Перейти к содержанию

Весна/Літо 2018


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

12 минут назад, доктор кварц сказал:

А соя ?

Такий самий медонос і пилконос як горох :umora:

26 минут назад, Seos сказал:

Горох, як медонос ніякий. 

Часто сіють сою бджоли на ній не бачив.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 годин тому, Крук сказав:

рамки від таких "медоносів" виглядають неестетично.

Це в кого які рамки...:umora:..Купляв колись два пакета, і цього року сім"ї...  Макова обніжка, на тих сотах, як Снігурочка..:umora:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 минуты назад, Володимир Джос сказал:

Це в кого які рамки...:umora:..Купляв колись два пакета, і цього року сім"ї...  Макова обніжка, на тих сотах, як Снігурочка..:umora:.

Вот странная штука получается с пакетами. Все хотят полнопечатные рамки с расплодом и в тоже время 

35 минут назад, Володимир Джос сказал:

як Снігурочка

Но матки весной как то более склонны хорошо сеять только в темные рамки...:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я нікому претензій не виказую, і не збирався...  

Крук каже :-" обніжка чорна як вугілля і рамки від таких "медоносів" виглядають неестетично. "   А я кажу, що є рамки, де все буде як "рідне " виглядати...  В мене таких нема, тому що втратив багато суші. і стараюсь, щоб таких чорнючих не було, я в них банально не бачу засіву, навіть з лупою...  А "странно" це комусь, чи ні, то Ваше діло...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, o_O Михайло O_o сказал:

Такий самий медонос і пилконос як горох :umora:

Часто сіють сою бджоли на ній не бачив.

Помиляєтеся, коли є достатньо вологи в грунті, то пилок носять активно, а так як в основному соя ГМО, то мед не пройде аналізи на ГМО (є експортери, що і такий аналіз роблять).

У нашій області показник саме пилку даної сої може сягати більше 50% всіх об'ємів меду, тобто щось та й з пилку приносять.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На цю дату ще жодна сім'я не ввійшла в ройовий стан, як і торікТв цей період, активно виводжу маток. 

Потрібно більше тепла, бо з обльтом за моїми спостереженнями не дуже.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На цю пору признаків ройового стану не спостерігаю.Сім"ї ще знаходяться у розвитку(така весна).А от з 28 травня,буду додивлятись;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, доктор кварц сказав:

А соя ?

В моїй місцевості фермер розорав сінокос і вже другий рік поспіль сіє на ньому сою, то в мене мед з різнотрав'я зник, а от із сої не з'явився. Минулго року після обробки сої хімікатами спостерігався осип бджоли.

 

3 години тому, СЄРЖ сказав:

а пилконос?

Товарної точно не дає, тобто можливо щось і є, але в мізерній кількості. Коли ще при колгоспах у нас сіяли поля горохом то ажиотажу у бджіл ні по медозборах ні по пилку не спостерігалось.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Wladimir_K сказав:

Помиляєтеся, коли є достатньо вологи в грунті, то пилок носять активно, а так як в основному соя ГМО, то мед не пройде аналізи на ГМО (є експортери, що і такий аналіз роблять).

Можливо через наші піщані грунти, де вологи достатньо тілки в той день, що йде дощ, але на сої бджіл у великій кількості не бачив.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, СЄРЖ сказал:

а пилконос?

ні соя, ні горох не є медоносом. а пілконосом вони є приблизно таким як и медоносом))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ще не осипалась акація, а вже розцвітає широколиста липа, в травні:blink::dntknw:

Хтось тему відкрив про роїння, роїння відміняється, дайте тільки гарну погоду.

IMG_20180522_202039.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Схоже що між закінченням цвітіння акації і початком цвітіння липи в лісі буде проміжок днів так десять але не більше 14.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня у себя рой снимал, удовольствие неописуемые, просто жопа - привился на стволе заросшей абрикосы, у которой все ветки и ствол в колючках на высоте около 4 м, да еще и пчелы злые, в общем чувствовал себя Виннипухом, только на лестнице. Да и рой какой-то странный, 7 часов он просидел в подвале и не успокоился, как все, а когда вынес, то пчелы по дороге к улью понемногу начали разлетаться, еле в улей засунул. Мажет случайно матку порешил? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Василика сказал:

Мажет случайно матку порешил?

Да, матки нет. скорее всего.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Василика сказав:

пчелы по дороге к улью понемногу начали разлетаться, еле в улей засунул. Мажет случайно матку порешил? 

Швидше за все вони з вулика злетять туди звідки вийшов рій... Після семи годин в підвалі рій з маткою має бути тихий і сумирний.... А ви описали симптом втрати матки....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Бджолопотам сказал:

Швидше за все вони з вулика злетять туди звідки вийшов рій... Після семи годин в підвалі рій з маткою має бути тихий і сумирний.... А ви описали симптом втрати матки....

Может с утра рой назад засыпать в улей из которого он вышел, шоб не было лишнего блукания, или посмотреть , шо он утром будет делать. Щас сидит он в улье вроде тихо , но леток пчелой забит.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Василика сказав:

Может с утра рой назад засыпать в улей из которого он вышел

Якщо в ньому матки не має, то він повернеться без проблем і блукань, тому не робіть даремних рухів. Якщо матка є, то лишиться на місці. Тому краще  вранці поспостерігайте за ним...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Завжди мічу маток (після початку яйцекладки) кольровими маркерами і підрізаю крила(одне чи кілька-як під руку попаде), - при виході первака матка завжди під льотком, а рій якшо і втік, то не пізніше години повернеться в вулик. Але таке проходить тільки раз, наступний вийде вже як правило з молодими неплідними:umora: і вже не повернеться. Кілька років користуюся даним методом. В цьому році вже було 3 рої, і посидівши на гілці зайшли назад у вулик, а далі "справа техніки".:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 хвилини тому, Пагор Андрій сказав:

Завжди мічу маток (після початку яйцекладки) кольровими маркерами і підрізаю крила(одне чи кілька-як під руку попаде), - при виході первака матка завжди під льотком, а рій якшо і втік, то не пізніше години повернеться в вулик. Але таке проходить тільки раз, наступний вийде вже як правило з молодими неплідними:umora: і вже не повернеться. Кілька років користуюся даним методом. В цьому році вже було 3 рої, і посидівши на гілці зайшли назад у вулик, а далі "справа техніки".:hi:

Цей метод також дає збій. Аналогічна картина з матками. Прибуваю на пасіку - чую рій виходить... я спокійно беру кліточку, йду шукати біля вулика матку.... а дулю з маком. Рій привився на дереві і сидить, я до нього а там неплідки і не одна бігають. Перебираю вулик - сидить стара матка, мічена з обрізаним крилом... Так що на кожну хитрожопу гайку може знайтись хитрожопий болт:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 минуты назад, Бджолопотам сказал:

Цей метод також дає збій. Аналогічна картина з матками. Прибуваю на пасіку - чую рій виходить... я спокійно беру кліточку, йду шукати біля вулика матку.... а дулю з маком. Рій привився на дереві і сидить, я до нього а там неплідки і не одна бігають. Перебираю вулик - сидить стара матка, мічена з обрізаним крилом... Так що на кожну хитрожопу гайку може знайтись хитрожопий болт:umora:

Но вы тоже молодец, 20 дней пчела гуляла, а вы и не заметили :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Бджолопотам сказав:

Цей метод також дає збій. Аналогічна картина з матками. Прибуваю на пасіку - чую рій виходить... я спокійно беру кліточку, йду шукати біля вулика матку.... а дулю з маком. Рій привився на дереві і сидить, я до нього а там неплідки і не одна бігають. Перебираю вулик - сидить стара матка, мічена з обрізаним крилом... Так що на кожну хитрожопу гайку може знайтись хитрожопий болт:umora:

Рій із старою маткою може виходить відразу після запечатування маточника, це можна і прогавить, деякі сім'ї в цей період не погано працюють. А неплідка лупиться через 16 днів від яйця і на дев'ятий після запечатування, щоб за цей період не заглянуть у вулик?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Бджолопотам сказал:

чую рій виходить

Яка(і) порода (и) відроїлась, якщо то не є таємницею?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Пчеломучитель_ua сказав:

Но вы тоже молодец, 20 дней пчела гуляла, а вы и не заметили :IMHO:

 

42 хвилини тому, Seos сказав:

Рій із старою маткою може виходить відразу після запечатування маточника, це можна і прогавить, деякі сім'ї в цей період не погано працюють. А неплідка лупиться через 16 днів від яйця і на дев'ятий після запечатування, щоб за цей період не заглянуть у вулик?

У вулик заглядаю якщо є явні признаки неробства, тобто коли всі пасіка гарно літає, а декілька вуликів   сидять - тоді обов'язково переглядаю. Але в багатьох випадках по льоту бджіл не скажеш що хочуть роїтись - літають гарно.... Кілька раз бачив при розборі гнізда що був роєвий стан і видно що маточники які були вже з личинками - вичищені. Тому  перелопачувати всю пасіку в пошуку роєвих сімей - ніколи цього не роблю, тільки  коли мед качаю, тоді й можу заглянути в гніздо.

 

12 хвилини тому, Север сказав:

Яка(і) порода (и) відроїлась, якщо то не є таємницею?

справа була два роки назад - вже й не пам'ятаю.... але в мене на пасіці були в основному ефки1,2 від чистпородної карніки, хоча бджіл з жовтизною вистачає. В загалі в мене в сезон в роєвий стан впадає 2-3 сім'ї не більше...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Василика сказал:

Сегодня у себя рой снимал, удовольствие неописуемые, просто жопа - привился на стволе заросшей абрикосы, у которой все ветки и ствол в колючках на высоте около 4 м, да еще и пчелы злые, в общем чувствовал себя Виннипухом, только на лестнице. Да и рой какой-то странный, 7 часов он просидел в подвале и не успокоился, как все, а когда вынес, то пчелы по дороге к улью понемногу начали разлетаться, еле в улей засунул. Мажет случайно матку порешил? 

Первак,в більшості випадків,високо не сідає:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Kolyan сказав:

Первак,в більшості випадків,високо не сідає:hmm:

Коли ще жив у батьківській хаті, над пасікою на схилі росли високі акації, то чи первак чи вторак, а всі сідали на верхівках цих акацій. У мене з тих пір при слові рій починає око сіпатись.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...