Перейти к содержанию

Весна/Літо 2018


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

13 минут назад, katran54 сказал:

Сьогодні дивився два нуки в одному вулику. В одному матка сіє а в другому не знайшов хоч була вже помічена. Та і нема там щось шукати - дві піврамки. Але передивився двічі -нема . То дав неплодку в шпріцу заклеєну вощиною в обід. Ввечері дивлюсь - забігали по передній стінці - нема значить матки. А що до цього вони не знали що в них нема матки? і вели себе спокійно ??? Ну думаю випустили з шпріца нову неплодку і вона грохнула ту що була раніше хоча бджоли такого б не допустили. Відкриваю нук - ні, нова неплодка сидить в щпріцу. Чого забігали бджоли як в безматочній сім"ї? І ще раз повторю запитання:  А що до цього вони не знали що в них нема матки?

Внимательно посмотрите надежность изоляции нуков друг от друга. Может они чувствовали феромоны матки по соседству, а появление неплодки стало поводом для  их беспокойства.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

після акації повний штиль. липа ще не цвіте. нічого іншого теж нема :(. активно рояться. сьогодні зробив десяток запасних маток (чи як правильно назвати - на 2-3 рамки, до кінця літа на випадок якщо десь матка пропаде). кількість сімей не нарощуємо бо на максимумі того що можемо освоїти за наявний час.

на контрольному мінус 3 кг за тиждень. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як не дивно, але через тиждень після викачки, навіть натяку на кристалізацію нема. Хоча ріпак носили добре...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Господа! 

Вопрос из зала! Кто уже пользовался дымовой гранатой для обработки сотохранилища - какие результаты, есть ли смысл заморачиваться? Спасибо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ex_edc сказав:

після акації повний штиль. липа ще не цвіте. нічого іншого теж нема :(. активно рояться. сьогодні зробив десяток запасних маток (чи як правильно назвати - на 2-3 рамки, до кінця літа на випадок якщо десь матка пропаде). кількість сімей не нарощуємо бо на максимумі того що можемо освоїти за наявний час.

на контрольному мінус 3 кг за тиждень. 

 А я вже прокачав акацію, готуюсь до кочівлі з причепом та багатокорпусниками на них  на липу. Дадани з виховательками та батьківськими сім"ями у них лишаються на стаціонарі. Вже цвіте липа в Києві тижнів три. Два роки у нас вона майже нічого не давала . То може хоч цього року що видасть?:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добрий вечір. У нас нарешті пройшов дощик, надіюсь що липа буде виділяти краще.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Утром, в пяти метрах от уликов на земле нашел маленькую кучку пчел с мертвой маткой в средине, жалко. Шоб без проблем этих пчел приняли по ульям, решил их подкормить сытой в коробочке с крышкой - поели  начали облетываться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, Gnat сказав:

У нас нарешті пройшов дощик, надіюсь що липа буде виділяти краще

У нас також пройшой, а кілометрів 10 від мене пройшов такий град, що всі вишні та черешні на землі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Вже цвіте липа в Києві тижнів три

Липа в Києві одразу після Нового Року почала цвісти..))))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас також пройшой, а кілометрів 10 від мене пройшов такий град, що всі вишні та черешні на землі.
Нас Бог помилував граду не було, а вот блискало добре, дощику можна було і більше. Приіду до дому гляну як там по приносу нектару.

Надіслано від мого Lenovo A328, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, ДобровоЛ сказал:

 А я вже прокачав акацію, готуюсь до кочівлі з причепом та багатокорпусниками на них  на липу. Дадани з виховательками та батьківськими сім"ями у них лишаються на стаціонарі. Вже цвіте липа в Києві тижнів три. Два роки у нас вона майже нічого не давала . То може хоч цього року що видасть?:ah:

У мене в лісі ще не цвіте, але бруньок на цвіт обліплено, якби тільки дала

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Укроп сказав:

бруньок на цвіт обліплено, якби тільки дала

буде дощ, то дасть.... як не буде- то дуже сумніваюся..... хоча... земля зараз суха, але щось носять... весь час в рамочках є мед.....:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Бджолопотам сказал:

буде дощ, то дасть.... як не буде- то дуже сумніваюся..... хоча... земля зараз суха, але щось носять... весь час в рамочках є мед.....:dntknw:

В мене теж, качаю, качаю, щоб чиста липа була, а вони щось носять і постійно наставки з медом. В мене липа росте по берегах струмка, в хащах, дерева старі, може без дощу замедує...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, Bombus сказал:

Господа! 

Вопрос из зала! Кто уже пользовался дымовой гранатой для обработки сотохранилища - какие результаты, есть ли смысл заморачиваться? Спасибо.

Господь!

Ответ без сала! Это полное ноухау. Что-то страшное и опасное. Я бы не рискнул. А то мало ли...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Бджолопотам сказал:

буде дощ, то дасть.... як не буде- то дуже сумніваюся..... хоча... земля зараз суха, але щось носять... весь час в рамочках є мед.....:dntknw:

Сьогодні дощ пройшов, обіцяють що буде ще. Навіть якщо не буде дощів то місцевість болотиста, вологи вдосталь. Щось але має дати

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50 хвилин тому, tolikmelnikov сказав:

дерева старі, може без дощу замедує...

В мене весною пиляли ліс... знайшов я жердину метрів 5-6... забрав собі, думаю - згодиться, може коли роя якогось знімати треба буде. Так ось - на тій жердині лишилась гілячка невеличка з листочками - і ті листочки досі зелені. Жердина стоїть на сонці сперта на хату. Тобто в стовбурі досить вологи щоб ті листки вже більше два місяці живились тією вологою....

Тому може бути що дерева понабирали з весни вологи і їм того вистачить для цвітіння... Побачимо... Бо особисто я такого бездощового періоду весною  (при температурі 30)- не пам'ятаю...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 година тому, Cfif сказав:

Липа в Києві одразу після Нового Року почала цвісти..))))

 

Цитата

 

Проїхав на місце кочівлі на липу. Там над асфальтом тридцятирічні  липи вже цвіт свій скидають - уся дорога усіяна жовтим цвітом...:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, Укроп сказав:

У мене в лісі ще не цвіте, але бруньок на цвіт обліплено, якби тільки дала

А ви її як симпатичну сусідку - спробуйте на те уговорити, щоб "дала"...:umora::az:... Може що й вийде....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

 

Проїхав на місце кочівлі на липу. Там над асфальтом тридцятирічні  липи вже цвіт свій скидають - уся дорога усіяна жовтим цвітом...:(

Дивина. В нас в Черкаській області тільки сьогодні липа почала цвісти і ми на 200 км. південніше

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В Киеве пока что особо липа не давала, так как особого увеличения нектара не вижу. Но у меня то пакеты и на липу я не рассчитываю, пусть хоть себе принесут. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

52 хвилини тому, Олександр Коваль сказав:

Дивина. В нас в Черкаській області тільки сьогодні липа почала цвісти і ми на 200 км. південніше

Область - то не місто мільйонер. У Києві значно тепліше. У мене з паскою і центром Києва різниця у цвітінні - днів 7-8. А пасіка від межі міста (лісовий масив, на межі якого наш дачний масив,  відноситься до Києва ) - за 80 метрів... Та й сортів же липи - десятки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 хвилини тому, SoulflyUA сказав:

В Киеве пока что особо липа не давала, так как особого увеличения нектара не вижу. Но у меня то пакеты и на липу я не рассчитываю, пусть хоть себе принесут. 

А де саме пасіка ваша? В якому районі?:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прошлой ночью перевёз 70 семей на липу. расстояние -- 260 км.

Для тех что остались дома на асфальте с утра поставил варить 2 бочки  сиропа --  подкормлю и пусть ждут подсолнух.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 часов назад, Укроп сказал:

У мене в лісі ще не цвіте, але бруньок на цвіт обліплено, якби тільки дала

Мои выжмут..  у них нет вариантов. если не выжмут то на следующий год будут грызть асфальт..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось ми думаємо дасть, не дасть...  що робити з медом, по 40 грн. за кілограм якось не хочеться віддавати, а відер з медом все більше і більше:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...