два месяца одна гроза! Сегодня и вчера прогнозировали сильный дождь с грозой. гроза прошла мимо! Вдали прогремела и только пыль прибило.

А Вы видите, что они ставят значок гроза, а капельки не рисуют? Так оно и есть, днём немного гремит, но дождь не идёт. И на дальше у нас тоже такие сухие грозы прогнозируют.:mf_swordfight:

Поделиться сообщением

15 часов назад, Wladimir_K сказал:

По тому, що бачив, як бджола працює на широколистій липі, то і гарного цвіте так само і виділяє, але її у наших краях мало, можна сказати поодинокі дерева інша ось ось має зацвісти.

В неділю в місцях де стоять мої пасіки пройшла сильна гроза, дощ добре промочив землю, був невеликий град, але сусідньому селі де був епіцентр грози вже змило з городів і повибивало градом, ось такий початок літа.

У відпустці готую корпуса  і міняю маток, що з цього вийде побачимо, але передчуття у мене, що меду цього року буде у наших краях небагато.

Дааа, Вовчик, вот это тесть кому-то достанется. Был бы я помоложе....а так...

15 часов назад, Wladimir_K сказал:

що з цього вийде побачимо, але передчуття у мене, що меду цього року буде у наших краях небагато.

У ваших краях небагато, а у вас як завжди повнi дiжки ...ви ж фартовий

Поделиться сообщением

сегодня сформировал отводки

комплектовал по 6 рамок крытого розплода +2 суши с сиропом и +2 вощины

дал плодных маток в клеточке и увез на 4 км на липу

возникло 2 вопроса

1- будет ли роботоспособным такой отводок на подсолнухе?

2- сколько можна туда не соватся после начала червления матки (приема), думаю что 3 недели туда нефиг лазить, я прав?

Поделиться сообщением

12 минут назад, valik1986 сказал:

комплектовал по 6 рамок крытого розплода +2 суши с сиропом и +2 вощины

13 минут назад, valik1986 сказал:

думаю что 3 недели туда нефиг лазить, я прав

Через 3 недели у Вас вышедший расплод языки оттянет будь здоров....

Поделиться сообщением

23 часа назад, Бджолопотам сказал:

Аналогічно - цвіте, але виділяє дуже мало, тому і активного льоту немає.

Щось виділяє темно-червоний мед вже більше неділі. Взяток починається десь о пів на третю, і за годину півтори затухає.

Поделиться сообщением

7 минут назад, Серж 82 сказал:

Щось виділяє темно-червоний мед вже більше неділі. Взяток починається десь о пів на третю, і за годину півтори затухає.

Эспарцет цветёт. И обножка - шоколад.

Поделиться сообщением

8 минут назад, Cfif сказал:

Эспарцет цветёт. И обножка - шоколад.

Немає в нас еспарцета. Це якийсь дикорос. Пасіка о обіду(десь до пів третьої), сидить тихо наче вимерла, а потім хвилин за 15 швидко оживає і йде активн й взяток, а через годину починає затухати і до вечора знову тихо.

Зараз вже цвіте липа, але в цей час знову ж таки літ посилюється на годину.

Поделиться сообщением

8 хвилин тому, Серж 82 сказав:

Немає в нас еспарцета. Це якийсь дикорос. Пасіка о обіду(десь до пів третьої), сидить тихо наче вимерла, а потім хвилин за 15 швидко оживає і йде активн й взяток, а через годину починає затухати і до вечора знову тихо.

Зараз вже цвіте липа, але в цей час знову ж таки літ посилюється на годину.

Так само і у мене зранку  тихо а після двох пасіка реве липа зацвітае через  тиждень. 

Поделиться сообщением

10 минут назад, Олександр_ сказал:

Так само і у мене зранку  тихо а після двох пасіка реве липа зацвітае через  тиждень. 

Така сама картина повторюється і у мене. І так з року в рік у червні. Мені здається, що то не медоноси виділяють, а просто така собі розминка...

Поделиться сообщением

4 хвилини тому, ромео сказав:

а просто така собі розминка...

обльоти молодої бджоли

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти