Перейти к содержанию
ДобровоЛ

Весна/Літо 2018

В теме 5 322 сообщения

3 хвилини тому, tolikmelnikov сказав:

За останній тиждень спіймав три рої і свої і чужі, чекаю липу, як "манну небесну ", а вона все не йде і не йде...:(

Нечекайте манни небесної, міняйте щороку весною маток на  молоді, і небуде у Вас наглого роїння. У мене ще жодної сім'ї в ройовому нема, а минулі роки в цей час пасіка могла роїтися вже по другому кругу

Поделиться сообщением

Я проблему роїння вирішую продажом пакетів. 

Поделиться сообщением

В ‎30‎.‎05‎.‎2018 в 22:09, Gnat сказав:

Є така штука))) і у мене, але на дальньму точку що стоіть на торфах, біля дому такого смаку немає.

У вас вказано кількість сімей 2-5, для чого поділили на декілька точків?

Поделиться сообщением

Дрібнолиста липа ще не цвіте.

20180601_111449.jpg

20180601_111441.jpg

Поделиться сообщением

15 хвилин тому, Сергій-апі сказав:

У вас вказано кількість сімей 2-5

То мабуть сотень 2-5..:umora:

Поделиться сообщением

2 часа назад, Сергій-апі сказал:

У вас вказано кількість сімей 2-5, для чого поділили на декілька точків?

Ви не уважно читали інформацію))) 6-10.  У мене 4 сімї біля хати, і 6 сімей в полі на торфах там пасіку і збираюсь розширяти))). Поділив бо на подвірі немає місця.

Изменено пользователем Gnat

Поделиться сообщением

13 хвилини тому, Gnat сказав:

Поділив бо на подвірі немає місця.

Зрозуміло

Поделиться сообщением

В 30.05.2018 в 15:46, Пчелолюбитель сказал:

В одному з відводків не знайшов засіву.

...

Позавчора в обід дав рамку суші. Сьогодні глянув - засіву так і немає, але суш почали заливати.

Дав рамку з суточним розплодом від іншої сім'ї. Після завтра подивлюся, чи відтянули маточники.

Частково відбудовану рамку з суточним розплодом за два дні бджоли відводку (з підозрою на відсутність матки, бо всі строки пройшли) почистили від підставленого розплоду (!), тягнуть цю рамку далі і почали заливати нектаром.
В цілому сімейка веде себе спокійно, як при відкритті вулика, так і біля льотка.

Може хто підкаже, чи є все це надійним показником того, що у відводку таки є молода матка? Засіву більше немає - просто ніде сіяти.

Поделиться сообщением

12 години тому, bosik2017 сказав:

Откинул в отводок но  спасти хочю оба, теперь голову ломаю когда отобрать второй  что б первая что выйдет не згрызла. 

Беремо пластмасову кліточку Гайдара і акуратно вирізаємо маточник і вкладаємо у відділ для маточників. Верхівку злегка дряпаємо до кокона щоб імітувати догляд бджіл за маточником та й на одну добу швидше вийде матка при збільшеному надходженні повітря.

Поделиться сообщением

Сегодня делал осмотр пчелосемей,начали тянуть мисочки,но пока пустые,только в одной семье было много мисочек пустых и 4 маточника ,три с которых были запечатаны,матка сеет отлично и очень крупная,что это роение или тихая смена ?при тихой смене  не должно быть такого количества мисочек  я думаю,но было бы роение ,то уже рой улетел бы или хотя бы матка стала маленькой(готовой к вылету)

Поделиться сообщением

9 годин тому, Пчелолюбитель сказав:

Може хто підкаже, чи є все це надійним показником того, що у відводку таки є молода матка? Засіву більше немає - просто ніде сіяти.

Якщо по чесному я дуже стурбований тим що у відводку вам не можна переконатися чи є матка  або нема. Це ж невелика кількість бджіл. Можна і по одній бджолі перебрати. Але якщо вже світ клином зійшовся тоді можна попросити бджіл сусідньої сім'ї перебрати ваш відводок. Для цього сховайте плідну матку сильної сім'ї під клітку на добу а відводок приєднайте до цього вулика. Через добу знову зробити відводок але зрозуміло що матки якщо вона була то вже і не буде. Вибір за вами або ви керуєте бджолами або бджоли вами. По аналогії або пес махає хвостом або хвіст махає псом.

Поделиться сообщением

2 години тому, Денис-94 сказав:

Сегодня делал осмотр пчелосемей,начали тянуть мисочки,но пока пустые,только в одной семье было много мисочек пустых и 4 маточника ,три с которых были запечатаны,матка сеет отлично и очень крупная,что это роение или тихая смена ?при тихой смене  не должно быть такого количества мисочек  я думаю,но было бы роение ,то уже рой улетел бы или хотя бы матка стала маленькой(готовой к вылету)

Это называется последнее китайское предупреждение. Сделайте отводок на этих маточниках и ослабте семью. Причина роения это излишек молодых пчел и обилие печатного расплода при старой матке. Оптимально когда на одну рамку печатного расплода приходится 4 рамки открытого.

Поделиться сообщением

4 часа назад, Крук сказал:

Это называется последнее китайское предупреждение. Сделайте отводок на этих маточниках и ослабте семью. Причина роения это излишек молодых пчел и обилие печатного расплода при старой матке. Оптимально когда на одну рамку печатного расплода приходится 4 рамки открытого.

Отобрал 3 рамки печатки как раз...Спасибо за ответ

Поделиться сообщением

7 часов назад, Крук сказал:

Оптимально когда на одну рамку печатного расплода приходится 4 рамки открытого.

Интиресно как это может быть.8 дней от засева до запечатки и12-13 дней печатный розплод.По логике должно быть больше печатного,а как может получится оптимально не понимаю.:dntknw:

Поделиться сообщением

9 часов назад, Денис-94 сказал:

Мисочки это естественный процес в розвитии семьи.В период розвития пчёлы их строят носемьи могут и совсем не роится.

Поделиться сообщением

Только что, новичок сказал:

Мисочки это естественный процес в розвитии семьи.В период розвития пчёлы их строят носемьи могут и совсем не роится.

Все верно,но когда уже вощину портят мисочками-это знак,что скоро начнут роиться.Просто в моем случае две недели назад был маточник тихой смены и семья не должна была бы роиться,думал может матка не облетелась и снова пытаются провести тихую смену,но большое количество мисочек меня забеспокоило.

Поделиться сообщением

Знову почався взяток, цвітуть боби, є біля 70га. Липа біля мене ще нецвіте, надіюся ще з тиждень протримається. Зараз липа має такий вигляд:IMG_20180602_151207.thumb.jpg.2e684a878131140d9fedf7f5f5b2c420.jpg

Поделиться сообщением

2 години тому, davolodya сказав:

надіюся ще з тиждень протримається.

Ту як з якої сторони глянути...

Якщо враховувати що дощу нормального в нас не було два місяці і є надія що впаде, то так - хай би пізніше зацвіла... Але коли пасіка в передройовому стані, то хочеться щоб раніше зацвіла.... Не один раз бачив як при взятку  вичищають всі маточники...

Поделиться сообщением

1 година тому, Бджолопотам сказав:

Ту як з якої сторони глянути...

Якщо враховувати що дощу нормального в нас не було два місяці і є надія що впаде, то так - хай би пізніше зацвіла... Але коли пасіка в передройовому стані, то хочеться щоб раніше зацвіла.... Не один раз бачив як при взятку  вичищають всі маточники...

То дійсно, з якого боку дивитися... У мене ройового навіть близько нема,і передроєвого також, всі сім'ї в роботі --зацвіли боби, то ж мені б трошки відтягнути цвітіння липи було б супер, взяток з бобів перейшов би на липу, а там і гречка з соняхом недалеко

Поделиться сообщением

19 минут назад, davolodya сказал:

То дійсно, з якого боку дивитися... У мене ройового навіть близько нема,і передроєвого також, всі сім'ї в роботі --зацвіли боби, то ж мені б трошки відтягнути цвітіння липи було б супер, взяток з бобів перейшов би на липу, а там і гречка з соняхом недалеко

Що таке боби? Чи в мени глюки?

Поделиться сообщением

17 часов назад, Крук сказал:

Якщо по чесному я дуже стурбований тим що у відводку вам не можна переконатися чи є матка  або нема. Це ж невелика кількість бджіл. Можна і по одній бджолі перебрати. Але якщо вже світ клином зійшовся тоді можна попросити бджіл сусідньої сім'ї перебрати ваш відводок. Для цього сховайте плідну матку сильної сім'ї під клітку на добу а відводок приєднайте до цього вулика. Через добу знову зробити відводок але зрозуміло що матки якщо вона була то вже і не буде. Вибір за вами або ви керуєте бджолами або бджоли вами. По аналогії або пес махає хвостом або хвіст махає псом.

Там десяток рамок. Ну, так зробив, коли розділяв. Для мене це поки забагато. У другому відводку матку бачив - ховається, як мені і казали під нижнім краєм рамки - з однієї сторони на другу бігає. Тож, вирішив, що не знайду. Дивися їх ще раз. З'явився  засів - все в порядку. А от з підставленим розплодом цікаво вийшло. Виходить - знищили чужий :dntknw:

Цитата

Вибір за вами або ви керуєте бджолами або бджоли вами. По аналогії або пес махає хвостом або хвіст махає псом.

100%. Як робота адміна :umora:. Або ти або юзери

Поделиться сообщением

9 хвилин тому, Олег77 сказав:

Що таке боби? Чи в мени глюки?

Ні, не глюки. Насіння бобів іде на корм худобі, з виду як звичайний біб, тільки дрібніший, схожий на квасолю. Мед з бобів темнокоричневий і дуже запашний

Поделиться сообщением

16 минут назад, davolodya сказал:

Ні, не глюки. Насіння бобів іде на корм худобі, з виду як звичайний біб, тільки дрібніший, схожий на квасолю. Мед з бобів темнокоричневий і дуже запашний

И сколько их засеяно?

Поделиться сообщением

Сьогодні дивився два нуки в одному вулику. В одному матка сіє а в другому не знайшов хоч була вже помічена. Та і нема там щось шукати - дві піврамки. Але передивився двічі -нема . То дав неплодку в шпріцу заклеєну вощиною в обід. Ввечері дивлюсь - забігали по передній стінці - нема значить матки. А що до цього вони не знали що в них нема матки? і вели себе спокійно ??? Ну думаю випустили з шпріца нову неплодку і вона грохнула ту що була раніше хоча бджоли такого б не допустили. Відкриваю нук - ні, нова неплодка сидить в щпріцу. Чого забігали бджоли як в безматочній сім"ї? І ще раз повторю запитання:  А що до цього вони не знали що в них нема матки?

Поделиться сообщением

59 хвилин тому, Василика сказав:

И сколько их засеяно?

Приблизно 70 гектарів

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти