Перейти к содержанию

Весна/Літо 2018


ДобровоЛ

Рекомендуемые сообщения

6 годин тому, Укроп сказав:

Південа сторона і.у мене потроху літали вчора. Сьогодні хотів попідкидати ще по одній рамці годівниці щоб почати бджолам наливати в них воду. Завжди роблю так, в одну рамку годівницю кладу білковий корм, в іншу наливаю воду

04DBE9C2-84A5-469E-9B2B-2DF105BB6D55.jpeg

7945D9D3-353A-4ED4-9211-E78BAE7CFD07.jpeg

я не розумію до чого то Ви ведете, що якби вулик був на 12 рамок то теж би був повний:umora:, зрештою таку бдж треба преміювати, і знов же тепер мусити бути на стрьомі бо рій з дня на день тай піде:umora:, зрештою бдж :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сегодня, (при +11) мои занимались водой, с пыльцой пока не видел. Глянул в 5 семей-росплод на 2 рамах, на 1 весь печатаный, на 2 суточный. Возле росплода, мёда нету даже близко, всё выели. Подмора, на дне, у половины пасеки до..ра. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, miro сказал:

я не розумію до чого то Ви ведете, що якби вулик був на 12 рамок то теж би був повний:umora:, зрештою таку бдж треба преміювати, і знов же тепер мусити бути на стрьомі бо рій з дня на день тай піде:umora:, зрештою бдж :ay:

То зовсім не те що Ви подумали. На фото я показав як виглядає така рамка годівниця у вулику. У мене по одній такій рамці в кожній сім’ї стоїть круглий рік. А весною добавляю ще одну і туди лью воду. А Ви подумали що то я хвалюсь розміром гнізда зимового? Ні то зовсім не так, фото не свіже

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 часов назад, Фомич сказал:

Все такие классные фотки выставляют, покажу и я сегодняшние

IMG_8676.JPG

IMG_8677.JPG

Такие пейзажи радовали бы в январе, феврале м-це, а сейчас они навевают только грусть и уныние.:dntknw: Завтра поеду на пасеку, погрущу немного со своими пчелками.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перша повна ревізія пасіки. Перезимували Всі сім'ї,підмору зовсім мало.Сім'ї Карніка f2  (від Паланочки L561покрита трутнем  Пешец с17.85-5-2010,перезимували відмінно і корму ще на пів зими. Бакфаст F2 (також від Паланочки b21маа покриті трутнем b50maa) сім'ї потужніші ну і меду з'їли достатньо. Правда і розплоду в них на 20-30% більше ніж в Карніки.Трохи рамки з медом перетасував між сім'ями. Пару сімей є F1 (карніка,бакфаст) по силі і підмору,так як і F2.правда трохи спокійніші.

На деяких бджілка бачив жовтий писок, вже пішли в роботу. Всіх з початком сезону 2018.

Ну і головне сім'я  з чистопородною маточкою карніки з Німеччини перезимувала:ole_ole:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дала погода сьогодні передивитись сім*ї. Частина сімей вперше зимували на сітці, у вуликах сухо не так як у дальних кутах лежаків, підмору загалом не багато. Замінив всю сітку на звичайне дно, є різновіковий розплод, що мене чесно кажучи приємно здивувало. В лежаках розплод з*явився ще в середині лютого. Тепер по кормах: у більшості сімей ще на одну зимівлю але є й такі що прийшлось давати рамки та пакет на голову. Все ж рогаті з*їли більше меду ніж лежаки. Вже писав, що дві сім*ї відправились в "мир вечно цветущих садов", ще двох безматочних прийшлось приєднати до нормальних сімей. В підсумку з тридцяти залишилось 26. 
Доречі сьогодні носили жовтогарячий пилок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні в затінку +14, правда трішки хмарки заважали, але сонечко все ж виглядало...

Закінчив сьогодні оглядати сім'ї. Одну реально прийшлось рятувати. 7 українських рамок вкриті бджолою а меду ні граминки... Мабуть розплід гнали серед зими:dntknw:

Сьогодні  і в мене були бджоли з обніжкою, правда геть не багато. Проліски ще не розквітнули.

В обід бджоли робили обліт....:ay:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

И где та погода у меня:(  сегодня утром вынес -  по прогнозу ждал солнышка до обеда, потом понял что подвели..

Пока  все гудят

  умудрился поменять днища, кругом вода, с 20 семей 5л  подмора, у некоторых можно посчитать было, а с двух капитальных семей половина от общего.

Когда выносил ох какие легкие казались, при замене днищ  в каждой следующей семье меду все больше :helpme:Открыть улики не реально,у двух попробывл...домой ехал в темных очках :af:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Бджолопотам сказал:

Сьогодні в затінку +14, правда трішки хмарки заважали, але сонечко все ж виглядало...

Закінчив сьогодні оглядати сім'ї. Одну реально прийшлось рятувати. 7 українських рамок вкриті бджолою а меду ні граминки... Мабуть розплід гнали серед зими:dntknw:

Сьогодні  і в мене були бджоли з обніжкою, правда геть не багато. Проліски ще не розквітнули.

В обід бджоли робили обліт....:ay:

 

такое я последний раз видел 25,12,17г

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.03.2018 в 21:10, Фомич сказав:

Все такие классные фотки выставляют, покажу и я сегодняшние

IMG_8676.JPG

IMG_8677.JPG

Що ви знаєте про сніг....

SNG.jpg

Канада.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Бджолопотам сказал:

Що ви знаєте про сніг....

SNG.jpg

Канада.....

Черд...  вот как так чистить ?  мне чтоб на пасеку проехать - болто есть небольшое. там дамба ,труба , и .т.д, но тракторист который чистит снег( цук родился там , живет там) но снег чистит *навпрстець* пока мерзлое - ты пан, потекло-не факт что и трактор вытащит

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, Мико сказав:

Я за 2 днi перелопатив дуже багато снiгу лопатою 

Руки до колiн дiстають 

Хоч за людей порадiю як в них все для людей роблять 

Так. У нас нам такого з вами, мабуть, вже не побачити...:ah: А в мене цього року снігу на пасіці теж вище колін намело. Давненько такого не було. А може це на гарненьку акацію? Торік же не зовсім вдало було з нею. То, мо" хоч цього року "відіграємося" ?...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчора вибрався на село для проведення ревізії. Коли приїхав , десь 12:30, на пасіці гул стояв капітальний - бджоли носяться, пилок пішов - в основному світлий, майже білий, обніжка ще невелика... за годину все стихло... Взявся спершу за слабші сім''ї - ті які зимували на 5-6 рамках: ті які зимували в старих лежаках через перегородку - дуже добре перезимували: підмору дуже мало, корми є. Ті що зимували окремо - підмору більше.  В сильніших сім'ях (7-8) - ситуація різна: деяким терміново добавляв корма, бо було дуже мало, в деяких ще можна зимувати. Вцілому ситуація добра, засів є у 95% сімей (в одній нема - бо пропала матка), є вже й закритий трохи. Тепер про проблемні моменти: в одній сім'ї не перезимувала матка, терміново треба везти запасну, а одна на половину осипалась і частково опоносилась (ледве залишилось до трьох рамок бджоли). По одинокі краплі опоношення бачив і в 4-5 сім'ях... Зимівля пройшла добре, окремі сім'ї вже "стартанули".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бракує часу на даний момент, тому зміг вирватись вчора на вечір і знову не знаю коли потраплю. Приїхав в 17-00 ще пару бджілок поверталися в вулики. Задача була кинути плівку під подушку, прикрити льотки і почистити днища. Відразу пішов до слабачків, перед морозами займав 2-3 вулочки. Думав йому гайки вже. Як приємно стало коли почув гул, перед цим поклав канді. Сидять через перегородку з іншими відводком. Йшли однакові по силі, а на весну така різниця.

IMG_20180311_171309.thumb.jpg.3dbfca139f8c887248ce4aab70a4e49d.jpg

IMG_20180311_171514.thumb.jpg.3ecab36411bbfe36a0d2ee1da83c350a.jpgдобре що не пошкодував і продав маток, а відводки обєднав в серпні.

В небі з характерним свистом від крил з'явилися дві пари лебедів.

IMG_20180311_170240.thumb.jpg.0d8367702068d94e3fb69177824983d8.jpg

Заплановані Роботи виконані на 100%. Правда працював до темна, згадав як писав Сєрж 82 про свої нічні роботи. Всі живі на даний момент, підмору  по різному є що не багато

IMG_20180311_182554.thumb.jpg.ca5caa6521fab03b6cc757eccd09dd13.jpgIMG_20180311_183416.thumb.jpg.66252387d985194b12731713ccde98d9.jpg

А є і так

IMG_20180311_181215.thumb.jpg.eef2139ab2fd1ac55d021ba41992d405.jpgIMG_20180311_182857.thumb.jpg.1ff19de8fd40e94bf17cf3998e063853.jpgну в загальному не сильно багато в порівнянні з минулим роком. Іошка від Теплова в відводку думаю що є, тепло над гніздом, теж давав канді провсяк випадок.

IMG_20180311_172056.thumb.jpg.854bdefd64d9a1a2b3d5b44be6ce0f15.jpg

Якісь трохи збудження але не кусатися а погризували :umora: ті хто емітував атаку. Ще одна сім'я бакфаст, аж пашіло з під подушки, як доменна піч, що вони там таке  робля :dntknw:. В гнізда не ліз бо вже було темно, по вазі є сім'ї яким потрібно було дати підкормки, а є такі що спина тріщить, підняти тяжко. В кінці пішов скорочувати льотки і ось що помітив, відсутній верхній льоток, а нижній закритий лише вентиляція :blink:, як так вийшло.

IMG_20180311_184859.thumb.jpg.79e29d0ecbcf23878ccbbf99e982aec4.jpg

Ще є дві сім'ї в місті на гаражі, до них не заглядав з жовтня, без утеплення. Піднятись не міг бо короткувата драбина, а на криші снігу від 30 см. Але на снігу бачив застиглих бджілок, думаю в них все гут. На днях утеплю. Якось так.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось перейшов у цю тему остаточно, оскільки сьогодні був напів-обліт. Чому напів, масовість бджілок була не велика. Трішки переглянув сімейок. Розплід від долоні і по пів-рамки на двох стільниках. Це в лежаках. У БК в гнізда не лазив, відкрив кришки подивився чи є мед і все. Сонечко виходило десь на 20 хвилин, тому і мало передивився. Отримав одне поздоровлення з відкриттям сезону від бджілок в палець.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У  нас  хоть  и + 11  но  пасмурно  и  холодный ветер.  пчёлы  даже не  высовываются . мы ещё зимуем.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні не літали зовсім, вітер, хмарно, при температурі вдень не більше 8. Але за минулі три дні - всі облетілися. Дальше - дощі і морози.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 хвилин тому, Сергей Тюркин сказав:

У  нас  хоть  и + 11  но  пасмурно  и  холодный ветер.  пчёлы  даже не  высовываются . мы ещё зимуем.

Аналогічна ситуація. На термометрі +12, а бджоли тільки на прильотку вилазять і назад повертаються...

27 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Ось перейшов у цю тему остаточно, оскільки сьогодні був напів-обліт. Чому напів, масовість бджілок була не велика. Трішки переглянув сімейок. Розплід від долоні і по пів-рамки на двох стільниках. Це в лежаках. У БК в гнізда не лазив, відкрив кришки подивився чи є мед і все. Сонечко виходило десь на 20 хвилин, тому і мало передивився. Отримав одне поздоровлення з відкриттям сезону від бджілок в палець.

Я утримався сьогодні від відкривання вуликів. Але вчора знайшов у себе "созрєвшого клієнта" - виїли корми на трьох рамках посередині, де з голоду і заклякли, а з обох боків були оточені повномедками:( Розтин показав - застигли на розплоді.  а це був багатостраждальний № 17 - півсезону з ним промучився: то матка пропаде, то не приймають. Спрацював природній відбір, коротше кажучи.

але з 38 проінспетованих "-1" вселяє оптимізм (ще 12 лежаків лишаються загадкою), отож З початком сезону, земляки! Гарного розвитку нашим бджілкам!:ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 11.03.2018 в 17:25, mits сказал:

Подмора, на дне, у половины пасеки до..ра. 

саме цікаве що сила сімей не просіла, якими йшли в зиму, такими і є на зараз а підмору дійсно, огого

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дочистив денця сьогодні, поприбирав ніжні порожні корпуси. По утеплював сім'ї, що не встиг до попередніх морозів. Гнізд не розбирав, корма визначав на вагу корпуса і по положенню клуба, в дві сім'ї завтра дам канді для страховки. Як що наступні морози не зіпсують статистику, то за зимівлю втратив одного нука із запасною маткою, решта готують "обладунки" на акацію. Чекаю, що в середу скаже Євдокія - який прогноз на мед.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, larson сказал:

саме цікаве що сила сімей не просіла, якими йшли в зиму, такими і є на зараз а підмору дійсно, огого

Тоже заметил, но писать не стал. Так они же выращивали молодь, в конце Декабря. Температура, тогда почти неделю держалась +11, при сильных туманах.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, mits сказал:

ак они же выращивали молодь

та щей матки молоді, розгулялись, де двухрічки там ні в одній такого нема, а молодь дала жару, " зажгла так зажгла":umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 11.03.2018 в 11:41, miro сказал:

....але всіх розумію чому розчаровує карніка і гфс, які завдали в зимівлі збитків, тому ефект mukola-s по відношенню до ГФС зайняв перше місце, ефект Дикий степ до карніки, поки-що аутсайдер

..... дайте обєктивність, скажіть в деталях .....

Прошу докладніше про ГФС, знаю , що .mukola-s  є  його  противником але Ваше висловлювання не зовсім зрозуміле, який результат ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

51 хвилину тому, Николай S сказав:

Прошу докладніше про ГФС, знаю , що .mukola-s  є  його  противником але Ваше висловлювання не зовсім зрозуміле, який результат ?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Sashko сказал:

багатостраждальний № 17

Наверное совпадение. Два сезона самая проблемная семья под номером 17...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...