Перейти к содержанию
ДобровоЛ

Весна/Літо 2018

В теме 4 465 сообщений

Не пойму, что за болезнь в трех семьях. Возле летков много молодого трута, как-то он дергается на спине и брюшко немного отделена.  С таким никогда не встречался. Может кто подскажет, что это за болезнь.

Поделиться сообщением

Наконец то и мои, сегодня где то сладкое место нашли, сейчас вся пасека гудит-вентилируют. Весь день такая жара(+33) а они летали во всю, весь день, без перекура.:ay: Пыльца, сегодня шла 3 оттенков, жёлтая, белая и оранжевая.

Поделиться сообщением

Стан сімей на 3.05.2018 

Погодацього року не така як зазвичай (кінець березня -20 кінець квітня +30) ріпак зацвів на тиждень раньше, акація вже починає цвісти (сьогодні бачив) а це на 2тижні раньше.

Через тижднь почнеться роїння, хто роєловить, біжіть на дерева прививайтесь!

Одного не розумію що бджоли будуть носити з 15.05 по 15.06 ріпак, акація перецвіте, а гречка тільки сіється!!!!

Всім ГАРНИХ МЕДОЗБОРІВ!!!!!

IMG_7843.JPG

IMG_7847.JPG

IMG_7845.JPG

Поделиться сообщением

я вже проти-роєві відводки роблю, вощину будують, принос нектару є, місця вдосталь і в ройовий ідуть 

кажуть, якщо бджола сильно роїться то буде добрий врожай, от і побачимо вигадка чи правда ))

Поделиться сообщением

Ьогодні від жари бджола викучувалась по трохи

Фото-0169.jpg

Фото-0171.jpg

Фото-0168.jpg

Фото-0172.jpg

Поделиться сообщением

В мене вулки товсті і всередині мають пінопласт або гофрокартон, то ніодна сім"я не викучується, хоча деякі стоять на сонці.

Поделиться сообщением

4 часа назад, Серж 82 сказал:

Сьогодні від жари бджола викучувалась по троху

4 часа назад, dust сказал:

В мене ніодна сім"я не викучується, хоча деякі стоять на сонці.

В мене теж не викучуються , а мали б 

Бо долi багато  лежать мертвi  , вiд потрави 

Поделиться сообщением

2 години тому, Мико сказав:

В мене теж не викучуються , а мали б 

Бо долi багато  лежать мертвi  , вiд потрави 

Романович, незасмучуйтеся, ніхто з нас незастрахований від такої напасті. Щось трошки об'єднаєте і з медом будете, але шум все ж піднімати потрібно, бо доки бджіл незахистить держава, такі випадки щоб більше неповторювалися. Мова навіть неіде за якусь компенсацію, просто потрібний шум, щоб горе-хіміки трохи боялися

Поделиться сообщением

11 часов назад, mits сказал:

Наконец то и мои, сегодня где то сладкое место нашли, сейчас вся пасека гудит-вентилируют. Весь день такая жара(+33) а они летали во всю, весь день, без перекура.:ay: Пыльца, сегодня шла 3 оттенков, жёлтая, белая и оранжевая.

У меня акация уже побелела. сегодня завтра начнёт раскрываться. а ваши наверноее уже тащут.

Поделиться сообщением

9 часов назад, M_Oleksandr_V сказал:

Одного не розумію що бджоли будуть носити з 15.05 по 15.06 ріпак, акація перецвіте, а гречка тільки сіється!!!!

То что у нас каждый год  -  НИЧЕГО........

У нас уже подсолнух посадили....рановато в этом году

Поделиться сообщением

45 минут назад, davolodya сказал:

Романович, незасмучуйтеся, ніхто з нас незастрахований від такої напасті. Щось трошки об'єднаєте і з медом будете, але шум все ж піднімати потрібно, бо доки бджіл незахистить держава, такі випадки щоб більше неповторювалися. Мова навіть неіде за якусь компенсацію, просто потрібний шум, щоб горе-хіміки трохи боялися

Та мед то таке . Завантажувати нуки не маю чим  .а матки на пiдходi 

Сьогоднi зниму третi корпуси 

Але знову проблема ,там 15 рам розплоду i третiми стоять нуклеуснi 200х145 пiд засiв

рамки не з*еднуються ,бо розрiзанi навпiл 

Прийдеться кудись ставити по 20 рам розплоду , щоб поставити нуклеуснi пiд засiв 

Але  такi танцi з бубном останнiй  рiк 

або переведу нуклеуси з рамками 200х145  на Федотову косу 

i залишу на повну рамку 

Або зовсiм закину це матководство 

Продати пакети до 1 травня ,поки бджiл не потруять i на рибалку 

А до соняха хвости пiдростуть  , ще i по 50 кг меду принесуть 

Поделиться сообщением

27 минут назад, ved сказал:

То что у нас каждый год  -  НИЧЕГО........

А мой заканчивает кукурузу и потом примется за подсолнух 

В этом году всего 1500 га будет,  против прошлого года 4500 га 

На центральной усадьбе в основном озимая ,

местные в обмороке ,подсолнух весь в моей стороне 

Поделиться сообщением

49 минут назад, Мико сказал:

А мой заканчивает кукурузу и потом примется за подсолнух 

Обычно, сразу сеют подсолнух, а потом кукурузу.:dntknw:

1 час назад, Сергей Тюркин сказал:

У меня акация уже побелела. сегодня завтра начнёт раскрываться. а ваши наверноее уже тащут.

Да нет, возле пасеки не раскрылась еще, может где то по балкам уже и зацвела.

Поделиться сообщением

1 час назад, ved сказал:

У нас вже зійшов...

Поделиться сообщением

2 часа назад, Сергей Тюркин сказал:

У нас в Херсоне вчера деревья акации уже гудели. Жара придавила распустилась мгновенно. Запах стоит умопомрочительный. В лес буду ехать в понедельник. По наблюдениям прошлых лет в лесу по сравнению с городом задержка на дней пять. Но этот год не стандартный вышел.

Поделиться сообщением

3 години тому, ромео сказав:

У нас вже зійшов...

Також вчора їхав з пасіки і бачив поле з соняшником який зійшов,зупинявся подивитись бо сам не міг повірити. Правда далеко від пасіки 15км, але якщо блище нічого не буде,то може поїду на кочовку.

Поделиться сообщением

23 години тому, Женя Циба сказав:

,агрономи тоже люди хоть трохи дурноваті але неприємностей бояться.

Агрономи люди не дурнуваті, керівники їх заставляють це робити зараз агроном не той що раніше були зараз хлопчики на побігушках, або сторожі, які сидятьбіля насіння або хімікатів щоб не спіонерили. а рішення керівники приймають самі тому що хтось так казав, або з фірми менеджер який вміє гарно втюхати препарат.

Поделиться сообщением

Агроном, що працює  в нормальній агрокомпанії - по заробітках ледь не самий заможній  серед периферійного населення. Зараз вони заробляють кошти, а не працюють за зарплату. Але всім, кого знаю, - бджоли по-барабану

Поделиться сообщением

1 година тому, Locanus сказав:

Агроном, що працює  в нормальній агрокомпанії - по заробітках ледь не самий заможній  серед периферійного населення. Зараз вони заробляють кошти, а не працюють за зарплату. Але всім, кого знаю, - бджоли по-барабану

то такі агрономи якщо бджолиїм по барабану. в сільхозі коли вчишся на агронома є предмет бдльництво не стільки для того щоб агроном був пасічником, а для того щоб розказати скількисімей потрібно на га щоб нормально запилити ентомофільну культуру і яка прибавка урожаю

Поделиться сообщением

3 часа назад, Locanus сказал:

Агроном, що працює  в нормальній агрокомпанії - по заробітках ледь не самий заможній  серед периферійного населення.

100% Як не відкат просят,від купівлі хімії.Або приторговують тією ж самою хімією,попередньо не внісши тієї кількості на гектар, в заявленому.

Поделиться сообщением

В 03.05.2018 в 21:21, Wladimir_K сказал:

Тут цього року постає цікаве питання, що бджоли будуть робити в кінці травня на початку червня

Підуть з речами на вихід. 

Поделиться сообщением

Сьогодні з однієї сім'ї вийшов рій, привився не високо, але не зручно - "обліпив" гілляку на сливі розтягувшись сантиметрів на 60. Але щось завадило вийти матці, через хвилин 20 рій повернувся назад у вулик. Прийшлось відшукати матку та зробити відводок.

Поделиться сообщением

Сьогодні їздили готувати місце для точка на акації...  Жлобство наших співвітчизників немає меж...  Десятки соток, а то і гектари теплиць, заробітки сотні тисяч, і 9 із 10 хрін куплять вугілля, чи брикети...Дешевше звалити посадку, яка в наших краях і так червонокнижна....Мабуть поки не буде величезних штрафів. і безкомпромісна конфіскація транспорту, на якому приїхали валити дерева, нічого не зміниться...  ще хтось ображається на владу. Влада  це ми, жадібні, на все готові наплювати, і чхати, що не відноситься до рідненької кишені...а там хоч трава не рости... Що  нащадкам залишиться? Голі пустелі?  Посадки вирізані сплошняком, частину спалили...Мабуть, щоб потім безпроблемно допиляти... З такими масштабами вирубок, то тільки в долі з поліцаями, інакше ніяк.  І не треба розказувати про важке життя. Дерева валять не дідусі з бабусями на велосипедах...А задньопрохідці, на бусах, вантажівках, ще й з найманою робочою силою...

Щось я розсердився...

Точок підготували, акація де не де розпускається, вже пахне... Трава в посадках сантиметрів 20,  жовта... згоріла від засухи...  Соняшнику трохи є насіяного, але повилазив не весь, а те що зверху , миршаве і засушене... Вся надія на дощ...   Рапс ще виділяє потроху, навіть казали, що по пару кіл привіси були....  В мене ваги немає, але судячи з того,що бачив у вуликах, то не стільки мед добавився. як розплід  на том меді та пилку...Хоча є в деяких по рамці другій...Самі з"їдять, до соняшника треба якось бджілкам жити...

Поделиться сообщением

В досить сильній сім'ї на 12 рамках  знайшов 1 запечатаний маточник, і один відкритий з личинкою (приблизно 5-й день). Схоже на тиху зміну, але маточник як ройовий, снизу (див. фото).
Матка 2 роки або більше. Скільки точно років не знаю, - не мічена,  брав минулого року з пакетом.
Сімья не схоже що в ройовому - нормально носить, вощину відстроює дуже активно.
Сімья минулого року була одна з найкращих, і зиму пережила дуже гарно, та зараз розплід мені не подобається - рябий (диркуватий).
20180505_120828.thumb.jpg.12321da1be56c15e5e0e7999751d96fa.jpg

Маточник_2.jpg

Поделиться сообщением

1 година тому, Володимир Джос сказав:

Що  нащадкам залишиться? Голі пустелі?  Посадки вирізані сплошняком, частину спалили...

Навкруги в Україні робиться те саме. В мене вдома ліси всі зрешечені вирубками, заводи порізані на брухт а люди масово виїхали на заробітки. Подумайте про голодомор 1933 року спричинений владою комуняк. Тоді теж виживали пристосуванці, грабіжники та вбивці а справжні українці гинули від голоду але не підняли руку на чуже. І тоді влада спричинила тяжкі наслідки і тепер те саме. Але тепер нас не можуть розстрілювати і хто може буде боротися а хто думає що нічого зробити неможливо буде сидіти і змітати потруєних бджіл.

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти